Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Na ez érdekes lesz.A Mate 30 is hasonló sorsra jut akkor.
Nem hittem volna, de így tuti bukó.

[ Szerkesztve ]

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Arra vagyok kíváncsi mit eredményez ez hosszabb távon. Rákényszerítik a Huaweit egy saját rendszer használatára. Rövid távon ez elég nagy érvágás a gyártónak, de hosszabb távon visszalenghet az az inga.

(#3) Stabi83 válasza mjani1172 (#1) üzenetére


Stabi83
senior tag

Én nem biztos hogy bánnám ha nem előrre telepítve kapnék meg minden szart hanem csak azokat telepíthetném amik tényleg kellenek is. Így is az az egyik első dolgom egy telefon belakásakor hogy a nem törölhető de felesleges alkalmazásokat tiltogatom le.
Mindenki döntse el mire van szüksége és azt tegye fel. Nem atomfizika ezeknek a telepítése.
Az AppGallery ben úgy is megvan minden ami kell.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#4) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Az jó dolog, hogy utólag telepíthető a Google szolgáltatáscsomagja, viszont nem vagyok benne biztos, hogy 2300 euróért az belefér, hogy gyárilag nincs rajta. (Persze ez ellen, jelenleg nem tudnak mit tenni.) Főleg, ha valamilyen okból mégse működne rendesen az utólag feltelepített csomag (vagy a Google tiltaná a telefonokat a Play Store-ból), valószínűleg csak megvonják a vállukat, mert az nem volt gyárilag a telefonon.
Ez így tényleg csak a kalandra vágyóknak való jelenleg.

(#5) Kapanyél válasza Ricardo (#2) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szerintem rövid távon is irdatlan szívás ez a Google-nek. Ha kiesik pármillió elérésük, az jól látható összeg nekik.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#6) mjani1172 válasza Kapanyél (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

Semmit nem vesznek észre.Az igazi pénz nem innen megy nekik.

Kokzor: ez sajnos eIképzelhető, hogy tiltják is.

(#7) Fecogame válasza Stabi83 (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Minimál stílust követem én is, csak az van fent, ami feltétlen szükséges. Facebook app sincs fent, rengeteg erőforràst felemészt, Chrome-ból megnyitva is tökéletes.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Ricardo válasza Kapanyél (#5) üzenetére


Ricardo
félisten

Jogos. Rengeteg felhasználót bukhatnak. Aztán ha a Huawei saját megoldása életképesnek bizonyul, akkor egy konkurenciát is kapnak a nyakukba. Még az a nagy kérdés, hogy a többi kínai gyártó mit fog lépni. Szerintem ők is végigsakkozták fejben a lehetőséget, hogy ha a Huawei így járt, akkor ők is járhatnak akármikor hasonlóan.
A nagy kínai gyártók ( Huawei, Xiaomi,Oppo) Hány százalékát adják világszinten az Android felhasználóknak?

(#9) Stabi83 válasza Kokzor (#4) üzenetére


Stabi83
senior tag

Onnantól hogy megveszed a telefont és te telepíted a google appokat veled kerül jogviszonyba a google nem a Huawei-el. Te pedig mint Magyar állampolgár nem vagy szankcionálva ;)
Aki ilyen készüléket vesz az pedig eleve nem tech analfabéta szerintem. Nem bonyolultabb ezeket sem telepíteni mint pl egy Messengert

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#10) Stabi83 válasza Ricardo (#8) üzenetére


Stabi83
senior tag

A Huawei rendszere után több nagy kínai gyártó is élénken érdeklődik. Ezek együtt meg a piac rendkívül jelentős részét teszik ki. Mond 2 komoly gyártót a Samsungon kívül aki nem kínai...
Az Apple-t ne vegyük ide hisz az nem androidos.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#11) mjani1172 válasza Stabi83 (#9) üzenetére


mjani1172
addikt

Te pedig mint Magyar állampolgár nem vagy szankcionálva ;)

Így igaz. Ezért is vehetsz mondjuk a Playből Pixel telefont, mert nem vagy egy másodrangú valaki.

