Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

netes adatlapja alapján a valós kártyaméret a hátlap nélkül 178mm, szal 2mm hely marad a kártya mögött egy átlagos itx kuckóban -link-

(#2) Chp


Chp
őstag

Számomra ez nem kompakt. Ami egy slotos, és/vagy low-profile, rendben van. De ez az én véleményem szerint nem az. Akármilyen rövid lehet, ha kell neki a teljes magasság és a két slot.

(#3) Csupingo


Csupingo
veterán

...és egy 8-as tápcsatlakozó. Az se semmi egy visszafojtott 5500 xt-n.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4) Kansas válasza Chp (#2) üzenetére


Kansas
addikt

Kétlem hogy egy slotos vagy low profile kártyát csinálnának 50W TBP fölött...
Egyébként meg nem csak ITX hát lehet kicsi, mATX méretben is van jó pár amibe nem férnek hosszú kártyák, ellenben telkjes magasságúak igen. Pár példa: első, második, harmadik.
Sőt, egy Rajintek Metis Plus házba belemegy kétslotos full magas kártya, de a cikkban szereplő már nem, mert csak 17cm hely van benne, ez meg 19cm-es.

Szóval nem kell aggódni, ezeknek is megvan a piaci rése...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#5) Chp válasza Kansas (#4) üzenetére


Chp
őstag

Magam is jól ismerem a kisebb mérettel rendelkező kuckókat, lévén, hogy nekem is ITX konfigurációm van. Nem kételkedem abban, hogy megvan a piaci rése ezeknek a kártyáknak, de az elsőként lefektetett álláspontom mellett továbbra is kitartok. Értem a megkülönböztetésként használt "kompakt" jelzőt, de nekem továbbra is ferdít kissé.

(#6) Kansas válasza Chp (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Te a 10 évvel ezelőtti állapotokban élsz ezek szerint...
A jelen generációban a legkisebb fogyasztású GPU a 75W TDP-jű GTX1650, és abból sincs se félmagas, se single slot kialakítású.
Az RX 5500 XT egy 130W-os kártya, soha nem lesz belőle a te fogalmaid szerinti kompakt kártya.

Tudomásul kell venni, hogy a mai viszonyok szerint ez a kompakt kártyaméret. Arra a feladatra, amire anno a félmagas passzív kártyák voltak, ma vagy APU-t használunk, vagy több generációval korábbi, az APU-knál is gyengébb vasat. Legjobb esetben is egy GT1030-at.

Szerk.: de, bocs, az ASUS gyárt félmagas, de dual-slot GTX 1650-et. Az 1 db kártya(+az OC-s testvére, de én nem venném külön terméknek). Ezzel kb. le is fedi a piaci igényeket.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#7) sb válasza Kansas (#6) üzenetére


sb
veterán

Szerintem 10 éve sem az LP volt a kompakt méret. LP vga-kat mikor láttunk? LP házak mikor voltak tömegcikkek? Brand gépeken kívül se ma se 10 éve nem voltak sehol szerintem. ITX és rövidebb házak meg bőven vannak ma.

Az LP+1 slotnak tényleg semmi értelme. Fizikailag.

Szóval ez a "nekem ez a kompakt" kb. olyan egyedi értelmezés, minthogy nekem a 10GHz-es cucc A processzor. A többi meg számológép...

(#8) Kansas válasza sb (#7) üzenetére


Kansas
addikt

A dual-slot LP-nek éppenséggel van értelme, ugyanis azok az ITX házak, amiken van slot kialakítva, akár fél akár egész magas, tipikusan dual slot setupok, igazából a single LP slot jelentősen ritkább, mint a dual. Annyi értelme van, hogy 30W fölötti kártyákat is le lehet hűteni vele, mert így fér rá vagy egy vaskosabb borda, vagy valami vacak kis venti.

Ezzel együtt manapság már a legtöbb ITX házban vagy van hely normál méretű VGA-nak(33-35cm hosszúságban akár), vagy ha HTPC(esetleg fekvő USFF) házról beszélünk, akkor tipikusan egyáltalán nincs VGA hely kialakítva.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Az a kompromisszum 4 ,azaz négy százalék. Ami játék alatt sem nagy változás...

(#10) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Zalman M1. Mini itx. Duplaslotos teljes hosszúságú VGA is elfér benne. Radeon VII épített vizhűtéssel a cpun szinte egy kompakt folyadékhűtő vel szellős ház.

