Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) combonari


combonari
tag

Ezmiez, Ausztria? :U Szép hely nagyon :K

(#2) kisza25 válasza combonari (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen Ausztria Alpok, fentről szebb, mint innen lentről:)
olyan szinteltolódások vannak, hogy ahonnan fényképeztem az a talajszint, amit szemben látunk épület az három emeletes és a tetejével vagyok egy síkban és kb 50méterre van

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3) vans?


vans?
őstag

Bp.-n meg gatyarohaszto meleg van... :(

hábm bábm

(#4) darál0w


darál0w
Jómunkásember

az szép, bár ott ez megszokott jelenség lehet...:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#5) Wictor


Wictor
senior tag

Ez amúgy ilyenkor már természetes arrafelé, vagy csak szerintem korai?

Remélem itt az Alföld közepe táján a hasonló látvány december első hetei előtt nem fogad valamelyik reggel, mert ha mégis, akkor heveny elhalálozok...

[ Szerkesztve ]

(#6) combonari válasza kisza25 (#2) üzenetére


combonari
tag

Attól még szívesen laknék ott :B Jobb, mint a lakótelep :((( Szerencsés vagy, hogy ilyen szép helyen élsz :B

[ Szerkesztve ]

(#7) kisza25 válasza Wictor (#5) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ilyenkor is előfordul, a havazás, azért ez a falu 900 méteren van, októberben legalább egyszer tutira van hó, tavaly esett vagy fél méter,
amúgy mivel északnyugatra vagyok Magyarországtól és otthon az az uralkodó szélirány tutira lehűlés lesz otthon is, vagy ma éjjel, vagy holnap, csak ott eső lesz,
tegnapelőtt 27fok volt még itt is, de tegnap is 20-25fok még rövid gatyában voltam:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) keIdor


keIdor
titán

Látom a hőmérséklet is kellemes felétek, 1°C.

kep

De jó nektek, itt még mindig 30°C alatt van éppen a hőmérséklet, nagyon unom már. Múlt héten jöttem haza Nyugatról, ott nem volt ritka a 8°C reggel, meg a 15°C fokos napközbeni hőmérséklet, főleg a Németeknél volt ez, igen örültem neki. Rossz volt hazajönni. :W

Jópofa amúgy, két hete jártam Innsbrucknál, akkor 20°C körül volt még, napos idővel. Brenner-en mentünk át akkor.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) kisza25 válasza combonari (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja szép, amúgy Balatonon élek, ide dolgozni járunk ki, nekem az szebb, a meló hamar elvette a vidék szépségét:)
Igaz most már évi 7-8hónapot vagyunk kint a párommal, szóval vehetjük úgy is, hogy itt kint élünk

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10) Wictor válasza kisza25 (#7) üzenetére


Wictor
senior tag

Igen, holnapra mondták az országos lehűlést, de egyelőre délkeleti szél fúj, viszont az olyan erősen, hogy elvisz. :D De azért még 31 fok van.

[ Szerkesztve ]

(#11) lvnt


lvnt
őstag

Gyönyörű. :K

(#12) Anubiss


Anubiss
tag

Jöhetne ebből egy kevés ide is! Hacsak eső formájában, de akkor is. Amúgy szép látvány! :K

(#13) kisza25 válasza keIdor (#8) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

reggel azért nem annyira örültem mikor rövid gatyába indultam melózni, azt hittem csak eső esik, errefelé az gyakoribb, mint Angliában legalábbis a hegynek ezen az oldalán:)
Szóval mikor kiértem az utcára kicsit arcon csapott a havas eső:P
de mivel csak 30méterre melózok már nem fordultam vissza:)
amúgy nem nagyon akarja abbahagyni, meg már nem is nagyon olvad, vagy inkább tartja magát, most ilyen

így emelkedik a hegy a ház mögött

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha az eddigi képek tetszettek ezeket nézzétek

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#15) keIdor válasza kisza25 (#13) üzenetére


keIdor
titán

Én továbbra is irigyellek.:D Bármikor helyet cserélhetünk ha gondolod, de vissza már nem adom.:D Munka után az első lenne egy hógolyózás, nagyon elegem van már a melegből, nem szeretem. A hideg ellen lehet védekezni, a melegben csak szenved az ember, kocsiban nem, de máshol...

