Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Szerintem a "média telefon" alatt az asztali, nagyképernyős IP telefonokat értik.

(#2) Maxentius


Maxentius
addikt

A fene vigye el a support hiányát, pedig ebből az N9-ből akár piacvezető is lehetne, ha nem hanyagolnák látványosan. Amúgy elég puritánnak néz ki ez az asztali MeeGo, kicsivel több csicsa nem ártana neki szvsz. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#3) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem bejön a cucc. :) Csak hát ugye megint az lesz, hogy pár geeken kívül sokan nem foglalkoznak vele, így nem is nagyon fog elterjedni...

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég óvodás kinétete van, lehet az a célcsoport.
Viccet félre téve, nem látok benne nagy potenciált, föleg az ingyenes Linux-ok mellett.

(#5) próbakocka


próbakocka
senior tag

érdekes hogy az android csak nemrégen fordul abba az irányba, hogy minden eltérő kisebb platformot összefogóan tudjon kezelni (telefon, tablet, tv, MOSÓGÉP) ... itt meg már működik is.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6) vtechun


vtechun
veterán

Hmm, az Asus EEE 701-emen kiprobalom :)

(#7) forintuser


forintuser
őstag

Ha lesz laptopom, tuti kipròbàlom.

Holnapkészítést vállalok.

(#8) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

létezik rá valami értékelhető office?

(#9) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes, eleg jonal nez ki :)

"There is nothing permanent except change"

(#10) gomsadi#


gomsadi#
tag

Nem értem a Nokiat továbbra sem. Simán lehetett volna EZ a Nokia platformja, sikeresen adott volna még egy rendszert a piacnak. Nem értem:W
Aki hülye, az haljon meg...

Have a Lot of Fun!!

(#11) Gengi válasza gomsadi# (#10) üzenetére


Gengi
senior tag

A postodban leírod a választ is :

# még egy rendszert a piacnak # Minek ?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#12) teglus


teglus
csendes tag

a cikk elején:
"befogazni" ???

(#13) Zigur válasza gomsadi# (#10) üzenetére


Zigur
senior tag

A nokia 1mrd dollár értékű ajánlatot kapott az MS-től, azért szeretik őket. Ennyi.

(#14) gomsadi# válasza Gengi (#11) üzenetére


gomsadi#
tag

No offense, de a Nokia elvitte volna a hátán, ugyan úgy, ahogy most teszi a wp7el. Így marad három rendszer - ami elég nagy tábort fog össze -, de elég sok embernek csak egy valsztasi lehetősége marad. Gondolok arra, hogy a három közül kettő iranyitottabb.

zigur:

Igen, meg lehet az érkezett vezető is lobbizott:)

Have a Lot of Fun!!

(#15) DJGABI


DJGABI
addikt

Próbáltam, inteles asztali gépen futtattam live-ként a "MeeGo v1.2 for Netbooks" változatot. Nem rossz, egész tetszetős, átlátható rendszer. Végső soron egy minimál linux, de a jobb fajta megközelítésből (Chrome OS, Joli OS szerintem elbújhat mellette).

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16) Gengi válasza gomsadi# (#14) üzenetére


Gengi
senior tag

Figyelj a NOKIA nagy név és ez logikus is ,de egy gyerek rendszer nem képes egyszerűen annyit nyújtani ,mint az öregek. Megjött a kiváló Windows Phone 7 és egy kvázi két szereplős piacon 1 évükbe telt ,mire elérték azt a küszöböt ,amikor már képes felvenni a versenyt a konkurenciával. (Mondjuk jó minőségű GPS app még hiányzik ,ha jól tom. Még azért jön a Mango is)

Ezt kell megérteni és jó egy fórumon könnyedén kimondjuk ,hogy ez meg ez kellett volna ,de mikor van alattad több tízezer ember egy patinás márka , rengeteg pénzéhes befektető. Egyik napról a másikra azt kérik tőled ,hogy válaszd ki az optimális utat és ne úgy ,hogy egyik napról a másikra élj.

A taktika tökéletes és az egyetlen jó megoldást választottak. Fogták a biztosat (ami eddig csak pénzt hozott :D) és a bizonytalant hagyják növekedni az árnyékban.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#17) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Jó kis rendszer ez. VBox-ban időről-időre megnézem, sajnos ott a teljesítménye messze nem esik a használható kategóriába, netbookom meg nincs, így jó volt olvasni, hogy valódi vason hogy fut.
Lesz szó a PH-s cikkben a forrásból történő programtelepítésről? VBox-ban próbálgattam, de fél nap volt neki egy MPlayer, ami végül nem működött.

