Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nah mert ugye annyira hiányzik az életünkből az 5G. Nem is értem hogy eleve miért nincs 4G-s verzió minden márkánál 1-1 sorozatban. Én eleve főleg vidéken mozgok ahol sose lesz lefedettség rá. Értelmetlen érte fizetnem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#2) joey04


joey04
titán

ezt a szenvedést...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) p2pp válasza joey04 (#2) üzenetére


p2pp
őstag

Ez nem szenvedés.
Az #1 hozzászólás nagyon jól levezette.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#4) joey04 válasza p2pp (#3) üzenetére


joey04
titán

ok

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) k-adi válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor lehet nem te vagy a célközönsége a terméknek?

(#6) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

2019-ben a lakosság 70,5%-a városokban, illetve városi közösségekben él.
Szóval azért lesz létjogosultsága akkor is, ha X éven belül csak a városokban lesz elérhető. ;)

(#7) #90305280


#90305280
törölt tag

Aki meg kint gürcöl a földeken, hogy a városlakónak legyen mit zabálnia ennie, az úgysem az 5G-n fog lógni.
Annak elég a 3G is, hogy megkapja nap végén az SMS-t: ki van rúgva megjött a napszám.
Jól mondom?

(#8) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Huha és ez a 70% mikor lesz lefedve 5G-vel? [link] [link]
Tartok tőle hogy még 3-4 év múlva se lesz 50%-os. És ugye kb 2 év után cseréled a kütyüt. Teljes értelmetlen fizetnem érte. Ez is olyan mint a 8k videó.... hu de jó hogy van, kár hogy nincs min lejátszani. Habár már kb 600.000-ért lehet kapni valamit, csak lehet hogy még a beszaggatós fajta.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#9) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem arról volt szó, hogy mikor, hanem arról, hogy hol. :DDD

(#10) #90305280 válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


#90305280
törölt tag

Gondolom, fejlett országokban.
OK, magyarisztán kihúzva. :O

(#11) <Lacy85> válasza #90305280 (#10) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na igen. Lehet, hogy nem mi vagyunk a mérce. :DDD


[ Szerkesztve ]

(#12) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az én hssz-emre válaszul te emlegeted fel hogy a magyar lakosság 70% városban él. Erre én hozom hogy szar a magyar lefedettség, mire te hozol nekem külföldi térképeket.... Teljesen korrekt. :C
Végülis gondolom itthon mindenki azért vesz 5G-s telot ha egyszer kijut külföldre menjen rajta ez a piszok drága 5G ami kint ugye még csak nem is korlátlan. Hihető terv. :(
Én itthon élek és nem érdekel mi van az Usa-ban vagy Londonban vagy a holdon. Majd ha dollárban vagy euroban kapom a fizut talán.... :))

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) LittleLombax válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Hát az tök jó hogy a magyar lakosság 70%-a városokban él, de 2013 óta nem hiába nem nyílvánítottak várossá egy új települést sem. Abból a 346 városból ami itthon van, mindösszesen 18 olyan van ahol több mint 50 ezren élnek és 202(!!!) olyan, ahol még a 10 ezret sem éri el a lakosság. Na most az ilyen városnak csúfolt inkább falu jellegű településeken kíváncsian várom hogy mikor lesz normális 5g lefedettség. :(

(#14) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Még jó, hogy már rég túl vagyunk a magyar lefedettségen, valamint nem is neked válaszoltam. “Kicsit” fejlettebb országokban elég szépen fejlesztik a hálózatot, szóval egy telefon tervezésénél nem igazán az lesz a szempont, hogy a magyar pusztákban milyen a lefedettség.
Én is mondhatnám, hogy minek az 5G, mikor még 4G+ sincs ott, ahol lakok, de én túl tudok lépni a csőlátáson és a a saját igényeimen.
Nyugat EU-ban, USA-ban már kb. minden népesebb területen van 5G, Dél Koreában tavaly 22 milliárd dollárt toltak 5G fejlesztésbe és az 50 millió emberből már több, mint 10 milliónak 5G képes mobilja van, stb.
Szóval lehet, hogy nálunk a tanyákon nem lesz vagy 10 évig, de ettől még van pár százmillió ember, aki már most is ki tudja használni.
A mobilgyártók meg nem a magyar viszonyok alapján adnak ki telefonokat. Azt hittem a fentiekkel nem mondok újat... :U
Szerinted véletlenül nyomják már ~100 ezres kategóriában is az 5G-t?

(#15) <Lacy85> válasza LittleLombax (#13) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Passz. Nagyvárosokra írták 2023-ig. Szóval olyan 5-6 évre tippelek. :D

(#16) El Diabl0


El Diabl0
junior tag

100000 forintért kártyásan egész jó vétel lehet.

(#17) hardver1985 válasza <Lacy85> (#11) üzenetére


hardver1985
tag

Az szép.Mi kimaradtunk nagyrészbe :C

Megbízhatóságom: 220 pozitív...

(#18) prolad válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


prolad
őstag

Ahhoz hogy terjedjen az 5G, úgy egyáltalán a köztudatban (ne csak mint valami távoli dolog, aminek semmi haszna/egyesek szerint súlyosan káros), kellenek az 5Gs mobilok. Mostmár a felső kategóriában alap, hogy tudja a hardver az 5G-t és szépen szivárog le a megfizethetőbb kategóriákba is (pl. nemrég vett egyik rokon telefont 80 ezerért, tudja az is már). Ha megoldható érdemi felár nélkül, akkor miért ne álljunk át rá teljesen? Aki hosszabb távra veszi, annak idővel jól jön, aki meg esetleg nem használja ki, azt se éri semmi hátrány ezzel.
Persze, jó lenne az adott típusból egy olcsóbb 4Gs alternatíva, de tipikusan nem ez jellemzi a piacot. Lásd a pro Iphone vagy az ultra Galaxy vonal: a kvázi lite telefonok lettek a normál csúcsomodellek, ami meg a normál csúcsmodell lenne, azt feljebb árazták egy kategóriával. Itt is ez lenne, a 4Gs a normál ár, az 5Gs meg az emelt.

