Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

700 dodó? Hmm. Akkor nem volt olyan rossz vétel 179 euróért a 28"-os, 4K-s Samu..:D.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

OázisComputer-nél várható?

(#3) pecccccccca válasza Geller72 (#1) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A varázsszó az "üzleti" meg prolibb körökben a "gémer", "RGB".
Azonnal lehet jó nagy felárral árulni a terméket.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#4) Mamuska


Mamuska
őstag

Ez egy prémium márka, sose lesz olyan olcsó mint egy Samsung, LG stb...

(#5) berVi válasza Geller72 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Harmadaru SOHO ipari hulladek csamcsungra izgulo komment: pipa.

(#6) #72042496 válasza Mamuska (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Főleg, ha adott Samsung, LG a skála alján levő, TN paneles modell, a NEC pedig egy komolyabb IPS, feltételezem, hogy magas színvonalú elektronikával. :)

(#7) #16939776 válasza pecccccccca (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

A terhelhetőségért és a feature set-ért fizetsz felárat, amivel időt és pénzt takarít meg az eszköz az üzemeltetésnél. Ezekért a szolgáltatásokért csamszung-nál is "extra" pénzt számolnak fel, nem kell hőbörögni.

[ Szerkesztve ]

(#8) snecy20 válasza berVi (#5) üzenetére


snecy20
veterán

:DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

És ezt ki látja? Egyszer vettünk céghez egy 27-es samu-t 4K-val és mindenkinek fájt a szeme vagy a feje 3 perc után.

(#10) snecy20 válasza KaiotEch (#9) üzenetére


snecy20
veterán

Mindent 150-200%-os nagyításon kell nézni, semmi értelme az egésznek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) #72042496 válasza snecy20 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#12) Ixion77 válasza #72042496 (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

Pedig nagyon úgy tűnik hogy ez az immár két éves LG 27UD88-am átbrandelt változata.

(#10) snecy20: Attól hogy pl. 150%-on van a böngésző, attól még a renderelés (pl. betűk) teljes felbontáson történik. Jelentős a különbség: sokkal élesebb minden, kellemesebb a szememnek. Az egyéb programok túlnyomó többsége is támogadja már a High DPI kijelzőket. Visszatérni FHD-re komoly bűntetés lenne számomra.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#13) snecy20 válasza Ixion77 (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Minden élesebb, azzal nincs is baj, de akkor kerül az ember a legközelebb az optimálishoz, ha minél kevesebbet kell nagyítani. 27"-en már az 1440p is nagyon jó, sűrű képponttávolságot eredményez.
Igény, illetve jó szem kérdése az egész, de én azt tapasztaltam személyesen, hogy a minőségi 4K-zás alsó határa az a 31.5" / 32", ott már nagyjából kifér minden, de skálázni még erősen szükséges annál a képátlónál is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) #72042496 válasza snecy20 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Komolyan nem értem, mi a gond a skálázással, illetve magas PPI-vel. Azt igen, hogy a raszteres elemek pixelesednek és van program ami nem szereti, de ott a nagy előnye is, hogy a vektoros elemek tetszőleges méretre állítva is élesek maradnak. PPI-től függően bőven élesebbek is lehetnek, mint például egy 27"-os WQHD kijelzőn.

Ezzel szemben a skálázás hiánya megköti az ember kezét: találja meg azt a fix PPI-t, ami a legjobb kompromisszum az elemek mérete és élessége közt. Azért ez elég szuboptimális.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ixion77 válasza snecy20 (#13) üzenetére


Ixion77
őstag

Tudom hogy ellentmond a közhiedelemnek a véleményem, de én próbáltam hosszabb időn keresztül mindkettőt, és nem tudok egyetérteni. Volt 32"/4K-m is, és az nem adja azt az igazán éles képet, amit a 27"/4K. Igaz, hogy nekem a szemem kb. 50cm-re van a képernyőtől.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16) arn


arn
félisten

van mar windowsban normalis skalazas nagyobb felbontashoz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) #72042496 válasza arn (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nehéz megragadni, hogy mit értesz "normális" alatt, mert ez függ az elvárásaidtól, és hogy milyen programokat használsz. Én PPI helyett a 144 Hz és G-Sync felé mentem, de 3-4 builddel korábban számomra elég használható volt a skálázás.

Régi programok GUI-jában láttam pár széteső elemet, és az Excelben volt valami gondom talán (?) a scrollozással. (Azóta fejlesztettek a skálázáson és felkerült az Excel 2019 is, de nem tudom, skálázva hogy viselkedik.)

[ Szerkesztve ]

(#18) KaiotEch válasza Ixion77 (#15) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

50cm-re egy 27/32-es kijelző? Ott már a fejedet is forgatni kell, hogy lásd a széleit :D

(#19) Ixion77 válasza KaiotEch (#18) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, a 32"-nak ez volt a másik hátránya. Bár nagyon igyekeztem meggyőzni magam hogy ez nekem jó, mert legalább tornázik a nyakam :) A 27" még pont jól belefér a látómezőbe.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#20) arn válasza #72042496 (#17) üzenetére


arn
félisten

azt, hogy a 4k felbontas is olvashato legyen normalisan egy 27es monitoron, anelkul, hogy szetesne a programok egy resze, hogyha atallitgatod a meretet, dpit. mint macosen. tehat aranyok maradnak, de elesebb minden.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) snecy20 válasza arn (#20) üzenetére


snecy20
veterán

Maga a Windows, és a böngészők már rendben vannak ilyen téren, ugyanez a különféle szoftverekről már nem feltétlen mondható el.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) arn válasza snecy20 (#21) üzenetére


arn
félisten

erre gondoltam... meg pl az sem az igazi, hogyha atallitom a dpit a fontok elvekonyodnak. hulyen nez ki az egesz. de mi a nagy varazslat ebben? mac os, ios, andorid siman megcsinalja. win miert nem tudja? miert nem lehet pl egy 4kban renderelt qhdt nezni?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) sb válasza arn (#22) üzenetére


sb
veterán

Nincs már vele különösebb gond. A támogatással se szvsz. Én használok 100%-ot és 125-ös nagyítást is monitoron ill notin,régebbi progikkal is.