Linuxra is van külön segédprogram egyébként a pendrive létrehozásához. Úgy hívják, hogy dd. Része az alaptelepítésnek. :))

(#10) gomsadi#: lebecsülöd a MS által a Nokiának fizetett pénzt és hogy innentől nem kell foglalkozniuk a szoftverfejlesztéssel (már a Symbianéval sem ugye). A rövidtávú, biztosan nagy hasznot választották a hosszútávú, kockázatos, de nagyobb haszon helyett.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#18) gomsadi# válasza Gengi (#16) üzenetére


gomsadi#
tag

Te figyelj ide! A maemot és a moblint mikor kezdték el fejleszteni? Itt két nagy cégről Van szó, Intel és Nokia. Mikor jelentették be? Mennyi idejük volt? Most miért is nem használható a rendszer annak ellenére, hogy lassan fejlesztették?? Ugyan már, ez hogy az életerő legjobbat választotta bullshit! Ha a Nokia úgy gondolta volna, ahogy tavaly februárban gondolta, ott tartana Most, mint a wp7. Alkalmazások terén előrébb is lenne, mivel a symbi alkalmazásokat könnyű portolni. A store (az egész ökoszisztéma, amit az MS most vásárolta meg, a wp7hez nokiatol),adott volt! Minden! Csak a prioritást kellett volna nem atutemezni! SZVSZ

lordfreyer:

sajnálom, hogy így alakult...

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#19) Gengi válasza gomsadi# (#18) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem állok le vitázni ezen ,ha nem érted a lényeget.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#20) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Teljesen jól néz ki a rendszer és sajnos ezt is a support hiánya gyengíti le. De ha beindul akkor akár jó is lehet a dolog. Amúgy egyébként csinálhatnátok erről egy adást az MATV!-ben. Legalábbis én szívesen látnám :)

All→M8

(#21) gomsadi# válasza Gengi (#19) üzenetére


gomsadi#
tag

Ahogy gondolod. Nem akartalak megsérteni, csak én így látom...

Have a Lot of Fun!!

(#22) LA_COSTE válasza callmeakos (#20) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Erre én is szavazok!

(#23) Petya88


Petya88
tag

Ez lenne az első nokia 16év után ami végre emészthető lenne, erre véletlenül kiküldik a vakvágányra?

(#24) Brutális eb válasza próbakocka (#5) üzenetére


Brutális eb
addikt

Csak a békapopó alatt van a támogatott készülékek száma így aztán sok értelme van.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#25) Rickazoid válasza callmeakos (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mi az, hogy nincs support? Mögötte áll az Intel, a Linux alapívány és a közösség.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#26) Gengi válasza gomsadi# (#21) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem sértettél meg :). Csak túlságosan más a gondolkodásunk és maximum csak flamewarhoz vezetne :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#27) HXY


HXY
addikt

Az Ubuntut ehhez az elkésett valamihez hasonlítani?? Vicc...

(#28) toldy


toldy
őstag

Az archos 9 eddig is tetszet, csak egy dolog tartott vissza az atom/windows kombó. Ha lesz normális támogatása ennek akkor lehet benevezek egyre.

Az élet nem habostorta.

(#29) ttmk.lac


ttmk.lac
csendes tag

Hello!

Na csak nem birtam ki meg kellett néznem....
Asszony gépe volt a labor nyuszi (rem nem tudja meg). Egy packardbell tj65-ös gépről lenne szó. Minden probléma nélkül bebootol, wifi, bluetooth, böngészés megy. Média lejátszó müködik, egyedül a fényeröt nem lehet állítani se hard se szoft oldalon. Képernyő felbontásból simán a nativat kezeli (1366x768). Pendrájvról ment ennek a tárhelyét látja és használja, de a merevlemezhez root jelszót kér. Elsőre szokatlan de azért kezelhető. Ha jobban megismertem, ráeresztem az asztalira is.

[ Szerkesztve ]

(#30) callmeakos válasza ttmk.lac (#29) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

akkor asszonypajtásnak lehet szólni kéne nehogy a változás meglepetésként érje :D
Kikapni meg nem fogsz mert úgy is müxik a cuccos :DDD

All→M8

(#31) imisomogyi válasza Maxentius (#2) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

A hsz első részével tökéletesen egyetértek!:D

(#32) ttmk.lac válasza callmeakos (#30) üzenetére


ttmk.lac
csendes tag

Bocs lehet félre érthető voltam, de win 7 fut a laposon és pendrive-ról bootoltam a Meegoo-t.
Am a wifit valahogy jobban kezeli mint win7, mert 2 olyan hálózatot is feldob amit az nem lát és használni is lehet öket, nem szakadozik nem dobja a jelet.( az egyik gazdájától kértem jelszót a teszt idejére).

