Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forgonati


forgonati
őstag

Pár éve még az volt a divat, hogy mérsékelt megapixel, cserébe nagyobb pixelek, a jobb low light képességek végett. Mindenki mondta hogy húú, ez a teló jobb gyenge fénynél mert állat nagy szenzorok vannak benne, több fényt fogad be, blabla. Most megfordítják, 100 megapixel, cserébe csökkentik a méretet. Nem lehetne eldönteni hogy akkor most melyik az előnyösebb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#2) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Nekem tetszett az a vonal, hogy növelljük a szenzor méretet.
Sajnálom, hogy elindulunk visszafelé.

Nekem az álmom még mindig egy felső-középkategóriás hardver egy nagy (1/1.2 körüli) 40-64MP-es szenzorral, meg egy 3-5x-ös Zoomra képes (szintén min 40MP-es) kisebb szenzorú tele.
Makró nem kell, mind gagyi. Nagylátó meg nem elvárás számomra.

Csak legyen benne egy vaskos akksi (5000+mAh), meg lehetőleg 5G, hogy időálló legyen.
Panelből meg jöhetne egy normális AMOLED, ami nincs lekerekítve.
OP7T Pro nem varászolt el.

[ Szerkesztve ]

(#3) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Hova csökkentik? Most sem elég nagy.

instagram.com/albert__gyorgy

(#4) atike


atike
nagyúr

Eddig arról volt szó, hogy sajnos nem elég nagyok a szenzorok... Erre meg csökkentik....

(#5) #06658560 válasza forgonati (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi a prioritásod? Telefon vagy kamera? Illetve a pixel binning ezen is segíthet, csak nem 12MPx-es lesz a kép, hanem csak 8 pl.

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A korai kétezres évek formáihoz kellene visszanyúlni a samunak is.
Volt ám ott 3x zoomos mobil!
Azt csinálják meg egy kurva kamerával.
Milyen meglepő, de ha mondjuk nem majd 7 collos kijelzőt és feleslegesen nem vékony 6 milliméteres házat konstruálnak akkor a nagyobb szenzor is elfér, plusz lehetne elegendő nafta az akksiban, ha lenne mondjuk kellemesen kézbefogható 14 milliméteres.
Megy a trükkölgetés egy alkatrésszel...
Miközben a ház mérete és fizikája több lehetőséget ad - kompromisszum mentesen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) forgonati válasza #06658560 (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Nem az a lényeg hogy mi a prioritásom. Hogy jön ez ide? A gyártók hozzáállásáról beszéltem, hogy pár év alatt mennyit fordult. Ennyi.

Keelah Se'lai!

(#8) laci_csk válasza forgonati (#7) üzenetére


laci_csk
senior tag

valtozik a vilag de a bullshet az marad

Xperia XZ3

(#9) #06658560 válasza forgonati (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ott is ugyanez. A nép jobb kamerát akart. Megkapta. A nép nem akar billegő telefont. Akkor nem fog billegni.

(#10) scyllarus


scyllarus
veterán

Lehet csökkentgetni, de a fizika fizika marad...
Szerencsére engem pont hidegen hagynak a telefonok kamerái, azt csinálnak velük, amit akarnak.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#11) #16514048


#16514048
törölt tag

Én meg azt mondom, hogy szűkíthető rekesz nélkül maximum 1/1.7"-nél meg kellett volna állni (de még 1/2.6" szenzorral is sokszor fordul elő, hogy kicsi a mélységélesség és nem tudok vele mit kezdeni).
Következő lépcsőfok meg lehetne az 1" – majd akkor, ha meg tudják csinálni értelmes objektívvel, de kellően kicsi méretben.

Az a baj, hogy a (főkamera) szenzorával már egyre jobban lehet telefont eladni, a többi összetevővel viszont még mindig nem.

(#12) L3zl13 válasza forgonati (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A gyártók hozzáállása nem változott. Volt egy vagy két gyártó (HTC?) aki azzal próbálta eladni a telefonját, hogy alacsonyabb felbontású, de érzékenyebb kamera van bennük. A többi 999 gyártó akkor is a megapixel növelésével nyomult.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) doooo válasza L3zl13 (#12) üzenetére


doooo
veterán

A végeredmények (értsd, az elkészült képek) sajnos nem a HTC-t igazolták. Jól tették a többiek, hogy nem mentek be ugyanabba a zsákutcába. Ha bejött volna a dolog, akkor úgyis abba az irányba indult volna el a piac, de még a HTC is gyorsan váltott róla (M8-ba már eleve nem lett volna szabad ismételten ilyet használniuk, elég sok potenciális vevőt riasztottak el vele, többek között engem is).

