Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Na holnap akkor a második kör :D

(#102) Narxis válasza Steve_Brown (#101) üzenetére


Narxis
nagyúr

Lélekben veled leszünk.

Thanos was right.

(#103) GEIL válasza Steve_Brown (#101) üzenetére


GEIL
addikt

Kitartást.....kedd-szerda sincs otthoni sunnyogás....szigorúan menj melóba ;] ;] :C

Mi melóba kiirtuk a faliujságra, hogy az a dolgozó aki beadatta az általános influenza
(nem covid ! ) elleni oltást ( 1-2 évvel ezelőtt ), attól nem fogadunk el szabikérelmet vagy táppénzes papirt az oltást követő 10 napon belül. ;] Volt pár 2 lábon járó hulla.....oltástól döglődtek...amugymeg semmi bajuk nem lett volna....felnőtt férfiak aztán egy 37,5-öt meg kis orrfolyást nem birnak ki...hihetetlen puhány emberek vannak.....juujj meg a fejfájás és torokfájás...jujujj.....jó hogy nem kanalas szirupot adok nekik vagy forró teácskát főzzünk esetleg ? :DDD :DDD :DDD Ez már nem ovi.....szerintem.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#104) Argos válasza Steve_Brown (#101) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Dettó, "kíváncsian" várom, megúszom-e ezt is különösebb gebasz nélkül.

Attól függetlenül, hogy akad pár ilyen geil figura, akik viccet csinálnak az egész járványból, meg kvázi lehülyézik azt, aki oltat, védekezik, ahogy tud, még mindig jobb esélynek tartom, ha teszünk valamit ellene, mintha várnánk a csodát és 'majdelmúlik'.

(Azt már csak nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy mivel semmi takargatnivalóm nincs és kb. teszek rá, hogy plusz egy formában gyűjthetnek adatot rólam esetlegesen, nagyjából telibe...-rom, hogy ki kéri el az igazolványaim.
Ha, az a szabály, hogy csak a felmutatása esetén engednek be valahova, akkor az. Na, nem mintha tervezném egyáltalán, hogy akármi ilyen hely közelébe is mennék, a közeljövőben.
Kiváltképp a "más" szemléletű egyedek végett.)

...elmúlik...

(#105) GEIL válasza Argos (#104) üzenetére


GEIL
addikt

Szó sincs viccről....visszábbolvasva láthatod hogy már átestem a víruson....családommal együtt.....és sok közeli rokon és ismerős tapasztalatait írtam le...az oltásokról...stb stb.
Semmi hazugság....csak az igazság., :R :K :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#106) Argos válasza GEIL (#105) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Pardon! Nem kifejezetten neked címeztem, valszeg' a h.sz.-ek olvasgatása közben ragadt bent a jelző.
Annak viszont örülök, hogy tudsz ide írogatni, miután átestél a víruson!

...elmúlik...

(#107) woodworm


woodworm
veterán

Az első oltásnál két nyomtatványt is ki kellett tölteni. Most nem találom a szputnyikost, csak a nyilatkozatot, az sem ugyanolyan. Nincs már rá szükség?

(#108) ncc1701 válasza woodworm (#107) üzenetére


ncc1701
veterán

Másodjára velem nem töltettek ki semmit. Vidd azt a pappert, amit az első oltásnál kaptál, azt kérni fogják.

(#109) woodworm válasza ncc1701 (#108) üzenetére


woodworm
veterán

OK. Köszi szépen!

(#110) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Jelentem leszakad a karom, de jól vagyok.

(#111) Narxis válasza Steve_Brown (#110) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jeeee :C Reméljük a karod holnapra jobban lesz.

Thanos was right.

(#112) GEIL


GEIL
addikt

jó reggelt.
Megérkeztek a "védettségi kártyáink".....fiam később volt beteg mint én ( kb 1 héttel), de ő már 3 hete megkapta kártyát.....asszonyom és én meg most kaptuk meg. :O ;]
szept. 12. a lejárat dátuma nekem, asszonynak szept 10, a fiunknak augusztus 28.
Legalább egy 1,5 éve megvett szinházjegyet kihasználunk majd végre...strandok és étterem.....esetleg 1-2 mozi....nincs más terv nyárra amúgysem.

