Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Jópofa, ötletes és drága. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) balaaazs válasza Saccco (#1) üzenetére


balaaazs
senior tag

Sajna tényleg borsos, pedig nagyon tetszik!

¯\_(ツ)_/¯

(#3) Partizan182 válasza balaaazs (#2) üzenetére


Partizan182
senior tag

Enyémen is van ilyen Art Gallery app, egészen pontosan nullaszor használtam. Annak való aki kevesli a villanyszámláját (viccelek persze, céges felhasználásra poén, mondjuk oda inkább IPS-t tennék, egy verőfényes váróban nincs meg az igazi mozifeeling).

(#4) BatchMan


BatchMan
senior tag

De ha nem tetszik a keret, bármelyik képkeretezőnél lecserélheted. Ez a fícsör tetszik.

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Szegény szarszung, most hogy szopóágon vannak azzal, hogy nemet mondtak az OLED-nek, és a nép se kajálta be hogy QLED meg nanoled meg anyámkínja közelében van az OLED-nek, így kínjukban ilyen szarokkal próbáloznak :DDD

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) Patice


Patice
nagyúr

Őőő, ez mennyit eszik "kép-módban"???

Mennyi idő alatt ég be? Mennyi ideig lehet "kép-módban" hagyni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) total90


total90
veterán

Napoka láttam ilyet az egyik bútorüzlet falán és naaagyon állatul néz ki :K Akár otthonra is el tudom képzelni, felakasztani a többi kép közé és egyszer csak átkapcsolod TV-re :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Csapoati válasza Saccco (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy szóval tehát: gimmick.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ilyenkor a szellőzést hogy oldják meg ha a hátulja a falnak van helyezve? Vagy ez már nem melegszik? :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Duree válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van, kapkodnak és a végeredmény ez lett, ráadásul brutálisan drágán. Azt hiszem ez az árazás nem tolja elöre a Samsung szekerét.

duree54

(#11) macilaci78 válasza Partizan182 (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk két Panasonic plazma van, régi buta. Főni mondta, vegyünk új okosat, amin mehetnek a céges kisfilmek. Mondtam, vegyünk inkább NUC-ot Win10-zel, olcsóbb és többet tud, a képminőség pedig megmarad. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Kell a fenének se.

(#13) Exelsior


Exelsior
senior tag

Nem tudom a samu topic-ban nem panaszkodunk sokat a Tizen-re hiányzik belőle egy két olyan funkció ami a WEB OS után hiányzik de elég amire kell. letisztult és gyors. folyamatosan jönnek a frissítések kb. havonta. A távsírányitót és meg lehet szeretni előszór én is utáltam. Most már egyenesen hiányzik mert kézbe simul és kicsi. Nem egy batári kis lapát.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#14) turbulencia8


turbulencia8
őstag

En alapbol nagyon ritkan tv-zek, es a manapsag hagyomanyos, tv kore berendezett nappalikat is elavultnak talalom. De egy ilyen tv barhova passzol, szerintem nagyon szep termek!

(#15) Pete55555 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Pete55555
addikt

"Szegény Szarszung" - nak ugyan nem jött be a QLED, ez a termék viszont zseniális, legalábbis ötlet szinten. Kifejezetten jól néz ki, és ad egy hasznos funkciót a falon lógó TV-nek míg épp nem nézi rajta az adást/filmet/bármi mást.
Én el tudnék viselni több ilyen típust is, akár a többi gyártótól, akár otthonra is látom értelmét, persze nyilván nem mindenhova passzol.
A fogyasztásról meg: Nem kell 0-24H bekapcsolva lennie, lehetne programozni, hogy csak akkor menjen, ha az ember otthon van...

...Szeretem leracsniztatni...

(#16) Tidus válasza Pete55555 (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Nem is jó, nem tudja a 3D-t.

(#17) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Végül elég fasza lett az OLED verő kontrasztarány... pacsi SAMU... :W

(#18) DarkByte válasza GeryFlash (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Szeretnék én olyan szegény lenni mint a "szarszung".
Mellesleg ja, biztosan nagyon szopóágon vannak. Az átlag user legalább annyira keresztbe letojja hogy OLED vagy QLED vagy LED TV-t raknak elé, mert ötlete sincs ezek mit rövidítenek, vagy hogy milyen különbségeket kell figyelni. Atomra húzott demó anyagot kell rajta tolni, és bármit el lehet adni. És viszik is tippre, bőséggel. :U
Erősen a kisebbség az, aki ennyire képben van vele, hogy melyik technológiának mi az előnye és hátránya.

(#19) arn


arn
félisten

mar nem azert mondom, de nekem kb tiz eve van igy kinezo sony tvm... mi ebben az uj?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Ren Hoek válasza DarkByte (#18) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért azt mondhatjuk, hogy a prémium üzletágat beszopták... ha jól rémlik japánoknál már 90% felett az OLED prémiumban (alább meg nincs is)
Máshol is meredeken emelkedik.