(#14) Tewe013


Tewe013
őstag

Én egy HMX méretű szenzort szeretnék 12MP-lel, nem ilyen fisfos pixel-bininggal.

(#15) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Istenem...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) Bici válasza Tewe013 (#14) üzenetére


Bici
félisten

Ha van két azonos méretű érzékelőd, és az egyikben 4x annyi képpont van, akkor utóbbinak jobbak lesznek a képei, mert a képzaj frekije dupla akkora lesz (9:1 esetén 3szor akkora), és szoftverrel sokkal jobban lehet szűrni.
Ezenkívül, ha a 4DB összevont pixelt különböző ISO-val olvasod ki (lehetséges), akkor sokkal jobb dinamikájú képet kapsz.
Én azt mondom, hogy nyomják csak ezt a binning dolgot.

Ezen kívül, attól, hogy csökkentik a pixelek méretét, még nem biztos, hogy egy pixel kevesebb fényt fog kapni. A pixeleknek van nettó és bruttó mérete, és a fejlődéssel ez a kettő egyre közelebb kerül egymáshoz, ahogy a telefonok méret/kijelző aránya is.
Sajnos itt nem közöltek erről infót, pedig nem lett volna baj.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) joey04


joey04
titán

ez nem jó irány

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A 100 megapixel kevés, semmire nem elég. 500 megapixel alatt hozzám se szóljanak.

[ Szerkesztve ]

(#19) Schuler888


Schuler888
senior tag

az 1"-os szenzor megmaradt a tervezoasztalon? :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) pintermiki


pintermiki
csendes tag

6mpx fölött minden parasztvakítás. Ha bármelyik gyártó meg merné lépni, hogy egy elég nagyméretű szenzorra csak 6mpx-et rak, a fölé megfelelő lencserendszer, a világ királyai lehetnének, mivel a képminőséget az egekbe tudnák emelni! De nem. Csökkentsük a szenzort, aztán pakoljuk tele pixellel, mert az egybites vásárlónak az kell. Arról az egybites vásárlóról beszélünk, aki életében nem hívott elő papírképet, és aki csak telefonon, vagy esetleg monitoron nézi vissza a képeit! (A monitora 2-3 megapixeles felbontású). Akkor mi a lófsznak kell 30-40-50-100 mpx? 20 még azt mondom, oké egy kellően nagy szenzoron, pixel összevonással 8 mpx, legyen, de mondom, 6mpx bőven elég lenne mindenre. Arról nem beszélve, hogy több lencsére sincs igazából szükség (a parasztvakításon kívül). Pl Nokia N80-ban megoldották egy mechanikus csúszkával, hogy makróra húztam a cuccot! Egyszerűen érthetetlen, hogy miért a gagyi felé mozdul el a hordozható képalkotó iparág a telefonos piacon! A lencsék zöme (nagylátó-makró) csapnivaló képeket készít, csak odateszik őket, mert divat.

(#21) elfelejtette válasza pintermiki (#20) üzenetére


elfelejtette
veterán

Csak hát ugye tényleg ez kell a parasztnak, a 100 MEGAPIXEL, 100X ŰRZOOM!!! (#19) Schuler888 Nem hiszem, hogy örülnél neki, ha kiadnának egy 7mm-es telefont, ami a kameránál 2cm vastag...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#22) pintermiki


pintermiki
csendes tag

Egy 1cm-es telefon nehogy azt mondd nekem, hogy zavaró! Abba pedig bőven lehetne bármit pakolni, nem kell oda 2 cm, a Lumia 950-es is olyan 8mm volt és simán belement egy 1/2,4es szenzor meg 6 lencsés optika. Inkább legyen egy kicsit vastagabb egy telefon, de képes legyen megfelelő képalkotásra. Ugyanis a telefonok 95%-a tök ugyanaz! Egy átlagfelhasználó számára teljesen mindegy melyik, pont ugyanonnan, pont ugyanazokat az appokat telepíted rá, és pont ugyanúgy használod, az egyediség legkisebb igénye nélkül (persze most jön majd valaki, hogy nem... nem úgy van. az egyik pont 0,03 másodperccel hamarabb nyitja meg az appot... az fontos nekem, mert az életem múlik rajta)! A különbség, a lényegi különbség a képalkotásban van mára. Minden más csak máz. És nagyon rossz irányba indult el az egész iparág a gagyi soklencsés szemtérevaló képalkotással (széles és makró lencsék), illetve a megapixelek hajszolásával.

