Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Micro USB-re cseréljék ;]
Dícséretes lenne, ha az akksi javára kezdenének kicsinyíteni alkatrészeket.

Z Fold 4

(#2) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Bár tényleg a microUSB lenne az ideális megoldás, ismerve az Apple termékpolitikáját, valami újabb saját szabvánnyal fognak előállni. :(((

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#3) vicze


vicze
félisten

Az miért szabvány amit 1 cég használ? :P

(#4) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Nofene :Y Nem gondoltam volna, hogy valaha is elhagyják, vagy elgondokodnak egyáltalán a csatijuk elhagyását..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) Picike8


Picike8
aktív tag

Nem hinném, hogy kisebbre csinálnák...

*kettőskereszt* 1
Mikroúessbére sose fogják cserélni, ez biztos. Meglesz szépen az a töltő/usb, aminek az alján Micro-usb bemenet lesz, a tetején meg Dock Connector...

(#6) kiszu


kiszu
senior tag

Kizárt,hogy így lesz.
Gondoljatok arra a rengeteg dokkolós média cuccokra,akár az olcsó,akár a több százezres nagyságrendűekre.

(#7) sagit


sagit
addikt

No para, ha igaz akkor lesz gyári átalakító 10-15k-ért.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#8) Xero


Xero
nagyúr

Nem kéne...

Egyébként én is kizártnak tartom. Csak a saját példámat hozva mi mindenem dock connectoros:
-Auto hifi
-Asztali dock
-Hifi dock

Ezeket azért nem szívesen cserélném le, de a kényelmet sem adnám föl.

(#3) vicze1: Azért mert ehhez van a legtöbb kiegészítő. Erre van a legtöbb egyéb termék felkészítve.

(#7) sagit: Az se lenne valami jó megoldás. A dockoknál mit kezdjek egy átalakítóval? Nyilván haladni kell a korral, de nem hiszem, hogy ezt így kellene meglépni. Mondjuk az Apple szeret ilyen határozott váltásokat meglépni, de az én szemszögemből nézve nem lenne túl kellemes. nyilván akinek van egy darab usb-dock kábele, annak pont mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mondjuk az meglepi lenne, ha a tonna pénzen vásárolt i-kütyüket egy csativáltás miatt kéne cserélni. De emiatt újra el lehetne adni egy csomó mindent megint. Jobban belegondolva nem is hülyeség...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Rickazoid


Rickazoid
addikt

microUSB+microHDMI és kész. Nem értem mit kell szórakozni még mindig egyedi csatlakozókkal. Persze értem, hisz ezzel rákényszerítik a kiegészítőgyártókat, hogy ami iPhone-nal vagy iPaddel kompatibilis csatlakozójú, az mással ne legyen az és fordítva, illetve rákényszerítik a kivételesen nem fanatikus Apple rajongókat, hogy csak azért is csak Apple kompatibilis kiegészítőt vegyenek az univerzálisokon kívül/helyett, persze jóval drágábban. De ez erősen versenyellenes hozzáállás szerintem, csoda, hogy a versenyhivatalok elnézik.

Egyébként szerintem is elképzelhető a váltás egy új, nem szabványos csatlakozóra, hisz akkor a már meglévő kiegészítőket is cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) kiskaktusz válasza Xero (#8) üzenetére


kiskaktusz
addikt

És az apple mikor nézte a vásárlói szemszögét? ;]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#13) toldy


toldy
őstag

Vagy pedig én nem lepődnék meg, ha nem lesz rajta dock csatlakozó. :U
A szinkront kiélezik wifi és/vagy BT csatlakozásra, a töltést pedig a macbookokhoz hasonló mágneses ( vagy vezetéknélküli) csatin keresztül.

Az élet nem habostorta.

