Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

torrent kene bele, aztan csokolom :U

hüllő

(#2) Thrawn válasza gyiku (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez nem az a játék :N

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) sNORh


sNORh
addikt

decsúnya.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4) gyiku válasza Thrawn (#2) üzenetére


gyiku
nagyúr

nemá :(

hüllő

(#5) Csorbi


Csorbi
addikt

És mint minden NAS, gondolom ez is tetűlassú... :U

(#6) sNORh válasza Csorbi (#5) üzenetére


sNORh
addikt

tuti.. mire átmentek rajta egy 700M-s adatot, megszülök.. demikor arról tömörítek ki :DDD
nemhogy egy i7 dübörögne benne.. :DDD minyá tömörítene az.. :DDD megegy Ninja állna ki az oldalából..

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) vottokar


vottokar
senior tag

A dizájnra azért gyúrhattak volna egy kicsit. Ha már az árcédulára valszeg sikerült...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8) zed1983


zed1983
őstag

Egyre több ilyen hálózati tárolót gyártanak, de egyik sem tud 1-2TB-nál nagyobb háttértárat kezelni, mellesleg ez csúnya is!

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ma csak ket lpt port kik ra oszt rogton abba is fejeznem a nyomtatogepes projectem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Hehe, megint itt a stripe set és a hot swap kettős... :D

Where do you want to go today?

(#11) Alex91 válasza zed1983 (#8) üzenetére


Alex91
félisten

QNAP TS-809 Pro Turbo Station

Na, csak legyen hozza penzed! :)

Ugyhogy hulyeseget irtal... (Amig 2 TB-s a legnagyobb lemez, addig ez van...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) GReddy válasza H.O.D. (#10) üzenetére


GReddy
tag

...de senki nem mondta, hogy egyszerre! :DDD
...vagy esetleg RAID0+1 +hot swap. Még működhetik is...

Keresek valakit, aki szabatos, szakmailag korrekt magyarázattal szolgálna a NAS-ok elképesztően tetves ótvaros lassúságára. (Mondom három különféle ilyen sz@rral megvert munkahelyjel a birtokomban!)

Mert! A Maxtor öreg, most már a Promise is, de a WD-től sokat vártam, (ilyen Ebook World series, 2TB) 500Mhz cpu, gigabit, linuksz. És a saját öregapám leszek, mire feltolok rá egy filmet.. :F :F :Y NO DE MIÉRT IS??? Walaki?! Csak írnia kell egy stripe setet! Gigabiten kellene mennie. És nem teszi. :F :F :F

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#13) GReddy válasza Alex91 (#11) üzenetére


GReddy
tag

Ez olyan, mint a Promise, csak sokkal olcsóbb.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#14) Dam6 válasza GReddy (#12) üzenetére


Dam6
tag

Szerintem nem NAS-ról beszélsz, hanem valami béna próbálkozásról. Egy igazi NAS akár bőven 100 Mbyte/másodperc fölött ír/olvas, de egy otthoni is már 60-70 MByte körül. Miközben akár 10 IP-kameráról is rögzít a benne lévő megfigyelőrendszer, ha mozgást detektál, és 20 szálon torrentezik, miközben 8 weboldal fut rajta (Yoomla!-val, PhP-vel és MySQL-lel), meg egy levelezőszerver, és közben zenét hallgatsz egy Squeezebox-szal (vagy többel is) róla, a nappaliban meg fullHD filmet nézel, stb. QNAP és Synology, nem pedig D-link meg LinkSys és társaik a NAS-gyártók...

Május végén jön a négy laptop lemezt kezelő, teljesen ventillátor nélküli mini Synology DS409slim 1,2 Ghz-cel, és max. 19 wattos fogyasztással (4 lemez esetén). Az is tud mindent, amiről fentebb írtam, és 70 MB körül olvashatsz róla másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

(#15) Male válasza GReddy (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Lassú proci, amit jól leterhel a RAID meg a gigabit... nem csoda, hogy lomha.