Teljesen jó pedig én a fél életem a truetype/directwrite kikapcsolással töltöttem az éles kép miatt. :D

Érdekes módon én épp MS progikba futok bele nagyobb hibákba. Átméreteződni képtelen és f*s homályos office/skype, stb...
Ami ma is gond: több kijelző eltérő scalinggal. Egy Firefoxot ide-oda húzol és tök jó. Egy word meg beszarik és kijelzőváltogatás (pl lehúzod, visszadugod) után full homály lesz a következő sign in/out-ig.

[ Szerkesztve ]

(#24) jerry311 válasza berVi (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Samsungot fikázó sznob komment: pipa.

(#25) KaiotEch válasza jerry311 (#24) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát az tényleg nem egy hűde, de még lehetne sorolni. Aki jót akar DELL alá nem ad monitorban.

(#26) jerry311 válasza KaiotEch (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet vak vagyok, vagy nem használom olyan feladatokra a gépet, amin kijönne a különbség, de a mostani Dell monitoromnak kb. annyi előnye van az előtte szolgált Samsunggal szemben, hogy 1440p, nemcsak 1080.

Ez a Dell mánia meg :U
A Dell nem gyárt panelt, cserébe akár több különböző gyártótól származó panelt épít ugyanabba a monitor típusba. Aztán majd a szerencse eldönti, hogy épp a jobb vagy rosszabb fajta jutott a vásárlónak.

(#27) arn válasza jerry311 (#26) üzenetére


arn
félisten

Eleg sok monitorgyarto nem gyart panelt... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) snecy20 válasza jerry311 (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Ez viszont teljesen igaz, és már nem is újkeletű, hogy elsősorban a monitorban lévő panel gyártója, és a panel minősége alapján választunk modellt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) KaiotEch válasza jerry311 (#26) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ebben is van valami, de a garanciális ügyintézést is kell nézni, az nagyon jó. Betelefonálsz, másnap nálad az új monitor, 2-3 nap múlva jönnek a régiért.

(#30) sb válasza jerry311 (#24) üzenetére


sb
veterán

AMD fikázó T-s Intel éltető komment pipa. Ja, nem. Rossz topicba tévedt. :D

@KaiotEch
Gyártó szerint választani hülyeség mint mindig. Van persze alap különbség igényes és gagyi márka között, de alapvetően modellfüggően kell inkább választani... meg észérvek alapján. Lásd: Írták, hogy rakás monitorban ua. a panel, tehát csodát egyik gyártó sem fog tenni. Szokás még az elektronikát éltetni, de nem hinném, hogy ott is nagy különbségek lennének a nem noname gyártók között. Átlaguser szintjén meg főleg...

Ha már Dell: notiban - üzleti! - pl.minőség volt mindig. Most mégis összenézem a 6 évvel ezelőttihez és ugyanaz a sorozat műanyag lófütty. A régi meg magnéziumötvözet. Az új 2kg-os úgy throttlingol amit csak a lowcost gagyikra meg 1.3kg-osokra olvastam a noti topicban. Cserébe minden, Type-C, M2, NVME, FHD IPS a TN 1366-os panel helyett... mint 2-3 évvel később jelent meg a szipiszupi üzletiben, mint kommersz vackokban.
Szóval a "név" ilyen szempontból vissza is üt sokszor. Ugyanaz vagy szarabb túlárazva is belefér ha mellé "támogatás". Legalább szóban.

@arn: Szóval a lényeg lemaradt. Én dual kijelzővel szívtam évekig. Most felemás skálázásban ahogy írtam van szívás, de már így is vállalható ha nem macerálja az ember. Single-lel meg teljesen jó szvsz. Szóval én most jutottal el oda, hogy desktopon a 100% truetype és minden más hülyeség off-ból váltanék 4k 27-32" kijelzőre, default skálázott használatra.

(#31) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Három monitor között őrlődöm, vásárlás előtt:
- Lenovo Thinkvision P32U
- LG 32UD99-W
- Dell U3219Q
Mindhárom 31.5-32" átlójú, 4K felbontású IPS panellel, 5-6 ms válaszidővel. 8-10 bit a színmélység (Lenovo 10,a többi 8).
Utánaolvastam a teszteknek és a vásárlói elégedettségnek. Nagy különbséget nem találtam (az LG-t jóval többen megvásárolták már, talán ezért is jóval többen szívtak vele; a Dell-et kevesen vásárolták meg, de ők általában elégedettek voltak, a Lenovo nagyon új a piacon).
Laptopból Lenovo-t használok már két évtizede, elégedetten.
Az Oázisban a Dell-t favorizálják (látszólag).
Az LG paneleket gyárt, a másik kettő nem.
Próbálok okoskodni, melyik legyen, de nem jutok dűlőre.
Ha van tapasztalatotok ezekkel a monitorokkal, ne fogjátok vissza magatokat, osszátok meg.
Általános Dell, Lenovo és LG monitorszervíz és garanciális ügyintézés tapasztalat is érdekel.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#32) pecccccccca válasza #16939776 (#7) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nem hőbörögtem. Nem vagyok samsung párti megjelenítők tekintetében.
Írtam egy hozzászólást. Ennyi történt.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#33) KaiotEch válasza sb (#30) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez ilyen szinten elmondható bármire, de tényleg bármire, autóra, ételre, akár házasságra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.