Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az nem meglepő, hogy a natív tartalommal nem veszi fel a versenyt, mert az lehetetlen is lenne. Viszont az dicséretes, hogy próbálkoznak és az eredmény is elfogadható.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Joshi válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Joshi
titán

Inkább a gyenge minőségű SD adásokkal kellett volna tesztelni.

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Amíg nincs rendes HD-FullHD-4K tartalom, addig kár a 8K-ról beszélni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) elefant válasza Joshi (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát sajnos antennát nem vittem magammal az eseményre. De elvileg lesz mód tesztelni valamikor a későbbiekben.

(#5) Patice


Patice
nagyúr

"Emellett meg kell említeni, hogy a betekintési szögön sikerült javítani a korábbi QLED 4K televíziókhoz képest, méghozzá a panel kismértékű módosítása révén, és ha minden igaz, akkor ennek áldásait már a 2019-es 4K QLED tévékben is élvezhetjük."

Hmmm, jönnek (újra) a domború TV-k??? ;] :DDD

Mert homorú (ívelt) már volt, az sem váltotta meg a világot, most akkor görbítsük a másik irányba. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) lemusz


lemusz
addikt

Ezt már láthattam múlthéten miskolci mediamarktban? Csak mert sétálgattam a tv-k előtt és a sok millió feletti között ott volt egy 8-900 ezres samsung aminek egyszerűen olyan szép volt a képe, hogy megálltam a sétával egy fél percre és csak gyönyörködtem benne. Nem tudtam eldönteni hogy most csak be volt e olyan jól kalibrálva, míg a többi nem, vagy a képfrissítés lett volna-e nagyobb, de csak 60Hz-nek volt írva, szóval nem tudom... típusszámot sajna nem jegyeztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) Partizan182 válasza lemusz (#6) üzenetére


Partizan182
senior tag

"nem tudtam eldönteni hogy most be volt e olyan jól kalibrálva, míg a többi nem,"

Turbódurva szénnészaturált, éljavítós, színjavítós, dinamikus kontrasztos, maxra csapott fényerős store mód lesz az, neonfény alatt jól tud kinézni. Pláne hogy a kvantum pöttyös LCD-k ebben (nagy fényerő, szaturált színek) nagyon erősek.

(#8) Graphics válasza lemusz (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, ez annál drágább jószág. ,1,5 millió az ára.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

A egyik port már most HDMI 2.1-es, vagy az csak jövőre érkezik egy új Connect box-szal? Ha utóbbi, akkor ingyen cserélik, vagy fizetős lesz?

Ezzel kapcsolatban hallok mindenfélét.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tidus válasza Graphics (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Főleg úgy hogy a 8K-t úgy skálázzák fel.
Ez olyan lapos tv tuning Samsung módra.

(#11) Graphics válasza Tidus (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem félreérted.

A nem 8K-s tartalmak felskálázására ad lehetőséget, a TV valós 8K, amit natív tartalommal jó is nézni, felskálázva nem az igazi.

Ez egy képjavító megoldás, a nem 8K-s tartalmak szebb megjelenítésére... Gondolhatod enélkül hogy néz ki egy SD-HD adás ezen a TV-n.

Elég szarul.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Partizan182 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Partizan182
senior tag

"Az egyik port már most HDMI 2.1-es, vagy az csak egy jövőre érkezik egy új Connect box-szal? "

Nincs rajta 2.1 megjelenéskor.

"Ha utóbbi, akkor ingyen cserélik, vagy fizetős lesz?"

Szóban azt mondják hogy majd upgradelnek, se semmi konkrétum, leírva meg pláne nincs sehova.

(#13) lemusz válasza Partizan182 (#7) üzenetére


lemusz
addikt

Aha valószínűleg ezek, szaturáció egész biztosan volt rajta, de a kép is tűéles volt, még közelről is. Namármost miért lehetett ez, hogy ebben az árkategóriában volt ott vagy 10db tv és egyedül egy samsung lett volna így beállítva, míg a többit defaulton hagyják? Lennének idehaza samsungos polcmenedzserek? Vagy csak a részlegvezető samsung fan és gondolta ad egy kis előnyt neki a többivel szemben? Esetleg Pisti eladó tesztelte szarrá unalmában?

(#8) Duliee: Na nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy akár 50%-os kuponnal is potenciális vevője legyek. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Patice válasza #72042496 (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemrég megjelent egy pár új 8K képes chip kifejezetten TV boxokba. Szóval nem tartom elképzelhetetlennek, hogy jövőre egy új Connect boxban már HDMI2.1 legyen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) Partizan182 válasza lemusz (#13) üzenetére


Partizan182
senior tag

Médiában iszonyatos Samsung nyomatás van, haver dolgozott ott eladóként évekig pont a tech osztályon, mesélt pár meredeket.