Más téma:

Unokaöcsém 19 éves....szombaton kapott Pfizert,..... ;] :DDD :DDD vasárnaptól fekszik....38,2 és olyan mint a mosott sz@r....majdcsak összerakja magát. :K :U puhány focista XD

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#113) olloczky


olloczky
senior tag

Tegnap kaptam reggel 8kor a szputnyikot én is. Az egész napom rettegésben telt, hogy na mikor dőlök ki, de szerencsére elmaradt :D most másnap fáj egy nagyon picit a szúrás helye, de ennyi.

Mondjuk én 2 hónapja igazoltan átestem a covidon. És nagyjából még vártam is volna mivel védett vagyok (ugye a 3 hónapos limit is emiatt volt), de mivel ennyire nyomatják a védettségi igazolványhoz kötött jogokat, így én is beoltattam magam.

3 hét múlva megyek a másodikra.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#114) GEIL válasza olloczky (#113) üzenetére


GEIL
addikt

Háziorvosom nekem is "nyomja" hogy menjek oltatni....mert eltelt 1 hónap a betegség óta......de kizárt...főleg hogy tegnaptól zsebben a kártyám és visszatért az erőm is.....
Újra úgy vagyok mint maga Megatron és egy medve keveréke :D.

Talán ha beköszön a negyedik / indiai hullám szeptemberben, akkor esetleg Pfizert bevállalok...addig engem ezzel hagyjanak. ;] :R

Anyósom holnap 14:40-kor megy oltatni...57 éves...Pfizert fog kapni....
eléggé fél.......ismerem jól XD ..."hipohonder" és amúgy is rotty.....érdekes lesz.....maximum párom elmegy hozzá 1-3 napra ha annyira gatyán lenne az oltástól. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#115) fatal`


fatal`
titán

Tapasztalataim alapján a második jobban üt. :D De nem vészes.

(#116) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Na hát ez a második semmi nem volt.

(#117) GEIL válasza Steve_Brown (#116) üzenetére


GEIL
addikt

sós oldat ? :DDD :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#118) ncc1701 válasza Steve_Brown (#116) üzenetére


ncc1701
veterán

Mákos.

(#119) stickermajom válasza Steve_Brown (#116) üzenetére


stickermajom
addikt

A második nálam sem okozott különösebb tünetet, az első durvább volt.

(#120) Steve_Brown válasza ncc1701 (#118) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Lekváros.

(#121) rushty válasza Steve_Brown (#120) üzenetére


rushty
senior tag

Túrós

Revolut meghívó pü-ben

(#122) Narxis


Narxis
nagyúr

Netflixen akár egy sorozat is lehetne a cím alapján. Szputnyik V - Egy 19 éves srác tapasztalatai kalandjai

Thanos was right.

(#123) Pipó válasza Narxis (#122) üzenetére


Pipó
őstag

A második évadban meg húsz, a harmadikban 21 és így tovább... :O

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#124) Narxis válasza Pipó (#123) üzenetére


Narxis
nagyúr

A második évad már az ismétlő oltásról szólna, mindenki happy, nyitásra készülnek az emberek aztán az utolsó részben bumm jön a 4. hullám ami ellen egyik oltás sem jó, cliffhanger. 3. évad trailer: kisvakond poroszkál az országúton, vállán egy shotgun-nal, háttérben hörgés...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#125) GEIL válasza Narxis (#124) üzenetére


GEIL
addikt

:DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#126) GEIL


GEIL
addikt

sziasztok !

Anyósom kb tünetek nélkül átvészelte a Pfizer első oltást....viszont így 2 hét után a vérnyomása emelkedett...átlag 125/75 helyett már 180/85 -re lépett...mérte otthon, mérték neki háziorvosnál is...de ennyi...azóta szédül, feje fáj...stb.