Az van, ha az LG berobbantja az OLED gyárakat, akkor tényleg szopóágra jut a Samsung LCD üzletága. Ha árakban is alá tudnak menni, akkor a kutya se fog LCD-t venni, max a nagyon low budget szekcióban.

Egy biztos, Ilyen árcédulákat nem sokáig fognak tudni rárakni a készülékeikre...

[ Szerkesztve ]

(#21) kokobe


kokobe
senior tag

9500k mi a fasz? :W :Y :(

<---AMD___ATi--->

(#22) kokobe válasza Ren Hoek (#20) üzenetére


kokobe
senior tag

Egyszer fent egyszer lent. Nem mintha a fentet annyira megérdemelték volna de a legjobb marketingesek az egyszer biztos. Sajnos most a marketing se segített rajtuk...

<---AMD___ATi--->

(#23) turbulencia8 válasza arn (#19) üzenetére


turbulencia8
őstag

A fali kep uzemmodba kifalakitott szurok, ami ebben jobb lehet.

(#24) GeryFlash válasza DarkByte (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

Lehet, de az előző évi eladűsok nem ezt mutatják, tényleg komolyan visszaestek. Én azért bízok benne hogy nem lehet végtelen ideig hülyére venni az átlag vásárlót.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) Mercel


Mercel
senior tag

A második oldal közepéig olvastam.
Miután az első oldal végén láttam a közel 600.000-es árat.

Ne szórakozzunk már, hogy egy hatkilós tévé képminősége nem üti meg a 6 éves plazma szintjét.. Ez vicc.

Marcel

(#26) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

(#27) icp1970


icp1970
senior tag

Jó dolog hogy lehet cserélni a keretet.tetszik.

(#28) sb válasza macilaci78 (#11) üzenetére


sb
veterán

Ez elég ütős kombónak tűnik.
A képminőség nagyon kell a céges kisfilmekhez. Közben meg egész nap pörgeti a villanyórát.
:D

(#29) Skynet258


Skynet258
veterán

Meglepő, hogy általában a PH-s teszteket figyelembe véve mindig az a mondás, hogy a képjavító feature-öket ki kell lőni mert csak rontanak, itt pont ellenkezőleg. Változott a hozzáállás vagy csak szimplán itt tényleg érzékelhető a javulás?

https://geekpulse.hu

(#30) Piftuka válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Történetesen a SAMSUNG QLED televíziókkal egyetlen komoly probléma van: nem olcsók.

Egyébként kifejezetten jól sikerült LCD televíziók jó kontraszt értékekkel, nagy lefedettségű színtérrel... ha valaki megteheti, hogy vásárol egy nagy képernyős csúcsmodellt, az bizony jól jár vele.

A jelen cikkben szereplő tévé pedig ugyan szintén nem olcsó, de napjainkban egyedi, és kifejezetten mutatós. Rétegtermék, de meglesz a maga vásárlórétege. (Ezt a tévét maga a Samsung sem "megmentőnek" szánja, ez egyértelmű kellene legyen mindenki számára.)

"Aquila non captat muscas."

(#31) Piftuka válasza Ren Hoek (#20) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az van, ha az LG berobbantja az OLED gyárakat, akkor tényleg szopóágra jut a Samsung LCD üzletága. Ha árakban is alá tudnak menni, akkor a kutya se fog LCD-t venni, max a nagyon low budget szekcióban."

Az a helyzet, hogy a Samsung ezt másként látja. :)

És bizony van ráció abban, amit várnak, mert a 75 col feletti méretben szinte éppen csak jelen van az OLED panel, és ott sem túl nagy számban (a horrorisztikus ára miatt). A nagy méretű, prémium TV-k piacán tehát igenis van keresnivalójuk.

Nem is beszélve arról, hogy tanulván az LG-től és az OLED tévéktől bekapott "pofontól" is (ami nem tavaly indult), felpörgették a valódi QLED tévék fejlesztését.

Ráadásul az általuk kigondolt Micro LED technológia sincsen már elérhetetlen távolságban...

Az okos ember inkább örül ezeknek a híreknek, és várja a mielőbbi, érdemi megvalósulásukat.

Ugyanis a technológiai választék bővülésével, az árakat leszorító piaci versennyel csak mi, (potenciális) vásárlók járunk jól. :K

Szóval jöjjön csak mihamarabb a szemüveg nélküli 3D-s Hisense OLED, a prémium ULED, a Sony Crsytal LED Display, a valódi Samsung QLED és Micro LED...

