Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csako


csako
veterán

"What's your game?" kérdésre a válasz ezzel a kártyával -> Aknakereső ;]
De amúgy valószínű ez fog a gépembe kerülni, nincs már szükségem nagy gpu teljesítményre, csak gyorsítsa rendesen a vp9-et meg a h264-et youtube-on.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#2) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Mivel tud ez többet, mint pl Haswell I7 IGP :F :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3) R3wind


R3wind
csendes tag

Kíváncsi leszek erre az új kártyára, meg főleg az árára. Mivel nincs szükségem nagy erőre bőven jó, meg azért mégis csak komolyabb valamivel, mint az intel megoldása, főleg driverek terén. RX 550 nem sok helyen van idáig, de ahol igen, ott elég idióta módon van beárazva, RX 460 szinten. Abban az esetben ha jól tudom, utóbbi az erősebb "öszvér". Húszezer, max huszonötezer forint között reálisnak tartom esetleg és még lehet sokat is mondtam.

Scholes9

Nem vagyok szakértő, néhány videó alapján tudok csak ítélni, amit anno láttam. Tegyük fel, hogy senki se csal és hazudik, úgy a régi GT 730 is köröket ver az igp-re. Szóval ennek annál is jobban kell teljesítenie.

[ Szerkesztve ]

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Annyi shadere van, mint egy GTX 650-nek, de csak fele akkora memória sávszélessége.

#tarcsad

(#5) t72killer válasza Scholes9 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

HEVC 10bit gyorsítás (egy rakat egyéb videoformátum mellett), nagyfelbontás (8k azt hiszem) kezelése ha különösebb 3D erő nem kell, civilizált drivertámogatás.

A sebessége teljesen lényegtelen, ez egy office/HTPC kari, arra még energiatakarékosabb DDR3-mal is elég lett volna. A radeonhoz is ezen a pályán kell hasonlítani, milyen kódolásokat támogat, mennyit fogyaszt többmonitoros módban - esetleg elmegy-e passzívan?

Amúgy tippre régebbi blizzardos játékokat (Starcraft 2, Diablo, WoW) simán elvisz majd, aki erre hajt annak végülis nem pénzkidobás a GDDR5:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) berVi válasza R3wind (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Megint x eves informaciokra alapozva extrapolaltok. A GT 730 930 pontot er el Passmark-on, egy Intel HD 530 1000-et. Emellett az Intelben tobb uj ficsor van, kevesebbet fogyaszt, es nem kell neki PCI slot.

De pl. az Iris Pro 580 1900 ponton all, a GTX 650 folott.

Szoval nem, messze nem hasznalhatatlanok az Intel beepitett GPU-i.

(#7) Scholes9 válasza t72killer (#5) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) t72killer válasza berVi (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, énis nemrég kb fél évet elvoltam Haswell IGP-n, csak pár UHD-s film hasalt el rajta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha már "multimédiás feladatok" : kadenciahelyességre van bármilyen ígéret? Bár gyanítom, hogy ha ezeket eddig nem vették bele a specifikációkba, akkor megint semmi...

Gondolom azt jobban megéri nekik inkább csak a Shiled-ekre tartogatni... :(( :(

[ Szerkesztve ]

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi! Jöhet a GT1030+RX550/560 megateszt! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#11) E.Kaufmann válasza t72killer (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért, mikor már az irodai gépekbe is itt a ddr4, ciki a ddr3 64 bit még irodai kártyára is. Meg szerintem azért a 8k támogatás miatt sem árt nagyobb sávszél, meg még az említett CUDA/DirectCompute sem lenne hálátlan a nagyobb sávszélért.

Haswell: Nem lenne rosz cucc, csak már a Windows 10 drivertámogatás is kérdőjeles, meg ugye van egy komolyabb bug a Haswell GPU-jában, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) t72killer válasza SunMount3r (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" kadenciahelyességre van bármilyen ígéret?" Miért, van bármi probléma a modern nvidia karikkal a témában? Tudtommal a radeonok már régen is jók voltak (nem tudom alátámasztani, kb 10éve nincs radeonom), az intel kb a Broadwell-nél kötötte fel az alsóneműt, gyári és saját anyagokkal se tűnt szembe semmilyen probléma eddig (kivéve a nem támogatott kódolásokat, ami egyértelmű).