(#12) dave987 válasza Ricardo (#8) üzenetére


dave987
aktív tag

Hát az új eladott androidos telók kb fele kinai gyártótól jön.

(#13) viktorhu válasza Stabi83 (#9) üzenetére


viktorhu
veterán

Kérdés, hogy így megkapják-e a Google certifikációt, vagy nem fog majd engedni bejelentkezni a play store, esetleg a Pay fogja azt mondani, hogy módosított operációs rendszer, és nem fog menni rajta stb. Hetes vagy nyolcas droid óta sajnos már nemcsak telepítés kérdése a dolog.

(#14) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Én azt nem értem (bár nem olvastam utána), hogy ha egyszer feloldották a kereskedelmi szankciókat a gyártó ellen, akkor miért is nem jönnek Google szolgáltatásokkal ezek a telefonok? Már előre le voltak gyártva, amikor feloldották a szankciókat?

(#15) mrThomi


mrThomi
addikt

Gyerekek, sose az appok a probléma hanem a bizt. Frissitesek nagyobb frissitesek!!!!

Nothing Phone (2a)

(#16) Kokzor válasza Stabi83 (#9) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Csak éppen ezeket nem közvetlenül a Googletól fogod beszerezni és semmi sem garantálja, hogy a Google szolgáltatások nevű program (vagy bármi más) rendeltetésszerűen fog működni.
Ez nem teljesen ugyan az, de pl. van egy (kínai) Androidos Tv boxom. Rajta van az Android TV youtube, de kompatibiltási hibákra hivatkozva, nem lehet telepíteni a Play Storejából a frissítést. (Se a Netflixét). Manuálisan Apk.-ból pedig lehet. Ha a Google akarja, az összes Play Storeos alkalmazásnál ezt megcsinálhatja. Az pedig sovány vigasz, hogy ott az App Galery, ha nem ott vásároltad meg az eddigi alkalmazásaidat.

Az, hogy valaki ilyen készüléket vesz nem jelent semmit. Sajnos tudok olyan emberről, aki csúcskészüléket vásárol, de meghaladná a képességét az ilyen telepítgetés.

[ Szerkesztve ]

(#17) oszi666 válasza Stabi83 (#9) üzenetére


oszi666
őstag

de így nem is telepítheted nem?
Nem úgy van, hogy a google appok licenszét meg kell vennie a gyártónak? Így viszont te nem tudod utólag legálisan telepíteni a play store-t meg a többit, max ha fizetsz vmi úton a google-nak
-Freak-: lehet csak tesztelni akarják a piacot.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#18) jacis válasza oszi666 (#17) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is így tudom. Szerintem sem lehet utólag így majd bármi felrakni rá.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) Baggins86 válasza Kapanyél (#5) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Miért esne ki? Csak az új telefonok nem kaphatják meg, egész eddig arról volt szó, a régiek továbbra is kapják a támogatást. Az újaknál meg nem tudsz Huaweit/Honort venni, nagy dolog van még egy tucat gyártó akinek megveheted a termékeit. Megnézném hány olyan ember van aki azt mondja, hogy ha nincs Huawei, akkor veszek Apple-t :D

(#20) Dreimus válasza -FreaK- (#14) üzenetére


Dreimus
senior tag

Sose volt feloldva, csak Trump írt egy Twitter bejegyzést, de a legelső tiltás óta csak hosszabbították a tilalom életbe lépését, plusz azóta több kisebb a Huawei-hez köthető cég került fel még a listára.

[ Szerkesztve ]

(#21) #24536576 válasza Ricardo (#8) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem értem ezt a logikát. Miért lenne egyszerűbb egy átlag usernek ökoszisztémát cserélni, mint telefon gyártót? Ha vásárláskor tájékoztatva lesznek a vásárlók, hogy nincs play, de 350k a telefon, nagyon kevesek fogják azt mondani, hogy nem baj. Megkérdezi, hogy másikon van? Igen, itt egy S10. Megvéve. Akármekkora Huawei fan lehetnék, akkor se tökölnék a play és társai telepítgetésével, ráadásul kétes "áruházakból".

Ami még vicces számomra, hogy a hungarovavejesek miért éltetik a Huawei új rendszerét. Az is android.

