Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamka16


adamka16
őstag

Mac Pro design koppintás? :D

(#2) DoItYourself


DoItYourself
addikt

"Azt várná az ember, hogy merevlemezt is lehet a hengerbe tenni (egy 2,5 hüvelykes simán beleférne), de erről nincs szó."
+1 :K
Ezt valamelyik cég igazán kifejleszthetné, eggyel kevesebb porfogó lenne a polc tetején.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3) arn


arn
félisten

egy henger poen, de tobb ilyen vacak - szemetesvodor-gyujtemeny.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az meg külön érdekes, hogy ha jól értettem, vagy egy k**** drága router ami elméletileg 1750Mb/s-re képes a specifikáció szerint, van egy USB 3.0-ás szintén drága adapter ami elméletileg 867Mb/s-ra képes, mindkettő ugyanattól a gyártótól, mégis közvetlen közelről a kapcsolat max. 280-296Mb/s. Ez most akkor egy hibás termék volt, vagy az egész egy nagy kamu, mondhatni csalás?

A cikkből mondjuk nem jön le nekem, hogy végül is a DWA-182-val (USB2.0) teszteltek vagy a DWA-182 rev. C-vel (USB 3.0) Azt szintén nem értem, hogy egy USB 2.0-ás adapterre ami elméletileg is csak 480Mb/s-re képes, gyakorlatban meg kb. 400-ra, miért írnak 867Mb/s-t?

Érdekes lenne egy PH-s közvélemény-kutatás a tagok között, hogy ki milyen wlan routert használ. Mármint nem a konkrét gyártó/modell milyen, hanem b, g, n, ac. Itt is jól mutatja az ár, hogy ezek itthon még évek múlva se lesznek kelendőek. Minek venne valaki AC-s routert többszörös áron, ha egyetlenegy eszköze sincs, ami ki tudná használni, sőt minek venne AC-s router ha az egész csak átverés?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Tigerclaw válasza adamka16 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek a hengeres D-LINK routerek már évek óta ilyenek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szerintem ez az AC-s dolog túl van fújva. Egyetértek az előző hszekkel, nem a WIFI sebességét kéne felhazudni az egekbe, hanem az otthoni netes eszközök HUB jellegét kellene kidomborítani.

Például szerintem sokkal inkább igény lenne egy normális NAS + WLAN router kombóra (+printer megosztás), mint ezekre az ötvenantennás szörnyekre. Ehelyett a csúcs, jó drága SOHO routerek is harmatos teljesítményt és funkcionalitást nyújtanak a fájlmegosztás terén. Cserébe a WIFI részük papíron jujdegyors, ha nincs fal, és tiszta az időjárás, és a távolság sem nagyobb 30 centinél.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#7) rudi válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Vezeték nélküli technológiánál az elméleti és gyakorlati sebesség között jellemzően hasonló viszony szokott lenni. Ha reálisan eléri az elvi maximum negyedét, az már jónak számít. Azt USB-nél sem mondják meg, hogy a 480 Mbps a két irány összeadásával jött ki nekik, a gyakorlati egyszerre, irányban elérhető csúcstempó olyan 33 MB/s vagyis 260 Mbps környékén van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) shteer válasza DoItYourself (#2) üzenetére


shteer
titán

de akkor már legyen 1x3,5" és 2x3,5" merevlemezes változatban is :)

..szerintem jónak tűnik

(#9) bteebi


bteebi
veterán

Jó lenne ez, na de 45000 Ft egy routerért? :Y Akkor már inkább az 1043ND-s TP Link negyedennyiért... Persze lehet, hogy csak maradi vagyok :DDD :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) KBB válasza DoItYourself (#2) üzenetére


KBB
tag

(#11) Romvr válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Romvr
őstag

Nálam Mixed-re van állítva mert van egy WiFI nyomtató a hálóra csatlakozva ami csak g-ig ismeri a dolgokat. Amúgy előtte Only N volt. Akkor wifin az átlagos 6-9MB/s sebességet értem el fájlmásolás során. Jeleneg 2-3, de van hogy csak 1,5. D-Link routerrel meg a fő bajom hogy az RDP-t sehogy nem lehet beüzemelni. Úgy olvastam ez általános jelenség. E miatt pár hálózati funkciót nem tudok használni, így majd ha visszaért a szervizből az ASUS megy is a helyére.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#12) adamka16 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


adamka16
őstag

Akkor az epölt kell perelni hogy koppintott a dlink routerről. Sose láttam ilyent még, igaz rühellem a dlinkeket, mert túl vannak árazva.