#11: diagramok, word-excel-powerponty elmegy ezenis. (hűdejólenne 8k-n powerpointolni... Egy 50"-os 8kTV és nem kell zoomolni a részletekhez:))) A Haswell GPU-ja az Anniversary update-en még elgyalogolt, nem tudom, meddig húzza (már 2 hónapja egy 1050Ti boldog tulaja vagyok, úgyh az igp pihen). Az a gond, hogy kedves M$ is állandóan variál az eszközkezeléssel nagyfrissítéskor, hogy piszkítana a levesükbe a fosógalamb, hiába uaz az OS.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) SunMount3r válasza t72killer (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az új 10XX szériáról még nem hallottam ezen a téren, de a HTPC-s és a HD filmes Topic-ban eddig az NVidia kullogott a legutolsó helyen a kadenciahelyességet illetően. Második az AMD (van benne némi "lutri") és az első az Intel (ez utóbbi a leg megbízhatóbb).

(#14) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A 64 bites memória mellé tehettek volna ddr2-t is...

https://www.coreinfinity.tech

(#15) t72killer válasza SunMount3r (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, ez új infó, Sandy Bridge-nél úgy rémlik, hogy még az alap 24.976Hz se ment neki egyáltalán, Haswellnél javították a dolgot akkor ezekszt megemberelték magukat:R

Lehet ezt számszakilag tesztelni valahogy? Van 3 nvidia grafika a családban (Quadro k3000m, GT840M és GTX 1050Ti), szivesen megnézném őket.

#14: nem addig van'az! Memsávszél=bitszél*órajel*valami

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) R3wind válasza berVi (#6) üzenetére


R3wind
csendes tag

Mondanám, hogy köszönöm az okítást, lévén nem értek ezekhez a dolgokhoz, DE. Szimpla e-p*nisz méregető pontszámokkal dobálózni semmi értelme.

t72killer

Köszönet az információért. Így már én is értem, meg tudom hova rakni ezt a kártyát. :R

(#17) Taranti


Taranti
senior tag

Mondjuk az RX550-esek kezdőárát nézve, ha kb. feleannyiért jön, akkor tarolni fog a régebbi procik mellé. A modernebb IGP-khez viszont totál felesleges.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) SunMount3r válasza t72killer (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

23.976 lesz az. De HTPC-s részleteket nem tudok, de gondolom azért főleg a szemre kell ilyenkor is hagyatkozni. Azért a microstutter-ek elég jól kiszúrhatóak, ha komolyabb az eltérés. De lehet van rá egyéb mód is, a HD filmes Topic-ban érdeklődj.

(#19) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ó ez lehet nekem lett kitalálva.30 w-s tdp,uhd,dx12.Ideális a 6450 váltására. :K
Egy jó árazással már megy is a kisgépembe.

(#20) t72killer válasza SunMount3r (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, elírtam:R 24Hz-re "húzta fel" anno a Sandy ha jól rémlik, lett is belőle olyan villogás, amit még én vaksi se voltam hajlandó elviselni. Szemre nekem már egyik modern kari se szemetel, még a viszonylag régebbi kepler-Quadro sem. Rákérdezek, hogy valam fraps-szerűséggel lehet-e 3 tizedes pontossággal kimérni, mennyire pontosan tolja a filmet a mpc-hc.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) tegbashar


tegbashar
tag

Na, fel van adva a lecke az RX vegának.

(#22) PuMbA


PuMbA
titán

Ezek a kártyák megint félmegoldás szagúak :) Netflix 4K streaminghez például 3 GB VRAM-os NVIDIA kártya kell minimum... 4GB-os RX550 létezik, de 1030 elvileg nem, tehát akkor megint ott vagyunk, hogy egy 4GB-os RX460 az ár / érték bajnok.

