Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Ilyen és hasonló, sőt, erősebb és újabb is van már jópár (bár beszerezni nehezebb, mert errefelé ritkák), tehát remélem cserébe az ára normálisabb lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Asszem lemaradt vmiről..
A Zotac mióta gyárt alaplapot? :F

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3) Komplikato válasza Gonosz15 (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

Összes NForce Only VGA gyártó csinál a GF6100 óta alaplapot is. Mint ahogy a Sapphire meg RS480 óta ATI chipseteset.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csodálatos!

egy nagy hibája van, hogy nincs rajta többcsatornás hangkimenet, legalább egy optikai. így aminek pont jó lenne, htpc, használhatatlan...

nekem is a kis gépen egy integrált 7100 vga van, mint ahogy ezen is. pont tegnap frissítettem driver-t, húztam meg egy kicsit az E1200 cpu-t 2840 mhz-re.

és elővettem a legdurvább, idáig beszaggatós, hangelcsúszós valódi 1080p mkv-t, és simán vitte. (mariah carey maimi koncert - utálom, de ez a tesztvideóm. ha ezt viszi, akkor mindent....).

és az új driver panelen már észrevettem a hardveres gyorsítás menűpontot. (asszem a réginél nem volt) purevideo, vagy "use inverse telecine". sajna még az mkv-t lejátszó progikon nem találom a harderes gyorsítás kapcsolót. (tényleg: a bsplayer pro-n, vagy a kmplayer-en van ilyen?). de ha divatba jön, akkor a gyenge procit is lehet már tehermentesíteni egy ilyen egyszerű integrált chippel is.

szerk: most látom, hogy 6 csatornás. de akkor hol vannak a dugók??? (a zöl front, ok, de a kék és a rózsaszín line in, mic, nem?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5) .mf válasza Gonosz15 (#2) üzenetére


.mf
veterán

A Zotac a Sapphire nVidiás testvére/leányvállalata; a Sapphire is gyártott/gyárt néhány ATi-s lapot, most akkor Zotacként gyártottak egy nVidiás lapot is :)
A honlapjuk szerint nem ez az első lapjuk, elég széles Intel és AMD nV-chipset-palettájuk van

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) .mf válasza szab.tam (#4) üzenetére


.mf
veterán

Mostanában programozhatóak a hangkimenetek, tehát a 3 sztereó jack dugó már nem csak spkr, mic, line in, hanem beállítható 6 külön kimeneti csatornára (csak akkor bemenet nem lesz.)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) szab.tam válasza .mf (#6) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. de az már barkács. én is a GA-73PVM-S2H-ra épülő gépet htpc-nek szántam, de igazából 24/-es letőltő, netező, skype-oló, mindenes gép lett belőle. a nagyot már csak játszani kapcsolom be, vagy adatmentéskor...

és ha átprogramozom, akkor mic nyista...

de a többi a lapon kifogástalan! főként a mérethez képest. a kis pcie pedig egy tv tunernek elég.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) FireLord


FireLord
aktív tag

Hogyé' adják ezt a cuccost? :)

(#9) newgamer


newgamer
aktív tag

Nagyon jó ez a lap, remélem jó ára lesz

(#10) sNORh válasza FireLord (#8) üzenetére


sNORh
addikt

kiv leszek rá énis mert nemis olyan rossz.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11) newgamer válasza sNORh (#10) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szerintetek, arra lennék kíváncsi :U
Mennyire tippeltek milyen árban lehet, majd hozzájutni a laphoz?

(#12) hétalvó válasza szab.tam (#7) üzenetére


hétalvó
addikt

Vegyél egy Microsoft VX-1000-es kamerát abban benne van a mic és usb-s. Probléma kilőve. :K

Király ez a lap. Végre. Ha 20k lenne vennék is magamnak. Bár egy wind-re pályázom legközelebb ha kijövök ebből az apeh nyavalyából. :(((

Az a baj ezek a mini-itx lapok 40-50k körül szoktak lenni. Reméljük ez megtöri.

UE matx-ben abit-ban 12k bruttó.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13) sNORh válasza hétalvó (#12) üzenetére


sNORh
addikt

ááh való... tuti nemlesz annyi, márcsak azértis mert a zotac mindig a legolcsóbbak közt van..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14) nyunyu válasza szab.tam (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

egy nagy hibája van, hogy nincs rajta többcsatornás hangkimenet, legalább egy optikai. így aminek pont jó lenne, htpc, használhatatlan...

Intel DG45FC?

Arra meg hazimozierositot is kothetsz, mivel tudja a Dolby Digital Live-ot. (vagy hogy hivjak mostanaban)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) szab.tam válasza nyunyu (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. érdekes kis lap, akár még jó is lehet. nekem már biztos nem kell, de utánanézek, hogy érdemes-e ajánlani.
a Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD nemtom, hogy erőben mit képvisel pl. a cikkben lévő integrált 7100-eshez képest.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Egész fincsi kis lap! Ez a 7100-as grafikus mag mit tud?(pixel/vertex,órajelek?)

(#17) GumisPeter válasza Szlovi (#16) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szép, színes képet varázsol a monitor fekete pixelszőnyegére. :))

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#18) szab.tam válasza Szlovi (#16) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem ezt írja ki az everest:

GPU órajele 601 MHz (eredeti: 600 MHz)
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 2
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 1 (v3.0)
Pixel árnyalók 2 (v3.0)
Pixel kitöltési sebesség 1202 MPixel/mp
Texel kitöltési sebesség 1202 MTexel/mp

nem sok. crysis-t ne akarj vele tolni. de mint írtam a htpc-mben tökéletes. elvileg tudja a hardveres gyorsítást videolejátszáskor, de ezt még nem teszteltem, tegnap tettem fel az új driver-t.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) #19617792


#19617792
törölt tag

Intel Gxx chipsetes alaplapoknál is rászokhatnának a digitális kimenetre.
nForce-oson, AMD-sen van, Intelesen nincs... G45-n vajon lesz DVI, vagy HDMI? Mert GPU elég jó lehet.

(#20) nyunyu válasza #19617792 (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap linkeltem az Intel miniITX-es G45 lapjat...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Komplikato válasza szab.tam (#15) üzenetére


Komplikato
veterán

"Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD nemtom, hogy erőben mit képvisel pl. a cikkben lévő integrált 7100-eshez képest"
Hkepc-en van teszt a G45-ről. Eddigi Intelekhez képest meglepően jó, sokkal gyorsabb az X3100-nál, de az AMD 780G és a GF8200 is gyorsabb jóvval 3D-ben. Ellenben HD gyorsításban elég szépen szerepelt, ezért mozis gépnek kiválló.

Egyébként nem pont a Zotac jelentett be a héten GF9300 integrált VGA-s mATX lapot is?
Miért van az, hogy mini ITX-nél az "elavult " cuccok játszanak csak? (Kivéve talán a J&W Minix-et, bár nyakunkon a 790GX.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.