Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"hogy az egész Japánban fekvő kameyamai gyár a cupertinói vállalat igényeinek kielégítését szolgálja."

Első olvasatra egy kicsit fura, így szerintem jobban hangzana:

hogy a Japánban fekvő kameyamai gyár kizárólag a cupertinói vállalat igényeinek kielégítését szolgálja.

Amúgy meg: biznisz és stratégia. Mindig is ez folyt, semmi új.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Zolik


Zolik
senior tag

designed in california, mi? az iphone úgy amcsi teló mint az akai

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#3) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Mint durcás gyerekek a homokozóban. Amúgy valamennyire érthető a dolog, a megoldás viszont pofon egyszerű.
A Sharp egy fantomcégen keresztül értékesítsen a Samsungnak.Tehát nem közvetlenül a Samunak gyártana, hanem egy másik cégnek. Arról ők már nem tehetnek, ha ez a cég továbbadja a terméket a Samunak... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#4) Legendd válasza Zolik (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Designed in California, assembled in China :P szóval nem hazudnak annyira...

Alea iacta est!

(#5) tomab04a válasza tothmaxy182 (#3) üzenetére


tomab04a
aktív tag

Ez a megoldás szerződésszegés. És igen nyilván gondoltak rá azok, akik nálunk milliárdszor nagyobb tételben játszanak az üzleti életben, de ha sharp kijelző kerül samsungokba, akkor az apple szétpereli az egész céget, vagy megkaszálja a vezetőséget. Esetleg mindkettő.

Nincs ekezet.

(#6) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem értem, az Apple miért nem épít ki/vásárol saját gyártókapacitást, pénze van, méretgazdaságos is lenne, ehelyett folyamatos gondjai vannak a beszállítókkal. A Crningot is ők tápolták fel, aztán mindenkit elláttak üveggel, és a Samsungról már szót se ejtsünk...

Nem a lényeg a fontos.

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kétlem, hogy ez a hír igaz lenne, mert ez erős versenykorlátozásnak minősülne, amiért addig ütné a samsung meg a hatóságok az applet, amíg él. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) Hobbbyt válasza dreamdancer (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A Corningot nem az Apple tápolta fel.. egyszerűen jókor voltak jó fejlesztései.

Az Apple mégis kinek képzeli magát? Értem én, hogy a pénz beszél kutya ugat.. de milyen jogon mondja meg egy másik vállalatnak, hogy kivel üzletelhet és kivel nem?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#9) crue


crue
őstag

Kicsinyes és szánalmas húzás. Nagyon be lehetnek szarva, ha ilyenekkel próbálkoznak.

(#10) Taybore válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Taybore
aktív tag

"a japán óriás szeretne visszavásárolni néhány eszközt"
Nekem ebből az jön le, hogy a gyártósora (egy része) az alma kezében van. Visszavenné a Sharp, de csak akkor adják neki vissza, ha a feltételeket teljesíti.
Tök egyszerű, pl autó-/lakás eladásnál is köthetsz olyan adásvételit, hogy ha az új tulaj is el akarja adni, akkor neked, mint előző tulajnak elővásárlási jogod legyen. Ez is hasonló. Ha nem tetszik a Sharpnak, nem fogja meg(vissza)venni a cuccait.
Ettől függetlenül genyó lépés a harapottalmáéktól.

(#11) DJ Ádám


DJ Ádám
újonc

Szerintem is ez kicsit gyerekes a cégek (gyártók) között. :K

(#12) mrlujoak válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

...azért kellett ám az Apple hype, hogy így Corning megy úgy Gorilla Glass... Mint a ppi.
Kb az iPhone-okig kutyát nem érdekelte, hogy a mobilja hány ppi-s. Aztán elindult a lavina.

Egyébként meg kőkemény piaci cicaharc, kemény feltételekkel.
Hogy szabályos-e? Nos, erre vannak a piaci felügyelőszervek.
Ha ezt a kitételt a Samsung (vagy maga a Sharp) törvényellenesnek véli, biztosan megteszik a megfelelő lépéseket.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#13) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Komoly vihar várható a homokozóban. ;]

(#14) Straw válasza dreamdancer (#6) üzenetére


Straw
senior tag

Amennyire én tudom a Corning nem a gorilla glassból él, az csak egy mellékes. Náluk a fő bevételi forrás, az optikai kábelek, égők, izzók, etc. európában pedig koaxiális csatlakozók és kábelek a GG csak kiegészítés.

