Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) peeti03


peeti03
csendes tag

Ujjuj, Gigából egyet ide nekem. Szerintem van értelme ezeknek a kis méretű lapoknak. Ebből ultra kis méretben lehet egy igazán erős (játékra alkalmas) számítógépet készíteni. My dream.

Adott esetben őőő nyílván...

(#2) Chaser válasza peeti03 (#1) üzenetére


Chaser
titán

Sokan már meg is tették, mondjuk az elődjével, a h55n-usb3-mal, van ám ITX topik, ott lehet álmodozni rendesen:)

A biostarra pár usb-t ráfaraghattak volna még.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) Srodney válasza Chaser (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

kinézetre is gyúrhattak volna,nemhinném hogy ezen kellene sporólni... :U

(#4) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hát azért a Giga jelenlegi 25k - s ára elég merész. Ahhoz képest, hogy ilyen kis p***a lap, ahhoz képest van ára.
A Biostar viszont már barátibb küllemű és szolgáltatások terén is bőkezűbb. Ára gondolom ehhez igazodik (30k+).

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#5) Chaser válasza HUNNIA1920 (#4) üzenetére


Chaser
titán

:) Számtechben ami kisebb/nagyobb mint az átlag, annak mindig is felára volt...a h55n lap is drágább mint a mATX-ek, mondjuk ha azt nézem hogy usb3 is van rajta már nem is olyan drága, ahogy ez se.

szerk: Ez kb olyan, hogy próbáld ITX házba tenni a mATX v ATX lapot..hiába több szolgáltatású azonos áron, nem fog menni :N Annak is lehet örülni hoögy 1általán van és hogy nem szálltak el az árral, pár éve ebben a szegmensben ez még nem volt jellemző...lehetett annak is örülni ha pcie nélküli lapot lapot lehetett kapni ezeknél drágábban...

Srodney: Ha occsón' adják akkor végül is mind1.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Solten válasza peeti03 (#1) üzenetére


Solten
addikt

+1, es vegre a Giganak volt ver a pucajaban coax. S/PDIF kimenetet tenni a lapra... :)

Saor Alba

(#7) Dyno válasza HUNNIA1920 (#4) üzenetére


Dyno
veterán

Biostar mindig is olcsóbb volt mint a Giga és különb is, 20-25K között lesz az, bár ahogy elnézem ismételten nehezen beszerezhetőek a remek Biostar lapok itthon.

(#8) MLaca


MLaca
őstag

zsír, ebbe egy i7 2600 procit, 16 gb ramot és egy gtx590-t és máris megvan az álomjátékgép. :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#9) veector válasza MLaca (#8) üzenetére


veector
senior tag

azért elég mókásan nézne ki egy 590 egy ilyen tenyérnyi lapba :DDD

(#10) Peti66


Peti66
senior tag

De, szép ez a Biostar!!! Hol árulnak eme szép BS deszkákat nálunk? :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#11) vinibali válasza Dyno (#7) üzenetére


vinibali
őstag

a kismennyiségű biostar lapot én is nehezményezem. van néhány import amiről simán lemondanánk némi biostar ellenében. nincs hazai importőre?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) peeti03 válasza MLaca (#8) üzenetére


peeti03
csendes tag

Azért ennyire nem akartam elszállni. :DD De egy i5-2300-al meg egy 6850-el karöltve igazán el tudom képzelni az asztalon. :D Koleszbe pl. nagyon ideális. :D És persze, ezek a Giga lapban. (Szerintem semmi baj nincs a kinézetével. :R )

[ Szerkesztve ]

Adott esetben őőő nyílván...