(#23) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mint mindig, most is az lenne az optimális, ha egy ilyen, vagy pont ezt a formát ápdételnék fel. 2 centi vastag. Ebben simán elfér valami érdekes új kamera.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#24) Sztyepadzso válasza Polarstar (#23) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Elképesztő, mekkora sivárságot hozott el az érintőkijelző. Bár a 2 cm talan sok, de kb 13-15mm-ig szerintem is simán mehetnének.
Akkor beleférne a xenon is.

[ Szerkesztve ]

(#25) pintermiki válasza Polarstar (#23) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Erre gondol, főnök úr? :DD

Bizony nem lenne rossz az irány. Nagyon szerettem ezt a PDA-t, mind a mai napig működik, most lusta voltam előkeresni az akkut és bekapcsolni :)

(#26) Tewe013 válasza Bici (#16) üzenetére


Tewe013
őstag

Érdekes módon csak okostelefonoknál használják a biningot, pedig pro gépeknél is elmehetnének ebbe az irányba, ha olyan jó kép lenne belőle. Ha okostelefonok között nézek szét akkor a 2 legjobb point &shoot telefon (iphone, pixel) sem ezt használja, szóval engem egyáltalán nem győzött meg a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27) elfelejtette válasza pintermiki (#22) üzenetére


elfelejtette
veterán

Félre értettél, én örülnék, ha nem vékony telefonok lennének gusztustalan kamera szigettel a hátulján, hanem vastagabbak, több napos használatot biztosító aksival. De a gyártók úgyis úgy hoznák ki, hogy 7mm-es telefon, ami a kameránál dupla vastag... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28) Juhaszatti válasza Polarstar (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez a telefon (PDA) 26mm vastag, és mindössze 114mm magas. Gondolj bele, a mai átlagos 160mm mellett a megszokottnál 3x vastagabb telefonok jönnének, mekkora tégla lenne az.. Nem csak a magassága lenne kényelmetlen zsebben, hanem ekkora méretben a vastagsága is (még a dupla kijelzős Z Fold 2 sem éri el a 17mm-t).
Persze, lehetne szép nagy akkut is tenni bele, de akkor már ott járunk hogy nem csak a méretei kényelmetlenek, hanem a súlya is. Nem hiszem, hogy járható irány lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29) elfelejtette válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Nem hiszem, hogy járható irány lenne."
Amíg ki nem próbálják, addig nem fog kiderülni. Amúgy meg manapság egyre inkább jönnek a 9mm+ vastagságú, 200g+ tömegű modellek is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30) Juhaszatti válasza elfelejtette (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Persze, az 1cm-el és esetleg 200-220g telefonokkal még nem is lenne probléma, egy 6000mAh akku elvileg elfér 9mm-en is (Galaxy M31).
De most ehhez képest is 2,5x-es vastagságról, és minimum 300g+-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Samsung igyekszik csökkenteni a szenzorméreteket"

Nem csökkenteni kéne hanem növelni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Polarstar válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sosem mondtam, hogy a asztallap nagyságra növő kijelzőket még kellene növelni. Ép hogy fordítva! Kompakt cucc kellene.
Kellemes, tenyérbe elférő jól fogható combos mobilok kellenének. Helyette kapunk most noccsos falburkoló paneleket! :((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Juhaszatti válasza Polarstar (#32) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Még növelésről én sem beszéltem, a 160mm amit írtam, ma már abszolút az átlag, rengeteg annál nagyobb van most is. De sajnos ezzel az átlag mérettel sem lenne kényelmes.
Én is jobban díjazom a kisebb, 155-150mm-t (kisebb házra, és ezzel kijelzőre már nem mennék), de 3x-os vastagsággal az sem.

Irányváltásnak szerintem nem lenne jó, de mint alternatíva, azért kíváncsi lennék rá mit produkálna a piacon.

