Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

nagyon jó kis cikk! én is többször utaztam már, kirándulásnak/kiruccanásnak is tökéletes! :)

© asszongya'hogy

(#2) palesz22


palesz22
csendes tag

Gratulálok a cikkhez! Gyermekként én is szerettem "kisvasutazni", bár nekem lakhelyemből adódóan a gemenci kisvasút jutott. Ha komolyan gondolod a témát, azt is megemlíthetnéd később. Addig is várom a következő részt a mátrai kisvasúttal... :)

[ Szerkesztve ]

Redmi 4x

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

van mégegy kisvasút, ami nem annyira nyilvános, de a város közepén van. gellérthegyi fürdőben a kisvasút.

az Argo c. film fürdős jelenetében feltűnik (alagút)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) rainmen


rainmen
aktív tag

Szeretem az ilyen jellegű vonatozást. Ausztriában a Mura völgyében kanyarog a Murtalbahn, azt a helyiek folyamatosan használják helyközi utazásra. Egyszer majd mi is ki akarjuk próbálni a családdal. Ami a legjobban tetszik benne, hogy egy nyomvonalon bonyolítják a kétirányú közlekedést. Jó lenne, a nálunk is lennének ilyenek. Számomra egy egyszerű és hatékony közlekedési mód.
És nem azt kellene hallani, hogy zárják be a vonalakat.

(#5) Melack válasza palesz22 (#2) üzenetére


Melack
veterán

Tervek szerint oda is elmegyek idén, egyelőre 2 cikk biztos idén a folytatás tekintetében: mátrai illetve a kismarosi. Ezekkel vannak friss élmények is, így őket könnyebb. De lesz szó Csömödérről és Szilvásváradról is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6) Mr.Csizmás válasza rainmen (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

régen (2006-7) jártam az Ybbstalbahnon, ott tolták neki ezerrel, 50-60-al ment a kiscsörgő [link]

azóta bezárták.

a pinzgauer bahnt is privatizálták, szóval osztrákoknál sincs kolbászból a kerítés... :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó összefoglalót írtál! Egészen meghoztad az ember kedvét egy tavaszi kis vonatozásra... :K

(#8) Melack válasza Apika (#7) üzenetére


Melack
veterán

A célom ez. Annyi szép hely van az országban, relatív karnyújtásnyira, hogy érdemes őket megnézni. Nekem az a szerencsém, hogy még párom is elviseli az ilyeneket - csak legyen jó idő :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9) Mr.Csizmás válasza Apika (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha a PH közönség részéről van érdeklődés, szívesen szerveznék közlekedésműszaki jellegű kirándulást. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Melack válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Melack
veterán

Jelen! :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11) benedekco


benedekco
addikt

Jó téma! Amint tudom megolvasom a dolgot.
Remélem sok folytatás lesz még!

Aki nem ismeri annak meg tudom ajánlani a kisvasut.hu-t.

re: (#9) Mr.Csizmás
Jól hangzik!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk ez a jobb időjárás esetén lesz aktuális, meg kérdés hogy hova, és milyen irányultságú.

de örülök hogy vannak érdeklődők :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Batman2


Batman2
őstag

Gratulálok a cikkhez, csak így tovább !!! :K

Én is vasút rajongó vagyok, mid a kicsit, mind a nagy vasútat szeretem, no meg a modell vasútat !!
A modellvasút rajongásom onnan is van, hogy szüleimtől örököltem egy több méteres terepasztalt sok vagonnal és 6 mozdonnyal, azóta a mozdony parkot már 13-ra növeltem és pár új vagon is bezserzésre került az évek folyamán, no meg pályafejlesztések is voltak.

