Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeusz71


Zeusz71
csendes tag

Ez de nagyon érdekes! egy - két cikkel lejjebb pedig ez olvasható: Az USA-ban jól fogynak a koreai mobilok
Az Egyesült Államokban a második negyedévben is az Android volt a legnépszerűbb mobilplatform, és a két nagy koreai gyártó értékesítette a legtöbb zöld robotos készüléket. Akkor most mi van? Mi is a valóság?
Vagy netán az alma így próbálja a részvényesek előtt jobb színben feltüntetni magát?

(#2) telemundo


telemundo
tag

Van ahol még a HTC toplistás?

Kínáé a jövő :)

(#3) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

#1

Vagy a mobilarena probalja jobb szinben feltuntetni az androidot,

off; ugy fest, hogy a kukacos alma meg sem megy tonkre, mint ahogyan azt evek ota josolgatjak az itteniek.

(#4) Legendd válasza mazsi1911 (#3) üzenetére


Legendd
senior tag

Nyilván ez az oka, szeretem az ilyen okostojásokat, akik szítják a tüzet és hasznos HSZ-ekkel jelentkeznek :) nem szeretnék többet szólni.

Alea iacta est!

(#5) remete73 válasza Zeusz71 (#1) üzenetére


remete73
csendes tag

Szerintem nem jól olvassatok a cikket. Az 51% az valós előny, és a koreai mobilok hordozzák a legtöbb androidot. (nem lattam iOS-t htc-n vagy samun) Tehát jól fogynak. Az, hogy az alma lassan egymaga beéri saját piacán a koreaiakat az igazán dicséretes közgazdaságilag. Azonban ami érdekes, hogy mindegyik platform egyformán csökkent. Kérlek olvassatok.....ne hadakozzatok.

(#6) #67656192 válasza Zeusz71 (#1) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1

(#7) dpinyo


dpinyo
csendes tag

Engem az foglalkoztat, hogy mennyire lehet az az elemző cég hiteles, ami olyan táblázatokat ad ki ahol még az alapvető matek sem megy.

(#8) Crafter32


Crafter32
őstag

Az Apple letarol mindent a marketinggel, illetve annak köszönhetően. Androidos telefont gyártók számát nem tudom, de az IOS -t igen. Samsung sincs sehol hozzá képest. Briliánsan ki lett találva a marketing az almának és most ehhez semmi köze ahhoz, hogy maga a telefon tényleg jobb-e. Gratulálok.

Egy volt főnökömnek volt egy mondása, ami mindenre igaz: - Nem irigykedni kell, hanem megcsinálni azt amit én.

(#9) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Most akkor hogy is van ez?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) mate.93 válasza Zeusz71 (#1) üzenetére


mate.93
csendes tag

Ez mind igaz, amit leírtál. Csak éppen azt hozzák nyilvánosságra, ami az Apple-nek kevdezőbb. Lehet, hogy a 2. negyedévben az Android a király, de hónapok szerint, itt épp visszaesett. :) Itt pedig a két hónap közti különbséget vetítették fel.

(#11) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Jók ezek a statisztikák. Valamire.

valami

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Pár nap alatt ennyi Mexikói szökött be a hátáron?

(#14) Cathulhu válasza Zeusz71 (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Neked es az osszes tamogatodnak: nem igaz, hogy a szovegertelmezes ekkora gondot jelent manapsag.

Nezzuk, a ket tablazat a szamokban elter, de a konkluzioban egyik sem:

Az Egyesült Államokban a második negyedévben is az Android volt a legnépszerűbb mobilplatform
vs
Az eredmény szerint az Android még mindig vezet, de jelentősen csökkent az előnye a második helyen tanyázó iOS-hez képest.

Azaz mindket cikk ugyanazt mondja.

és a két nagy koreai gyártó értékesítette a legtöbb zöld robotos készüléket
vs
Gyártókat nézve már az Apple dominál a maga 44,1 százalékos szeletével, a dobogó második fokára a Samsung fért fel 28,1, a harmadikra pedig az LG, méghozzá 8,3 százalékkal.

Azaz mindket cikk szerint a legtobb androidos telefont a Samsung es az LG adta el.

Most akkor mi is a problema? Mielott csalast kialtunk meg ragalmazunk (#3) olvassuk mar el rendesen a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Cikkhez is szolok:

- BB, WP ugy latszik meg mindig van lejjebb, BB-nel annyira mondjuk nem meglepo, de a MS elvileg komolyan gondolta a novekedest. Tul sokat remelnek szvsz a WP10-tol, nem fogja mar az sem megmenteni oket.