(#11) Chp válasza Kansas (#6) üzenetére


Chp
őstag

Korrekt mód összefoglaltad, amit köszönök szépen. Gyűlölöm beismerni, de jók az érveid, amin lehet érdemes ténylegesen elgondolkodnom. Öregednék?! ... :)

(#12) Kansas válasza andy19770128 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, nekem is van olyanom, egész jó kis ház, az egyetlen baja a műanyag tető amit kb. minden komolyabb szerelés után le kell venni és eyg nagy határ trágya a rögzítése(főleg elöl). Nekem kb a 3. alkalommal amikor levettem, fullra eltört a műanyag rögzítő pöcke, és onnantól a gravitációs rögzítés messze nem ideális. Az előlapi porszűrő rögzítése se valami stabil, egy erősebb lehelletre ki tud pottyanni... kis túlzással élve.
Ha kivehető vagy kibillenthető lenne az alaplaptálcája, esetleg a két fölső SSD rögzítéshez is hozzá lehetne férni a tető levétele nélkül, egy nagyon jó ház lenne... így csak közepesen jó.
Egy Bitfenix Prodigy jobb nála, annak az egyetlen baja az ingatag műanyag lába.
Illetve egy kiváló ház ebben a (kocka) kategóriában még a CHIEFTEC CI-01B-OP és abba mATX lapok is belemennek. Igaz hevésbé fancy a kinézete.

(#11) Chepany öregszünk mind... én is visszasírom a single slot kártyákat mint az MSI GF 6800GS-em volt vagy a Radeon HD 3850, nem kéne 3-nál több kimenet sem, de azoko 100W alatti kártyák voltak, ami manapság ritkaság és általában add-on kártyaként nem túl piacképes...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) Viszpi válasza Kansas (#4) üzenetére


Viszpi
tag

Az 50 W az honnan jön ? Nekem rx560 aero itx van 60 W-tal... De úgy tudom 75W-ot is tud a pciex 2.0 vagy 3.0 slot...

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#14) Csupingo válasza Viszpi (#13) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha minden igaz, 150 W-ot is tud a 2.0, de nem használják, hogy kompatibilis legyen a 100 éves kártyákkal is. Talán a legerősebb 1 slotos kártya a gtx 1070 katana. Az már nem piskóta. LP változat meg elég sokból van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#15) Janby válasza Kansas (#6) üzenetére


Janby
tag

[link]

I AM:D

(#16) Kansas válasza Viszpi (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Nem a PCIe slot által leadható teljesítményből, hanem kb. annyit lehet lapos hűtőbordával elvezetni úgy, hogy nem teszel rá KV daráló ventit... de OK, überjó design-nal mondjuk legyen akkor az a 75W... ebbe belefér a GT1030 meg a GTX 1650, de pl a 1050-ből már csak az OEM-ek(Dell, HP, stb...) Az RX5500XT még véletlenül sem.

(#15) Janby: gratulálok, találtál még pár 1650-et. Félmagas, dual-slot, vinnyogó parányi venti... mit is bizonyítasz ezzel pontosan? Chepany fórumtárs félmagas és single slot kártyát hiányolt, mint kompakt terméket, arra mondtam, hogy a jelenlegi generációban olyan nincs(és esélyesen nem is lesz, ha csak egy 1030 utód GPU-t ki nem hoznak még), a 1650 csak azért lett említve, mert az van a legközelebb a kívánalmakhoz - egy RX5500XT mondjuk többnyire megeszi reggelire...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) AxBattler válasza Kansas (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Sőt, egy Rajintek Metis Plus házba belemegy kétslotos full magas kártya, de a cikkban szereplő már nem, mert csak 17cm hely van benne, ez meg 19cm-es.

Ezt azért gondold át még egyszer... bőven őakoltak abba a házba jóval nagyobb kártyákat is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#18) Janby válasza Kansas (#16) üzenetére


Janby
tag

"A jelen generációban a legkisebb fogyasztású GPU a 75W TDP-jű GTX1650, és abból sincs se félmagas, se single slot kialakítású."