(#34) Dare2Live válasza Juhaszatti (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem inkabb a szelesseg a donto. egy max 69mm ami kicsi jol foghato.

sajnos ezen a teren nincs nagy kinalat minden vhol kompromisszum. Talan most az uj Xperia 5 II jo lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Bdanyy válasza Dare2Live (#31) üzenetére


Bdanyy
addikt

attól sem lesznek automatikusan jobbak a fotók. S20 ultranal is ott a nagy szenzor, de nagyon szűk tartomány lesz fókuszban a fotókon

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#36) Bici válasza Tewe013 (#26) üzenetére


Bici
félisten

Mi alapján mondod, hogy a Pixel az egyik legjobb kamera? Én a tesztképeken nagyon nem ezt látom. Ráadásul a Pixelben nagyon kicsi a szenzor.
Az iPhone-t nem merem idekeverni, mert nem értek hozzá egyáltalán.
A rendes gépek szenzorai tudtommal legalább egy generációval a mobil fejelsztések mögött vannak, ráadásul az a piac amúgy is igényli (és érti is) a magas felbontást, és ott szerintem inkább törekednek jó minőségű nagy felbontásra.
A telefonoknál csak az a lényeg, hogy egy 12-16 Mpixelnyi minél jobb kép összejöjjön, és ehhez segít a (félig) kamu 60-100 Mpixel. Ráadásul tudtommal a binning szoftveres oldalon történik, ami szintén istenkáromlás lenne a rendes kamera piacon.

Szóval mások az igények, ezért más a techinika. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) Dare2Live válasza Bdanyy (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha vki FFen F1.2n erre panbaszkodna ok.... De S20 Ultran 1/1.33as érzékelőnél, F1.7nél na ne. S20 nál amúgy ismert a probléma és nem a túl nagy DOF az, hanem a fokusz, exynos meg az sw. Istenverése, gyári hibás szar. Nem tudok rá szebbet mondani.
Külön szép, hogy qualcomos teszteknél közel sincs akkora gond az S20 Ultraval.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) Tewe013 válasza Bici (#36) üzenetére


Tewe013
őstag

Nem azt mondtam, h a legjobb azt mondtam, h a legjobb point&shoot, de egyébként az S20 csodakameráját mellétéve sem vérzik el (sőt a fehéregyensúllyal sokkal jobban bánik), pedig papíron csúnyán ki kéne kapnia. Szóval hiába a pixel bining az eredmény sosem lesz olyan jó, mint pixel bining nélkül nagyobb pixelekkel.

(#39) Bici válasza Tewe013 (#38) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel nem értek egyet. Az, hogy a pixel jobban bánik a fehéregyensúllyal az a jobb szoftver miatt van, nem a kameramodul miatt. Ebből semmiylen következtetést nem lehet levonni a binningről.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) Tewe013 válasza Bici (#39) üzenetére


Tewe013
őstag

A fehér egyensúlyt nem véletlenül írtam zárójelben.
Már csak azért is rosszabb a pixelbining, mert plusz egy hibaforrást ad a kép feldolgozáshoz. Tegyük fel, h már tök jól megírtad a képfeldolgozó szoftvered ami egy normal szenzoron tök jó végeredményt ad, na ez pixel biningos szenzoron lehet egy kalap szr, mert még a pixel biningot is reszelgetni kell, h tökéletes legyen és össze is kell hangolni a kettőt ami vagy sikerül vagy nem és most azt látom, h néhány szituációban sikerül máskor meg nem.

(#41) Bici válasza Tewe013 (#40) üzenetére


Bici
félisten

Ha egy cég nem szánja rá a költségvetést, hogy rendesen megírja a szoftvert a binningre, akkor igazad van.
De ha már felhasználtak egy ilyen szerzort, akkor érdemes rendesen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) #16514048 válasza Dare2Live (#37) üzenetére


#16514048
törölt tag

20 Ultran 1/1.33as érzékelőnél, F1.7nél na ne

FF f/5.6-f/8 között lehet mélységélességben a megfelelője, ha jól gondolom. Nekem például viszonylag gyakran nem lenne elég.

(#43) doooo válasza Dare2Live (#37) üzenetére


doooo
veterán

Külön szép, hogy amikor van is nagyobb különbség a két verzió képfeldolgozása között, olyankor, és most kapaszkodj meg, bizony -kétségtelenül, egyértelműen- az Exynos javára van. Hoppá. :U Itt vannak a bizonyítékok is, több oldalon, részletesen kivesézve: [link]

Nagyon szépek ezek az agyament hater szövegek, amiket besűrítettél egyetlen értelmetlen kommentbe, de sajnos a valóság abszolút mást mutat. Szóval inkább ne égesd magad. Nem is kellene foglalkoznod velük, ha már "istencsapásai", meg "gyári hibás sz@rok".