Debreceni lévén, a Zsuzsi vasúttal utaztam sokat, de van miskolci kötődésem is, így sokat kirándultam a Lilafüredi kisvasúttal is.
Nagy vasúttal volt szerencsém Szlovák, Cseh és Román vonalakon is utazni, sőt, egyszer még a Horvát területen futó, még a magyarok álatl épített vonalon is utaztam gyerekkoromban, gyönyörű vonal, számos hoszabb, rövidebb alagút tarkitja, miközben völgyek peremén és hegygerinc közelében fut a vonal !!
És, ugyan nem utaztam vele, de élőben, testközelből láttam amerikai, és portugáliai, széles nyomtávú vasútat is !
Mindenütt nyitott szemmel járok, és figyelem a vasútat ! :K

Üdv.: Batman2

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#14) k_laci


k_laci
tag

miskolci lévén nekem a lillafüredi kisvasút áll a szivemhez közel :U újabban nagyon rákaptam ennek a történelmének olvasgatására :) egyik barátommal végig is sétáltuk a régi útvonalait a bükkben :)

de a szilvásváradi is jó kisvasút :)

(#15) Mr.Csizmás válasza k_laci (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és a nyomait is láttad? régen vagy 2x ekkora hálózata volt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Egy ilyen vasut szalad a kertunk vegen igaz kb 2eve nem uzemel csak a sinek vannak mar ott vannak emlekek rola :)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#17) Mr.Csizmás válasza SAMYka (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt bodrogközi kivasút maradékai....

az nyíregyházára ment. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) .mf válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


.mf
veterán

Itt lakok mellette, és nem is tudtam :)) bár annyira nem lep meg, tudom, hogy a Gellérthegy és Várhegy kész ementáli, háborús időkben volt ott mindenféle, a környék teli van alagutakkal.

---

A cikk után vagy egy fél órát kattintgattam a google mapsben :))

Egészen véletlenül nem tudjátok, hogy a Jánoshegyi ill. Tündérhegyi útra be lehet-e hajtani? Valami rémlik, hogy valamilyen tiltó-tábla mintha lett volna kinn...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) ze2 válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


ze2
csendes tag

A Tisza bal parti (borsodi) része. A jobb partról meg Kenézlő-Sárospatak-Sátoraljaújhely volt az útvonal, amire emlékszem. (A Tisza-híd a 2. világháborúban lett felrobbantva, és az nem is lett újjáépítve, csak egy komp került a helyére.) Aztán a borsodi oldalt felszámolták, egy ideig busz járt le a Tiszához, és kompon lehetett átkelni, mert a szabolcsi oldalon még járt a kisvonat - most talán már a komp sincs meg :-(

(#20) ze2 válasza k_laci (#14) üzenetére


ze2
csendes tag

Akkor tetszene az Úttörővasút is: ugyanis nagyrészt LÁEV-es (Lillafüredi Állami Erdei Vasút) kocsijaik vannak :) Amikor először megláttam, én is meglepődtem, de nagyon jó érzés volt "hazai" vonatot látni.

(#21) ze2


ze2
csendes tag

Még egy dolog, egészen pontosan kettő :) A Gyermekvasutasokért Alapítvány évente két teljesítménytúrát rendez; az egyiket március 15-én, a másikat augusztus 19-én éjjel.
A nappali túra Széchenyi-hegy - Hűvösvölgy irányban halad, az éjszakai meg visszafelé, és nagyon szépen végigjárja a vasút mentén, illetve közelében található szép és nevezetes helyeket. A nevezési díjban benne foglaltatik egy menetjegy a rajtba történő visszaútra is - ez főleg az éjszakai verzióban nagy élmény, hiszen máskor nincs lehetőség éjjel vonatozni.