[ Szerkesztve ]

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Nem is rossz, de passzívban jobb lenne. Az a venti nem valami biztató... Meg persze nagyon szép az a falatnyi fehér NYÁK :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) Chaser


Chaser
titán

15k-ért rendben is lesz, 1050 ezt reggelire eszi, az meg már van 35k-ért is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) AxBattler válasza Chaser (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

2GB-os RX550 25-30k HUF között lesz, nem hinném hogy az Nvidia ennyire alákínálna.

Egyébként több külföldi oldal is 128bit-es mem.sávszélt írt, lehet hogy ez is eltér gyártónként, úgy már nem rossz a DDR5-ös memória.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#26) Chaser válasza AxBattler (#25) üzenetére


Chaser
titán

ha nem megy alá csak bolondot kell rá találni ( :
1050 dupla annyi számoló, dupla akkora sávszél
hogy mit írnak egyéb oldalak sávszélről nem releváns, ha 64 bites lesz nincs miről beszélni, nincs értelme érte pénzt adni..illetve van, 15e körül
128 bitttel ddr5-tel max 25-ért rendben van
ha htpc vga-t akartak kár a ddr5 is rá - persze lehet már drágább a ddr3 mint az 5:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) AxBattler válasza Chaser (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Belépő Nvidia kártyáknál (GT730, GT740) korábban is elég nagy volt a szórás, hogy mekkora a sávszél, egyes gyártók kínálatában is megtalálható volt mindkét modell, nem csak az egész piacon. Szóval attól, hogy 1 modell 64bit-es lett, még nem vonnék le messzemenő következtetést.

Igen, 128bit-es DDR5-tel jó lenne 20-25k HUF között.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28) Raymond válasza Chaser (#26) üzenetére


Raymond
félisten

Elmeletileg irrealis azon a 80-90EUR aron amiert kinalnak, de ugyanakkor az RX550 is irrealis azon az aron. Viszont mindketto letezik, majd ha nem veszik akkor beall az aruk oda ahol igen :) Olyan 60-70EUR-ra peldaul. Arra is kivancsi leszek tenyleg eselytelen-e a 48GB/s savszel miatt mert 1080p-nel ez nem olyan biztos hogy markansan elojon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Bakker nagyon le vagyok maradva. Most nézem, hogy a gépemben lévő AMD 6950-es kártya 200W-ot eszik, míg az RX 550 csak a harmadát, és még gyorsabb is :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) Chp


Chp
őstag

Abban az esetben, ha egy majdani 128 bites 1030-at hasonlítunk egy 550-hez, melyik az erősebb kártya?

(#31) Dilikutya válasza PuMbA (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

3 GB egy 4K stream-hez? Az szép. És egy 2 GB-os GTX1050, ami még csak nem is olcsó belépő kártya, nem is elég hozzá, vagy csak neccesen. Érdekes ez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) t72killer válasza Fecogame (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zöldek még kevesebbet esznek.

#30: én a radeonra voksolnék, de az valszleg többet is fogyaszt/kevésbbé passziválható.

#31: macerás dolog ez a stream, lehet, hogy vram-ba cache-el 4-5percnyi 4k tartalmat?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) AxBattler válasza Fecogame (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Teszt alapján max. 47W-ot eszik, szóval inkább a negyedét. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#34) PuMbA válasza Dilikutya (#31) üzenetére


PuMbA
titán

Furcsa az biztos, de már számítottam rá. 1 éve nem ajánlom az RX460 topikban a 2GB-os kártyákat, mert keringtek a hírek, hogy a 2GB lesz az abszolút minimum (illetve szinte már most is az), azaz a cégektől sok jóra nem lehet számítani ilyen kártyák esetén, legyen bármilyen indokuk erre.

[ Szerkesztve ]

(#35) t72killer válasza PuMbA (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetértek:R Bármilyen mesterséges limitet berakhatnak, és akkor rohanhat az ember kártyát cserélni. Ahogy 2-3éve már nemigen lehetett 1GB-os karit kapni semmilyen kategóriában, úgy most került a 2(-3)GB a perifériára.

