Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Azért érdekes, hogy az A50-ben elvileg 25 megapixeles kamera lesz, de az Exynos 9610 24 megapixelig támogatja.
Az A10 a specifikációk alapján nagyon nem való az A szériába. Az A50 meg ha tényleg ilyen lesz, akkor az ára közel lehet az S10E-hez.

(#2) South Velen


South Velen
addikt

Nyilvánvaló, hogy az A modellek legkomolyabb tagja a Galaxy A50 nevű, ezzel együtt ez a készülék is műanyag házat kap

Eddig olvastam. Ez egy vicc. Valamiért a Samsung is le akarja építeni a mobil üzletágát vagy wtf? Pont az A széria, mely bejövetelekor pont az volt a nagy feature, hogy végre visszahozza a fém házat a samsungokba.

A táblázatra azért ránéztem és nem tudom, hogy a Samsung a Note 7 epic fail óta képes -e belepasszírozni egy 7.7mm vastag házba egy 4000-es akksit...

[ Szerkesztve ]

(#3) Dovloran


Dovloran
senior tag

HD+ kijelző? Hmm...Thanks Samsung, very cool.

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#4) Bossyy


Bossyy
tag

Már az A5(2017) ben is Typc C csatlakozó volt. Erre két évvel később, 2019-ben, egy ogyanoda pozicionált készülékbe (A10) képesek betenni microUSB-t? Noooormális?
Az AMOLED technológia használata (a két nagytesónál) és főleg a három külön slot azért dicséretes!
Viszont nem arról volt szó, hogy a Samsung lejjebb hozza a portfólióban a Qi töltést?

[ Szerkesztve ]

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Mind hatalmas. Remélem, MWC-n bejelentik az Xcover 5-öt maximum az Xcover 4 méreteivel! 150mm hossz és 75mm szélesség alatt szinte már nincs telefon. :((

[ Szerkesztve ]

(#6) kbyte1024 válasza Fred23 (#5) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja,mekkora batárok már....legalább egy értelmes méretű legy már a portfólióba.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Azért qrva gáz, h lassan a 6,4 lesz az átlagméret. Marhára kíváncsi vagyok, mikor lesz vége ennek az eszetlen méretnövelésnek? Oké, legyenek ilyen nagy dögök is, mert valaki erre gerjed, de legalább lenne választék emberibb méretben is, 5-5,5 között. De úgy látom, túl nagy kérés... Mert azért igény az lenne rá bőven.

(#8) jalos


jalos
csendes tag

De miért nincs kisebb?
Ezek alapján A5 2017 nem lesz egy darabig lecserélve, csak azt nem tudom mit tennék ha elromlana.

(#9) erahurka


erahurka
félisten

A30 és A50 jól hangzik, remélem nem lesz béna a kamera bennük. Na meg ez az Infinity-U notch vajon milyen lesz? Az egyik legrondább mikor egy kis U behajlik, finomabb ívvel sokkal elviselhetőbb a küklopsz notch, mint az OnePlus 6T-n vagy a Mate 20-on.

(#10) Bossyy válasza jalos (#8) üzenetére


Bossyy
tag

Szerintem az A5 (2017) még mindig egy teljesen vállalható telefon. Én második készüléknek használom, de pl. üzemidőben ezerszer jobb mint a fő telefonom, az S8. Sőt az előbbiben még FM rádió is van, felvételi lehetőséggel. Plusz mai szemmel szinte nevetségesen kicsi, kompakt, ezért kényelmes és szerintem 5,2 " mindenre elég.

(#11) gippazoid válasza jalos (#8) üzenetére


gippazoid
senior tag

Az egyetlen értelmes gondolat a tervezéskor a 3 kártyás slot konstans alkalmazása.
Szomorú.

Ezek a telók túl nagyok. Legalább a legkisebb tudású lehetne kicsit kisebb.
Az új modell számozás idióta, mert az A10 a legalja, az S10 meg a legdrágább készülékük. Logika?
A szomszédban esetleg...
Attól tartok, miután az S széria ára már 300 körül jár, ezek lesznek a 100 és 200e közötti készülékek és 100 alatt nem tudom, mi várható.. Típusszám alapján az A10, de félek, még azt is feljebb tolják árban.

Meg ez az egész 10-30-50 számozási ötlet nagyon fantáziátlannak tűnik, semmi értelme, kb. mint az Audi új típusszámozása...

