Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Hova rohanunk ennyire, még a 12 is alig melegedett meg a polcokon.... :U

B.Cs.

(#2) Essentials


Essentials
aktív tag

És az Apple egy olyan gyártó, aki evente 1 csúcsmodell szériával jelentkezik. A többiek a polcmelegedésük alatt már a következő széria kiadása előtt állnának. Lásd Samsung S/Note, Huawei P/Mate, OnePlus. :N

(#3) Essentials


Essentials
aktív tag

A minit a sajtó fogyásban megjelenése óta temeti, és az sem tántorítja el őket hogy nem egészen 2 hónapos tavalyi piaci jelenléttel egyes analítikai cégek gyűjtése szerint bekerült a TOP10 2020-ban legnépszerűbb ( legnagyobb darabszámban eladott ) telefonjai közé, és azt is szívesen figyelmen kivül helyezik, hogy a jelenleg elérhető legfrissebb gyűjtés szerint 2021 év elején is benne volt a TOP10-ben... Mindenzt úgy, éri el, hogy 300e Ft-on nyit itthon a 64GB-os tárhellyel, és az mellett, hogy az androidos TOP10 legnépszerűbb telefonok bőven 100k alattiak. Ez lehet h az Apple-nek "bukás", ( bár erre is van egy teoriám, miszerint a mini arra Is hivatott hogy a nagyobb modellek felé tereljen vásárlókat az árazása miatt ), a többi gyártó mindenesetre a két kezét összetenné ha az ilyen áru telefonjából eladhatna ekkora mennyiséget. :K Egyáltalán nem venném készpénznek amit Maine Coon Csing évekre előre jelezget akkor, amikor az Apple is csak adott év nyarára véglegesíti az őszi modellek összetételét, beltartalmait.

[ Szerkesztve ]

(#4) Segal válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Segal
veterán

Ezért rohannak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) Noukoum válasza Mr Anderson (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Te sem, csak tavaly 5 modellt adott ki az Apple.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) bollokcs80 válasza Mr Anderson (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én nem az Apple-re gondoltam, hanem a kinti techújságokra/bloggerekre/youtuberekre, akik az aktuális Iphone széria megjelenése után egy héttel már azt találgatják, hogy mi lesz jövőre, mert az ideiből kimaradt ez meg az meg amaz. :U Közben szerintem még egy Xr is simán jó telefon lesz egy darabig.

(Bár nem használok iCuccokat, ismerem az Apple termékportfólióját sőt az elsődleges céljukat: pénzt termelni rakásra :D.)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#8) Essentials válasza Noukoum (#6) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igen, a szokásos őszi modellfrissítésen túl az SE-t tavasszal, ez összesen 5 telefont jelentett 2020-ban. Idén a pletykák szerint az SE nem frissül, a mini viszont igen a többivel, tehát 4 telefont várhatunk. A nagyobb androidos gyártók, Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei, Samsung évente 40 modellel is jelentkezhetnek, aminek a jórésze "szemetelésnek" minősül. Ha megnézel pld egy Xiaomi-t, akkor láhatod hogy a használók úgy váltogatják a telefonjaikat, mint más a bugyit. Néhány hetente vannak friss megjelenéseik, amik szinte egymás klónjai, de mégis sokakat váltásra késztetnek a "régi" több hónapos telefonjukról, mert picivel jobb a kijelző, vagy picit nagyobb az aksi, vagy van benne IP rating, akármi.

Az Apple ezekhez a gyártókhoz képest nagyon nagyon pici piskóta. Szerintem ha nem is 4-5 telefon kellene évente, de egy 15 modellel simán le tudnák fedni a gyártók a piaci igényeket.

[ Szerkesztve ]

(#9) kakuk.tamas válasza Essentials (#8) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Múltkor egy tag Facebookon gondolta bevédi a Samut, mert azt mondtam, hogy azt csinálja a Xiaomi: hetente ad ki új mobilokat. Azt mondta, hogy ez hülyeség.
Erre linkeltem neki 1 oldalt, ahol le volt írva: a Xiaomi 30, a Samsung 27 mobilt jelentett be idén eddig (ez kb 2 hete volt).