A kép élessége a forrásanyagtól függ, esetleg a maxra csavart éljavító csaphatott be (fals kontúrokat rak a képbe). De szvsz a színtömeg taglózott le (szuper telített színek brutál fényerőn), az emberi szem arra nagyon érzékeny. Otthon persze egy ívhegesztő hatékonyságával égetne ropogósra a kanapén egy így beállított cucc.

(#16) Törzsúr válasza Partizan182 (#15) üzenetére


Törzsúr
senior tag

:DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#17) #72042496 válasza Partizan182 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

No igen, de hátha a PH! első kézből rá tud kérdezni, maximum nem válaszolnak rá - az is egy információ.

(#14) Patice: Ahh, köszi a linket. Ha általános, hogy csak jövő tavasszal szállítják a 2.1-es chipeket, akkor egy évvel több kellhet a HDMI 2.1-nek mint korábban gondoltam. (Engem a 8K mozgat a legkevésbé, az összes többi 2.1-es újítás érdekel. De ezek 2.0 alatt is működhetnek, meglátjuk jövőrre mivel állnak elő a gyátók.)

[ Szerkesztve ]

(#18) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

bukóóóó...

(#19) mpierre


mpierre
veterán

...egy hatalmas, különféle mintákat tartalmazó adatbázisra épít... És néha bevág egy-két képet... Hmmm. Tyler Durden csinált ilyesmit... :DDD Nem is tudom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Az eredmények megtekinthetőek, vagy be kell érni a szóbeli tájékoztatással?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) Joshi válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


Joshi
titán

Elefant leírta hogy csodák nincsenek, magyarul semmi különös. :DDD

(#22) -=RelakS=- válasza Joshi (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Naja, ami hiányzik, azt semmilyen AI nem fogja visszavarázsolni, de megnéztem volna az eredményt :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) K.Andras.Vfx


K.Andras.Vfx
tag

Biztos van olyan hülye aki megveszi. Bár még 4K-s adások sincsenek itthon, persze mozifilmet már nézhetsz 4K-ban, de ahhoz meg elég a 4K-s tv is... Ember nem lesz aki 8K-ra készítsen nekik komoly tartalmat, és bár vannak 8K-s kamerák, de az utómunka jóval drágább lesz, ráadásul olyan kevés ilyen tv-t adnak el ilyen áron, hogy azért a pár tv-ért ember nem lesz aki 8K-ban tv adásokat vegyen fel majd dolgozza azt fel.

(#24) Duree


Duree
veterán

Ez egy értelmetlen és drága próbálkozás a Samsung részéről. Ezzel nem fognak visszatérni a tévé piac meghatározói közé.

duree54

(#25) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az AI odarakja azt, ami nincs ott. Ez a szarból várat effektus.
Még a HD és fullHD tartalmak is hagynak kivetni valót. Sokszor a kép egy 480p-s részét kivágva rosszabb a minőség, mint egy sima 480p-s videó.
Ergó a pixelszám megvan, de a minőség nem. Így pedig mindegy, hogy hány millió pixelen rajzolja ki a zajt.

Lehet, hogy már most a 16K-s videóanyagokra kellene fókuszálni, mert egyébként mindig 2 lépéssel le lesznek maradva a filmek, videók a HW-től.
A lényeg, hogy minden pixelnek értelme legyen szint adni. Ezeket a felskálázókat, pláne a videóanyag felkonvertálását nagyobb felbontásra...meg ilyen hülyeségek... el kéne felejteni.

(#26) #72042496 válasza [CS]Blade2 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Felskálázás nélkül a 480p így néz ki egy 4K tévén, mutatom:

Lehet, hogy több információ van rajta, mintha egy ugyanekkora részt kivágnék egy 1080p filmből, valahogy mégis az utóbbi tetszik jobban, nem is tudom... talán mert teljes képernyőn nézem a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#27) arty válasza Partizan182 (#15) üzenetére


arty
veterán

:DDD

(szomszédsrác Auchanba delegált samus volt.... éééérted, egy hipermarketbe is tett embert a tévégyáros, a többiekét meg a kekszek és a kólák kipakolása közt tette ki és állította be pár árufeltöltő - értsd dugta rá az 576i-t sugárzó hdmi splitterre .... ;) na abban az auchanban (is?) a samuk néztek ki legjobban... )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) Zoltn válasza Graphics (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Milyen tartalomra vágysz 4k ban? Mónika show? Hagyjuk már! A 4k tvmet el tudom látni megfelelő minőségű tartalommal, de én plusz nem várom el, hogy minden 4k legyen. Egy beszélgetős politikai műsor SD Ben tökéletes. Sportra 1080i csodás. Sorozatot is 720p elég. Filmet nézni csak 4k.