(#44) Dare2Live válasza #16514048 (#42) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vmerre arra fele.

Én néha lerekeszelek F5.6ig. Szökőévente F8ig mert ott már beüt a difrakció. Innen persze az én kis világomban ennél nem kell több. Aki meg makrozik annak ez kevés. Még esetleg ezen a jellemző FFre nézve 24-28mmen is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Dare2Live válasza doooo (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A hszemben még mindig a fokusz szó szerepel. Szuper amit linkeltél de mi köze ahoz amit linkeltél?
Ha meg rákeresel tömve van panaszokkal a net.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) Elemííír válasza Bici (#36) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

és ott szerintem inkább törekednek jó minőségű nagy felbontásra.

És ezt a pixel binning nyújtja? Mert szerintem pont nem. A nagyobb dinamikatartományt látom, a többletfelbontás meg bizonyos részleteknél érzékelhető, de legtöbbnél nem, nagyon csúnya és természetellenes a végeredmény.

Arról se feledkezzünk meg, h a profi fotósoknál (általában) létfontosságú a gyorsasága is az expozíciónak, nem feltétlen statikus témákról készítenek képeket.

Amúgy igen, törekednek a nagyobb felbontásra, ezért van a középformátumú gépeknek létjogosultsága. A legjobb középformátumú gépek mellett egy D850 is csak gyerekjátéknak hat e tekintetben. Ezeknél már csak az analóg nagyformátum tud több részletet (sokkal nagyobb méretű "érzékelővel"). Már, ha igaz még ez a megállapítás, mert a fejlődés nem állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#47) doooo válasza Dare2Live (#45) üzenetére


doooo
veterán

"exynos meg az sw. Istenverése, gyári hibás szar. Nem tudok rá szebbet mondani.
Külön szép, hogy qualcomos teszteknél közel sincs akkora gond az S20 Ultraval."

Ezek is szerepelnek a fókusz szó után. Vagy ezeket nem te írtad? :U

A fókusz nem szigorúan sw-es probléma volt, és főleg semmi köze az SoC-k márkájához. Egyszerűen ez az kamerarendszer lassú volt a dologban, fizikai okokból, nagy szakértőként csodálom, hogy nem elég világos számodra a dolog. Javítottak is rajta a Note20-ban. Az már más kérdés, hogy miért nem vártak az egésszel, amíg nem tudtak jobb sebességet biztosítani, de nyilván kellett az újdonság az S20 szériába.

(#48) mbotnd válasza pintermiki (#20) üzenetére


mbotnd
tag

Én 12 MPt mondanék minimumnak, de igazad van. A MP nem érdekes már, csak normális szenzor kéne.

(#49) Bici válasza Elemííír (#46) üzenetére


Bici
félisten

Pont ezt mondom, hogy a rendes kameráknál azért nem pálya a binning, mert ott fontos, hogy addig növeljék a felbontást, amíg 100%-os nézetben is értelmesen néz ki.

A telefonoknál nem kell sok MPixel, viszont az kell, hogy kisebb legyen azaj, és elvileg sokkal jobban lehet szűrni, ha a zajfreki magasabb.
NEm vagyok dxomark rajongó, de nem véletlen, hogy a legjobban teljesítő telefonok mind binninget használnak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50) pintermiki válasza Bici (#49) üzenetére


pintermiki
csendes tag

A zajjal nincs baj! Sőt! A legtöbb gyártó sajnos a képzajt ördögtől valónak tartja és szétszűri, utána meg túlélesíti a képeket. Komolyan mondom, nekem szinten szexuális örömöt jelent egy-egy olyan kép megtekintése (mobilos kép) amely 100%-on zajos, de részletgazdag. Ez a szűrök/élesítek a képalkotók loudness warja, komolyan mondom. És nem csak a kis, fotózásban amatőr gyártók estek ebbe bele, de pl anno a Nokia is. Kihozták akkoriban az új Camera appjukat és olyan fs algoritmust írtak rá, hogy pl egy 830, 930-as telefon képei szó szerint ocsmányabbak lettek tőle.

(#51) Elemííír válasza Bici (#49) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Ha biztos volnék benne, h sikerült javítani (nem pedig inkább rontani) a helyzeten e tekintetben, meg sem említem. :)

(#52) Kasya válasza elfelejtette (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem, nem a parasztnak kell, senki sem mondta hogy erre igény lenne. A Samsung marketing osztalyanak kell, hogy megtamogassak a kereskedelmet és elmondhassák, hogy jar nekik az ev vegi bonusz.