Az összes ilyen gyártót dollármilliárdokra büntetném…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) Essentials válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


Essentials
aktív tag

Így van, a tech média pedig egy "kiszolgáló személyzet", és arról beszélnek, ami a legtöbb kattintást, nézettséget, érdeklődést generálja nekik. Sok millió embernél nagy dilemma a telefonváltás, és mikor megjelenik a kedvenc márkájuktól 1-1 kiszemelt modell, még akkor is arra fókuszálnak hogy milyen lehet a következő, vagy hogy a versenytársaknál milyen megjelenés várható. Az okostelefon a legfancybb tech kategória évek óta. Hatalmas figyelem kíséri a piacot, és ez okozza a felfújt hype-ot a tech sajtó részéről is. Apple iPhone cikk -> Kiemelt kattintásszám. Aztán elmondja ugyanazt amit 2 hete is, de hozzátesz 1 újabb apró részletet, amit a következő hírben/videóban majd módosít. Totál érdektelen az egész szerintem. És én speciel szeret(nék) meglepődni, úgy leülni 1-1 gyártó bejelentését végignézni, hogy meg is lepődhetek a bemutató alatt.

(#11) Essentials válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


Essentials
aktív tag

A Xiaominál a 30-ba valószínűleg nincs belszámolva az összes adott régióra vonatkozó kiadás, csak amikből "globál" verzió is létezik. GSMArenan sincs listázva az összes mofell. Nagyon jól helyezkednek jelenleg a Huawei globális piacon betöltött eddigi szerepére, de borzasztó amit művelnek a hardverekkel.

Valahol olvastam hogy magán a cégen belül sincs egyenes kommunikáció, még ők sem tudják, mit fognak kiadni fél/egy éven belül, mert rengeteg modell ahogy esik, úgy puffan alapon van piacra dobva egymást kannibalizálva is. És sok esetben az sem szempont, hogy meglegyen a kellő mennyiség az igény kiszolgálására, csak az hogy létezzen az adott régió választékában a készülék. Főleg a belépő-, és középkategóriás frissítések mutatnak őskáoszt az elnevezéseikkel együtt.
Szerintem ebben a céges kultúra változhatna. A szürkeimport legitimált támogatásával együtt, ha már komolyan szeretnék venni magukat pld Európában.

(#12) Noukoum válasza Essentials (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem említettem a többi gyártót, csupán javítottam egy okoskodó hsz-t.
Iphone-t is évente váltja egy hatalmas réteg, pont az akit nem érdekel mennyibe kerül mert simán kitudja fizetni. (Nem feltétlen a vagyoni helyzet miatt, hanem pl. amúgy is előfizetéses) És a xiaomi userek sem váltanak hamarabb, ne a fórumlakokból indulj ki. Szóval ezt nem is értem honnan szedted.
Mindezt persze úgy hogy az alma nem ad ki alsó kategóriás telefont, sőt középkategóriást sem. (SE inkább felső-középkategóriás árazású) ahol jóval nagyobb a fejlődés mint felsőkategóriában. Arról nem is beszélve hogy az alsó kategória legalja még mindig olyan amit nem neveznék jövőállónak.
[link] 3 év a középkategóriában. (Igaz 80euróval drágább lett, ami nem kevés)
[link] Ugyanennyi időre felsőkategória almás fronton.
Jól látható hogy mennyivel nagyobb a differencia.
Persze környezetvédelmi szemponton kívűl egyáltalán nem érdekel ki mikor váltja a telefonját, de ne terjesszünk már olyat hogy a xiaomisok gyakrabban váltanak mert ez egyszerűen nem igaz. Attól még hogy ki jön egy új modell nem azt jelenti hogy mindenki arra vált..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) Luck Dragon

Akkumulátor nagysága mikor fog növekedést mutatni kapacitás terén kérem szépen ? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) DS39 válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez a taktikájuk. Elárasztják a piacot.
Mondjuk ettől függetlenül nem kellene az embereknek megvenni, azokat, amik ipari hulladékot képeznek.

(#17) Segal válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


Segal
veterán

Amikor a 6.9 colos telefont már mini néven fogják piacra dobni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) Tewe013 válasza Mr Anderson (#14) üzenetére


Tewe013
őstag

Igazából 3 modell, de ha lazán nézem még akkor is 2.

(#20) Tewe013 válasza Mr Anderson (#19) üzenetére


Tewe013
őstag

Így van ez 2.
+
iPhone SE 2020

(#21) DS39 válasza Tewe013 (#20) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha ez 2, akkor a xiaomi 4 telefont adott ki.