(#14) nebulo


nebulo
tag

Tudom, hogy teljességgel lehetetlen, de azért én örülnék neki, ha az Android-os mezöny is bírna egy "Droid-csatival", ami kötelező lenne az Android telókon, és mondjuk mindegyiken alul. Mielőtt meg valaki beszólna: IGEN TUDOM, hogy ott a Micro USB, de ahány készülék, annyi helyen van. Szóval nem lehet egy olyan kiegészítőt legyártani amibe beleteheted akármilyen Androidos telefont. Most erre lehet azt, mondani, hogy kinek kell ez a marhaság, de pont úgy mint az Almás cuccoknál, ha megveszek egy hangszórós dokkolót sok pénzért szolgáljon ki 2-3-4 droidos telón át, nem?

(#15) Gravis321


Gravis321
csendes tag

[moderálva] Minden ott kezdőtött amikor Steve Wozniak kijelentette hogy egy androidos teló jó másodlagos készüléknek.... Hol élnek ezek?

Némi tiszteletet... köszönöm

[ Módosította: stevve ]

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#16) Xero válasza Rickazoid (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

Példa: Most vettél egy BMW-t (behelyettesíthető szinte bármilyen gyártóval), amiben ott fityeg a Dock connector a kesztyűtartóban. Jön a következő iPhone és marhára nem tudod rádugni az autóra. Ez azért eléggé dühítő. Pusztán ezért nem fog az ember lecserélni egy 60-70000€-s autót. Ha a fejegységemet kellene cserélni az is elég fájó lenne, pedig ez csak a 2-300€-s kategória.

A microUSB egyébként úgy 6 évvel fiatalabb mint a Dock connector. Nem tudom akkor miről beszélgetünk. A DC már réges régen egy elterjedt dolog volt addigra.

(#12) kiskaktusz: Ilyen szempontból azért elég sokszor.

(#13) toldy: Dobnám is kis a francba. Lossless zenét küldjön át BT-on az aki a kukából táplálkozik, mert kb hasonló a színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#17) Zewa


Zewa
senior tag

Nem lesz egyszerű ügy ha valóban cserélni akarnak. Millió számra vannak a mostanihoz kiegészítők de előbb vagy utóbb meg mindenképpen meg kell lépni. :U

Szinte biztos vagyok benne hogy nem micro usb és hdmi lesz rajta..
Kíváncsi leszek a megoldásra mert jó esetben valami innovatív, valóban jó dolgot hoznak létre.. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#18) Xero válasza Zewa (#17) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha mindenképpen váltani kell, akkor szerintem elmennek Thunderbolt irányba.

(#19) Tikakukac válasza Xero (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Micro USB-re kezdenek átállni a PNA-sok is, igaz a DC régóta van, de ez csak egy szelet, globálisan talán a micro USB lesz az első ami leszámolja a sok gyártóspecifikus vacakot.

Bluetooth fájlküldés remek dolog, én akkor vágnám ki a laptopom meg a telómat ha nem lenne. És nem lossless zenéket kell rajta átküldeni, arra van kari olvasó meg jó gyors memkari.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Zewa válasza Xero (#18) üzenetére


Zewa
senior tag

864MB/s olvas és 746MB/s ír. Valóban tisztességes sebesség.
Nem igazán találtam róla infot hogy maximum mekkora feszültség tud közvetíteni és mekkora áramerősséggel. :F

ps.: Ettől függetlenül én nem hiszem mert a régebbi gépeken még nincs ilyen csatlakozó így nagyon nem járható út.. :N

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21) Xaels válasza Xero (#16) üzenetére


Xaels
félisten

Majd 50$-ért adnak átalakító kábelt ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) hallari


hallari
tag

#Gravis321: szerintem elsődlegesnek se rossz egy droid... :DD

Amúgy a cikkhez is hozzászólva Európában nem arról volt szó, hogy kötelezővé teszik a kompatibilis töltőcsatikat MINDEN gyártónak?