Asszonyom mult hét szerdán kapta a Pfizer első oltását. (pedagógus) 1,5 hónapja estünk át a betegségen...én még vártam volna a helyében.
Tünetek: aznap este már hidegrázás és 37,5...másnaptól kb 3-4 napon keresztül 37,5-38-8 között változó...hidegrázás, szédülés, émelygés, gyengeség és végtagfájdalmak.......már eltelt 1 hét, de még a gyengeség megmaradt és kis szédülés stb....
vérnyomása 90/58 - 115/75 között van neki amióta ismerem (kb 15 év)...alacsony volt mindig........pár napja viszont mér 135/80-153/82 értékeket.

Én vérnyomáscsökkentőt szedek kb 20 éve....gyógyszer nélkül 180/100, de 210/104 volt a plafon eddig.....gyógyszereket reggel bevéve 135/75 stabil...sport után is max 145/80 körüli volt........hát nem tudom hogy bevállanám-e az oltást.....persze, mindenkinek más atünet....de azért elgondolkodtató.....ha egészséges szervezeten is ennyit nyom...akkor engem agyvérzéssel kinyirhatna. :U :Y

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#127) Narxis válasza GEIL (#126) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neeeeeeeee, én jelentkeztem pfizer-re, most akkor nem merem beadatni... :Y

Thanos was right.

(#128) GEIL válasza Narxis (#127) üzenetére


GEIL
addikt

Ez miatt ne bizonytalanodj el....sok ezer embernek semmi gondja vele.....de valahogy akikkel én beszélek vagy ismerősök, rokonok...stb....mindenkinek van gondja vagy mellékhatás....bármelyikkel is oltatja magát.

Viszont, hogy kinek miképpen reagál a szervezete ezt csak a beoltás után tudja meg mindenki........ez szimplán emberkísérlet....ha beadatom és meghalok, akkor statisztikai adat leszek és tényleg megérte.......de ezek szerint már pár millióan nem félnek a kimeneteltől vagy a későbbi mellékhatásoktól.....mert ők bátrak/kemények vagy csak kell a kártya és menni akarnak mozi, szinház, étterem..koncert és stb stb. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#129) ncc1701 válasza GEIL (#128) üzenetére


ncc1701
veterán

Jelentem, semmi gondom nincs, semmi mellékhatás nincs. :)

Amúgy egyetértek, ez egy teljesen felelőtlen emberkísérlet. Fene tudja, milyen mellékhatások lesznek hosszú távon. Pláne az új, mrns oltásokra gondolok, amikkel még semmi tapasztalat sincs. Ilyen szempontból a legtutibb az édes-savanyú oltás, az klasszikus, hagyományos, kipróbált teknológia. Nekem valahogy mindig a Will Smith- Legenda vagyok című zombis film jut az eszembe erről az oltásról.

[ Szerkesztve ]

(#130) Narxis válasza ncc1701 (#129) üzenetére


Narxis
nagyúr

Remélem én leszek Will Smith. :D

Thanos was right.

(#131) rushty válasza GEIL (#126) üzenetére


rushty
senior tag

Nekem is magas, de kezeletlen, nem is nézem, minek idegesítsen.

Revolut meghívó pü-ben

(#132) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Apukám kapott 2 hete pfizert. Magas a vérnyomása, gyógyszert szed rá. Úgy, hogy márciusban oxigénterápiával kezelték a covid miatt.

Nem volt semmi baja, nem lázasodott be, egyszer leizzadtan ébredt.
Szóval szerintem nincs összefüggésben a vérnyomással vagy az előzőleges fertőzéssel.

Benne vagyok a sok vakcinás csoportban és rengetegen panaszkodnak magas vérnyomásra, de 1 olyan ember volt akinek 2 héten belül ne múlt volna el.