[ Szerkesztve ]

(#13) citkar válasza fordfairlane (#6) üzenetére


citkar
addikt

Én is hasonló véleményen vagyok, az USB 3.0 támogatás mondjuk előny, de egyebekben a szolgáltatásokon kéne javítani. Gondolok itt arra, hogy könnyen (mert nem csak hozzáértők is örülnének neki) és gyorsan kezelhető legyen a file-megosztás, az FTP, a torrent, a DLNA stb...és ne kelljen costum firmware-ekkel vacakolni, hanem tényleg, pár kattintás és távolról is elérhesd az adataid, sőt streamelhesd is, olyan nehéz ezt megcsinálni, leegyszerűsíteni?

[ Szerkesztve ]

(#14) Tigerclaw válasza rudi (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Értem, sőt el is fogadom, de akkor nem kellene olyan adatokat nagy betűkkel ráírni a dobozokra, amiknek semmi alapja sincs, vagyis alkalmasak arra hogy megtévesszék a vásárlókat. Persze nem csak a D-Link csinálja ezt, hanem az összes gyártó. Ha veszel egy 150-es vagy 300-as N-es routert azok közelről tényleg vinni fogják azt amit ráírtak, de ezek az AC-s és már a drágább N-es routerek csak lehazudják a csillagot az égről.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) fordfairlane válasza citkar (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként már látom az óvatos elmozdulást, pl. ott a WRT1900AC eSata portja, de ez a változás nem elég gyors.

Ha a Wifi router gyártók sokáig tökölnek ezekkel a csökött fájlmegosztós megoldásaikkal, akkor lehet, hogy a NAS gyártók fognak routert + switchet és WLAN AP-t pakolni a termékeikbe (a WIFI routerek nagyjából ezt a három hálózati eszközfunkciót integrálják egybe).

Ez a gigabit/sec mánia pedig az 2000-es évek elejei gigahertz mániára emlékeztet. Pótcselekvés. A lakások nem változtak, a falakkal az AC-s routerek sem tudnak mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16) citkar válasza fordfairlane (#15) üzenetére


citkar
addikt

Mellétesznek egy könnyen kezelhető felületet és kész is :)

(#17) rudi válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, a 150-es és a 300-as router sem tudja azt, ami rá van írva, legfeljebb a harmadát. De tény, hogy a két frekvencián dolgozó modelleknél már fájó, hogy ezeket együttesen írják a dobozta (N600 és fölötte).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza fordfairlane (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyik sem fog a másik fel mozdulni, mert a routereket és a NAS-okat ugyanazok a márkák értékesítik, nekik meg ugye nem érdekük, hogy a vásárló két készülék helyett egyet vegyen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) fordfairlane válasza citkar (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Pontosan. A NAS gyártók már évek óta erős hardvert forgalmaznak. Egy négyportos switch filléres dolog, egy alap AP és egy router is. A NAS gyártók (QNAP, Synology) szoftverben is jók. Minden adott, csak valamelyiküknek lépni kell.

x gon' give it to ya

(#20) citkar válasza rudi (#18) üzenetére


citkar
addikt

Ebben igazad van, annyi, hogy szerintem csak időhúzás, egy idő után valaki (akár egy új) elkezdi gyártani, megfelelő szoftverrel (mert igazából vannak olyan routerek amik nekem már meg is felelnek, csak ne kéne costum firmware-ekkel küszködnöm...főleg, hogy emellett igencsak drágák) és utána nyilván a többi is.

(#19) fordfairlane:
Hát igen, akkor valósulna meg sok reklámszöveg, hogy saját felhőd van...mit érek vele, ha lassú vagy nincs meg minden funkciója, a costum fw pedig érdekes módon mindent nyújt, csak hozzáértők segítségével tudom csak beállítani, majd használni :)

[ Szerkesztve ]

(#21) fordfairlane válasza citkar (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

A custom firmware a szakiknak megoldás, viszont ilyen hálózati fájlmegosztó eszközökre szerintem sokkal széleskörűbb az igény. Manapság már rengeteg háztartásban akad 2-3 vagy több netre képes eszköz is, de az adatmegosztás még mindig nem elég egyszerű. Egy ilyen rendszert persze össze lehet rakni 2-3 eszközből is, de az otthoni felhasználóknak inkább az integrált megoldások valók. Egyébként már léteznek ilyen eszközök, ott van pl. az Apple Timecapsule. Csak az drága, és inkább Maces környezetbe illeszkedik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#22) Xero válasza DoItYourself (#2) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgy öt éve használok ilyet Time Capsule néven. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) hallador válasza adamka16 (#1) üzenetére