- Eleg szomoru kepet fest ez a tablazat az android jovojerol az USAban, hiszen most jott ki az osszes nagy flagship es megis az Apple tudott erosodni, a 6S meg meg csak most fog megjelenni, lehet az unnepi szezonra at is veszi a vezetest? (BTW en is egy iOS valtason agyalok 5 ev Android utan)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) dilajoska1 válasza Cathulhu (#14) üzenetére


dilajoska1
őstag

Jó, csak azt a majdnem 15%-os eltérést nem nagyon értem ami a két cikk között van. Azért az a 15% nem kevés.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) petisan válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


petisan
csendes tag

A cikkben az aktív előfizetők száma van lehozva, a linkelt képen az eladási adatok szerepelnek.

(#18) Lirion válasza Cathulhu (#14) üzenetére


Lirion
addikt

Az előző cikkből idézet:

sőt: az Android platform némileg erősödött is, az okostelefonok piaci részesedésének 66,1%-t magáénak birtokolva

Szóval akkor erősödött vagy gyengült? El kéne dönteni...

(#19) oszi666


oszi666
őstag

Symbian meg megtalalhato kimutathato mertekben???? Azert az kemeny...

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#20) Kovax12 válasza oszi666 (#19) üzenetére


Kovax12
tag

Nekem is leesett az állam, amikor a Symbiant megláttam a listán. Úgy néz ki, hogy van még olyan réteg ahol megelégedéssel használják az öreg, symbiános Nokiákat. Lassan odakerülnek a telefonok is mint az autók. Hogy, példának okáért, számomra az öreg 92-es Opel Vectrám megbízhatóbb hosszútávon, mint mondjuk egy új, vagy csak néhány éves Dacia Logan, még akkor is, ha az öreg A Vectra értéke nem ér fel egy mai és új, csúcskategóriás okostelefon árával. Ergó, még néhányunk bocsánatot kérhet egy, a fiók mélyén porosodó régi telójától, mert a csúcsszuper sokmagos, szuperkészüléke bemondta az unalmast.

Nem írom alá!!! :D

(#21) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezekből a változásokból még sok következtetést nem lehet levonni. Az a kérdés, hogy ez folytatódik e, azaz az Apple tud e még erősödni az Android rovására.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) kaylac1990


kaylac1990
csendes tag

Nyilván önmagához képest az Apple fejlődött a legtöbbet. Elég összehasonlítani az 5 és 6 széria közti különbségeket. Most 1 éven át jól megy a bolt, utána 2 évig megint belassul majd, amíg nem tudnak újra nagyot robbantani. Olyankor fut kicsit jobban az android. Ördögi kör ez!
Amúgy én keveslem az Apple hazai dominanciáját! Egy fejlett, pénzesebb nyugati országban simán 60 % köröl saccolnám, de ezek szerint annyira nem meggyőző!

Nokia N8, Samsung Galaxy S3, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S5, Galaxy S6 Edge 128 GB

(#23) Kasya


Kasya
nagyúr

LG - szep teljesitmeny!

(#24) Kékes525 válasza kaylac1990 (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Az a jó, ha verseny van közöttük. Ezen a fogyasztó remélhetőleg nyer.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Jeanne d'Arc válasza Kasya (#23) üzenetére

Jönnek fel, én ennek örülök nagyon. :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#26) Paul119 válasza Jeanne d'Arc (#25) üzenetére


Paul119
addikt

Mint a talajvíz:D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) worf25 válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


worf25
csendes tag

Nem szoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#28) zuioch válasza kaylac1990 (#22) üzenetére


zuioch
aktív tag

"Amúgy én keveslem az Apple hazai dominanciáját! Egy fejlett, pénzesebb nyugati országban simán 60 % köröl saccolnám"

Szerintem meg ahhoz képest hogy milyen áron mérik, hazai viszonylatban túl is teljesít.

(#29) kabok91 válasza #67656192 (#6) üzenetére


kabok91
csendes tag

Te mire plusz "egyezel"? Te sem tudsz olvasni? Olvassátok el még 1x a cikket. A kettő cikk nem mond egymásnak ellent.

(#30) tomboy0013 válasza Cathulhu (#15) üzenetére


tomboy0013
veterán

WP10 nem lesz így attól sokat nem remélnek. A W10M-tól viszont remélhetnek, ha egy picit belemélyedsz a témába látni fogod azt is, hogy miért.

(#31) Lirion válasza kabok91 (#29) üzenetére


Lirion
addikt

De, ellent mond. Neked kéne inkább újra olvasnod a cikkeket...