En amugy jol elvoltam a Nokia N8 és L1020-szal is. Nekem johet a bumfordi meret :)

(#53) Kasya válasza pintermiki (#25) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ahh, nekem csak a P800 és P900 volt. De imadtam azokat. Akkoriban egy hianyossaga volt, a 3rd party appok.

Mondjuk azokat a videokat es fenykepeket, amiket azok tudtak, ma mar eleg vicces elovenni...

(#54) Polarstar válasza Kasya (#52) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Nokia lengendás utolsó utáni mobilja a 808 is jó vastag volt. :D és brutál nagy 4 colos kijelzővel! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#55) elfelejtette válasza Kasya (#52) üzenetére


elfelejtette
veterán

Bumfordi méret? Az én kedvenc telefonom a Siemens SX1 volt...
Sajnos olyan jól dolgozik a marketing osztály, hogy mindenki csak azt nézi, hogy minél nagyobb számok szerepeljenek a specifikációkban, pl. 5 kamera! Igaz, hogy abból jó esetben 2 értékelhető. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#56) Schuler888 válasza elfelejtette (#55) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sx1 :R legendas telefon volt, a Siemens sztem legnagyobb durranasa amit kipreselt magabol, az a design nekem nagyon bejott, persze akkoriban orultem hogy megtapogatni tudtam, sajatrol max almaimban szottem torteneteket :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#57) elfelejtette válasza Schuler888 (#56) üzenetére


elfelejtette
veterán


Az volt az az időszak, amikor csúcsra hágott a formatervezési láz, és én is egyböl szerelmes lettem bele. A szolgáltatómtól hoztam ki az előfizetésem mellé részletre, mert több, mint 2 havi fizetésem volt az ára. Kábé mint ha most vennék S20-at. A cégnél én voltam az isten. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58) Elemííír válasza elfelejtette (#57) üzenetére


Elemííír
lelkes újonc

Mennyivel egyedibb telefonok jöttek ki akkor! :R Nekem is volt több Siemensem az olcsóbbaik közül: A35, C45, M50. :)

A vastagságot leszámítva minden irányban 1,5-2-szeresre nőttek a mostani telefonok. És sokkal jobban szerettem a fizikai nyomógombokat. Sokadik év után sem tudok megbékélni az érintőképernyős gépeléssel.

Szóval igen, érdekes, h kisebb szenzorokra ráfeküdnének, de hogy mekkora téglává nőttek a telefonok az nem baj. Pedig nyáron könnyű öltözetben vagy hátitáskában cipelem magammal vagy sehogy.

(#59) elfelejtette válasza Elemííír (#58) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát igen, a gyártók mániája a méret növelése, és a vastagság csökkentése lett. Szerencsére mostanra az eddigi 7mm-es vastagságról eljutottak a 9mm-ig, így minden negyedik idén kiadott telefon legalább 5000mAh-s aksit kapott. Viszont a szenzor méret szerintem is hülyeség, a négyből kettő használhatatlan szenzor helyett csak kettő vagy három, de használható.
#60 Bici: Igen, nekem a Sony kamera koncepciója bejön, lásd Xperia 5 II, 3db 12MPx kamera 3 látószöggel.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60) Bici válasza elfelejtette (#59) üzenetére


Bici
félisten

Mondjuk a mélységérzékelőt, meg az ilyen 2mpixeles makró kamerákat valóban kukázhatnák.
Elég lenne egy rendes tele és egy jó ultranagylátó a főkamera mellé.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61) #06658560 válasza Bici (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem rendes nagylátószögű nem fog összejönni a fizikai korlátok miatt. Gyakorlatilag halszem effekt instant.

(#62) Bici válasza #06658560 (#61) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem az is jobb a semminél.
A Poco F2-ben lévő nagylátó szerintem elegendő minőségű lehet egy jövőbeli közepes készülékbe.
A korrekció miatt lágyul a kép, de pl. tökéletesen alkalmas lakás belső terének fotózására, amire ugye az ilyen 25mm körüli főkamerák nem elég jók, panorámával meg nem mindig célszerű szüttyögni, pláne ha belül nincs elég fény.

És a nagylátóra célkameraként tekintek, amire a jelenlegi minőség is elég az én igényeim szerint.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.