Én erre az egy mondatodra reagáltam,annak is a második felére. Az tény, hogy 1650-ből nincs félmagas,single slot-os. Viszont félmagas 1650 több gyártónak is van, ahogyan a PH! is lehozta.
Egyébként: [link]
Egy slot,low profile [link]

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#19) Kansas válasza Janby (#18) üzenetére


Kansas
addikt

Komolyan, ennyire szarul megy a szövegértés?
Nézd már meg annak a hsz-nek a végét, a "Szerk.:" után... csak azért nem az eredeti szöveget szerkesztettem át, hogy megmaradjon az egész kontextus arra az esetre, ha valaki válaszolna az eredeti hsz-emre amíg azt szerkesztgetem.
A lényeg, ahogy a példáiddal te is illusztrálod, a jelenlegi felhozatal vagy single slot, vagy LP, a kettő együtt nem megy - az GT1030 az egy 30W-os kártya, abból azért van olyan, emellett 3 éve jelent meg, nem a jelenlegi lineup tagja.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) Kansas válasza AxBattler (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Átgondoltam, mi több még egyszer megnéztem a gyári specifikációt. Azért 17cm-t írnak max kártya hosszra, mert egy ATX tápot beszerelve egyszerűen nem fér el hosszabb.
Ha valaki nagyobb kártyát tett bele, az alighanem SFX tápot használt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) AxBattler válasza Kansas (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Legtöbbször igen, SFX-et, de van példa ATX-re is. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#22) Fred23 válasza Kansas (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Metis Plus-om van, és egy rövidebb ATX-es táppal bele lehet tenni 17 centisnél nagyobb karit is. De ha nagy a tápod, útban lesz a kártyának, és marad a max. 17 centis VGA.
Jelenleg egy 1050W-os ATX-es táp van benne, és ahogy az ablakon belesek, azt látom, hogy a táp sarka és a VGA alja kábé egy vonalban van. 18 centi hosszú a tápom, ha jól emlékszem. Tippre be tudnám tenni a topik tárgyát képező VGA-t, de már nyomná a tápot, viszont az se kizárt, hogy 1-2 mm-en múlna csak, de tényleg nem férne be.

Ha esetleg ilyen házat terveznél, mérhetek is párat.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kansas válasza Fred23 (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Köszi az infót, de a ház csak egy példa volt, hogy nem csak attól lesz kompakt egy VGA, ha félmagas meg single-slot.
Egyelőre jól megvagyok az ATX-es CM N500-ammal, de szükség esetére van két kis ház is raktáron, egy LCPOWER 1401mi(abba mondjuk idővel pont jól jöhet egy low-profile VGA), illetve egy LC-1340mi, benne az AM1-es(Athlon5350) htpc-mmel, illetve még a törött tetejű Zalman M1. Tudom, lassan hoarder vagyok, de nem tudtam csak úgy kidobni és közel eladhatatlan, majd egyszer valami lesz vele...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nekem az a fura, hogy ott a kezükben a 7nm, és nem tudnak valami tápcsati nélküli kártyát kiadni, ami befogja az 1650-est. AMD még mindig többlegyfogyasztással tudja csak befogni az nvidia kártyáit, hiába vannak előtte gyártástechnológiában.

(#25) Kansas válasza Cingáriusz (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából nem tudjuk, be tudná-e fogni, mert nincs az AMD-nél GTX 1650 szintű RDNA kártya - még az RX5500XT is 30-50%-kal erősebb, a PCIe sávok felezésével együtt is...
Én azt gondolom, ez azért van, mert az AMD nem csinál külön chipet belépő szintre, és az RX5700XT-k binningjével operál az egész szériában, hogy költséget csökkentsen(tehát még az RX5500 is egy vágott RX5700XT die).
A masszív fogyasztáscsökkentést jobban szolgálná, ha belépőszintre nem selejtes GPU-kat adnának el, hanem jó ASIC minőséggel rendelkező kisebb design-t - csakhogy ez nem fog bekövetkezni, mert az túl sok extra költséggel járna, és a kisebb GPU selejtjeivel nem tudnának mit csinálni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) Cingáriusz válasza Kansas (#25) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Lehet egy 5400XT 75W TDP-vel pedig jót tenne a belépő szegmensbe.

(#27) Viszpi válasza Cingáriusz (#26) üzenetére


Viszpi
tag

AMD-nél GPU jelenleg csak mutatótban van, hogy ott is le tegyenek valamit, nem lett jó a RADEON VII, nem lett jó az utáni kiadásra sem /nem készült el az RDNA, majd talán a mostani upgrade-del az RDNA 2. meglátjuk...csak ugye ez kb 2 év csúszás az eredetihez képest.
Belépő szintre miért új generációs kártyát akartok? :U RTX 2000-esből sincsen ilyen... AMD-nél meg ott van RX550, RX560, RX570 belépő szintre...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#28) Cingáriusz válasza Viszpi (#27) üzenetére


Cingáriusz
őstag

RX5xx ott van, bár újonnan minősíthetetlen árakon adják őket, ha még kapni egyáltalán valamelyiket. Azok meg azért nem túl friss fejlesztések.

