Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eL Geri


eL Geri
őstag

Ez az Until Dawn: Rush of Blood nagyon tetszik :)

(#2) dualview


dualview
csendes tag

Kedves Cikkiro!
Némi valosag alapja is lehetne annak amiket irsz, ha mar ez lenne a feladatod es ketszer is kiemeled ezt a lathatoan valotlan informaciot. Arrol most eltekintunk, hogy semmi hasznos informaciot nem hordozott az omlengesed.

Vagyis:
" Minimum 3 méteres távolságra van szükség a PS kamerájától (nem tartozéka a VR-nak, viszont nem opcionális a megléte, cserébe a régebbi darabokkal is működik), de ezen kívül nem igényel túl nagy helyet, ellentétben a Vive-val, amihez mindenképpen kelleni fog egy üres félszoba, így egy hagyományos lakásba kevésbé illeszthető be."

"Először is azt, hogy egy átlagos szobába, ahol a játékos általában konzolon játszik, az esetek jelentős részében beilleszthető, és ezzel máris hatalmas előnye van a Vive-val szemben."

A szavaidbol az derul ki, feltetelzve a kamera szuk latomezejet, illetve az sem egyertelmu, hogy milyen ponton erkezeli az eszkozt, hogy akkor legalabb kell egy 4 meteres szoba ahhoz, ha nem a falra felkenodve akarom hasznalni a psvr-t. De a legjobb indulattal is kell legvonalban harom meter.

Kozben emlegeted a vive-ot, ketszer is mint esetleges hatranyat a nagy helyigenyet, kozben jelenleg is a faltol egy iroasztalnyira ulok ami kb max 80 centi a fejem felett kb 1,3 meter tavolsagban az egyik vive "kamera", ami tokeletesen lat es lekovet minden asztalnal torteno cselekvesemet. Sot akar egymagaban is tud mukodni, vagyis a masik "kamerat" be sem kell dugni hozza, kozben akkor latoszoge van a kettonek egyutt, hogy az 5x4 meteres szoba kb minden pontjaba ellat, ha epp futkoraszni van kedve az embernek. De levetitve a helyigenyet, negyzetmeterre, akar egy 1x1 m-es szobaban is tokeletesen hasznalhato a vive, ellenben a psvr-rel. Kerlek torold a valotlan dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#3) dualview


dualview
csendes tag

Meg egy eszrevetel.
Milyen konnyen atugrottal azon a szomoru tenyen, nem jartam utana, hogy valoban igy van-e, es a fentiek alapjan konnyen megkerdezheto ez az allitasod is.
"Maga a headset kézben tartva érezhetően nehezebb a hozzá hasonló eszközöknél, viszont ez egyáltalán nem volt zavaró a használatban"

Amikor a jonep, a 10 dekas 3d szemuvegek miatt sirnak, hogy milyen sulyuk van, akkor hidd el nem szokhato meg konnyen. Mindenkinel aki felvesz eloszor egy OC, vive-t stb, az jegyzi meg, hogy baromi nehez. Sot amig nem leszel rendszeres hasznaloja egy felnott emberrel szamolva es nem edzodik hozza a nyak kornyeki izmaid, ami azert par het rendszeres hasznalat utan megtortenik, miutan mar fel sem tunik a sulyuk, konkretan sokaknak faj a nyakuk tole.
Akkor erre is sikerult ratenni a sonynak egy lapattal es az alkalmi hasznalok, majd sirni fognak rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#4) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

10 barátom vette meg a PSVR-t ebből 7 már el akarja adni mivel rosszul vannak a használatától!
Van akinél nem jelentkeznek ezek a tünetek de elég sok beszámoló szól a rosszullétekről főleg egyes játékoknál ez sokkal jobban kijön!
Sajnos gyerekcipőben jár még ez a technológia és a 3D is pont ezért halt meg, mert sokan nem bírták és akik azt nem bírták ezt még annyira sem fogják:)
Amúgy ideig óráig el lehet lenni ezzel a kütyüvel, az első pár órában hű azta de jó szavak is elhagyják az ember száját, de igazi játékos élményt nem fog adni sajnos mivel nincs olyan színtű beleszólásod a játékokban mint egy hagyományos játékban!
A kényelemről annyit, hogy 1 óra után nekem már nyomta a búrámat és ha ez nem lenne elég még be is párásodott a lencse folyamatosan pedig nem vagyok egy izzadós fajta!
Egyszóval én kipróbáltam arra jó volt, hogy eldöntsem nekem nem kell nincs sok értelme:(
Egy korrekt 4K-s tévé sokkal többet nyújt ennél az élménynél, szerintem.