(#23) Xero válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem a file küldés a lényeg. Nekem az autóban és a szobai hifinél is a DC-n megy ki a jel. Nem fogok kártyával bohóckodni, ráadásul egyik eszköz sincsen felkészítve kártya fogadására.

Sok esetben nem látják az emberek, hogy ezek a megoldások mennyivel kényelmesebbek és életszerűbbek. Nyilván amit mondtál valóban igaz és szépen lehetne kártyával bohóckodni, de mennyivel jobb, hogy itthon megy a zene (normális minőségű), kikapom a dock-ból, bele a füles és séta közben megy tovább a zene. Ha autóba beülök, ott bedugom a kesztyűtartóban és szintén folytatódik. Ezt kártyával lényegesen macerásabb megoldani.

Én ezt a fokú kényelmet nem vagyok hajlandó feladni.

(#21) Xaels: Autónál még csak-csak megoldható, de egy docknál már nem.

[ Szerkesztve ]

(#24) Xaels válasza Xero (#23) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor kábel helyett a dokkolóba helyezhető dokkoló lesz 50$ ;] Amúgy szerintem simán megoldható lehetne kábellal is bár nem szép ahogy kilóg a vezeték a dokkolóból. Ha meg az Apple részesedik a komolyabb cuccok eladásából akkor simán kinézem, hogy kiadnak egy új csatlakozós készüléket ezzel újabb és újabb ilyen eszközök megvételére kényszerítve a vásárlókat. Ez a fogyasztói társadalom rákfenéje.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Ez most komolyan egy hír? ;] Nemhogy szabványosítanának. De az Apple megmagyarázza miért jó. Közben meg megszabják, hogy ki mikor mit tölthet a cuccra. Ha ezekkel a marhaságokkal szakítanámak még több eszközt tudnának eladni. Jah, hogy félnek, hogy akkor meg nem hozna annyi bevételt az iTunes?...

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#26) Apika


Apika
Közösségépítő

Ha lecserélnék, nem lenne megoldás egy átalakító a korábbi eszközökkel való csatlakoztatásra? Mert abból is lehetne pénzt kovácsolniuk...

[ Szerkesztve ]

(#27) Gravis321 válasza hallari (#22) üzenetére


Gravis321
csendes tag

Nekem még nem volt értelmes droidos teló a kezembe.....Mobil szervízben dolgozom, gondolom ez elég indok ahhoz hogy ezt állítsam.

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#28) Tikakukac válasza Xero (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem is van dokkom, külső akksi töltővel egyben. Kb. vicc árban volt és remek. Ellenben mikor mondjuk 16 gigát mozgatok meg, kb. fele időben végzek memkari olvasóval. És az a nem mindegy. A többit azt eltolom Dropboxxal vagy kábelen vagy wifin.

Gravis321: Értelmes droid teló nekem sem volt még a kezemben. De a gépek lázadásáig ne is legyen bennük értelem, megteszi ha simán működnek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) hallari válasza Gravis321 (#27) üzenetére


hallari
tag

Igénytől ÉS pénztárcától függ minden. Akinek nincs 200 ezre (vagy szimplán csak sajnálja rá, mint én tavaly) egy nem lagoló gépre, annak megteszi egy jóval olcsóbb is.
Sok embert meg zavar a rengeteg korlát, pl. flash mentesség, csak Itunes, nem cserélhető aksi stb.

(#30) Pete55555 válasza Gravis321 (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Szervizbe nyilván a tökéletesen működő telefonokat viszik be.....

...Szeretem leracsniztatni...

(#31) Xero válasza Tikakukac (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagy adat mozgatásra ott a FW800 vagy a Thunderbolt. A dock connectornak nem csak az adatmozgatás és a töltés a funkciója ezt tessék már megérteni.

(#32) Touch-ko válasza hallari (#29) üzenetére


Touch-ko
őstag

A flash halott, az iTunes az egyik legjobb megoldas,mhogy rendszerezve tartsd a zeneidet, egyben az AppStore is, valamint a cserelheto akksi szamomra nem hianyzik.