Elfogadom ha neked minden 16k ban kellene, de van elég nagyfelbontású anyag.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#29) Graphics válasza Zoltn (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igényem a Mónika show ;]

Valamit nagyon félreértettél viszont, a saját igényeid szépen megfogalmaztad, én a sajátjaimról részletesen nem beszéltem.

Normálisan, ha lehet :) vagy pihenj picit.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Zoltn válasza Graphics (#29) üzenetére


Zoltn
senior tag

Bocsi kissé elragadtattam magam, de minden hasonló hirnél vmi beböki hogy nem, nem kell, felesleges, nincs elég tartalom stbstb.
Nem is igazán neked szólt hanem úgy általában.

:R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#31) arty válasza Zoltn (#28) üzenetére


arty
veterán

mi az a rengeteg 4k tartalom (film), amivel elégedett voltál? pár példa jobbakra?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) AAAgold


AAAgold
senior tag

jó, jó, tetszik a bevezető szöveg, de hol a "cikkünk nem ért még véget, kattints a tovább gombra" felirat? :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#33) #72042496 válasza arty (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem nekem szólt, de a Hostiles, Greatest Showman és Passengers amit én hirtelen kiemelek. A "de ez nem igazi 4K" tábornak pedig pl. az Alien Covenant látványvilágát.

Természetfilmekből Planet Earth II-t és Blue Planet II-t, sorozatokból pedig a Game of Thrones első évad és Stranger Things is 4K, utóbbi kettőt még nem láttam.

Én PS-en játszom is 4K-ban.

Szerintem egy jobb tévé sem árt ezekhez. A 49KS8000-emen nem értettem, mitől akkora valami a 4K HDR, a 65C8-amon viszont néha még most is megdöbbenek. A QLED-eket nem láttam otthoni beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34) Graphics válasza Zoltn (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi gond :R

Én megvárom a Global Xiaomi TV-ket, azok kiszolgálják az én igényeimet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Zoltn válasza arty (#31) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igazából amit 4k-t néztem itthon mind szuper volt.
Legutobb a Solo film ami nagyon szép volt. A BBC termeszetfilmek mind lenyűgöző látványt kínálnak.
A Pacific Rim második részében a HDR külön élmény.
A DarkKnight trilogia is kjo volt. Inception, gravity, interstellar és sorolhatnám.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#36) Hunpriest válasza lemusz (#13) üzenetére


Hunpriest
senior tag

egyedül egy samsung lett volna így beállítva, míg a többit defaulton hagyják

Az ilyen boltokban van egy csomó Samsung promóter (akik nem a bolt, hanem a Samsung - némi proxyval - alkalmazottai), akik szeretnének minél több Samsung TV-t eladni. Tehát pontosan az történik amit írtál.

(#37) [CS]Blade2 válasza #72042496 (#26) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez egy 1066x574-es kép. Egy így semmit nem ér.
Nézz meg egy 720x404-es film részletet valós pixelszámban, és egy 1920xXXX-s filmből bárhonnan egy 720x404-es képrészletet.

Nem minden filmnél lesz rosszabb, csak általában előfordul, hogy azonos területen kevesebb a "hasznosra színezett pixel", mint egy kisebb felbontáson "kimaxolva".

Sok 1080p-s filmnél nincs kihasználva a 2 millió pixel. Persze lehet, hogy 4K-ban szebb, de lehet, hogy csak +5% hasznos pixel van a képen.

Vagy 4K TV-re tegyél ki egyszerre 4db full-os 1080p filmet natív méretre. A részleteket nézve olyannak kell lennie egy 4K-s filmnek.

(#38) #72042496 válasza [CS]Blade2 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kép azt mutatja, hogy néz ki a skálázást elfelejtve egy kijelző natív felbontásánál kisebb felbontású videó. Az emberek viszont nem így, hanem teljes képernyőn nézik a filmeket, amihez skálázni kell.

Mindenféle "kimaxolásnál" jellemzően életbelép a csökkenő hozadékok törvénye. Filmeknél is ezért kézenfekvő felbontást lépni, akkor is ha egy négyszeres felbontásban rögzített anyag nem tartalmaz négyszer több részletet. (De közben nemcsak a felbontás nőtt, hanem a tömörítési eljárások is fejlődtek, 4K-nál pedig megjelent a 10 bit HDR.)