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#5) nuke7 válasza KoNZoLik@ (#4) üzenetére


nuke7
veterán

a vive-al azért lehet sétálni meg minden, az ígéretesebbnek tűnik nekem amúgy... :U
(jobban összhangban van a tested mozgása azzal, amit látsz, így kevésbé fájdul meg a fejed elv.)

https://youtube.com/user/nuke7

(#6) dualview


dualview
csendes tag

A rosszullet dolog, nagyon fugg attol, milyen tipusu a jatek, milyen mozgasok es azok milyen tempoval vannak, egy hullamvasutnal nem csoda, ha egybol kidobja az ember a taccsot, de pl egy vr-s sakkszimulatornal senki nem lenne rosszul nagy esellyel barmennyit jatszana..
De mint mindenhez ehhez is felno az ember agya, megtanulja kezelni a helyzetet es a legtobb esetben megszokja, majd termeszetesse valik szep lassan, es viszlat rosszullet. Embere valogatja, hogy egy het vagy egy honap utan, valoszinu itt is ez lenne a helyzet a legtobb emberrel.
Es ez nem a "gyerekcipoben jarastol" van leginkabb, ha picit utana olvas az ember.

[ Szerkesztve ]

(#7) Memora válasza KoNZoLik@ (#4) üzenetére


Memora
senior tag

Érdekes ez a "3D meghalt" dolog, hiszen ma is ugyanúgy kijön minden moziban 3D-s film BD3D-n is, de a TV gyártók valamiért egyre kevesebb 3D képes készüléket hoznak ki. Akkor mégis kiknek gyártják a 3D BD-ket?

"de igazi játékos élményt nem fog adni sajnos mivel nincs olyan színtű beleszólásod a játékokban mint egy hagyományos játékban!" Szerintem minden "hagyományos" játékstílus megtalálható a VR cuccokra is (FPS, third person, racing, RTS, adventure, stb), és a régi játékokat is elkezdték már VR kompatibilissé tenni. For example: The vanishing of Ethan Carter

Fancy quote placeholder

(#8) Memora válasza dualview (#6) üzenetére


Memora
senior tag

Én több helyen is olvastam, hogy leginkább azok lettek rosszul a VR-tól, akik eleve hajlamosak az ilyesmire, pl: tengeribetegség, buszon utazás, stb.

Fancy quote placeholder

(#9) interstate76


interstate76
addikt

Nekem nem a rosszullétek a furák, az egy relatíve új technológiánál természetes. Nekem az a furcsa, hogy az enyém a 9. hsz a PSVR kipróbálásáról szóló cikknél, pedig már kb. 10 órája tolonghatnának itt az érdeklődők és a véleményezők. Ha írt volna valaki egy kétszázezredik cikket arról, hogyan moddolta szét a pécéjét, az is több embert mozgatna meg, miközben ezzel a technológiával épp forradalmasítani akarják a rendkívül sokakat érdeklő játékipart.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#10) nuke7 válasza interstate76 (#9) üzenetére


nuke7
veterán

lehet, hogy a PS riasztja el az embereket... (Vive és oculus cikkeknél több aktivitás volt ha jól emlékszem... :) )

https://youtube.com/user/nuke7

(#11) szentkuti11 válasza dualview (#2) üzenetére


szentkuti11
addikt

Engedd meg, hogy a PSVR és a Vive használati útmutatóinak ábrái alapján érzékeltessem, hogy mire gondolok.