(#133) olloczky


olloczky
senior tag

Na tegnap reggel megvolt a 2. oltas. Hat ez elegge kiutott. Este kezdodott hoemelkedessel, aztan belazasodtam. Ma is folytatodott ez, meg fajt mindenem. Most estere mar elmultak ezek, a karom faj még kicsit.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#134) rushty válasza olloczky (#133) üzenetére


rushty
senior tag

Nem hangzik vészesen.

Revolut meghívó pü-ben

(#135) olloczky


olloczky
senior tag

Tenyleg nem. De en nehezen viseltem, mivel egesz mult heten fostam vmi osszeszedett nyavalyatol.. az nagy nehezen elmult, erre jott ez :D lenyeg, hogy tul vagyok rajta

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#136) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Szeptember 10-én foglalom az időpontot a 3. oltásra. Annak a fényében, hogy a Szputnyikról mennyi mindent hazudik az orosz sajtó. Ráadásul valószínűleg azért voltam tőle olyan kutyául mert a benne lévő adenovírus képes a szaporodásra.

Szerintetek mi legyen? Pfizer, Moderna vagy Astra?

Volt egy ismerősöm aki gyanúsan szívrohamot kapott pfizer után (a kezelő orvos mondta ezt, de nem jelentették). Nyilván már a himlőoltás óta tudjuk, hogy az oltás mellékhatása lehet vérrög és a pfizer ráadásul okozhat szívizomgyulladást is.

(#137) P@ppaJoe válasza Steve_Brown (#136) üzenetére

Szia!
Nekem szept 4-én jár le a 4 hónap, így akkor próbálok időpontot foglalni. Sajnos nekem sincs ötletem melyik legyen, mert mindegyik oltásról kiderült ez meg az. Annyi biztos, hogy Astrát nem szeretnék. :F

(#138) Narxis válasza Steve_Brown (#136) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor Moderna de szvsz egy egészséges kisvakondnak nem biztos, hogy nagyon kell az a 3. oltás. :))

Thanos was right.

(#139) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Ma a MÁV-on találkoztam egy elmondása szerint mikrobiológussal aki kifejtette, hogy a tüskefehérje milyen helyekre kötődik és hogy okoz halált.

(#140) GEIL válasza Steve_Brown (#139) üzenetére


GEIL
addikt

:R mostanában ezekről olvastam én is.
De elérhető nagy videómegosztó portálon olyan videó is, hogy nyilatkozik egy már nem praktizáló Kanadai víruskutató/főorvos akárki.....(lenyomozhatóan valós személy), aki töviről hegyire elmagyarázza ezt az egészet.....hogy az oltások az alap vírusra lettek "kifejlesztve" és a további variánsokra alig mutatnak reakciót. De ez akkor is csak egy világméretű emberkisérlet...mert tesztek nem voltak, csak a kapkodás. Elemzi a mostani nemzetközi helyzetet, ahogy országonként bebizonyosodott, hogy a mostani 4. variáns ( indiai mutáns) miatt korházba került személyek 64%-a már 2X oltott személy :o ....stb stb... érdekes.

további tapasztalatok oltás után (családomban):

-anyósom (57): 2x Pfizer, azóta tartósan magas vérnyomás, fáradékony, térdtől lefelé fura forróságérzet napi párszor, ízek illatok néha keverednek vagy olyat érez ami nincs, fáradékonyság...stb

-feleségem (39): 2X Pfizer, tartósan magasabb vérnyomás, izületi fájdalomak, fejfájás, ízek illatok néha elmennek, néha visszajönnek...stb

-szüleim (63 és 64): 2X Astrazeneca, izom és izületi gondok, fáradékonyság, fura tüdő és köhögések, masszív migrénes fejfájás heti többször (szerintem vérsűrüsödés, rögösödés), vérnyomás és enyhébb szívfájdalom.....stb

fiam 12.....én 40.....átestünk a víruson márciusban.....de tuti nem oltatunk.

Aki beáll a sorba, az tegye nyugodtan....de a hatás tuti nem marad el...garantált a mellékhatás.....Kanadai doki megmondta, első 3 év a kritikus. De ne legyen igazam. :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#141) Steve_Brown válasza GEIL (#140) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez azért vicces mert az én családomban a stock oltási reakción kívül konkrétan 0 mellékhatása volt mindegyik vakcinának.