[ Szerkesztve ]

(#29) Kansas válasza Viszpi (#27) üzenetére


Kansas
addikt

OK, hogy RTX-ből nincs belépő szint, de azért a GTX1650 már majdnem az a karegória és Turing GPU van rajta, ráadásul állítólag direkt belépőszintre tervezett, nem csonkolt... hja, az NV-nél van pénz lóvéra...
Azért akarunk új generációs kártyákat belépő szintre, mert egy HTPC-be nincs szükség olyan combos procira, amikből az APU-kat csinálják, viszont jól jönnének az új HW dekóderek pl. meg a HDMI v2.
Amiket sorolsz azok nem belépő szintű kártyák, hanem a középkategória alja, ami az azóta megjelent 2-3 generáció teljesítményéhez képest lett belépő szintű.
A valódi belépő szint az, ahol a 3D képességek egyáltalán nem számítanak, mert max flash játék fut rajta, ellenben a legújabb hang és videó dekódolást nem árt ha HW-ből tudja... igen, a hangot is, manapság a HDMI hangot is a videokártyák állítják elő.

Itt egyet kell értsek korábbi vitapartnereimmel, egy igazi belépő szintű feature-kártya minimum nem igényel külső tápellátást, még inkább passzív hűtésű és ideális esetben single-slot low profile, és abból vagy 7 éve nem kaptunk újat az AMD-től(az Oland-ot adták ki újra és újra, 2013-as design), az NV-től legalább jött egy 1030, ami megfelelhet, az is már 3 éves, és most megint elővették a 7xx szériát...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) andy19770128 válasza Viszpi (#27) üzenetére


andy19770128
aktív tag

1080ti t cseréltem radeon VII re. 4k munka és gamingre... 205000 Ft volt mindent visz ultran... Nem értem miért lenne rossz? Az újabb r x széria remekül teljesít.... Ha nem így lenne sosem lettek volna nv superverziok

(#31) Viszpi válasza andy19770128 (#30) üzenetére


Viszpi
tag

Lehet félreérthető voltam. Nem leszólni akartam az AMD-t egyáltalán. Csupán az a helyzet hogy a GPU terén talán most fog összejönni, amit 1-2 éve már akartak az RDNA 2-vel. A radeon VII adott téren nagyon szuper kis kártya, de kényszer megoldás, nem játékra lett tervezve egyáltalán. Nem lehet(ett) nagy tömegben jó haszonnal gyártani. Így értettem amit ítam, hogy nem lett jó, az AMD szempontjából nézve nem lett jó ;)

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#32) Viszpi válasza Kansas (#29) üzenetére


Viszpi
tag

Így már értem :R . RX 560-at mondjuk akkor is belépőnek tartom továbbra is :). De való igaz hogy ilyen alap totál gyenge kártya nem készült mostanában. Egyébként pl egy Ryzen 3200G APU-nál nem mindegy hogy a proci kódolja vagy a benne lévő GPU? Energiahatékonyság szempontjából jobb ha a GPU kódol...? Ebben annyira nem vagyok benne...
Az új 4000-es ryzen APU-k energiahatékonyság szempontjából nagy előre lépés lesznek a 7nm miatt, az nem felel meg akkor a kívánt célnak? Vagy továbbra is lesz olyan amit nem vált ki dVGA-ból?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#33) Kansas válasza Viszpi (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Nem feltétlenül azért fontos a HW dekódolás, mert olyan sokkal kevesebbet fogyasztana közben, hanem mert tipikusan jobb a teljesítménye, kevésbé hajlamos akadozni.
Emellett persze általában kevesebbet is fogyaszt, ha az arra jobban felkészített GPU-magokon vagy fixfunkciós egységeken fut a dekódolás.
Emellett megfelelő típusú terhelés mellett(a videódekódolás pl ilyen) egy VGA kb. egy nagyságrenddel gyorsabb a CPU-nál, magyarul ami a CPU-t 100%-ra terheli, azt egy VGA 10-15% terheléssel megoldja.
Régebben a HTPC jellegű HW-eknél ez tesztelve is volt, de egy ideje már nem látok ilyen teszteket sajnos...
De itt van egy érdekes YT teszt: HEVC decoding GTX 1060 power consumption vs IGP

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) Viszpi válasza Kansas (#33) üzenetére