(#13) Archer válasza Peti66 (#10) üzenetére


Archer
őstag

Tavaly lehetett kapni több boltnál is de mára szerintem már csak a rajtuk maradt darabokat árulják. Pedig szimpatikus márka. Árulnak minden sz@rt, nem tudom miért pont ezzel a márkával nem foglalkozik senki.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#14) VS461


VS461
tag

Az igaz, hogy kicsiny álom-játékgépeket lehet ezekből építeni, de én inkább a tenyérnyi HTPC-re gondolok első körben, i5-2500T, i5-2390T vagy i3-2100T procival, meg egy jóféle hangkártyával. Jó lesz, jöjjön csak több belőlük!

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#15) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nagyon komoly az a kis giga. Abba rakni egy 2600-as procit meg egy GTX580-at :D. Kis atomerőmű lenne.

(#16) shteer


shteer
titán

ha lenne egy kis lianli kockám, egy ilyen giga lapot belecsavaroznék ;] de még nincs

..szerintem jónak tűnik

(#17) Gyuri27 válasza vinibali (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szokott lenni egy nagykerben, de random. Ugyanúgy mint az ecs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) peeti03


peeti03
csendes tag

Amúgy, ha van valakinek hasonló felépítésű lapja, leírhatná, hogy például egy CM TX3 elfér-e rajta? Úgy, hogy benne van egy videokártya a lapba, meg mondjuk AC Ramhűtőkkel (ami majdnem olyan magas, mint TX3). Jó lenne, ha nem kellene legalább azt újat venni. ;]

[ Szerkesztve ]

Adott esetben őőő nyílván...

(#19) Chaser válasza peeti03 (#18) üzenetére


Chaser
titán

Nem valószínű...egyik tag a h55n-re rakott egy kis AC-t, valami alpine-t, az is csak úgy fért rá hogy fűrészelt belőle egy keveset. Ram hűtőket el is felejtheted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) szponzor válasza Chaser (#19) üzenetére


szponzor
senior tag

Nekem is H55N-USB3-am van egy Arctic Cooling Alpine 11 Pro hűtővel. Bár videókártyám nincs, de kicsit belelógna, a műanyagot kell kicsit levágni, hogy beférjen a VGA, viszont van nagyon sok hűtő, ami befér VGA mellett ezekbe a lapokba, itt már főleg a ház korlátoz a hűtő választásában. Az ITX topikban volt egy hozzászólás, ahol össze voltak gyűjtve a beépíthető hűtők és azok magassága.

(#21) Duree


Duree
veterán

Egyre jobban szimpatizálok a micro ATX lapokkal és házakkal.Sokkal kisebb helyen elfér,és nem tud kevesebbet nagyobb társaiknál

duree54

(#22) M@trixfan válasza Duree (#21) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, az ember rájön egy idő után, hogy nem bővíti szénné még az asztali gépét sem. Sokszor pro felhasználáshoz is elég. Reális játék PC-nek is tökéletes, sok esetben hangkártya sem kell már.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23) shteer válasza Duree (#21) üzenetére


shteer
titán

persze, ha nem használsz bővítőkártyát :)

..szerintem jónak tűnik

(#24) Gyuri27 válasza Duree (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy ideje matx házat, lapot használok. Valóban jó.

shteer: ha az ember okos akkor ebben a formában nem igaz. A hdd-t 5,25-s helyre kell rakni. Normális vga-t kell választani. Akkor még 2 valamit tudsz használni ha kell.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#25) Chaser válasza szponzor (#20) üzenetére


Chaser
titán

Ő is olyat rakott rá nyilván. Láttam a listát, de nem lapra szabottak, nem mind1 milyen elrendezésben és hol van a foglalat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Chaser válasza Duree (#21) üzenetére


Chaser
titán

Nekem most a mATX házak térfogatánál is kb 2x kisebb házikóm van...tényleg jó dolog:) Igaz bővíteni nehézkesebb mert LP, de vga-ból is 5670-et tudok beletenni, alig drágább LP-ben mint a normál méretű. Hűtőből is csak gyárit tudok beletenni, de a hdd hangja úgyis nagyobb, szóval mind1.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.