Van az a mondas,mhogy valamit, valamiert.

(#33) kiskaktusz válasza Touch-ko (#32) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az én zenéim kiválóan vannak rendszerezve almappákban a zene mappában :P

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#34) Tikakukac válasza Xero (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik sincs mobilokon, innentől kezdve mindegy.
Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy mire való a DC, eddig sem firtattam a képességeit. De mindegyik megoldható lenne más, már létező módon. Ha most még ezt is megvariálják, akkor lesz pár lefutott kör feleslegesen.

Touch-ko: Nekem úgy berendszerezte a zenéimet, mikor kipróbáltam, hogy azóta is átkozom a percet, mikor rávitt a szándék... Neked nem kell csere akksi, de nekem napi 2-3 akksi az átlag. Nekem meg fontos, ez relatív.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Neurotoxin válasza Touch-ko (#32) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"A flash halott" Aha. Azért még nem lesz valami halott, mert az apple az ósdi alapokon nyugvó html5-öt akarja erőltetni. Én FLACet hallgatok, szépen mappákba van minden rendezve.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#36) Xero válasza Neurotoxin (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor pontosítsunk: A flash haldoklik és egy alapvetően sz*r megoldás. Egy erőforrás zabáló kukába való dolog.

(#37) Neurotoxin válasza Xero (#36) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem azt mondtam, hogy jó dolog. Amúgy tényleg elfáradt és pörgeti a processzorokat. De jelenleg még nincs, ami leváltaná. Azt a valamit meg ugyanúgy nem támogatná az apple, mert arra is lenne valami indoka. A flash nem támogatottsága egyszerű: féltek, hogy a sok ingyenesen játszható flash játék miatt megint csak kevés lesz az appstoreból a letöltés. De tovább megyek: egy internetbankos alkalmazást vagy bármilyen flasht alkalmazó oldalt se lehet megnyitni...megoldható a dolog portolással. Innentől már csak az almán múlik, hogy mi mögé bújik.És ezt tartom szánalmasnak.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#38) Xero válasza Neurotoxin (#37) üzenetére


Xero
nagyúr

Valóban nincs igazi alternatíva, de aki el tud tekinteni a játékok futtatásától és a reklámok megtekintésétől, valamint egy-két idióta cég weboldalától, úgy nem is merül föl rá az igény.

A flasht pusztán azért nem támogatják, mert OS X-re évek óta egy kalap szamócát nem ér az egész. Lezabálja a teljes erőtartalékot. Hülyék lennének beáldozni az aksi élettartamát. Nem véletlen, hogy mac-ekről is kihal. Akik már használták valaha OS X-en, azok belátják, hogy jó indok volt a kihagyásra.

Az a bank pedig, amelyik flash-en keresztül érhető el csak, az már felejtős kategória. :U

[ Szerkesztve ]

(#39) Rickazoid válasza Neurotoxin (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az az ósdi alapokon nyugvó HTML5 annak a bizonyos HTML nyelvnek az 5-ös verziója, ahogy a nevéből is látszik, és mint köztudott, a HTML az egész internet alapnyelve. Öregnek öreg tehát, de fejlesztik és a HTML5 fényévekkel jobb lesz amikorra elkészül, ugyanis még nincs kész, bőven a fejlesztési fázisban van, könyörgöm! Attól, hogy az elkészült részeket leszarozzák azok, akik hiányolják a még el nem készült funkciókat vagy az épp fejlesztés alatt állókat szidják pont azért, mert azon funkciók még nincsenek vagy csak hiányosan vannak megírva, még nem lesz rossz a végtermék. A Flash viszont alkalmatlan általános használatra. Nincs undorítóbb, mint amikor egy weboldal jelentős része egy darab Flash objektum. Igénytelen, erőforrás-pazarló monstrum. Biztos van aki tud Flash-ben értelmes dolgokat is csinálni, de ez nem jellemző a weboldalak 99%-ára és itt a gond. Ráadásul 98%-át még JavaScripttel vagy HTML4+PHP+CSS-sel is meg lehetne írni, jóval kevesebb erőforrás-igényűre és lényegesen gyorsabbra, felhasználóbarátabbra is. Csak hát ahhoz kéne informatikai ismerettel is rendelkezni, szerintem viszont aki ilyennel nem rendelkezik, az 1: ne csináljon weboldalt vagy 2: telepítsen a tárhelyére egy Drupal-t és ott csak gombokat nyomogatnia meg pipálgatnia kell, pár űrlap kitöltése után, semmi webprogramozási ismeretet nem igényel, a végeredmény meg akár professzionális hatást is kelthet. A biztonság meg nem azon múlik, hogy milyen alapokra épül a weboldal, hanem hogy hogyan van megírva és milyen titkosítást használ.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) hallari válasza Touch-ko (#32) üzenetére