A márciusi túra kiírása már elérhető:

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3591

Az augusztusi még nem, de a tavalyihoz képest az évszámon kívül szerintem maximum a nevezési díj ami változhat:
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=3178

(#22) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi jó kis cikk. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#23) MaciG


MaciG
addikt

A gyerekvasút Budán jó kis móka, és nem csak gyerekeknek. Mi úgy szoktunk menni, hogy felmegyünk a 61-es villamossal a Hűvösvölgyi állomásra, onnan a vasúttal a Jánoshegy-ig, majd egy kis erdei séta, és a libegővel pedig le. :)

BANZAII

(#24) SAMYka válasza Mr.Csizmás (#17) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nyiregyhaza Balsa utvonal megy a kertunkbe

A balsai komp meg mukodik csak nem az ami a hidnal van hanem amit ugy hivtak hogy mezogazdasagi komp.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#25) ze2 válasza SAMYka (#24) üzenetére


ze2
csendes tag

Tudom, sajnos a borsodi oldal totálisan lepusztult már :-(

(#26) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

:R....

erről mindíg Totya oszt társam jut eszembe. ált iskolás korunkban ő ide járt "dolgozni"... a vonatvezetés volt a mindene.... hát, vonatvezető lett belőle. asszem vác-nyugati vonalon van. legalábbis 1x ott találkoztam vele....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Én "nagy" vonaton "nőttem fel", a megboldogult 64-es vonalon. Szörnyű látni mivé lett a megszűnés után.. :( Mindezt azért írom le, mert maximálisan egyet tudok érteni és át tudom érezni, hogy milyen kötődés alakul ki az emberben.

(#28) pcminden válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


pcminden
csendes tag

Én meg be tudlak Titeket vinni bárhova a MÁV területén, persze ha van érdeklődő rá.....
csőő

(#29) raper


raper
senior tag

Egyszer nyáron is megnézem ezt az utat, mert eddig mindig csak télen sikerült a mikulással utaznom rajta. Na meg a gyerekekkel. :)

(#30) Mr.Csizmás válasza pcminden (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dejó neked :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) pcminden válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


pcminden
csendes tag

Nektek is jó lesz, csak valami konkrét céllal meg időponttal keress meg ha összedudáltad a csapatot :C

(#32) papa019


papa019
senior tag

Nagyon jó a cikk. Kedvet kaptam egy tavaszi vasutazásra. :)

A 4. oldalon a Városliget nem Városmajor akart lenni? :)

(#33) Melack válasza papa019 (#32) üzenetére


Melack
veterán

Köszi a jelzést, javítva!

Nem csak neked lett ismét kedved vonatozni :) Akár ezt is lehetne szervezett formában, ezen ne múljék. Esetleg itt összeszervezni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#34) olbaidhun válasza rainmen (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

Tiszacsege-Debrecen vonal. Egy gyötrődés az 1órás kapcsolódásra várni.. szinte az embert direkt elvadították a vasúttól. A busz lényegesen igénytelenebb.. de legalább közlekedik.

Szomorú, amit ebben az országban az infrastruktúrával tettek az elmúlt időszakban. :(((

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#35) rainmen válasza olbaidhun (#34) üzenetére


rainmen
aktív tag

Több ilyen, helyibb jellegű vonallal lényegesen használhatóbb lenne a tömegközlekedés. Csak ésszerűen kellene csinálni/tervezni. :(((

(#36) Melack válasza rainmen (#35) üzenetére


Melack
veterán

Ez az ötlet szerintem már felmerült pár helyen, de mindig volt valaki vagy valami, ami keresztbe tett az elképzeléseknek. Lehetne rövidteni a menetidőket vasúton, ha rendesen meg lennének reformálva a vonalak, és fel is újítanák őket. De ez sajnos nem a mi "hatáskörünk"...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37) rainmen válasza Melack (#36) üzenetére


rainmen
aktív tag

Sajnos nincs beleszólási jogunk. Pedig az általam is említett osztrák vasút nagyon népszerű. Talán egyszerűbb is lenne, ha nem lennének összekapcsolva a vonalak, hanem átszállással lehetne a másik irányba haladni.

(#38) Batman2 válasza olbaidhun (#34) üzenetére


Batman2
őstag

Mert hazaáruló politikusok és üzletemberek vezetik az országot !!! :(

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.