#36: értem:R. Naigen, az ilyenek miatt is kell az UHD korában elfelejteni a 4gigánál kisebb rammal szerelt karikat, én raknám bele a 3gigás 1060-at is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) E.Kaufmann válasza t72killer (#32) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tömörítetlenül jó ha az 3-4 másodperc (10 bites RGB színmélység, 30 FPS).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37) Z10N válasza Taranti (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Ketlem, hogy annyiert jonne. Persze a logika ezt diktalna, mert az 512cc-vel a gt1040 johetne. 15k-nal tobbet nem er (€50). A gt1040 meg mehetne €70-ert, ha 128bit-es lesz akkor mehet €80-ert. De ebbol nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) Z10N válasza Milka 78 (#19) üzenetére


Z10N
veterán

(#39) berVi válasza R3wind (#16) üzenetére


berVi
senior tag

Nem epenisz, akkor valogass a guglibol olyan tesztet, ami neked megfelelő.

(#40) Fecogame válasza AxBattler (#33) üzenetére


Fecogame
veterán

Na szép. Akkor tényleg le vagyok maradva :)

Köszi az infót!

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41) Yutani válasza Fecogame (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az RX 550 közelében nincs a 6950-nek, ne mondj ilyet. A 6950 kb. a 7850-nek felel meg teljesítményben, amitől 15%-kal lassabb az R7 260X, amitől az RX 550 15-20%-kal lassabb. Tehát a 6950-nél az RX 550 olyan 25-30%-kal lassabb.

#tarcsad

(#42) elfelejtette válasza Scholes9 (#2) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt egy teszt a kísértetiesen hasonló tulajdonságokkal bíró GT640 rev.2 kártyáról, amiben a közkedvelt Intel IGP-k is szerepelnek.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#43) Fred23


Fred23
nagyúr

RX 550 30-31k most, jövő hónapban lesz mondjuk 25-28k. RX 460 31-32K most, nem fog már sokat esni az ára. Ki fog GT 1030-ban gondolkodni, pláne IGP-k mellett? Kevesen, nagyon kevesen, pláne, ha 30k körül nyit ez is!

Ilyen nyitó árak mellett jelenleg mind az RX 550, mind a GT 1030 bukta; de 20-22 körül már talán lenne értelme egyesek számára!

(#44) Milka 78 válasza Z10N (#38) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az bizony sok :( Nekem a legegyszerűbb,2gb-s,passzív verzióra lenne szükségem és ezért 15-17 ropit hajlandó lennék kiköhögni.Az a lényeg,hogy minnél kevesebbet fogyasszon.Ohne játék,színtiszta,média tartalom és netes felhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#45) PuMbA válasza Milka 78 (#44) üzenetére


PuMbA
titán

".Ohne játék,színtiszta,média tartalom és netes felhasználás."

Minden modern kártya keveset fogyaszt, ha csak ezt csinálod. Ezért nem pörögnek ilyenkor rajtuk a ventik :) Szóval ilyen szempontból mindegy, hogy 30, 50 vagy 75W a fogyasztásuk.

[ Szerkesztve ]

(#46) Freiherr válasza PuMbA (#45) üzenetére


Freiherr
őstag

A félpasszív megoldás is csak a típuson belül drágább kártyákon van jellemzően, ilyen egyventis fapad cuccon felejtős lesz szerintem.

XXX

(#47) Fred23 válasza Freiherr (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk nem nagy ügy elcsendesíteni egy kártyát, mikor nem kell a teljes gőz!

(#48) Freiherr válasza Fred23 (#47) üzenetére


Freiherr
őstag

Igen, de itt sem a 60€-s cuccba fogják belerakni , hanem a 80-asba, ennyi.

XXX

(#49) Simi37 válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


Simi37
őstag

akkor a gddr5 is legyen ciki mert az is a ddr3ból lett fejlesztve és a ddr4 újabb nála...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#50) carl18


carl18
addikt

Ha 30 wattot fog enni és tudja amit a GTX 750 akkor jó kártya lehet! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.