[ Szerkesztve ]

(#39) [CS]Blade2 válasza #72042496 (#38) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Azért mondom, hogy a film anyag sokkal lassabban fejlődik, ezért ugrani kellene, hogy próbáljanak minél jobb 16K-s képanyagot csinálni. Azt még mindig le lehet konvertálni 8K-sra, ha addig nincs 16K-s hardver.
Jelenleg ocsmány anyagok vannak még 1080p-re is. Teljesen felesleges felskálázni. Pont, hogy kicsinyíteni lehetne, mert vannak benne felesleges részek.

A 35mm-es filmről nem tudnak jó minőséget lehozni 4K-ra sem, holott 12-20 millió pixelt mondanak rá. Valahol 2 és 8 millió között jön le, mert tuti, hogy nem részletesebb a 4x-esével.

Megnézném a csak a digitalizálásból eredő veszteséggel. Annak valahol 3,8TB körül kellene lennie egy 1,5 órás filmnél. Ebből nem tudnak kihozni olyan 4K-s anyagot, ahol minden pixelnek értelme van.
Legalább tech demo-nak kiadhatnának egyet, ha már van konkrétan 4K és 8K TV.

(#40) arty válasza Zoltn (#35) üzenetére


arty
veterán

tehát sok esetben a felskálázott 4k is simán tetszett neked ... :)

és pont ez a gondom a 4k mániával (is), nagyon nehéz észrevenni előrelépést, pusztán a pixelszám alapján... és akkor "jövünk" itt a 8k-val, a kétségbeesett elcédégyáros ezzel próbálja nyomni a versenyképtelen szutykát :(

holott ha legalább igazán jó minőségű 2k mozik lennének, a többség már elégedetten csettintene.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) -=RelakS=- válasza arty (#40) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jöjjön csak az a 8K, de monitorban! ;)
És könyörgök, ne 32"-on (Dell :((( ), hanem 40" felett (48" pont jó lenne)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) Márton


Márton
nagyúr

Navégre, visszatérhet a passzív 3D is, immár 4k/szemmel :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43) arn


arn
félisten

Ma mar minden szarra raaggadjak, hogy ai.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) K.Andras.Vfx válasza -=RelakS=- (#41) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

És mit csinálnál egy 8K-s monitorral a 2080TI is éppen csak kihajtja 4K-ban a mai játékokat megfelelő sebességgel full felbontáson, 8K-ban megnyekkenne ugyanis pont négyszer akkora teljesítmény kéne hozzá...

(#45) Márton válasza K.Andras.Vfx (#44) üzenetére


Márton
nagyúr

jópár lehetőség van még a 8k játékokon kívül, ami nem igényel erőművet

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) #72042496 válasza K.Andras.Vfx (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

A desktop alkalmazások viszont brutálisak lennének rajta. Játékokat pedig, ha egyáltalán játszana az ember, nem kellene natív felbontásban rendereltetni és kész. Linusék tesztje alapján több motor úgyis instabillá válik ekkora felbontáson, még ha kapacitás van is alá.

Az 5K iMac-ből kiindulva ha lenne kiforrott 32"-os 8K monitor, de legyen "csak" 5K, nekem bizony kéne a mostani WQHD@144-es helyett.

(#39) [CS]Blade2: Köszi, hogy kifejtetted. Így már értem a gondolatmeneted.

[ Szerkesztve ]

(#47) K.Andras.Vfx válasza Márton (#45) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Egy pár példát mondanál? Én dolgozom a géppel 4K-n fut és nem tudom elképzelni, hogy lenne értelme ennél nagyobb felbontásnak...

(#48) -=RelakS=- válasza K.Andras.Vfx (#44) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A játékok köszönik szépen, 4K-ban is ellennének, mint a befőtt, sőt, lehet, hogy még kisebb felbontáson is futtatnám az erőforrásigényesebbjét.
A 8K az asztalhoz kellene. Használtam 15"-os 4K-s monitorral szerelt laptopot. Azon olvasni akár a PH-t is valami fenomenális volt. 200%-os nagyításon a betűk valami gyönyörűen néznek ki.
Jaigen: ha érdekelt vagy kelet-ázsiai szövegekben, pl japán, kész megváltás a kétszeres pixelsűrűség.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49) sb válasza arn (#43) üzenetére


sb
veterán

Az AI a hiányzó 2. fázis. :)
Valamiből valamit akar mindenki gyártani (leginkább sz*rból várat), de az algoritmus nincs meg hozzá.
Egyébként viccen kívül, erre pont jó azért egy rakás esetben amiről amúgy gőzünk sincs. A big datahoz mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#50) arty válasza sb (#49) üzenetére


arty
veterán

az AI az algoritmus bullshit-neve a tömegek számára promózhatóan :D
a soron következő buzzword... a következő "felhő"...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.