Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Üdv a klubban

Vasárnap volt egy hete, hogy megkaptam. Semmi negatívat nem éreztem akkor sem, meg azóta sem.

Faterom most hétvégén kapja meg a 3. kört majd (annak ellenére, hogy mint iskolai dolgozó nem ezt kéne hivatalosan... :U )

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Hát nem tudom gyerekek, kíváncsi leszek, hogy kell-e minden évben oltatni és lesznek-e hosszú távú mellékhatásai ezeknek a vakcináknak.

Thanos was right.

(#3) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Na ugy nez ki, hogy hoemelkedesem van es faj mindenem.

(#4) nevemfel


nevemfel
senior tag

Nekem csak a vállam fájt pár napig. De már elmúlt!

Forget your troubles, c'mon get happy

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

Én AZ-t kaptam. Azóta nem mozog a bal kezem, amúgy minden rendben.

;]

Kollegam már idegesen hívta minap a háziorvost, hogy mikor kaphat oltást, mert 50 éves fejjel még nem hívták be, holott már fiatalokat is oltanak.

[ Szerkesztve ]

(#6) nevemfel válasza Kasya (#5) üzenetére


nevemfel
senior tag

... holott már fiatalokat is oltanak.

Én 47 évesen lepattanót kaptam, azaz valaki nem ment el / lemondta az oltást, így helyette kaptam meg. Háziorvostól / körzettől is függ a dolog, milyen a korfa, mennyi a krónikus beteg, meddig tudják hűtve tárolni/szállítani stb, stb...

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#7) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Én is ma 11-kor kaptam szintén Kalocsán az oltást, nem igazán tapasztaltam semmi extrát, az oltás helyének környékét érzem kicsit, ha megemelem a karom (kb. mintha izomlázam lenne).

(#8) Steve_Brown válasza nevemfel (#6) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Én lepattanót kaptam. Amúgy egyre rosszabbul vagyok. :W
Barátom Astrát kapott, ugyan akkor mint én, ugyan igy van.

Az emberek félnek a vakcinától. Apummal tapasztaltuk mit csinal a virus. Es anyumnal lattuk hogy mar 1 adag astra is szinte tunetmentesse teszi.

Nem fogok szórakozni, inkább legyek szarul 3 napig, de miattam ne halljon meg senki nagymamája.

(#9) freeknight


freeknight
őstag

Én múlt kedden kaptam a Szputnyikot.
Első nap semmi, éjszaka viszont megindult a láz, majd szerdán egész nap alig tudtam kikelni az ágyból, kb mint egy súlyosabb influenza, csak légúti tünetek nélkül. Ízületi fájdalom, hátfájás, hidegrázás, nyomott közérzet, lázam mondjuk akkor már nem volt.
Aztán csütörtök reggel mintha elvágták volna, kutya bajom se volt. Ezt az egy nap szenvedést szerintem megérte, ha valóban hatásos a vakcina.
Egy hosszabb távú mellékhatás volt, az oltás helye baromira fájt, kb 3 napig rá se tudtam feküdni, és ma, 6 nappal az oltás után múlt el teljesen.

(#10) tboldi


tboldi
nagyúr

Én szombaton 9h után kaptam meg az első dózis Pfizert, aznap este fájt a legjobban a szúrás helye, azóta viszont fokozatosan csökken, de még mindig érzem valamennyire, illetve vasárnap egész nap szédültem, de hőemelkedésem nem volt, és hétfőn már nem éreztem semmi különöset. 1995-ös vagyok, nekem sincs semmilyen alapbetegségem, csak némileg kripli vagyok egy önhibámon kívüli motorbalesetnek köszönhetően. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Luck Dragon

Engem még nem is hívtak , ez ilyen :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a szállító vírust még azelőtt megsemmisíti, hogy az célba juttathatná a koronavírusról szóló gént. Ezért van egy második kör is, amikor egy másfajta vírust használnak futárnak."

Nem teljesen. A második kör emlékeztető kör. Ugyan azt a vírust mint az első körben, másodjára már nem használhatják, mert immunis lett rá az oltott. A Johnson & Johnson oltóanyag egyedüli tulajdonsága, hogy nem igényel emlékeztető kört. Bár úgy tűnik, hogy nem fog felhasználásra kerülni. Megy az AZ után a kukába.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Múlt hétfő, 46 évesen, szputnyik, abszolút semmit nem éreztem/azóta sem. Kb olyan vagyok, mint egy bivaly. :)

(#14) #90088192 válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Túl fiatal vagy :DDD

(#15) Luck Dragon válasza #90088192 (#14) üzenetére

Jobb későn mint soha.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) Kasya válasza freeknight (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

Én az AZ esetén tapasztaltam közel ugyanezt. Ugyanakkor rokon az én tüneteim hatására közölte, hogy neki ez nem kell... Nem lehet meggyőzni, nem is regisztrált.