(#19) 7Heads Drago válasza prolad (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem vagyok a fejlődés útjában, de: én nem látom a 5G-nek semmi értelmét.
A 4G-t se használjuk ki. Mihez kell az 5G amire a 4G nem elég?
A youtube úgyis csak a következő 1-2 percet tölti be. Torrentezni nem teloról kellene. ;]
Én ahol egyedül talán látom értelmét az a videó megosztás. De kérdem én hol érdekel engem az hogy osztok valamit hogy 12:30-kor végez vele vagy 12:45-kor. A legtöbb oldalon a 4G-nél is a server a lassú és nem a user kütyüje. Nekem itthon már egy ideje van optikai szálas T-home net de semmi értelme sincs a legkisebb csomagnál fentebb lépni még akkor se ha 5-6 eszköz van rajta.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem a sebesség lesz a lényeg 5G esetén, hanem az alacsonyabb késleltetés, valamint a nagyobb teherbírás. Sokkal több végpontot tud kezelni egyszerre, így nem lehet olyan könnyen túlterhelni, mint a jelenlegi 4G hálózatot.
Mellette meg még ugye sokkal gyorsabb is lesz.

(#21) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi lesz gyorsabb? Az elméleti? Mert ez jelenleg is messze van a gyakorlatitól. A késleltetés az tudod mennyi? Mert jelenleg is (4G esetén is) milliszekundumokról beszélünk. Huha.... De ezt megint nem veszed észre mivel nem a lévő eszköz a lassú legtöbbször hanem a server. Az sokkal többet késik. Egyedül ami tényleg probléma és felhoztad az a 4g túlterhelése. De gondolom lenne erre sokkal egyszerűbb megoldás is csak az 5G-ben több a lové. Illetve ugye az olyan eszközök megjelenése amik addig nem voltak és sok lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mindegy. Nem győzködlek. Ugyanezt nyomták sokan anno a 2G-3G, majd a 3G-4G váltásnál is. Aztán valahogy mindig jobb lett az új.

(#23) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az más volt azért. Nem is hasonlítanám össze a kettőt.
Az 5G eleve nagyon rövid hatótávú.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Viszont 4G-n nem nagyon mérsz akár 1,5-2Gbps sebességet.
Ha ehhez még hozzájön a sokkal nagyobb terhelhetőség is, már megérte.
Sűrűn lakott területeken (pl. nagyvárosokban) jó, ha 10-20Mbit-et mérsz sokszor 4G-n, mert nem bírja a rendszer.

(#25) prolad válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


prolad
őstag

Elhiszem, hogy elég a 4G és nem kell mobilon a gigabites sebesség. Bár ha már felvetetted miért ne mehetne mobilnetről a torrent ha korlátlan a netcsomag és gyorsabb az 5G mint az átlag kábeles net. Vagy ha nem is torrent, egy 100 gigás játéknál is kijön a különbség. Nekem most pl albérletben 150/50es a net, a modem/router nem nálam van, kábelt áthúzni nehézkes lenne, szépen elrejteni kb lehetetlen. Marad a Wi-Fi, ezt a tempót már bőven hozza a megosztott 4Gs mobilnet. Egy korlátlan mobilnet csomag ma már bőven megfizethető kategória, ha olyan helyen laksz, ahol van normális lefedettség kábeles net már nem is kell.
Plusz az extra terhelhetőség miatt már megéri, 4Gs hálózatot azért nem olyan nagy dolog túlterhelni, ha épp mindenki rajta lóg a környéken.

De az 5G hasznosságától függetlenül: itt van, terjed. És ha párhuzamosan fut ugyanannak a típusnak a 4G és 5G verziója, akkor nem a 4G lesz az olcsó és az 5G a normál ár (ami egyébként lenne a 4G verzió nélkül), hanem elcsúszik az egész egy szinttel feljebb, 4G a normál, 5G az extra. Innentől kifizeted az 5G felárat, hiába mondod azt, hogy neked elég a 4G is. Akkor minek akarnál csak 4G-t?
Plusz mint írtam, a hardver amúgy is tudja, már 100e alatt is, idén még jobban leszivárog. Ha megkapod felár nélkül miért mondanál nemet? Ha nem tudod vagy nem akarod kihasználni, akkor se buktál vele semmit.

(#26) janeszgol válasza 7Heads Drago (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel magasabb frekvencián megy, így szélesebbek a csatornák, több klienst tud kiszolgálni. Ez a legfontosabb.

(#27) Mobilking válasza 7Heads Drago (#1) üzenetére


Mobilking
csendes tag

Még sokszor 4G sincs redesen :) :))

(#28) 7Heads Drago válasza prolad (#25) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Zsír
Viszont már a 4G is egy instabil cucc. Az 5G még rosszabb lesz. Az optikai kábeles nettel így se fog tudni versenyre kelni stabilitásban még ha sebességben fel is nőt látszólag.. Habár ebben is eléggé szkeptikus vagyok. Kétlem ahogy mozogsz a teloval végig stabil lenne az 5G.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.