[ Szerkesztve ]

(#33) nuke7


nuke7
veterán

ez a meego miért jobb mint egy linux..? gondoljátok, hogy majd jobb lesz hozzá a support?
táblagépeken, meg telefonokon még oké, de netbook-ra szerintem valamilyen jó kis linux distro kell :DDD

amugy nekem bejön az n9, csakhát a fizikai qwerty hiányzik nagyon rola :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) callmeakos válasza ttmk.lac (#32) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

akkor meg se szólaltam xD :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#35) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egyébként erre milyen progik érhetőek el jelenleg? Egyébként lehet, hogy kipróbálom én is. :)

(#36) rakloo


rakloo
aktív tag

10-es skálán mennyire indul AMD-n ?:D

555-SHOE

(#37) Rickazoid válasza nuke7 (#33) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azért lett volna jobb, mert ez lett volna az első, ami telefonokra is optimalizálva van két komoly pénzt beleölő cég által (Intel és Nokia, de vannak még többen is mögötte azért), emellett egységes lett volna szemben az egymással laikusok számára nem átjárható disztribúciókkal, illetve elérhetőek lettek volna rá idővel jobbfajta játékok is. Emellett ez Intelnek ez az az op.rendszer, amivel el tudja terjeszteni az x86-ot a mobilos piacon.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#38) nuke7 válasza Rickazoid (#37) üzenetére


nuke7
veterán

már nem azért, de az x86-os megoldások az okostelefonok piácán hogy vennék már fel a versenyt az arm-os dolgokkal, amik ráadásul már a win8-at is támogatni fogják.. :U

ha csak emiatt lenne a meego már rég nem kéne lennie.
de talán tablet-en meg okostelón még jó lehet.
amúgy a webOS hol tart..?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) vtechun


vtechun
veterán

hmm, nekem nem nagyon akart elindulni a live az EEE netbookon, 512 ram van benne mondjuk, a boot menü még bejön, de onnan nem nagyon akart továbbmenni

a Boot Meego -ra entert nyomok, lesz 2-3 sornyi pont a képernyő tetején, és nem megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#40) Rickazoid válasza nuke7 (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mutasd meg az összehasonlítást, ami alapján nem létezhet olyan végleges x86-os processzor, ami felveszi a versenyt egy ARM-os processzorral az okostelefonokban és tabletekben. Nincs ilyen. Nem a sokat szidott Atom kerülne ezekbe, ne legyen félreértés. Ha pedig megjelenik egy telefon x86-os processzorral és MeeGo-val (idővel lesz), annak is lesz legalább 1 napos üzemideje. Az Intelt nem értem miért kell állandóan lebecsülni, nem épp egy kis barkácscégről van szó. A Windows 8 sem azért támogatja az ARM-ot, mert az jobb lenne, hanem mert jelenleg 99%-ban az van a tabletekben, de nincs tabletre írt Windows, a MS meg nem akar kimaradni, ezért a Win8 kapja a támogatást és ezzel megelőzi azt a problémát is, amit akkor érné, amikor egy ARM gyártó véletlenül tényleg piacra dobna egy desktop processzort. Mivel ez pár év múlva megtörténhet, kell egy Windows, ami támogatja, nehogy szárnyra kapjon egy Linux alapú rendszer.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

MeeGo N900-on
Nekem amúgy szimpatikus a rendszer. Hátha nem jut a Maemo sorsára.

(#42) nuke7 válasza Rickazoid (#40) üzenetére


nuke7
veterán

:N az egy napos üzemidő kevés és ez be is bizonyosodott a kétmagos telefonok esetében - tesztekkel, tapasztalatokkal, stb. Elég sokan elégedetlenek emiatt.
Az arm pedig úgy fejlődik, hogy miközben kisebb lesz a fogyasztás vagy ugyanakkora, vagy nagyobb teljesítményt tud nyújtani.
Nem véletlenül van a tabletek nagy részében is arm, pedig ott az egynapos üzemidő elég lenne... hm?

nem mondtam, hogy az intel kis cég, vagy hogy nem képes összehozni durva dolgokat, de nagyon az x86-ot nyomják, ez tetten érhető a proci + gpu fejlesztésein is, ahol - tudtommal - larrabee magokat akar majd a procik mellé rakni... ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás lenne, csak egy példa.