Meg amúgy is szívesen megyek mindig vissza az Alpokba, szeretem a hegyeket.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) kisza25 válasza keIdor (#15) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

3nap múlva vége a szezonunknak és megyünk, haza
4hónap után az is felüdülés lesz,
aztán meg télen kijönni ismét akkor már azért masszívabb idő lesz:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hegyek vagy sem, azért ott sem gyenge hogy egyik nap még 20-25 fok van, másnap meg már havat lapátolsz. Itt tuti megfeküdnének az érzékenyebb emberek..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18) kisza25 válasza Apollyon (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem is majd szét esett a fejem tegnap meg tegnapelőtt,
igen ez azért brutális, de nyáron is sokszor volt 35fok után 15fok, ez azért is lehetséges, mert itt a hegyek miatt egyrészt előbb sötétedik másrészt, ha napközben van 30-35fok, éjjel akkor is lehűl 15-18-ra és utánna eső van akkor nem melegszik fel,
de volt olyan is, hogy reggel fél8-kor látszódott a leheletem(normál páratartalom mellett 12fok alatt látszik), délután 35fok volt:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#19) Apollyon válasza kisza25 (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pár éve voltam Tolminban, Szlovéniában egy hetet, metál fesztivál volt:D Nah és ott is pont ugyanez volt, napközben 40 fok körül, este meg 12, brutál köd, a folyónál olyan köd volt éjjel hogy a folyó előtt nem láttuk a folyót:D Látszódott a leheletünk is, kb 12 fok körül, nappal meg jólesett a ~ 14 fokos víz.
Itt is egy kép (sajna nagyrészt csak bulifotók vannak), iszonyat szép volt az egész: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) Sandrew


Sandrew
őstag

Téligumi fenntvan már? :D

Javítsatok ki ha tévedek de tavaly októberben pesten is esett hó. Lehet, hogy tavaly előtt volt :U

(#21) Mr.Csizmás válasza kisza25 (#18) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Imst környékén laksz/dolgozol? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) banhammer válasza kisza25 (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Jó helyre születtél.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) Sandrew válasza banhammer (#22) üzenetére


Sandrew
őstag

Ott dolgozik :)

(#24) kisza25 válasza Sandrew (#20) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nincs bakker, még nincs is, mert nemrég vettem az autót, de szerintem csütörtökre lesz megint vagy 20-fok:)
banhammer: csak itt dolgozom

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25) Sandrew válasza kisza25 (#24) üzenetére


Sandrew
őstag

:D
Aztán meg áradnak szépen ki a kis patakok :P

(#26) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem Tirolban vagyok, hanem Salzburg alatt 60 km-re
Sandrew: nem szoktak, ezek gyors folyású patakok a lassú folyásúakra jellemzőbb az áradás, mert lassan vezetik el a vizet itt még megvan a lejtés rendesen a hegy tetejétől, majd 1500méter szintkülönbség a következő faluig

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27) Mr.Csizmás válasza kisza25 (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mihez vagy közel? Bischofshofen, vagy Schwarzach?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) albert8


albert8
addikt

Az alpokban laksz? :B
de jó lehet

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#29) vans?


vans?
őstag

Balaton, es Alpok.. Nem rossz. :D Amugy szabad tudni, mit dolgozol/dolgoztok?

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#30) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Bischofshofen-től 15km-re
albert8: ja nem rossz, barátságosak az itteni emberek:)
vans?: élni tudni kell:P
szakács vagyok egy 4 csillagos szállodában

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#31) Mr.Csizmás válasza kisza25 (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mintha a hoher göll-re lenne rálátásod az egyik képen :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van olyan kép ami útközben készült,miért te merre vagy?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#33) Mr.Csizmás válasza kisza25 (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

budapest mellett :DDD

csak ismerem az országot...2006 óta minden nyári hétvégémet szinte ott töltöttem

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van olyan kép ami útközben készült, most visszanéztem, szinte mindegyik kép másik faluból van, miért te merre vagy?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#35) keIdor válasza kisza25 (#30) üzenetére


keIdor
titán

Gondoltam, hogy Hotel lesz. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#36) kisza25 válasza keIdor (#35) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez volt itt a harmadik szezonom ezen a helyen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37) vans? válasza kisza25 (#30) üzenetére


vans?
őstag

Kiralysag. Es otthon is szakacskodsz, ha nincs szezon, vagy pihentek?