(#142) dabadab válasza GEIL (#140) üzenetére


dabadab
titán

az oltások az alap vírusra lettek "kifejlesztve" és a további variánsokra alig mutatnak reakciót

Ennek az állításnak a cáfolatáról elég sok adat áll rendelkezésre.

De ez akkor is csak egy világméretű emberkisérlet...mert tesztek nem voltak, csak a kapkodás

Ez meg konkrétan hazugság.

országonként bebizonyosodott, hogy a mostani 4. variáns ( indiai mutáns) miatt korházba került személyek 64%-a már 2X oltott személy :o

Ez meg így, ebben a formában értelmezhetetlen hülyeség (és a sugallt állítás meg nem igaz).

Komolyan, nem lehetne, hogy legalább a teljesen nyilvánvaló kamukat ne szopják be az emberek, aki meg mégis beszopja, az ne érezze úgy, hogy ő akkor most mindent jobban tud?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#143) Steve_Brown válasza dabadab (#142) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

országonként bebizonyosodott, hogy a mostani 4. variáns ( indiai mutáns) miatt korházba került személyek 64%-a már 2X oltott személy
Erre pont a simpson formula ad magyarázatot nem?

Egyébként az összes GEIL által leírt mellékhatás eredhet abból, hogy vénába adták az injekciót a rokonaiknak.
Alapvetően a tüskefehérje amit az oltás tartalmaz nem egy az egyben az a tüskefehérje amit a vírus hordoz. Valamint úgy van kitalálva, hogy a delta izom sejtjeinek felületén megtapadjon a friss tüskefehérje így az ne tudjon olyan helyre kerülni (tüdő, agy, ivarszervek, érrendszer) ahhol galibát tud okozni.

(#144) Lami66 válasza GEIL (#103) üzenetére


Lami66
őstag

"amugymeg semmi bajuk nem lett volna....felnőtt férfiak aztán egy 37,5-öt meg kis orrfolyást nem birnak ki..." A 37,5 és kis orrfolyás nem influenza hanem nátha.
Az influenzának van egy ronda tulajdonsága: sok esetben alakul ki valamilyen szövődmény mellette, rendszerint tüdőgyulladás.
Íme az én esetem az egyik influenzával, nem szoktam magam oltatni influenza ellen soha. Nem lehet azt mondani, hogy notórius táppénzes lennék, felnőtt koromban kétszer voltam betegállományban: 23 évesen egy hónapot, és 39 évesen 3 hónapot (most vagyok 55 éves). Ez utóbbi egy szokásos influenzával indult. Aztán lett belőle tüdőgyulladás és mellhártya gyulladás. Plusz feltellett a bal tüdőm vízzel, emiatt leállt a bal tüdőm. Mindez pár nap alatt. Intenzív osztály, három napos altatás lélegeztetőgéppel. Szerencsére a 3. napon újra indult a tüdőm, ezért nem kellett kivenni (az 5. napig vártak volna). Azóta a tüdőkapacitásom a 4 liter helyett alig éri el a 2 litert. Nem változott az életem, ugyanúgy csinálok mindent, csak hamarabb lihegek sport közben. Ilyen csökkent tüdőkapacitással esélyem se lesz a korona ellen. Ezért nem fogok kockáztatni, én beoltattam magam mindkét alkalommal.

(#145) P@ppaJoe válasza P@ppaJoe (#137) üzenetére

Végül Pfizert adtak választási lehetőség nélkül. Már nem kellett fél órát várni az oltás után.
Igazán semmi nem várt hatás sem jelentkezett, a karom fájt még 2 napig, de azonkívül egyenlőre minden rendben.😁

(#146) Tüzi válasza dabadab (#142) üzenetére

+1(000.000)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#147) #21346560 válasza dabadab (#142) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azért azzal csak egyetértesz, hogy a szükséges több évnyi tesztek hiánya miatt érzi sok ember úgy, hogy "egy világméretű emberkisérlet"

(#148) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

Ismét egy kis érdekesség a "családomból".......