Egyébként mernék fogadni hogy 1-2 éven belül lesz majd 20, 40, még később meg 15, 35 is... Mert ugyan azt a káoszt fogják folytatni amit eddig. 2-3 évente ritkítanak, majd utána megint jönnek az agymenések. Lásd A széria története és keveredése a J-vel.

Most először láttam iPhone 8-at - nem vagyok fan, sőt, nem is érdekeltek azok a készülékek soha - és azt látom, hogy hasonló formavilága van mint a J5-ösömnek (ami a mai telókhoz képest nem is nagy), csak sokkal elviselhetőbb, kezelhetőbb, emberi méretben. Ilyen méretű modellt miért nem lehet gyártani?

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#12) toroB86 válasza Bossyy (#10) üzenetére


toroB86
csendes tag

nekem egy 2017-es A3 "a" telefonom, és nincs olyan dolog, amire ne lenne elég, és többnyire elég 2 naponta tötleni. Az NFC nagyon, baba szinte nem is használom a bankkártyám, csak a kiba*ott bkk automatáknál, a kamerája so-so, az ujjlenyomatolvasó elmegy. És nem jön rá Android 9... :(

Mikor megvettem tavaly, rendesen körüljártam a témát, és nem volt a piacon 5" vagy az alatti készülék, amiben van 2 GB RAM és nem 100e forint fölött kezdődik (a Nokia 3 kivételével, amit előtte használtam, és majdnem ugyanezeket tudta, mínusz ujjlenyomat, de sajnos összetörtem, meg gyengusz volt a procija, meg talán valami motorola is volt még)

nevetséges.

Ha most kellene telót vennem, meg lennék lőve rendesen.

(#13) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Szerintem is rossz lépés ez a képernyőméret nővélés, sokan maradnának 5" körül. Lassan tablet méretben leszünk, ami elég nevetséges. 2012-ben vettem életem első tabletjét, 7" volt és vicces, hogy lassan itt tartunk telefon méretben... Az a szerencse, hogy csak telefonálásra használom a telefonom, így a nagy méret nem annyira fog zavarni, ha esetleg az A10-et választom.
Áprilisban jár le a 2 évem, eddig az A6+-ban gondolkozom, de ez az A10 is jól hangzik. Amelyik ingyen lesz azt fogom választani :)

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#14) Probert75


Probert75
addikt

Hol vannak már a jól kézreálló kompakt méretű A3 2016-tól(134,5 x 65,2 x 7,3 mm) ezek az "A" szériás telók? :W :W

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Csatlakozom. Minek ennyi batár telefon? Specre nem rosszak és örülök, hogy nem csak amoledes van.

(#16) kutyek válasza toroB86 (#12) üzenetére


kutyek
senior tag

A bkk automaták is tudnak NFC fizetést. Legalábbis amikkel találkoztam, azokon ment...

(#17) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Samsung berkeken belül akor most már nem lesznek kompakt készükélekeket? Kb. 140mm alatt? Mint pl. az A3 2017? Eddig nem találkoztam ilyen mérettel az új szériákból, de javítsatok, ha tévedek. Egyre inkább érik, hogy még most beruházok egy iPhone SE-re vagy 6S/7-re, mert azok még kezelhető méretek...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#18) kbyte1024 válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1,soha nem volt Iphone-om de most nézem őket én is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) janeszgol válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Más márkánál sincs. Kíváncsi leszek, hogy a Sony megtartja-e a compact és ha igen, mekkora méretben.
Szvsz az XZ2C az univerzum legoptimálisabb kialakítása.

(#20) borand válasza Aprósólyom (#17) üzenetére


borand
aktív tag

S10e szerintem 140 körüli lesz. Amúgy botrány, hogy nem 5 col, de már 5,5 col környékén sincs telefon. Pedig a mai technológiával és trenddel egy 5-5,5col bőven kompakt méret lehetne. Nagyon gáz, hogy most ilyen jön 3 készül 6col felett.

(#21) <Lacy85> válasza iNfAntRy (#13) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért majd rakj oda egy 18-19:9 képarányú, minimál kávás, 6-6,4"-os telefont egy 7"-os tablet mellé.
Kb. kétszer akkora lesz területre a tablet, mint a mobil.

[ Szerkesztve ]

(#22) erahurka válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


erahurka
félisten

+1

Elég unalmas minden hír alatt hallgatni hogy kis telefonokért sírtok. Vegyetek akkor kicsit és meg van oldva a gond :U

(#23) K0vasz válasza jalos (#8) üzenetére


K0vasz
aktív tag

De miért nincs kisebb?
Ezek alapján A5 2017 nem lesz egy darabig lecserélve, csak azt nem tudom mit tennék ha elromlana.