(#22) Stabi83 válasza mjani1172 (#11) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mint Magyar nem vagy a szemükben másodrangú valaki!
Huszadrangú valaki vagy ;)
De az USA szankciói a Huaweiel szemben nem érinthetnek téged.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#23) Kapanyél válasza Baggins86 (#19) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ha el tudják adni ott másik OS-sel a fedélzeten, elindul a lavina. Egy telefont max. 3 évig tartanak meg az emberek, így csak Kínában ez akár százmilliós csökkenés a Google felhasználókat tekintve.
Ha pedig jó a rendszer, már csak a világ többi tájára kell a Play, a más miatt nem sír az egyszeri vásárló.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#24) Stabi83 válasza viktorhu (#13) üzenetére


Stabi83
senior tag

Itt van a tévedés.
Nem módosított Android kerül a készülékre!
Az Android alap változata ami nem tartalmazza a külön csomagot alkotó Google szolgáltatásokat.
A Google szolgáltatásokat meg mivel te telepíted így te kerülsz velük jogviszonyba nem a szankcionált gyártó.
Az Android maga egy nyílt szabadon használható szoftver az pedig a másik dolog hogy pont a Google kardoskodik legjobban a Huawei mellett hisz nagyon komoly partner amellett hogy hatalmas felhasználói bázis js.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#25) kutyek válasza Kapanyél (#23) üzenetére


kutyek
senior tag

Milyen Google felhasználók? A Google szolgáltatások Kínában tiltva vannak...

(#26) Stabi83 válasza oszi666 (#17) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez nem így megy. Ezen az alapon pl a Messengert sem telepíthetnéd fel a telefonodra mert nem vette meg a gyártó a licenszt.
Azokra kell csak megvenni a licenszt a gyártónak amiket előre telepíteni akar.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) Kokzor válasza Stabi83 (#22) üzenetére


Kokzor
aktív tag

If I'm not a manufacturer, how can I get Google Play?
Google Play is only licensed to handset manufacturers shipping devices. For questions about specific cases, contact android-partnerships@google.com.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Lauda válasza -FreaK- (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Ha így történt volna ahogy írod, tényleg nehezen lenne érthető. Szerencsére azért tisztább a dolog ennél.

(#29) viktorhu válasza Kapanyél (#23) üzenetére


viktorhu
veterán

Kínában ez nem jelent változást, ott már most is Google alkalmazások nélkül terítik az androidot - már régóta tiltva van minden google szolgáltatás Kínában.

(#30) Kokzor válasza Kokzor (#27) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Szóval csak a gyártó kaphatja meg a licencet.

(#31) viktorhu válasza Stabi83 (#24) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos nem. Az alap Android nyílt szoftver, bárki telepítheti, lefordíthatja a saját eszközére stb.

A Google szolgáltatásokhoz viszont licenc kell és Google tanúsítvány a készüléknek. Ez a készülékgyártó és a Google közötti üzlet, te felhasználóként nem tehetsz semmit. Azt fogja mondani a play store, hogy ez nem tanúsított készülék, és nem fog engedni belépni. Sok másodvonalbeli kínai gyártó járta meg, amikor bevezette a Google ezt a korlátozást - először csak a Pay nem működött, aztán semmi, amihez Google bejelentkezés kell, úgyhogy kénytelenek voltak ők is tanúsíttatni a készülékeket.

Szóval ha tanúsítványt sem fog adni nekik a Google, akkor nem fogod különösebb hackelés nélkül felrakni a google szolgáltatásokat. Korábban sem lehetett csak úgy mint egy messengert, mert rendszeralkalmazásként működnek csak - root kell hozzá vagy flashelés, de ezt még a gyártó meg tudta kerülni, ha eleve előkészítette a telepítéshez a szoftverét.

Ha viszont bejelentkezni sem enged a Google a készülékről, innentől 80 ezerért is nehéz lesz eladni a terméket Európában, nem 300 ezerért.