Sógorasszonyom 34 éves...7 hónapos a kislánya (még néha néha szoptatta)...
Győrben (diplomás) főnövér helyettes......kb 9 év munkaviszonya van......sírva és erőltetve beoltatta magát, mert rákényszerítette a munkáltatója, ellenkező esetben repült volna az állásából.
Na de "Gyes" alatt ? :U :Y :W :(((

Lényegi dolgok:

- Szoptatást inkább abbahagyta, mondták neki az oltáskor ha nem muszáj akkor ne erőltesse.
- Pfizer után 4 napig 38,8, mindene fáj (izmok, izületek), fejfájás és gyengeség. :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#149) Tüzi válasza #21346560 (#147) üzenetére

Szerintem egyszerűen annyi, hogy eljutott addig már az orvostudomány, hogy ezt különösebb rizikó nélkül be lehet vállalni.
Az, hogy az átlagemberek mit gondolnak, irreleváns. Az átlagember azt nem tudja eldönteni, hogy varjat vagy feketerigót lát...
Az átlagembernek arról sincs fogalma, hogy minden egyes eddigi oltásnak is voltak mellékhatásai, minden oltásnál voltak olyanok akik a rossz oldalára kerültek annak a bizonyosnak (ami persze nagy cumi ha pont veled történik), de egy ilyen esetre sokszázezer védelmet szerzett ember jut. Az átlagembernek továbbá arról sincs fogalma, hogy most azért olyan a közvélemény amilyen, mert oltása soha korábban ekkora (töredéke sem) médiafigyelem nem jutott mint ezekre. Ja, és [link]
2020 van, a hatvanas évek scifi írói szerint már antigrav autókkal kellene közlekednünk. Szóval szerintem ez közel nem emberkísérlet, még ha valami, nagyon távoli, nagyon homályos rész-igazság van is benne. De azt sem lehet, hogy lezárjuk az egész világot évekre.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#150) GEIL válasza Tüzi (#149) üzenetére


GEIL
addikt

Ha valamit először próbálnak/használnak élesben, azt kísérletnek nevezhetjük.
Egy számítógépes szimuláció vagy egy sejtszintű laborkisérlet az minden csak nem éles teszt.....sejtszintű teszt után jönni kéne az állatkísérleteknek,
majd ha ott elérnek egy bizonyos %-ot bizonyítható hatékonyságban, na akkor lehet tesztelni élesben pl önkéntes embereken....de a teljes forgalomba hozás az ezután jöhetne.
Járvány közepén pedig nem oltunk....az oltás az megelőzés kéne hogy legyen. Pont.

Ehelyett az évekig tartó folyamat helyett megkaptuk, hogy ha nem oltatsz, akkor korlátozva leszel.

Ebben a témában nyilatkozó "virológusok" (Rusvai...stb)...orvosok is kamera előtt nyíltan mondták, saját gyerekeiket (12-18 évesek) nem oltatnák be.....mert szívizomgyulladás, stb stb bármi előfordulhat már most bizonyítottan.

A sorsomat nem kerülhetem el ahogyan senki sem.....és az sem nyugtat meg hogy talán nem vágna haza az oltás...de mi van akkor ha mégis ? Nem akarok statisztikai adat lenni.
Inkább felveszem a harcot a vírussal vagy mutánsával akár másodszor is.
Márciusban lenyomtam.....talán túlélem a jövőben is.

Tegnap (szept. 12.-én) lejárt a "védettségi kártyám.
Szombaton (szept.11.) azért elmentünk végre a Vígszinházba,
a Pál utcai fiúkra....teltház....sokan tüsszögtek köhögtek előadás alatt is.....ízes mély köhögések után már azt vártam hogy mikor köpnek egyet néhányan....voltak páran maszkban..stb.
Ez van....terjesszük és hordozzuk. :R :W :W :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.