hallador
addikt

Lemaradtam valamiről most a hengert védette le az Apple? Mondjuk nem zavar, hogy volt ilyen alakú router.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) hallador válasza Xero (#22) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk egy HP Microserver eldadazza rendesen, de legalább jól néz ki. Nekem egy ilyen van itthon csak ebbe 4 hdd megy bele, oda osztom ahova akarom meg oda routolok ahova akarok. Persze kellett bele egy Lan card.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) hallador válasza Xero (#22) üzenetére


hallador
addikt

Hozzateszem ha csak Apple eszközeid vannak akkor ez a legjobb megoldás ebben teljesen igazad van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ennyiért?!?!
Nemrég üzemeltem be egy ilyent egy telephelyen,9 fix gépet,és az alkalmi céges laposokat tökéletesen kiszolgálja,a legtávolabbi gép 45m-re van és tökéletes,gyors,jóval olcsóbban....

Wasabi...

(#27) dchard válasza rudi (#7) üzenetére


dchard
veterán

Rudi:

A mért sebességeket légyszíves tedd bele a szokásos táblázatba, így olyan szedett-vetett áttekinthetetlen a dolog, pont a lényeg sikkad el.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#28) Champipi


Champipi
senior tag

Milyen nevetseges design lopas az Apple-rol! Szamanlmas dlink...

(#29) dchard válasza Champipi (#28) üzenetére


dchard
veterán

Megfogtad a teszt lényegét.

Egyébként meg az Apple már pofára esett hasonló ügyben: ugye nem sikerült levédetni a lekerekített szélű téglatestet, valószínűleg ez lehet a helyzet a hengerrel is. Mintha a két cég egyébként konkurense lenne egymásnak...

A szánalmas inkább az, hogy az olyan cégek mint az Apple még a vizet is levédetnék ha tehetnék, az olyanok mint te, meg tapsolva éljeneznének is mindehhez.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#30) hallador válasza Champipi (#28) üzenetére


hallador
addikt

Milyen nevetségesek vagyok: [link] Látod a dátumot vazzeeee..... Na akkor most ki lopott kiről, szeretem az ilyen huszárokat, az apple bevezetett valamit, akkor csak ő találhatta (LOPTA) a design, Te sem látod a fától az erdőt ecsém, mint a sok apple fanfan.... (Most jöhet, hogy neked nincs apple cuccod, csak beböfögted az "okosságot").... :N

Egyre szánalmasabbak az apple fanok komolyan.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) oraihunter válasza rudi (#7) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Ez elég nagy baj! Kicsit olyan mint a 6000W -os végfokok esete, a valóságban leadott 4x40W -al. :((

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#32) dchard válasza oraihunter (#31) üzenetére


dchard
veterán

Hát nagyon nem ugyanaz a kettő, ugyanis ezek a végfokok soha semmilyen módon nem tudják a 6000wattot, míg a Wifiből kijön ez a sebesség, ha az ember érti a technológia működését. Gyakorlatilag ezek az ostobaságok minden wifis teszt után felmerülnek, már számtalanszor el is magyaráztuk, hogy mi mindentől függ a különböző wifi hálózatok mért sebessége, ezért most ezt nem teszem meg 25-ödszörre. Rudit kapacitálom arra hogy írjon végre egy rádiós fejtágítót, ugyanis az itt (a topikban) elhangzó nonszenszek előjönnek még mobilnet (LTE) témában is, méghozzá rendszeresen.

Ha sarkítani akarnék, akkor azt mondanám, hogy a hónap elején senki nem lepődik meg azon, hogy nem a munkaszerződésében szereplő bruttó összeg jelenik meg a számláján, hát ugyanerről van szó itt is. Nincs ebben semmi félrevezetés, semmi parasztvakítás, csak a többség pusztán nem érti, hogyan működik a technika. Ami persze önmagában nem baj, csak akkor kérdezni kell, nem szajkózni a baromságokat arról, hogy mekkora parasztvakítás ez vagy az.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33) GipszJakabka


GipszJakabka
újonc

Sziasztok.

Én vásároltam egy Dlink Dir 868L típusú routert a gigabites netem mellé, gondoltam ez milyen jó párosítás lesz.

Sajnos ha a routert használom, akkor a sebesség 250-360megabit lesz csak.....router nélkül ez az érték 890-960megabit között ingadozik. Kérdésem az lenne, hogy valamit én ronthatok el vagy a router tényleg nem tudja a gigabites netet továbbítani....természetesen nem wifin akarom a gigabitet hanem kábelen keresztül.

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.