S9, S10e gyk. ugyanez a méret. Lehet, ez direkt koncepció, hogy a "kompakt" méretet is csak a csúcskategóriában teszik elérhetővé

(#24) Samott válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


Samott
addikt

Majdnem, nem.

Ocsem 5.5-os A8-a is batar nagy a Z5C-mhez kepest. Kava ide vagy oda.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#25) erahurka válasza Samott (#24) üzenetére


erahurka
félisten

Képátlókat hasonlítasz össze nem készülékméretet. Egy régi 7"-os tablet kávája legalább 1 centi oldalanként, egy mai telefoné pedig néhány mm-t dob csak rá a kijelzőre.

(#26) iNfAntRy válasza erahurka (#22) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Félreérted. Nem azért sír mindenki mert nincs, hanem , hogy nem lesz kisméretű telefon. Engem mondjuk annyira nem izgat, de megértem azokat, akiket zavar, hogy nem lehet 1 kézzel irányitani a telefont

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#27) iNfAntRy válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Kit érdekelnek a 6 colos telefonok :) Arról beszélek, hogy vannak már telefonok 7" kijelzővel és ez még csak a kezdet. Nyilván méretre kisebbek, mint egy régi 7" tablet, de pont ez a lényeg, hogy a növekedés sose fog megállni és lassan a telefonok is akkorák lesznek mint egy régi tablet. de valószinü idáig nem fogunk eljutni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#28) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Amúgy tényleg. Műanyag A széria. What!? :D

[ Szerkesztve ]

(#29) <Lacy85> válasza iNfAntRy (#27) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De épp ez az, hogy csak a kijelző méret nő, nem a telefoné. A Mate 20 Pro 6,4-es kijelzővel maximum akkora, mint az 5,5"-os S7 Edge. De az S8+-nál lényegesen kisebb, pedig az csak 6,2.

(#30) Samott válasza erahurka (#25) üzenetére


Samott
addikt

Ezekben a meretekben mar nem a kavameret hatarozza meg a keszuleknagysagot hanem maga a kepernyo. Hiaba kicsi a kava a 6,4-es telefonnal ha mar a kepernyo miatt batar nagy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31) South Velen válasza borand (#20) üzenetére


South Velen
addikt

Lesz az 200 is.

(#32) SkyLine3000 válasza erahurka (#22) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Na akkor kezdheted a felsorolást a kompakt méretű telók kategóriában, 5-5,5. És ne kettőt mondj, mert abból nem lehet válogatni! Ugye érted? Ahogy én is írtam, nem az a baj, h ekkora kula nagy tepsiket is csinálnak, hanem az, h szinte egyáltalán nem csinálnak normális méretű (5-5,5) telókat, ergó nem tud jóformán ilyet venni, akinek nem kell az ilyen nagy dög. Aki ilyet akar és bedöglik a jelenlegi, majd szinte nem is tud helyette normális méretűt venni.
Úgyh akármennyire is unalmas neked ezt olvasni, minden ilyen cikk alatt olvashatod, amíg nem lesz kisméretben választék.

(#33) Kokzor válasza South Velen (#31) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nem az áráról beszéltek.

(#34) ttt1 válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


ttt1
őstag

Én ezt már 2 éve ugatom ,de senkit nem érdekelt ..eddig ..Remélem azért egyszer még visszajönnek az 5-5,5 colos telók..

(#35) janeszgol válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Aki akarta és/vagy tudja érteni, már megértette. Ő nem.

(#36) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Nos...ha már ennyien összegyűltünk itt terápiás jelleggel A fèlanonim kompakt telefont követelők klubjában...Nokia 3-asom van(5'-143.4x71.4x8.5)&nem tudok panaszkodni(vagy csak inkább nem akarok),pedig elèg kompromisszumos a kèszülèk,de hálisten a vègtelen türelmemnek a hw-iránt ez valahol mègis csak szerelem a javából.😅

[ Szerkesztve ]

(#37) <Lacy85> válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A jelenlegi 5,8-as mobilok épp megfelelőek az elvárásaidnak. Az S széria kis tagja konkrétan semmivel nem magasabb, mint a régi 5,2-es telók. Csak épp nagyjából olyan keskeny, mint a régi 5"-osak.
Az S10e ráadásul nulla kávával kap 5,8-as kijelzőt, szóval ez még kisebb lesz, mint az S8, vagy S9.
Szóval én sem igazán értem ezt a hisztit, mert semmivel nem lettek nagyobbak a telefonok.
A mostani 6+"-os választék kb. ott van méretben, mint a régi 5,5.