Kíváncsi leszek, hogy mikor tudják felvenni az x86-os egységek a versenyt az arm-os dolgokkal fogyasztás/teljesítményben. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) kolosanyi válasza nuke7 (#42) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocs, hogy beleszólok, de szerintem azért ez sem fekete, vagy fehér. Elég sokan úgy gondolják (tudom, sokan meg nem), hogy könnyebb az x86 fogyasztását levinni ARM szintre, mint az ARM teljesítményét feltornászni arra a szintre. Nem tudom, hogy melyik az igaz, mert nem értek hozzá, de tény, hogy teljesítményben az ARM a béka segge alatt van a modern x86 procik mellett. (Nem az agyonszidott Atomra gondolok.) Ráadásul mindjárt kopogtat az ajtón az Intel a 20 nm-rel, ami azért a fogyasztáson sokat fog javítani, szóval én nem írnám le őket. Azért ők tényleg nem egy "sufnibarkács, gémerpisti meghegeszti" típusú banda.
(Arról meg végképp nem beszélek, hogy tegyük fel fejlesztik az akkuk kapacitását, vagy áttérnek más technológiára, tök mindegy. Ebből az következne, hogy nem számít annyira a fogysztás, akkor meg megint előnyben az x86.)
Persze ezek csak egy laikus észrevételei, szóval písz. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) domi007


domi007
őstag

média telefon:
Samsung Galaxy S Wifi 5.0, 4.0 stb..szóval PMP
szerintem

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#45) Rickazoid válasza nuke7 (#42) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha kevés, ha nem, nem kaphatsz többet. Nem a processzor a fő energiaigényű egyébként, hanem minden más, ami a telefonban/tabletben van.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) zsigus


zsigus
őstag

Az egyik MeeGo-ról szóló MA cikk után utánanéztem, hogy hogyan is állhatnak a fejlesztéssel, és korábban már észrevettem az oldalukon a letölthető verziókat, de a kompatibilitás miatt nem töltöttem le (kevesebb gép volt felsorolva mint most, és ez sem túl erős felhozatal, legalábbis ami a netbook változat letöltésénél van felsorolva).

Most a cikk hatására viszont belefogtam, boot-olható pendrive-ról az AMD-s gépemen a "not mounted SSD" (vagy valami hasonló) sornál megáll a folyamat, VirtualBox-ból pedig a menünél hiába nyomok entert a Boot MeeGo-ra nem megy tovább.

Szóval egyelőre nem tudom kipróbálni sajnos, pedig régóta szeretném.
Remélem hamarosan lesz majd támogatás az AMD APU-khoz is, mert tervben van egy ilyen gép építése.

(#47) Pete55555 válasza kolosanyi (#43) üzenetére


Pete55555
addikt

Egyet értek veled. Az meg a másik dolog, hogyha az x86 teszem azt 20%-al többet eszik az a készülék teljes fogyasztásában nem számottevô, mivel még mindig a kijelzô fogyaszt a legtöbbet tudtommal, pláne, ha mondjuk 30%-al gyorsabb is, akkor ugyanannyi számítást kevesebb idô alatt végez el, és még kevesebbet is fogyaszthat.

Amúgy, asztali gépen ki lehetne ezt próbálni pendrive-os módszerrel? Konfigom a nevem alatt.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#48) tjb007 válasza vtechun (#39) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondjuk az nem írtad, hogy melyik EEE de ha nem ATOM -os akkor ne is próbálkozz vele.
Amúgy ITT található felsorolva pár netbook amiken tesztelve lett.

(#49) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez teljesen jó és vállalható rendszer!
Ezt kellene jobban favorizálni a Nokiánál!

(#50) Zigur válasza kolosanyi (#43) üzenetére


Zigur
senior tag

Szerintem az x86 miatt van gondja az intelnek a fogyasztással. Az összes ócska utasítást és minden idejétmúlt módot meg kell csinálniuk, méghozzá gyorsan hogy gyors maradjon. Viszont olyan már nincs hogy x86 végrehajtóegység, egy speciális RISC-et hajtanak meg belül, ha jól tudom.
Az ARM-nál nincs semmi ilyen, nem viszi ez sem az áramot, minden utasítás ugyanolyan hosszú, sokkal egyszerűbb az áramkör.
Az szerintem nem érv hogy mindjárt 14nm-en gyárt az intel, mivel ARM-ot is lehet azon a méreten gyártani, ugyanazokkal az előnyökkel.
A másik dolog meg, a 2 magos 1GHz-es ARM procival szerelt ipad2-n vidáman és zökkenésmentesen lehet használni az alkalmazásokat, nem sok értelmét látom a lóerő vadászatnak (mondjuk asztali gépnél is ma már bármilyen dual core-os gép teljesen lefedi az átlagos igényeket).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.