A két ábra alapján is teljesen egyértelmű, hogy bár elméletileg a PSVR-nak is kell a játéktér, a mozgás jelentős részének (a cikkben említett módon egyébként tényleg fájdalmas) hiánya miatt egy átlagos szobába sokkal jobban beilleszthető a Sony megoldása, mint a Vive. Mi próbáltuk mindkettőt, van vele tapasztalatunk, az biztos, hogy én a jelenlegi lakásomban 3 helyre is be tudnék tenni egy PSVR-t, de a Vive-ot sehova sem. Lehet, hogy nagyon régen volt már a Vive-ozásunk, és ma már tényleg jól működik az egykamerás, akár közelről használható VR-megoldás, viszont ez egyrészt olyan, mint ha egy Ferrarit 100 lóerősre korlátoznánk, másrészt pedig a Vive egyik legnagyobb ütőkártyáját, a zseniális room-scale rendszert üti ki. Nálunk gyakorlatilag minden érdekesnek tűnő játék még több üres teret kívánt, aminek a vége bútortologatás, centizgetés és a kamerákkal való bohóckodás lett. Az élmény utána persze frenetikus volt, de szerintem nem kell magyaráznom, hogy mennyire kevesen tehetik meg, hogy ilyen célokra üres szobát tartsanak fenn.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tian66 válasza interstate76 (#9) üzenetére


Tian66
senior tag

Hát ez valóban sokat sejtet! Ez a cikk közel 24 óra alatt 12 hsz-t produkált. Az Oculuyt Rift teszt 114-et 1 hét alatt. A dupla Titan X cikk pedig 117-et 24 óra alatt, pedig azt még kevesebben engedhetik meg maguknak. Azért ez elgondolkodtató. Lehet még se lesz akkora felvevő piaca a VR-nek mint amire számítanak.

(#13) Speeedfire válasza Tian66 (#12) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig valószínűleg sokkal sikeresebb lesz a PSVR, mint a másik 2 vetélytársa. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Egy átlagos hangsúlyozom konzolos gamer, jobban szereti csak a joyt kézben tarva mindenféle kábelrengeteg és egyéb kiegészítők nélkül kényelmesen a fotelben ülve a tévét bámulva játszani:)
Nem akarok vészmadárkodni drukkolok a Sonynak, mert szeretem a termékeiket de szerintem ez is mind az összes eddig megjelent kiegészítőjük megy majd a süllyesztőbe előbb vagy utóbb:(

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#15) KaitouP válasza KoNZoLik@ (#14) üzenetére


KaitouP
veterán

Az egész VR technológia mehetne a süllyesztőbe részemről, számomra olyan ez mint a 3D -, jó jó, meg ötletes, de nem egy olyan cucc ami megváltja a játékos világot, és mostantól mindenki ezzel fog játszani. Nyilván lesz egy rétege ennek is, de a többségnek továbbra is megmarad a klasszikus kontroller + tévét bámuló kombó.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#16) Tian66 válasza Speeedfire (#13) üzenetére


Tian66
senior tag

Az valószínű, meg az is ahogy majd porosodik a polcon rövid idő múlva. Szerintem. Azután meg megy fel a cucc a hv apróra. Én megspórolom magamnak ezt a kört és meg se veszem.
:)

(#17) interstate76 válasza nuke7 (#10) üzenetére


interstate76
addikt

Hát, én alapvetően arra tippeltem, hogy a PSVR lesz a legnépszerűbb, hacsak ki nem derül valamelyik versenytárs megoldásáról, hogy egyértelműen jobb.

Engem egyébként nagyon érdekel ez a technológia, és bár most divatos lefitymálni, velem az a helyzet, hogy jelenleg Xbox One-t használok (plusz egy laptopot néhány régebbi játékhoz), és jórészt az dönti el, hogy milyen irányba lépek tovább (ha egyáltalán váltok), hogy ki csinál jobb VR-t. De nem vagyok az az ember, aki az első sorban tülekedik az új technológiákért, szóval szép nyugodtan megvárom, hogy melyik opció tűnik a legjobbnak, és ha lesz köztük olyan, ami nagyon vonz, akkor uccu neki - ha nem, akkor marad a One + laptop felállás.

(#12) Tian66 Meglátjuk. Az tény, hogy egyelőre sokkal kevésbé népszerű a téma, mint amit várni lehetett.

(#13) Speeedfire Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#18) Memora válasza Tian66 (#12) üzenetére


Memora
senior tag

Ez a prohardver, PS cikkhez ált. csak a lefitymáló hozzászólások jönnek. Egy igazi játékosnak legalább egy konzolja és egy PC-je van, de min: az egyik ;]

Fancy quote placeholder

(#19) arc82


arc82
tag

Egy lavór azért nem árt hátha nem jutnál el a wc-ig.Olcsó de azt egész vr nem elég kiforrt túl sok a mellékhatása.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.