(#17) #90088192 válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


#90088192
törölt tag

Meghalni, vagy megszületni?

(#18) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Durva, hogy mennyire máshogy hatnak az oltások egyesekre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19) Luck Dragon válasza #90088192 (#17) üzenetére

:F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) #90088192 válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha fiatal vagy azt jelenti később születtél mint az öregebb és később is halsz meg... Ezért kérdezem jobb később mint soha, később meghalni, vagy később megszületni? :R

(#21) woodworm


woodworm
veterán

Most járt le a 30 perc.

(#22) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én lassan két hete kaptam, aznap estig semmi tünet, estére már fáradtabb voltam és korábban lefeküdtem, éreztem,hogy hőemelkedésem van, de nem mértem. Nagyot aludtam, másnap meló, karom másnaptól még pár napon át érzékenyebb volt, feszült. Na majd hamarosan látjuk, hogy a második kör mit okoz :).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) ncc1701 válasza E.Kaufmann (#22) üzenetére


ncc1701
veterán

Kiváncsi leszek én is a második körre. Remélhetően ugyanaz lesz, h másnap mehetek nyugodtan edzeni.

(#24) E.Kaufmann válasza ncc1701 (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem dolgozni sem lesz kedvem már előre láthatóan pénteken, oltástól függetlenül, pláne, hogy szombatra esik május 1. :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Én múlt hétfőn 8:00-kor kaptam meg ugyanúgy az orosz oltást, 17:00-tól kezdtem egyre rosszabbul érezni magamat, 20:00-ra már 37.8-as lázam volt, majd kedden 37.1 és 37.8 között ingadozott a bevett fájdalomcsillapító függvényében (plusz fejfájás, izomfájdalom, az oltott kar fájdalma, stb.) Szerdán már csak egy pici kótyagosságot éreztem a fejemben, csütörtökön már semmit.

(Teszem hozzá, nem bánom, ez azt jelenti, hogy az immunrendszer erősen dolgozott, ami csak jó)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#26) ncc1701 válasza mbalint987 (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Több orvos lenyilatkozta már, h nem jelent semmit immunitás/hatásosság szempontjából az sem, h tüneted van oltás után, és az sem, ha nincs. Csak annyit jelent, h mindenki más. Ergo az a legjobb, ha nincs semmiféle tünet, mert nem coptál ugyanazért az eredményért. :)

(#27) ncc1701 válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


ncc1701
veterán

Pláne. :) Én másnap reggel vizsgáltam magam, okot keresve az otthon maradásra, de csak éhes voltam. :)

(#28) P@ppaJoe

Egy hete kaptam az "oroszt". Másnap délelőtt kezdődött a váll fájdalom (mint az izomláz), ami a mai napig egyre gyengülve, de még megvan.

(#29) Pipó


Pipó
őstag

Én holnap után kapom a másodikat. Az első után semmit nem vettem észre magamon, az égadta egy világon. Kicsit aggodtam is emiatt, mivel a lányom is kapott kicsit később és neki hőemelkedése is volt, neki reagált a szervezete, de én a szúrás pillanatát kivéve semmit nem észleltem. Kijöttem az oltópontról, beültem a kocsiba és vezettem 4 órát. Kíváncsi leszek mi jön két nap múlva.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#30) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Örüljetek neki, ha vannak az oltás után problémáitok. Az azt jelenti, hogy jó az immunválasz.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#31) stickermajom válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


stickermajom
addikt

Hívd fel a háziorvosod, kérdezz rá.

Én is fiatal vagyok, felhívtam, hogy jó lenne ha kaphatnék, rögtön adott is időpontot arra a hétvégére.

(#32) ncc1701 válasza Carlytoo (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Már írtam 1x, de írom még1x: dokik szerint semmit nem jelent az, h ki-hogyan reagál rá. Téveszme, urban legend.

(#33) Carlytoo válasza ncc1701 (#32) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ezt hol olvastad/ kitől hallottad?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#34) Savageboy válasza stickermajom (#31) üzenetére


Savageboy
aktív tag

+1, nekünk is rá kellett telefonálni a háziorvosra, hogy legyen időpont, pedig regisztrálva voltunk már egy ideje.

(#35) ncc1701 válasza Carlytoo (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyors kugli eredménye. De több orvos lenyilatkozta, h szimplán peched van, ha érzel is valamit, mert amúgy semmi haszna, jelentősége. Ezek már nem azok a tipusú oltások, h érezned kell valamit a hatásossághoz.

(#36) freeknight válasza Carlytoo (#30) üzenetére


freeknight
őstag

Mondjuk vektorvakcinák esetén az, ha lebetegít az oltás csak annyinak a jele, hogy a vektor adenovírus ellen fellépett az immunrendszer. Ennek alapvetően valóban nincs túl sok köze a koronavírus elleni védettséghez.