( olcsó gigabittel elég megnézi az asztali gépek prociterhelését file másolásnál... )

PH!-teszt nem várható NAS-okkal? Sebesség terén egy kis összehasonlítgatás jó lenne :)

(#16) NagyVillany válasza Dam6 (#14) üzenetére


NagyVillany
tag

hmmm elég pöpecek ezek a márkás NAS-ok.

kedvem van átkonvertálni a témát magyar viszonyokra:
alaplap gigabites LANal + vmi cpu + vmi ddr2 + vmi ház = 30-40 közt összehozható, és aki bekonfigolgat egy 160 ezer ft-os 4 vinyós NASt, talán betudja állítani a "lego" verzión futó oprendszerben is a kívánt dolgokat. A fogyasztás sem lehet próbléma, ha valaki csak azért veszi a 160 ezer ft-ost, mert pl 30 wattal kevesebbet eszik.
Hmm.. talán ott hibádzik a dolog, hogy 30-40be lehet necces egy raid01-es alaplap, és akkor egyefene 50 ezer, de akkorsem 160.

ezcsakijen hirtelenirtam

(#17) Dam6 válasza NagyVillany (#16) üzenetére


Dam6
tag

"és aki bekonfigolgat egy 160 ezer ft-os 4 vinyós NASt, talán betudja állítani a "lego" verzión futó oprendszerben is a kívánt dolgokat."

Hát igen, aki nem látta még egy jobb NAS oprendszerét, az gyakran ezt hiszi. De természetesen nem így van. Kíváncsi vagyok, a számítógépet használók hány százaléka képes összerakni egy gépet és ingyenes szoftverekből feltenni rá akár csak a felét is annak, ami egy NAS-on alapból fent van, és utána olyan problémamentesen használni, mint a NAS-t. A tippem talán 0,5%. A maradék 99,5%-nak nem nagyon van más alternatívája, mint NAS. A 30 wattos fogyasztáskülönbség is jóval több lesz mint 30 watt, ha utána számolsz, és 24 órás üzem mellett (ahogy a legtöbben használják az otthoni NAS-t) elég jótékony hatással lesz a villanyszámlára.
De tényleg nézz meg egyszer működés közben egy ilyen kategóriájú NAS-t (ami 2 lemezes változatban - nem RAID5, hanem RAID0/1, Te is ilyen kártyával számoltál - közel sem 160 ezer Ft, sőt nettó 45 ezerért is kapsz már pár napon belül), amég nem láttad, nem fogod érteni a lényegét.

Magyar viszonyok meg nincsennek, ha Lengyelországban csak a fenti két márka egyikéből havi 500 darab fogy például...

[ Szerkesztve ]

(#18) GReddy válasza Dam6 (#14) üzenetére


GReddy
tag

Ezt nem tudom. (US Robotics mennyire béna? Szerintem hálózatban eléggé nem az.) Első egy-két nap valóban ment 80-90mbyte körül. Harmadnapra lelassult, és soha többé nem tért észhez. A Promice más, az maradt villámgyors, de már nagyon öreg. (Tíz éves lesz, nagy, hangos, drága az üzemeltetése, etc.) Selejtezve lett, és egyelőre nincs elég gyors alternatívám helyette. Én NAS-t (network attached storage) keresek! Nem akarok HD-t lejátszatni, egy egyszerű ÉS GYORS file-szervert szeretnék a lanra. Valójában ez a NAS, és nem játszik le HD-t, nem torrentezik, nem kameráz, nem HD-videóz, az amire gondolsz, az a home-server.

Jó volna egy NAS összehasonlító teszt. :((

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#19) Dam6 válasza GReddy (#18) üzenetére


Dam6
tag

Természetesen a NAS nem játszik le semmilyen videót, nem is mondtam. De kiszolgálja a lejátszókat a rajta tárolt filmekkel, zenékkel, nem kell a lejátszóba winchestert tenni, vagy USB-s lemezre másolgatni a fájlokat. Egyébként mára már az a NAS, amiről én írtam, az más kérdés, hogy a legtöbb gyártónál sajnos még nem ezt jelenti. A US Robotics sem név szerintem NAS terén. De szerintem nem baj az, ha IP-kamerákat is kezel, legfeljebb nem használod majd az a funkciót. És miért baj, ha torrentezik, ha már úgyis működik a fájlszerver funkció miatt? Szerintem a Synology és a QNAP kínálatában is találsz megfelelőt, ha megnézed őket.

Valóban, egy komoly NAS-tesztet egy olyan oldalon, ahol anyagiaktól mentesen valójában kipróbálva letesztelnek sokan szívesen látnánk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.