42

(#15) Sofian válasza Zirowe (#7) üzenetére


Sofian
őstag

Nekem is bűzlik... Ez nagyon erős versenykorlátozás

(#16) Zedz


Zedz
addikt

Azt nem teheti meg a Sharp, hogy akkor az egész miskulancia átpártol a Samsunghoz? A Samsung kicsengetné az ezzel járó költségeket, az Apple pedig gyártó nélkül maradna, ami így az új iPhone-ok megjelenése előtt lehet nagy érvágás lenne. Ne értsetek félre, nem pártolom egyik céget sem, csak kíváncsi vagyok, hogy létezhet-e ilyen opció. :U

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Gondolom a gyártósort/gépeket ilyen célra külön tervezik, egyedileg gyártják, akár épülettel együtt. Vajon nem érné meg a Sharpnak felhúzni egy újabb gyárat (pl. a Samsunggal közösen), és akkor az Apple igen érdekes helyzetbe kerülne...

Mondjuk a fagyi ekkor vissza is nyalhat, hisz ha az Apple talál másik beszállítót, akkor a Sharp bukik egy jófélét.

De ezt majd az okosok leboxolják, kifizetik/kifizetjük az ügyvédeiket.

(#18) halkow


halkow
őstag

sokat érnek vele :)
kezd már ez a rivalizálás az agyamra menni

Alcatel onetouch idol2s the king

(#19) joey04 válasza Zolik (#2) üzenetére


joey04
titán

designed in california, mi?
Igen

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Huzi voni lassan minden fronton csak épp a Samsung tudja a legrosszabbkor benyugni hogy gyártással le mással de akkor nem lenne meg a belső információk ezért nem teszi meg kell az információ se profi se kijelző nem lenne elég a Samsung nélkül ez tény nem tudjak teljesen kikerülni őket másnak nincs akkora kapacitása ami a ugrásszerű termelést elbírja .

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#21) Entryy válasza tomab04a (#5) üzenetére


Entryy
aktív tag

És mi lesz akkor? A sharp nem gyárt apple nek. Apple nem vásárol samutól alapból.
Akkor lesz egy pár év amikor nem lesz új iphone, ipad stb. ki bukik nagyobbat?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#22) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha egyszer lepaktálsz az ördöggel, nem ereszt...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) edari


edari
őstag

Kicsinyes és szánalmas az Apple. Remélem Jobsi nélkül végleg eltűnik hamarosan.

(#24) ngabor2 válasza Hofeher (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

3x olvastam el, így se értem teljesen, mit akartál írni.

(#25) Zeki válasza ngabor2 (#24) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csatlakozom. :)

(#26) Jaffa75 válasza Zedz (#16) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ha a Sharp aláírja hogy csak Almáéknak gyárt kijelzőt másnak nem, akkor ez sima ügy... nem köteles másnak eladni mégha az kér is tőle (megválogathatja a vevőit)! Nyilván ez akkor érdekes ha a teljes kapacitást lekötik nála, vagy megfizetik hogy csak egy lábon áll!
Viszont ha nincs ilyen kitétel az Almás megállapodásban, akkor az tisztességtelen piaci magatartásnak minősül, hiszen az erőfölénnyel visszaél, korlátozza a Sharpot.. :U Samut sem kell különösebben felbíztatni ebben az esetben, hogy forduljon oda egy pillanatra a versenyhivatalhoz... :DDD :N

(#27) Parallaxis válasza Hobbbyt (#8) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Corningot nem az Apple tápolta fel.

Persze, a pénzt amit a gyártás beindításra és a fejlesztések felgyorsítására adtak a Corningnak az nem tápolás. Bár akkor nem tudom, hogy mi az ami az :)

A Corningnak csak licencei voltak, a termelésre Jobs beszélte rá őket és a pénzt is az Apple adta erre.