(#32) arn


arn
félisten

A nyugati piacon buko... a vasarlo szimplan valaszt mast, ezt csak a huawei szivja meg. Igy szvsz felesleges az android alap, csinaljanak vmi sajatot, aztan maradjanak a kinai piacon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Kapanyél válasza kutyek (#25) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mindegyik blokkolva van?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#34) -FreaK- válasza Lauda (#28) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor tisztázd már kérlek a dolgot, ha már írtál egy HSZ.-t.. valamint volt még itt a kérdés ugye, hogy utólag telepítheted-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#35) viktorhu válasza arn (#32) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem felesleges az Android a kínai piacon, ott is az terjedt el, de az ott betiltott Google szolgáltatások nélkül. Így a nagy gyártók saját alkalmazásboltot csinálnak, és a Google szolgáltatásoknak is megvan a helyi alternatívájuk (térkép, csevegés, mobilfizetés, videómegosztó stb.)

Egyébként meg nagyon jó lenne, ha a két nagy mellé lenne egy harmadik opció is, de még a Samsung se merte meglépni.

(#36) viktorhu válasza Kapanyél (#33) üzenetére


viktorhu
veterán

Az volt a feltétel, hogy a kormány belenézhet a kínai felhasználók fiókjába, meg hogy a kereső cenzúrázza a találatokat (pl. a Tibet keresésre gyakorlatilag semmit sem adott a kínai google keresőoldal).

Aztán amikor sok évvel ezelőtt egy ellenzékit a gmail-es levelezése alapján tartóztattak le, a Google felmondta a megállapodást, és kitiltották a szolgáltatásait az országból. Nincs youtube, google térkép stb.

(#37) schawo


schawo
titán

Huawei kilőve. Ilyen formán nem tudják olyan olcsón adni, hogy érdekeljen. Olcsó vackoknál, és középkategóriás kínai csodáknál már eleget szívtam a Google hiányából, kell a francnak ugyanez sokért is. Kínaiból is csak előtelepített Google csomagos telefont vagyok hajlandó megvenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) Juhaszatti válasza -FreaK- (#34) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nincs feloldva a korlátozás, soha nem is volt. Felfüggesztették, de ez idővel lejár, és automatikusan újra életbe lépnek a szankciók. Trump pedig kijelentette hogy nem tárgyal ennek a megszüntetéséről.

(#39) -FreaK- válasza Juhaszatti (#38) üzenetére


-FreaK-
veterán

Értem, köszi. Akkor ott tartunk, ahonnan indultunk mikor először bejelentették a tiltást..

(#40) jacis válasza Kapanyél (#23) üzenetére


jacis
nagyúr

Volt már pár próbálkozás. Mind bukó volt. Ők sem fognak a fiókból előrántani egy mások oprendszert ezt elhiheted. Egyébként meg lehet másik oprendszer akkor sem lehet a Huawei-nek az amcsi szoftvereket használni ami nélkül az új rendszer megint csak nem ér egy fillért sem Kínán kívül.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41) Silenzio válasza Kapanyél (#5) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem esik ki egyetlen elérésük se, aki nem tud már Huawei-t venni, vesz mást, Kínában meg eddig sem működtek a Google szolgáltatások.

(#2) Ricardo: A saját rendszerbe a Samsung is belebukott, másfélszer is. Bada, Tizen. Utóbbi végül elstartolhatott más okoseszközökön - amik nem telefonok. Úgyhogy ez szopóág.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#42) WaG_Gaming válasza Kokzor (#4) üzenetére


WaG_Gaming
tag

Főleg, hogy egy Huawei telefont már másfél éve nem lehet root-olni, ezáltal az OpenGapps feltelepítésével járó mély Google-integritás + Safety Patcher az kuka.

[ Szerkesztve ]

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#43) arn válasza viktorhu (#35) üzenetére


arn
félisten

sajat erdekuk lenne, hogy ne fuggjenek tole semmilyen szempontbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) nozs23


nozs23
addikt

Akkor a kommentekbol itelve, meg jobb is, hogy nem lesz rajta droid. Sokkal egyszerubb mindent egyenkent ramokolni, mint pontosan ket kattintassal felrakni a store-bol.
Ja! Nem. Ne probaljuk mar meg beallitani, hogy ez igy van. Vagy hogy az atlag usernek ez oke. Ha valoban igy gondoljatok, akkor fogalmatok sincs a piacrol.