(#22) Luck Dragon válasza Segal (#17) üzenetére

De nekem az nem tetszik. :D :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) Tewe013 válasza DS39 (#21) üzenetére


Tewe013
őstag

Egy szóval sem mondtam, h a Xiaomi nem fossa magából a telefonokat.

(#24) joey04 válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


joey04
titán

most.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Luck Dragon válasza joey04 (#24) üzenetére

Csak attól tartok hogy megint 100-200 mha növekszik majd. Ami nem lesz nagy előrelépés megint csak annak tudatában sem ha valóban 120-Hz kijelző lesz na meg az 5G ha használjuk .... stb

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) sohajda90


sohajda90
tag

Hát ha ez így fog kinézni, akkor lehet hogy először fordul elő, hogy 3 évet várok készülékcserére és továbbra is marad a 11 Pro. Jó dolog az adaptív 120 Hz, de gyakorlatilag nagyon ritkán használnám ki, mivel legtöbbet YouTube-ozok, zenéthallgatok, üzenetet küldök, Facetimeozok vagy telefonálok az iPhone-on, és ezeknél aligha menne 60 Hz fele. Emelett kapnék minimálisan nagyobb aksit, bár a 120 Hz és 5G miatt valószínűleg ugyanolyan vagy rosszabb üzemidőt, úgy hogy az 5G-t szintén nem tudnám kihasználni. Meg valamennyivel jobb fotós képességeket. Közben a készülék külseje, funkciói és menüje változatlan maradna. Ez nekem nem ér meg 400.000 Ft-ot.

Ennél azért nagyobbat kellene gurítani, valamit, ami beindítja a birtoklási vágyat, és ezt leginkább nállam a design-nal tudnák elérni. A 11 Pro sem volt akkora ugrás a X-ről, mégis nekem bejött ez az akkor újnak számító, kicsit aranyosan amorf kameraelrandezés meg a szép új grafitszürke és terepzöld színek. De már a 12-nél és a 13-nál sem éreztem azt, hogy váltanom kellene, pedig a 4/4S/5/5s féle szögletes designt nagyon vártam, de a mai készülékméretek mellett nem lett olyan meggyőző ez a formavilág, mint anno volt, amikor iStyle-ban megtapiztam tok nélkül eszméletlen kényelmetlen volt kézben tartani azokkal a határozott élekkel, főleg a Pro Max méretében, a Mini-nek még pont jól állt...

(#27) Noukoum válasza sohajda90 (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Kamerában szerintem lesz fejlődés, 2 évente szoktak picit nagyobbat ugrani. De megértem hogy nem érzel vágyat a váltásra, alig van jelentős változás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Ennyi, csak jön a következő lényegtelen kötelező modell :) 3-4 modellenként van valami érdemleges ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#29) sohajda90 válasza Noukoum (#27) üzenetére


sohajda90
tag

Igen ez igaz, kamera tuti fog fejlődni.

Csak pl. X-ről is a designon kívül a kamera miatt váltottam 11 Pro-ra, mondván milyen jó lesz majd nyaraláskor az ultrawide, a fasza night mode...na és ekkor beütött a COVID és már tavaly sem volt nyaralás és nagyon úgy néz ki, hogy még idén sem igazán lesz...legalábbis olyan nagy volumenű, külföldi, ahol rengeteget fotóznék...

Ilyen árak mellett meg már tényleg kell az a bizonyos "ez nekem mindenképp kell!!!" érzés, hogy kirepüljön 400+ ezres a pénztárcámból.

Érdekes módon annak ellenére, hogy eléggé márkahű Apple felhasználó vagyok majdnem a teljes ökoszisztémával (iPhone, iPad, MacBook, airPODS, egyedül az órának nem látom sok értelmét...) az elmúlt évben csak Androidos telefonoknál kapott el az "ezt de megvenném érzés". Mivel Note-om még nem volt, ezért a Note 20 Ultra, a minden ami a 11 Pro-ból hiányzik (5G, 120 Hz, más design) meg van benne és még tetszik is faktor miatt a Sony Xperia 5 II / III, illetve most, hogy COVID miatt a kamera kevésbé van kihasználva a telefonomon, valamint a csúcs CPU nálam sosem volt kihasználva a nosztalgia és a szépségfaktor miatt a Motorola Razr 5G-vel szemezgettem.

Bár ami megint megerősített az Apple ökoszisztéma mellett, hogy vettem új kocsit, amin van wireless Apple CarPlay, de Android Auto csak kábelen menne...