---

Jaffa75:

Viszont ha nincs ilyen kitétel az Almás megállapodásban

Ahogy a cikk is írja, ahhoz, hogy a Sharp gyárthasson másnak is, vissza/meg kell vásárolnia a gyártósorainak egy részét (az Apple pénzelte ezek felállítását, gyakorlatilag az Ő tulajdonuk).
Itt nem megállapodásról van szó, hanem arról, hogy jelenleg nincs min gyártania a Sharpnak, ha külsős megrendelést szeretne kielégíteni.
Azt meg az Apple könnyedén meghatározhatja, hogy milyen feltételek mellett ad el, vagy ad bérbe bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#28) Zedz válasza Parallaxis (#27) üzenetére


Zedz
addikt

Samsung felajánlhatja "jószívűen" egy új gyártósor finanszírozását. :DDD

(#29) Taybore válasza Zedz (#28) üzenetére


Taybore
aktív tag

Hát ja, ez frappáns lépés lenne a Samutól. De már kezd uncsi lenni az Apple vs Samu arconcsapkodósdi.

(#30) Luck Dragon

Az ilyen irányban, feltételeket megadó amerikai cégtől nem várhattam mást ,az üzletpolitikája itt is sikeresen megmutatkozott.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) mondomén válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


mondomén
őstag

nem ad gépeket a legnagyobb rivális cég kijelzőinek a legyártásához. gusztustalan húzás, van bőr a pofáján... hát hol éltek ti?:D

(#32) Hobbbyt válasza Parallaxis (#27) üzenetére


Hobbbyt
őstag

(#12) mrlujoak

Szerintem kicsit elbeszéltünk egymás mellett..

A Corning egy 150 éves vállalat. Nem kellett tápolni rajtuk semmit se. Az, hogy ők nem látták azt az üzleti lehetőséget amit Steve Jobs akart/igen és ezt Steve Jobs egy kis pénzzel tette láthatóvá nekik az más dolog.. Abban ,hogy a Gorilla Glass ennyire menő lett biztos sok köze van az Applenek.. de a Corning gyárt mást is. Az csak 1 termékük a sok közül.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) #06658560 válasza mondomén (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy Samunak lenne-e bármi gyártva, senki nem tudja. Szóval kissé olyan szagú, mintha eladnám neked az autómat úgy, hogy kikötöm, nem használhatod Debrecen-Békéscsaba között.

Ez a gyártósor és szerszámvásárlósdi megszokott egyébként, bár tud érdekes is lenni, hisz előbb kifizetik a cégnek a tervezést, majd még vele is üzemeltetik a sort.

(#34) Parallaxis válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ebben teljesen igazad van, de a Gorilla Glass tette ismertté a céget és bizony ez viszi most a szekerüket is.

Nem véletlen, hogy már most kampányolnak a saját termékük mellett a zafír üveg ellen [link] :)

(#35) #06658560 válasza Parallaxis (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

A tavalyi jelentésük ennek szerintem ellent mond.

(#36) mondomén válasza #06658560 (#33) üzenetére


mondomén
őstag

Hogy Samunak lenne-e bármi gyártva, senki nem tudja.
nem értem, ezzel mit akarsz mondani? rossz arc, hogy ilyet feltételez vagy mi? ha nem neki akar gyártani a sharp, akkor nincs gond. nem tudom mi olyan megbotránkoztató azon, ha egy cég semmilyen módon nem szeretné a legnagyobb vetélytársának a javát szolgálnia. márpedig, ha eladná a gépeket és azok samsung telefonokba gyártanák a kijelzőket, akkor ezt tenné. a sharp meg így járt, majd sajnálom ha lesz rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#37) #06658560 válasza mondomén (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem érted, fuss neki még egyszer!

(#38) mondomén válasza #06658560 (#37) üzenetére


mondomén
őstag

vannak akinek nem tetszik az apple hozzáállása a dologhoz, erről volt szó. azt nem értem ennek fényében miért fontos, hogy lenne-e gyártva a samsungnak vagy sem. itt most mindegy, hogy akar vagy nem akar gyártani nekik a sharp, az apple magától nem fog engedni ebből a feltételből.

lehet most sem jól tippeltem és teljesen másra gondoltál. mondjuk válaszolhatnál normálisan, mielőtt leszédülsz a magas lóról.

(#39) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szerintem nyugodtan gyárthatna a samunak is kijelzőket, nem az miatt fognak az emberek samut venni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.