(#45) oszi666 válasza Stabi83 (#26) üzenetére


oszi666
őstag

Szerintem meg nem úgy megy.
A messenger a facebook saját külön ingyenes alkalmazása, amelyet a a facebook a playstore-on IS terjteszt, de ha más forrásból szeded le, ugyanúgy legális, mivel ingyenes
A play store pedig a google tulajdona. Én úgy tudom, hogy csak a csupasz alap android az, ami ingyenes, de amikor egy gyártó akarja a google cuccokat a telefonjára (mivel ha rajta van, többen veszik meg), azért ő licensz díjat fizet. Tehát pl a play store nem ingyenes. Ha külső forrásból töltöd le, akkor kikerülöd a licensz megfizetését a google felé.
Gondolom a teljes google-s (nem androidos) ökoszisztéma hiánya kínában azért nem para, mert amúgy sem használhatják, mindenre van más
De én tökre nem vagyok infós, csak nekem így jön le.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#46) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Harmony OS és kész
Mondjuk ha ilyen egyszerű lenne.
De remélem azért valahogy összejön és ha kikényszerítve is, de elindul egy /életképes / rendszer mostantól fogva ezek után.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#47) Stabi83 válasza oszi666 (#45) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez nem egészen így van.
Este ha lesz időm vagy holnap privátban nagyon szívesen leírom neked linkekkel, jogszabájokal hogy ennek mi az oka.
A lényeg hogy ha a google tiltaná a huawei készülékeken az alkalmazásai futtatását akkor azzal jogilag téged szankcionálna nem a gyártót, ellened meg ezt nem teheti meg ebben a formában.
Ebben az esetben a google nem több mint egy szolgáltató. A szankciók azt mondják ki hogy a HUAWEI nem használhatja ezeket a szolgáltatásokat és appokat és NEM azt hogy Huawei készülékeken nem használhatják őket.
Egy ilyen kis fogalmazáskülönbség a jogban már ég és föld jelentésben.
Pont ezt a kis rést fogja kihasználni a Google és a Huawei és nem úgy hogy egymásnak keresztbetegyenek ( ezt egyik sem akarja ).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#48) viktorhu válasza Stabi83 (#47) üzenetére


viktorhu
veterán

Devices that are Play Protect certified:

Include proprietary apps under license from Google
Have passed Android compatibility testing
Only Play Protect certified devices are eligible to include Google apps, like the Google Play Store app.

https://support.google.com/googleplay/answer/7165974?hl=en

Különben jön a device not certified by Google hibaüzenet, és nem fogsz tudni bejelentkezni.

(#49) Juhaszatti válasza Stabi83 (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az a baj, hogy nem kell a Googlenek tiltania az alkalmazásai futtatását ahhoz, hogy ne legyenek használhatóak. Hiába van egy ilyen jogi kiskapu, ha a Huaweinek egyszerűen nem adhatják el a szükséges licenceket. Márpedig nekik kellene eladniuk, hiába nem ők használják az alkalmazásokat hanem a felhasználók, hiszen a készüléknek magának kell a tanúsítványokkal rendelkeznie. Ezeket pedig akkor sem továbbíthatják jelenállás szerint ha akarják. Mert azt viszont kimondják a szankciók, hogy a Huaweiel nem kereskedhetnek, semmilyen szinten.

Persze elég bonyolult ez, egy csomó tényező lehet még ami itt a topikokban eszünkbe sem jut. Kíváncsi vagyok hova fut ki végül ez az egész.

(#50) csorbajeno válasza jacis (#40) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, én is így látom és valamennyire ezt érzem célként az USA részéről is. Jelen állás szerint a Huawei Kínán kívül elértéktelenedett. De ha hazatér Kína határain belülre, az már nem érdekli az USA-t, arra már ők is azt mondják, hogy hajrá. Az első perctől ezt érzem ezekkel a szankciókkal kapcsolatban, hogy vissza akarja szorítani a Huaweit Kínába.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.