[ Szerkesztve ]

(#30) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ha idén lejár a 2 évem és egyáltalán váltok mobilt, akkor várhatóan a 13 mini lesz nálam a befutó, ha marad a 12 mini zseniális mérete és formaterve.

(#31) J3LLyF!sH válasza Noukoum (#12) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

A váltási szokásokat félretéve, azért az still árulkodó a Xiaomi hozzáállásáról és a "szemetelésről", hogy 3 év alatt 5 generációt ugrott a Note széria...

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#32) Noukoum válasza J3LLyF!sH (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát bármikor szeretne váltani az ember mindig egy relatív friss telefont kap. Ez egy óriási pozitívum. Teljesen mindegy hogy valamiből fél vagy egyévente adnak ki újat, az elv ugyanaz az hogy cseréld le.
Miért lenne ez szemetelés? Pont annyira az mint ahogy kb az összes gyártó csinálja. Mehet a kritika rá, de akkor menjen az összesre..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) bajusz15


bajusz15
senior tag

Pár évig ellesznek még, jöhet minden évben a "sosem látott, sosem hozta még ki senki ezt a technológiát" mondat, idén 120/144hz-cel feltalálják a spanyol viaszt, jövőre notch helyett már csak kameralyukra lehet majd mondani, hogy egyedi és igaz, hogy már évekkel ezelőtt nyomja mindenki, de ők majd valamit hozzáraknak, mondhatják hogy elsőnek adják ki azt is, mellé még kis fényezés, hogy a má(solt)siknál mennyivel jobb az övék, a sok isheep meg veszi majd mint a cukrot :DDD :W
Jó az ájfón, 3-5 évig semmi dolgod vele vásárlás után a 20k-s akksicserén kívül, de a kamera fejlesztésekkel fel lehetne már hagyni minden évben és behozni valaki igazi újdonságot.

(#35) joey04 válasza #40993792 (#34) üzenetére


joey04
titán

egyszerűbb lett volna ha törlöd a kommentet. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) J3LLyF!sH válasza Noukoum (#32) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Ahogy írod is, az összes gyártó csinálja. Különbségek persze vannak, az évente 4-5 telefon vs 40 telefon azért nem ugyanaz a dolog. De szerintem pl elég lenne 2 évente generációt váltani, most már kifejezetten látszik a mobilpiacon, hogy értelmetlen a jelenlegi modell. Az pedig, hogy mindig relatív friss telefont kapsz, akkor is megállja a helyét, ha minden gyártó csak 2 évente frissíti a portfoliót. Akkor is relatív friss telefont kapsz. Egyébként pedig az, hogy valami kényelmes, még nem teszi pozitívvá. Környezetvédelmi szempontból hatalmas negatívum ez a dolog, miközben a "relatív friss" telefon sokszor nem tud többet, de akár még kevesebbet is, mint a "relatív elavult" elődje. Summa summarum, persze van pozitív oldala, van negatív oldala is, mindenki csinálja, nem mindenki ugyanannyira

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#37) keIdor válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


keIdor
titán

Minden évben az összes gyártó frissít, ha kell, ha nem. Ez már szinte tradició. Ha nincs is fejlesztés akkor is kötelezően kiadnak valamit, ha kell, akkor csak átnevezik, de akkor is ki KELL tolni.
A többi a #4-ben már megválaszolták. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) janeszgol


janeszgol
félisten

LTPO kijelző: [link]

(#39) Luck Dragon válasza janeszgol (#38) üzenetére

Elsőre nem hangzik rosszul. De én jobban örülnék egy komolyabb akkumulátor növekedésnek , mint hogy különböző új és egyben drága technológiával megfogni minden egyes kis wattot .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) janeszgol válasza Luck Dragon (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Az sajnos lítium alapon tuti nem lesz. Ezért vannak a különböző részegységek fejlesztése is ilyen szempont alapján, továbbá a RogPhone 5-tel bevezetett(?) dupla akku, a különböző gyorstöltések.
Ez a dupla akkus megldás kiváló gondolat. Egy 5000 mAh-s akku 2x 2500-ba beletehető, amit párhuzamos töltéssel még hamarabb fel lehet tölteni. 10x 500mAh lenne az ideális, amiket egyszerre lehetne tölteni.
Meglátjuk hova fejlődik ez a több akkus gondolat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.