hallari
tag

"A flash halott"... Elvis pedig él?
:D

(#41) pakriksz


pakriksz
őstag

jó ötlet újabb nagy összegeket lehúzni a báránykákról ;)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#42) Xero válasza pakriksz (#41) üzenetére


Xero
nagyúr

2001 óta nem változott a DC. Szeretem a "tájékozott" trollokat.

(#43) Touch-ko válasza kiskaktusz (#33) üzenetére


Touch-ko
őstag

Gondolom, sajat playlisteket is kepes vagy pillanatok alatt letrehozni, a hangulatodnak megfelelot. Valamint eloadok, stilus, rate, stb altal is lehet rendszerezni masodpercek alatt, szep, igenyes feluleten lathatoak akar a coverflow-k is...

(#44) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Isteni. Lehet kibacni a régi töltőket. Túl egyszerű volt ez így.

(#45) kiskaktusz válasza Touch-ko (#43) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Sosem hallgattam playlostről zenét. előadó után almappában a kiadott albumok, ha előadót akarok hallgatni, akkor annak a könyvtárát nyitom meg winampban, ha 1 albumot, akkor annak a könyvtárát.
Másodpercek alatt megtalálok mindent, mert ismerem az abc-t :P

Szép, igényes? pompás. Én is olyanra varázsolom a windowsom a megfelelő explorer moddolással. Egyéb?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#46) hallari válasza kiskaktusz (#45) üzenetére


hallari
tag

... és az Android úgyis jobb. :P :P
:D :D :D

/a végső érv, tudod/

(#47) Bling95 válasza hallari (#22) üzenetére


Bling95
őstag

úgy volt de ennyivel megoldották

hogy on is legyek: szívás lenne, bár engem nem érint mert a töltőm van meg egy dokkolóm de aki pl jól bevásárolt az biztos idegrángást kap

(#48) kiskaktusz válasza kiskaktusz (#45) üzenetére


kiskaktusz
addikt

2006-ban amikor megvettem az 1.gen.-es iPod classicot, használtam értelem szerűen az iTunest, mert mással nem lehetett működésre bírni a kis zenelejátszót, jó is az iTunes kétségkívül, de mással is megoldható, ami számomra kézenfekvőbb... Itt egyéni preferencia a döntő dolog, nem kell itt lobbizni az iTunesért...

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#49) Xero válasza kiskaktusz (#45) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor szűrj légyszíves a zenéid közül kiadó, bitráta és kiadási dátum szerint. Ja hogy ez nem megy? Nekem iTunes-al röhögve megy:
Feltételek
Eredmény

A filekezelőben végzett maszatolás a zenékkel-filmekkel egyszerűen nem elégséges.

(#50) Draken válasza kiskaktusz (#45) üzenetére


Draken
őstag

Elfajult alma fan, ez az egyéb :B mindent meg lehet magyarázni mindenkinek a saját javára (vagy inkább almáéra)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.