Aztán legyen itt olyan "bőség zavara", hogy alig tudjon választani az ember! ;] ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#32) svgyula


svgyula
addikt

"Talppal: 26,2 kg; talp nélkül: 25,4 kg"
Ezt gipszkarton falra biztosan "nem ajánlott" kategória felrakni :) A cikk elején még azt gondoltam tényleg festmény jellegű dologról van szó. Valami díszes aranyozott keret ami beleillik a Picasso képeim közé ;] Nem egy tecsó gazdaságos képkeret minta :N arany áron. Bár a súlya/ár szerint az is lehet benne....... Az viszont az előnyére legyen írva, hogy a legdrágább képeket is képes "szimulálni" :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#33) e-newsee válasza svgyula (#32) üzenetére


e-newsee
addikt

Majd visszatér az eredeti fakeret még drágábban. Pedig azt már az Orion tévé is tudta minden lakásban. Mondjuk hülyén nézett volna ki a falra akasztva, de ha szemből nézed, nem látod, hogy milyen vastag. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#34) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Háát elég drága képkeret lenne nálam, mivel tv-t se nézek. ;]
Amúgy a koncepció érdekes és egyedi de nem hiszem, hogy nagy eladási adatokat fog produkálni.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) Saccco válasza Hun'reeth (#34) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt nevezik rétegterméknek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36) tibaimp válasza GeryFlash (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, nekem is ez jött le ebből, vakaróznak.....
Pedig, látva a teszteket, a Pana plazmámat, tuti, hogy oled-re cserélem max, ha kell, akkor 10 év múlva...(remélem azért nem) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) #90088192 válasza svgyula (#32) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gipszkarton falra 2X ilyen nehéz TV-et raktam fel naponta, meg klímaberendezés beltéri egységet, minden probléma nélkül. A csel, hogy tudni kell megkeresni a fát mögötte :DDD egy kis kopogtatás és maris ott vagy ahol szeretned :R

(#38) #72042496 válasza #90088192 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 50 kilós dolgokat nem tudom, de egy 65"-os tévé (ami jellemzően 20-25 kg körül van, nem értem a korábbi hozzászólásban a csodálkozást), vagy egy otthoni beltéri egység felszereléséhez nincs szükség cselre. Normális konzol illetve dübelezés, aztán oda rakja az ember ahová csak szeretné. (Annyi csak, hogy a falban levő csöveket ne fúrja át, de normális helyen ezek a legritkább esetben vannak útban.)

Fix konzolból indultam ki, nem a masszív karokból, amelyek fél méterekre is eltarthatják a tévét a faltól.

[ Szerkesztve ]

(#39) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nekem tetszik, csak drága...

(#40) lolal


lolal
senior tag

Nagyon ötletes de az árazása nem a magyar emberek pénztárcájához lett igazítva. Tipikus réteg termék.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#41) #90088192 válasza #72042496 (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gipszkarton fal a titok nyitja :)

(#42) #72042496 válasza #90088192 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam is gipszkarton van, arról írtam az alábbiakat. Azért az gáz lenne ha 20-25 kilónál már trükközni kéne, némelyik polcot is probléma lenne úgy felfúrni.

Nem tudom aztán karton és karton közt van-e különbség, de a kivitelezőt ismerve ez a legolcsóbb gipszkarton, amit csak kapni lehetett. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) #90088192 válasza #72042496 (#42) üzenetére


#90088192
törölt tag

A kerdes milyen messze vannak egymastol a stafli fak a gipszkarton alatt? A vastagsag lehet 10 12 20 mm amit ismerek. A lenyeg a dubel semmit nem fog a gipszkartonban, oda mas kell, pl de van mas megoldas is, a lenyeg a TV-t nem szoktuk csak ezekre bizni, mert a gipszkarton farad idovel, (nedvesedik kiszarad ciklusosan, illetve a papir is erdekes dolgokat tud csinalni) ezert a tartót ahol csak lehet, a fahoz rogzitjuk, mert ha leesik akkor gyorsan megtalal a tulaj, a masik ha hiszed ha nem a kolykok kepesek ralogatni magukat... Ennyi a sajat elettapasztalat, ezert irtam amit irtam :R

[ Szerkesztve ]

(#44) #72042496 válasza #90088192 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam ilyen tartja a nehezebb dolgokat, a tévé konzolját hat darab. Abból ahogy elég testes gépész cimbi a mű elkészültével megrángatta a konzolt, a feszegetést előbb sínylené meg a tévé mint a fal, az biztos.

Hogy maga a falszerkezet ott milyen, azt nem tudom. Két éven belül viszont azt a falrészt is terveztem hangszigeteltetni, és akkor egy fémszerkezetre lesznek felfúrva az előtétfal gipszkarton táblái. Egy másik helyiségben ez ilyen (munka közbeni képek):
[link]
[link]

A HVG más jellegű oldal, de hirtelen itt találtam infót arról, hogy a 12.5 milliméteres lap maximális terhelhetősége 35-40 kg.

[ Szerkesztve ]

(#45) #90088192 válasza #72042496 (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Engem ez zavart meg, mert a tipli=dubel= teljesen mas mint amit linkeltel :) A falszerkezet 90X45X2300mm fastaflik tartjak a hazat kb 500mm tavolsagra egymastol. Ezeknek az ele van a gipszkarton fele(45mm) es arr tesznek itt ott ragasztot, illetve csavarozzak. Na ebben az esetben nem lehet nagyon sok mindent csak magara a gipszkartonra bizni, mert nincs rendesen rogzitve sem... :R Volt hogy konyhaban a csempe egyszeruen kettetort mikor furni akartam, mert a gipszkarton meghajlott alatta hiszen az idiotak nem a staflin illesztettek, hanem ket stafli kozott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.