(#32) Cathulhu válasza tomboy0013 (#30) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tudtam, hogy valaki a roviditesembe fog belekotni, de kb irrelevans. Megvaltast remeltek mar mindentol, a WP8-tol is, aztan semmi, most is erre szamitok.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#33) Fejvadi válasza Kovax12 (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Még nekem is megvan a Symbia-nos Nokia N8 16Gb és pont úgy néz ki, mintha ma vettem volna ki a dobozból. A legutolsó frissítés van rajta és persze teljesen átszabva, Modding. Tökéletesen teszi a dolgát :)

(#34) drzsoo1 válasza Cathulhu (#32) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Na igen, ennyi év után a wp még mindig 3 %-on áll, úgy hogy az android gyerekbetegségek elkerülék, nagyon jól árazott Nokia brand ellenére. Ez csak egy módon fordulhat elő : Az alapkoncepcio hibás, nem tetszik a felhasználóknak. Éppen ezért egyetlen módosítás, w10m se fog eredményt hozni.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#35) tomboy0013 válasza drzsoo1 (#34) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez mind csak marketing. Ha jó a reklám viszik a terméket. A WP-nek alig van valami reklámja és nem is viszik. Nem kell ebbe többet beleképzelni. A Windows 10-zel ez változik.

(#36) Quasi_modo válasza tomboy0013 (#35) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A WP-nek alig van valami reklámja és nem is viszik
A WP-s készülékeknek. Egyébként vannak Lumia reklámok.

valami

(#37) Fejvadi válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Vannak, szinte minden nap belefutok egybe valamelyik csatornán.

(#38) dozsabalint válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Mert vannak a lumiákon kívül más WP-s készülékek is? Egyébként látni Lumia reklámokat, többet, mint LG-t. Mégsem kellenek a kutyának sem.

(#39) Quasi_modo válasza dozsabalint (#38) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én nem beszéltem arról, hogy mi van Lumián kívül...

valami

(#40) tomboy0013 válasza dozsabalint (#38) üzenetére


tomboy0013
veterán

Itthon vannak reklámok és viszik is a Lumiákat (több van ugyebár mint iOS), de nem feltétlenül tükrözi az itthoni helyzet azt, hogy a világ többi részén mi van. Nagyságrendekkel többet reklámoz a konkurencia. Meg a másik 2 rendszer évekkel előzték meg a WP platformot és ők nem egy okostelefonokkal telített piacra érkeztek azért az sem mellékes...
Szerintem a Win10 sokat fog lendíteni a dolgon, persze megfelelő marketing mellett.
Engem mondjuk annyira a piaci részesedése nem izgat, nekem ettől függetlenül a leghasználhatóbb OS marad, az alkalmazásokkal sincs gondom. Maradjon meg a piacon a rendszer és én már örülök.

(#41) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

ideje lenne megtanulni a százalék és százalékpont között a különbséget, és használni is!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#42) Halkow.


Halkow.
senior tag

Szegény Windows is csökkenő tendenciát mutat. Vajon lassan két tábor marad?

(#43) daczkó válasza Halkow. (#42) üzenetére


daczkó
aktív tag

Windows 10 miatt nem. El fogja kezdeni tolni az Ms ezerrel a Windows 10-es telefonokat mert jelenleg az Apple után ők az egyedüliek, akiknek sikerül elhozniuk ezt a "szolgáltatás" érzést. Nem lepődnék meg, ha 1 -1.5 év múlva felmenne 5-6%-ra a Windows phone-ok aránya.

Akik cumizni fognak ismét, azok a BB-ék.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#44) #06658560 válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerk.: Az általad linkelt kép úgy mond önmagának ellent, hogy ihaj, arra hivatkozni hülyeség!

[ Szerkesztve ]

(#45) catroot válasza daczkó (#43) üzenetére


catroot
veterán

Ő de sokszor hallottuk már ezt a "majd"-ot...

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#46) Kékes525 válasza daczkó (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez azon múlik, hogy a gyakorlatban mennyire fog a Windows 10 beválni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Lirion válasza #06658560 (#44) üzenetére


Lirion
addikt

Miért is mond ellent önmagának? A szöveg a top5 eu országra vonatkozik, a statisztika viszont usa-t mutatja. A kép másik felén szerepel az eu-s statisztika, csak az lemaradt innen, de a cikk forrásában megtalálhatod.

(#48) tomboy0013 válasza catroot (#45) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát még azt mennyiszer hallottuk, hogy eltűnik a rendszer. Ehhez képest pont az ellenkezője történik, fejlesztik folyamatosan.

(#49) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Gyártói részesedések elképesztőek Android vonalon, amikor jönnek amerikai ismerősök akik azt hiszik Android = szarszung Samsung hajam tépem...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#50) catroot válasza tomboy0013 (#48) üzenetére


catroot
veterán

Én wp7 óta hallom, hogy a következő rendszer frissítésnél majd ugranak az eladások és ez sajnos mindig elmaradt.

Ne érts félre, drukkolok én a wp-nek. Csak én már kiszálltam belőle, mert csalódtam.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.