hábm bábm

(#38) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Mi meg Pesten megkomposztálódunk az eső előtti 32C, rohadt magas páratartalomban... :(((

Mentalita'

(#39) Zolaash válasza kisza25 (#14) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Micsoda egy nyomornegyed... Érzed a gettósodást? :DDD

Rip and tear

(#40) Sandrew válasza Zolaash (#39) üzenetére


Sandrew
őstag

Ja gondolom sorra jelennek meg a tezsvírek :DDD

(#41) David93Pecs


David93Pecs
tag

Itt meg most szakad az eső...de végre nincs ez a rohadt meleg. :D
Ide is elkellne már egy kis havacska :D

(#42) Sandrew


Sandrew
őstag

édes intenem ázik a motorom :W

(#43) Zolaash válasza Sandrew (#42) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Pöte lettél at etőtől? ;]

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#44) kisza25 válasza vans? (#37) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

már nem, otthon pihi van, több adót kellene befizetnem az otthoni munkából, mint amennyit keresnék, mert az itt kinti fizum rendesen felnyomja a jövedelmemet, pl mikor nyáron otthon dolgoztam télen meg kint akkor 180eFt adót kellett befizetnem az otthoni bruttó 800eFt után, ezért jobbnak láttam télen és nyáron is kint dolgozni, összesen 7-8hónap meló egy évben és nettó 10-12e€/fő, ugye a párom is kint van velem ő szobalány

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

btw. az első hó már megvolt szeptember elején, igaz Tirolban....pont azon a hétvégén, amikor magyarszkoban 38 fok volt.

mennék hozzátok dolgozni :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) kisza25 válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2-3hete eset hó a hegy tetején 1500méter felett, de az nekem nem számít, mert itt lent csak eső volt:P
szerinted én miért dolgozok kint nyáron is :DDD (persze nem csak ezért)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#47) keIdor válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


keIdor
titán

+1 meg élni.

kisza25: Amúgy 2 hete jártam ott utoljára (meg sokadjára) de akkor is azon agyaltam: mennyi ott egy ház ára? Hasonló mint itthon?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) vans? válasza kisza25 (#44) üzenetére


vans?
őstag

Jogos, persze. De ezert a penzert azert kokemenyen meg kell dolgozni, gondolom... Napi 8-10 ora?

hábm bábm

(#49) Sandrew válasza vans? (#48) üzenetére


Sandrew
őstag

Ha egész nap a fórumon van, hogy dolgozik? :D

(#50) kisza25 válasza vans? (#48) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen napi 8-10 óra, heti egy szabadnap, de normál munka, mint otthon, persze a vendéglátás mindig is elég kemény meló volt,de ilyenkor nyáron nincs szezon csak buszok vannak, reggel 8-ra megyek délben végzek, megkajálunk(kaja, szállás biztosítva ) este fél/háromnegyed 5-re megyünk vissza, van mikor 10kor végzünk, van olyan is, hogy 8kor,az attól függ mikor jönnek enni.
mindez 60-70 főre 4gangos(4fogásos,leves, saláta, főétel, desszert)menü, 2fajta főétellel,
télen 80-100fő 5gangos menü ua. mint az előző, csak megy előétel is és 3 fajta főétel van,
elég puccos a hely 100€/fő/nap, tehát egy hét egy 4fős családnak 2800€~812000.-Ft
pl. mai menű ez volt:
burgonyakrémleves pirititt szalonna csíkokkal
salátabüfé
sertésszűzcsíkok vadász módra vörösboros gombával quiche lorreine szines párolt zöldségekkel, vagy
pangasius filé robogos mandulabundával fehérgenerálszósszal hüvejeszöldbosóval citromos limeos rizzsel és balsamico glace
mézes joghurt krém, eperrel és mentalevélben pácolt sárga és görögdinnye golyókkal,
Sandrew: melóelött, déltől fél5-ig és meló után észre sem venni, hogy nem vagyok itt pár órát:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.