(#37) Carlytoo válasza ncc1701 (#35) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

:R

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#38) Samus


Samus
addikt

Holnap kapom a másodikat, kíváncsi vagyok, okoz-e problémát...az elsőnél az oltás helye egy hétig fájt/érzékeny volt, az éjféli hidegrázás nálam is vendég volt, de hamar elaludtam, reggelre semmi bajom nem volt, a karfájást leszámítva.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) Argos


Argos
őstag

Tegnap dél körül vettek be engem is, az orosz űrprogramba. :)
(35+; átlagos testalkat; krónikás; bio-terápiás)

Eddig semmiféle mellékhatás nem jelentkezett, se hidegrázás, se hőemelekedés, se aluszékonyság, se fejfájás.
Némi izomlázszerű érzés van csak, a beadás helyén.

Remélem így is marad. Pedig, eléggé tartottam tőle egyébként.

...elmúlik...

(#40) stickermajom válasza Samus (#38) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó neked, hogy elaludtál, engem nem hagyott aludni a rohadék. :D Fél 2-től 6-ig csak feküdtem az ágyban és néztem ki a fejemből, mert felkelni viszont nem tudtam.

(#41) Samus válasza stickermajom (#40) üzenetére


Samus
addikt

Meg is lepődtem reggel, mikor felébredtem, teljesen izzadtan. Úgy fél óra maradt meg a hidegrázásból az emlékezetemben. Feleségem holnap kap Pfizer-t, kíváncsi vagyok tapasztal-e valamit.

Egy kollégám két napja kapott Astrát, neki 6-8 órával később 38.5 fokos láza lett, ami kitartott majdnem két napig. Apósom-Anyósom szintén ezt kapta, de semmi. Anyám oroszt kapott, de nála sem volt semmi hatás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) Luck Dragon válasza stickermajom (#31) üzenetére

Nem rossz ötlet , bár most munkából adódóan (távolság miatt) sem alkalmas . Majd jövő héten .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Mocskos szerencsés vagy.

Már idős szüleim is nehezen kapták meg...úgy 3 hete
AZ. és láz mint ahogy fenn írtad ugyna ez a jelenség. majd kb május végén kaják a 2.

Eközben egy jó 20 km-errel odébbi régióban már lassan a 2. oltást kapják a fiatalok 30-40-esek . Van aki már túl is van rajta.
Házirovosnál érdeklődtem..sehol nem vagyok 30-asként, még a sima nem beteges 50-60-70-asokat oltják.

Mint valami kibaszott fehér folt, bermuda háromszög.

Úgyhogy majd úgy kell valami lepattanót szerezni, ha nem augusztusban akarok túl lenni rajta.
Gondlom majd most a kínaival megszórják a jónépet eszed nem eszed alapon.
Kicsit már úgy vagyok vele, hogy jó lesz az AZ vagy az orosz is.

Rendesen várom, mikor jelentik majd be kormányszinten, hogy bizony a regisztráltak be vannak oltva...mind. Aztán jeletkezik pár 100e ember aki nincs.

Egyébként a sok háziorvosi telefonszámlát hogy fizetik ki :DDD

(#44) Luck Dragon válasza #90088192 (#20) üzenetére

Előbbi

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Samus


Samus
addikt

Megkaptam a másodikat. Tegnap 13 órakor.a reggel arra ébredtem, hogy rosszul aludtam, a közérzetem rossz, és úgy érzem magam, mintha lázas lennék. Végtagfájdalom, érzékeny bőr, mindenhol. Elég kellemetlen.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46) Narxis válasza Samus (#45) üzenetére


Narxis
nagyúr

De mostanra teljesen jól vagy?

Thanos was right.

(#47) Samus válasza Narxis (#46) üzenetére


Samus
addikt

Nem, ez reggel óta tart. Lázam nincs (36.8-at mértem utoljára, fél órával ezelőtt), meglátjuk holnapra mi változik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#48) Narxis válasza Samus (#47) üzenetére


Narxis
nagyúr

Uhh akkor pihengess, holnapra biztos jobb lesz.

Thanos was right.

(#49) ncc1701 válasza Samus (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Elsővel is problémád volt, ebből borítékolni lehetett, h a második nem lesz jobb. Ez van, majd elmúlik.

(#50) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kérdeztem a dokinénit, hogy második oltásra, ami jövő héten esedékes, kell-e jelentkezni és hol lesz, mert oltáskor nem volt bájcsevej. Azt mondta, SMS-ben értesítenek. Egy kicsit nyugtalan vagyok, mert az első időpontot is vadászni kellett, nem pedig kiértesítés volt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.