Viszpi
tag

Köszi megnézem. Azért is kérdeztem mert ebben annyira nem vagyok benne, s pont a napokban jártam úgy hogy eddig minden ok volt a videókkal de nem ment egy h265 hevc leszedtem hozzá egy code et ami aztán mindent gallyra vágott a korábbi uhd videók akadtak 100% gpu encode mellett.. így visszaraktam mindent cpu encodera es most nincsen gond. Video rendernél / kódolásnál is futottam már bele hogy a codecek érzékenyek. Van ami megy, van ami nem. pl volt olyan codec ami amd radeon 6000 es szériáig volt támogatott utána nem stb... így ezt elengedtem a mai olcsó 6 8 magos procik mellett...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#35) Kansas válasza Viszpi (#34) üzenetére


Kansas
addikt

No igen, a codec-ek be tudnak kavarni, ha bugos a codec azon semmilyen VGA nem segít.
Azért érdekelne, miért encoderrel akarsz filmet nézni? Remélem, csak typo...
Vagy azt akarod mondani, hogy videó encoding közben akarsz HEVC filmet nézni, és mindkettőt a GPU-n futtatnád? Akkor persze, hogy akad a lejátszás(decoding), főleg ha az encodingnak adsz prioritást esetleg.
Én végig HTPC-ről beszéltem, azon tipikusan csak decoding megy, az encoding-hoz sokkal erősebb vas kell, és azt tényleg gyakran jobb CPU-n végezni, több kontrollt kapsz a beállítások felett(bár az új NVidia NVENC-et dicsérik, hogy mekkora királyság, de pl. a GTX1650-ben pont nincs benne), így a végeredmény is jobb lehet - cserébe sokszor annyi ideig fut, mint egy GPU-encode, és annyira terheli a procit, hogy nagyon mást nem érdemes mellette futtatni...

Bocsi a sok feltételes mondatot, de sikerült full értelmetlenre fogalmaznod a hsz-edet, javíts ki, ha valamit rosszul értettem volna.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Viszpi válasza Kansas (#35) üzenetére


Viszpi
tag

Nah akkor még1x.. lehet éjjel nem kéne írkálni már tizenpáróra meló után :)
Egy szimpla új, hiányzó codec telepítése hazavágott több másikat, az UHD videók lejátszása akadt, ami előtte gond nélkül ment. Leszedtem raktam másik-at ugyanaz. Ekkor engedtem el a dolgot. Egyébként meg van olyan hogy videót vágok, és amíg megy a háttérben addig nézek valamit, szóval lehet egyszerre encode és decode is akár... persze az is igaz, amit írtál, hogy ez nyílván nem széleskörű HTPC igény... de engem péládul felidegesített rendesen, hogy addig kb 10-20% GPU usage mellett 4K tartalom gondélkül futott aztán meg 100% GPU terhelés és akadt, miközben a CPU-t meg nem használta ki semennyire, ami nagyon gáz, hogy ilyet is "tud" ... szóval jó a GPU-t használni kódolásra meg dekódolásra, de bele lehet futni gixerekbe a sok codec és formátum miatt...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#37) Kansas válasza Viszpi (#36) üzenetére


Kansas
addikt

No, így, hogy már értem is amit írsz, teljesen egyetértünk, sajnos viszont ezen aligha fog segíteni a SW/HW váltás... az segíthet esetleg, ha beteszel egy második videókártyát vagy ha a procidban van IGP, azt dedikálod valamelyik feladatra, ha olyan lejátszót/kódolót használsz, amelyik engedi.
De biztos vannak itt vájtfülű videofilek, akik nálam jobban meg tudják mondani a frankót, max nem ebben a cikk-thread-ben, hanem a releváns fórumtopikban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) Chaser válasza Csupingo (#3) üzenetére


Chaser
titán

6-os is elég a teljes értékűre is, rx 570-emen is 6-os volt, az eszik kb annyit mint az 5600 xt, nem az 5500 xt

szerk:
Kansas
5500 xt jó, de azért nem 30-50%-ot ver rá a 1650-re
valahol 580-590 szint közt van, nekem volt megjelenéskor zafír pulse, iszonyat halk és jól eltalált minden része, de azért nem csapja a gtx 1660-at... :) 1650 +30-50% az meg már erősen az a szint
kb az elavult polarisok lecserélésére jó akinek volt polaris, mint nekem is, de számít a fogyasztás/hőtermelés
akinek meg nem volt nv 1660 ellenében gondolkozós, attól valamivel lassabb

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) kecsesz válasza Kansas (#23) üzenetére


kecsesz
csendes tag

Így van, már ami a Zalman M1-et illeti. Nekem is "megadta magát" a fedő lap, rögtön az első hónapban... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.