[ Szerkesztve ]

(#38) Pete55555


Pete55555
addikt

Anyátokat azt! (samsung)

Kicsik ezek a telefonok nagyon. Nagyobbat nem lehetne gyártani? Ez a méret még épp elfér a nadrágzsebemben.

Gyökerek :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#39) #72630400 válasza Pete55555 (#38) üzenetére


#72630400
törölt tag

Nem a telefonok a nagyok...a zsebed kicsi! :D

(#40) Fred23 válasza kbyte1024 (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bennem is felmerült az iPhone 8, pedig jobban szeretnék Android vonalon maradni. Nekem mondjuk a kis méreten kívül van még pár elvárásom, mint mondjuk a vízállóság -minimum IP67, de inkább IP68-, a jó akku, kamera, 3.5 jack, hajlítatlan kijelző stb., és végül ott lyukadok ki, hogy 150-es keretből a legjobb is nagyon kompromisszumos, és Media Marktban fél év után ilyen a kijelzője:

/LG V30/

XZ2 Compact is nagyon szuper, de videózás terén egyszerűen tragikus szerintem; a fényképei még szódával elmennek, de ha azt választanám, inkább nem is vennék fel videókat, pedig szeretnék. 3.5 jack sincs.

LG G7 is szuper, de gyenge az akkuja, és már túl hosszú; a V30 üzemideje legalább jó, ha túl széles is, és úgy alapból már nem is az a méret, amit úgy igazán szeretnék. Viszont -ahogy az S8-nak vagy S9-nek is- beéghet a kijelzője, ha nem vigyázok rá. Hímestojás. :/

S8/S9/Nokia 8 Sirocco hajlított kijelzős...

Szóval jelenleg LG V30 vagy XZ2 Compact, és bármelyiket választom, nem leszek maradéktalanul boldog.

[ Szerkesztve ]

(#41) elfelejtette válasza SkyLine3000 (#32) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az ideális az LG Q6 lenne, csak erősebb hardverrel. :K

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#42) janeszgol válasza Fred23 (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Én iPhonet csak játékra vennék.

(#43) samu74 válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


samu74
addikt

Pontosan. A 6,2-es telefonom pont akkora mint a feleségem 5,5-es telója.
Azért van némi fejlődés.

-----------

(#44) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez így elég vegyes lett. a műanyagot még nem írnám le. Lehet abból is nagyon jó minőséget választani. A számozás önmagában logikus, de a gyártó töbi szériája mellé téve valóban kicsit megtévesztő lehet. A nagy akku jól hangzik.

A kamera valós teljesítménye, ahogy az anyagminőség is, majd a megjelenés után, a tesztekből derül ki.
A széria sikere ezektől nagyban függ majd.

A másik fontos tényező az ár. Sajnos ezzel kapcsolatban nem vagyok optimista.

(#46) Samott válasza elfelejtette (#41) üzenetére


Samott
addikt

Van olyan, ugy hivjak hogy Pixel 3.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47) K0vasz válasza <Lacy85> (#37) üzenetére


K0vasz
aktív tag

A mostani 6+"-os választék kb. ott van méretben, mint a régi 5,5.

najó, de anno nem véletlenül hívtuk az 5,5"-os telókat phabletnek, mert sokaknak már az is ugyanolyan hatalmas volt, mint a mostani 6+"-osok...

(#48) Pete55555 válasza K0vasz (#47) üzenetére


Pete55555
addikt

Pontosan. Nagyon jó, hogy a 6" az a régi 5,5".

Csak a probléma az, hogy már az is nagy :(((

Sokat hezitáltam a MIA1 megvétele előtt, de mégis megvettem, mert tudtam, hogy nagyon jó teló. Az is, csak hosszú távon sem tudtam hozzászokni a méretéhez. Az előző Redmi 3 Pro még pont jó volt. Ez már nagy.

Így visszagondolva jobban jártam volna az A5 2017-el...

...Szeretem leracsniztatni...

(#49) elfelejtette válasza Samott (#46) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor már inkább az XZ2 Compact-ot venném, hogy kisebb legyen, a mostani 5.7"-os kijelzőt se tudom átérni egy kézzel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#50) Samott válasza elfelejtette (#49) üzenetére


Samott
addikt

En az XZ4 Compact-ra varok... :) Azzal meg elleszek 3 evig. Nem hiszem hogy lesz ekkora telefon a jovoben. Kava ide vagy oda.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.