Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mondjuk nem vészes csak az új sd-től 40000 ponttal marad el... egyre jobb lesz... :D :DD :DDD

(#2) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Most komolyan! Ki az, aki ebben az ár és minőségkategóriában Antutu pontszám alapján vásárol telefont? :U :U :U

(#3) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy S8 is bőven elég már mindenre. Évente telefont cserélni csak a pontszámok miatt értelmetlen.

(#4) Cingáriusz válasza Crafter32 (#3) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Speciel most készülök lecserélni az S8-amat Redmi Note 6 Pro-ra :DDD :DDD :DDD :DDD

(#5) Kokzor válasza Cingáriusz (#2) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Most miért? Csajoknak biztos imponál, hogy több pontja van az adott illetőnek Antutuban, mint a szomszéd Bélukának. :DDD

Amúgy még azt se tartom elképzelhetetlennek, hogy az olcsóbbik S10 variánsnál ez lesz a maximum kijelzőfelbontás. Mondjuk engem az érdekelne, hogy GPU-ban mekkora lesz a lemaradás (már ha lesz egyáltalán) az új csúcs Snapihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#6) janeszgol válasza Cingáriusz (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez érdekes. Miért? Csak kíváncsi vagyok, mert valóban érdekes. :)

#2-re: elképzelem pár év múlva, ahogy bemegy egy ipse a boltba. Jön a finom kis csajszi telefont ajánlani, erre a hapi kinyögi, hogy 90-60-90. A csaj megörül, mert ő pont olyan, régebb óta magányos, erre a faszi: ezt a pontszámot kéne megugrani (906090). Mit ajánl?

[ Szerkesztve ]

(#7) Bossyy


Bossyy
tag

Én is S8 at használok. Még soha nem futottam bele semmilyen élethelyzetben abba a problémába, hogy bármilyen szinten ne lett volna elég. Még a Pie-t is meg fogja kapni az új felhasználói felülettel együtt. Jelenleg még nem tudom elképzelni mi lehetne az a pont ami miatt majd váltanék S10 re (vagy egyenlőre bármi másra). Én nem tudnám igazolni lassan már a kétévenkénti készülékváltást sem.

[ Szerkesztve ]

(#8) INGJOKE válasza janeszgol (#6) üzenetére


INGJOKE
veterán

szeretne végre egy megbízható márkát aki nem húzza le, ez egyértelmű...:D

(#9) noro79


noro79
tag

Annyi mint az iPhon 8. 2 éve 😂😂😂

(#10) Juhaszatti válasza Bossyy (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nekem is pont ez a "problémám". Viszket a tenyerem hogy váltsak, hiányzik egy kis újdonság, frissesség. De annyira szuperül működik az S7E-m még mindig, hogy egyszerűen nem tudom racionálisan megindokolni magamnak hogy miért is kéne lecserélnem.
Arra a vonatra meg nem akarok felülni hogy csak az újdonság varázsa miatt adjak ki egy valag pénzt, ennyire ne daráljon már be a fogyasztói társadalom. :))

(#11) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Csak ennyi? Nem is kell...:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#12) INGJOKE válasza Juhaszatti (#10) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ne gondolkozz... vásárolj... nyomd te is a hazai gazdaságot... gdp-re fel...:D

(#13) gPéter


gPéter
tag

az aksi jobban érdekelne mint az antutu :)

(#14) akooos


akooos
veterán

"6/128? Őrület, hogy nem képesek 64 gb RAM-ot berakni ;] "

Mindenki.

(#15) forgonati


forgonati
őstag

Úgy 150 ezer felett már annyira mindegy mennyi pont. Lassan egy jobb laptop taljasítményét hozzák már ezek, legalábbis nyers erőben. Yeah, 300 ezer felett pontszám, hova szarjak? Az iPhone-k még többet gurítanak mégse kellene ingyen se.

Keelah Se'lai!

(#16) Oneil85


Oneil85
csendes tag

Mondjuk ahhoz képest h közel 300e pont fele járnak 1 éves hardverrel a telefonok, pl. S845 ahhoz képest nem ájulok el. Itt most nem arról van szó h az antutu pontszám mérvadó lenne de új generációs hardver értitek. Fogyasztásra leszek kíváncsi de qhd mellett annyira ott se lehet nagyot várni. Meg kellene maradniuk a gyártóknak full hd felbontáson, telefonokba bőven elég.

(#17) Oneil85 válasza forgonati (#15) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Teljesen így van az antutu nem mérvadó. Én például azért vettem Oneplus 6 t telefont, mert az egyik legjobban optimalizált rendszere van. Igaz mellette erős antutuban is de kb. ez harmadrangú dolog.

(#18) Juhaszatti válasza Oneil85 (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Vannak telefonok ahol állítható a felbontás, pl a Samsungokon HD, Full HD vagy QHD választható. De kisebbre véve sem fogyaszt érezhetően kevesebbet, illetve nagyobbra állítva sem többet.
Persze ha csak natív Full HD lenne, lehet hogy másképp lenne. Ezt sajnos nem tudom.

(#19) Oneil85 válasza Juhaszatti (#18) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Nézd meg a mate 20 szériát. A mate 20 próba qhd amoled panel van es 4200 mah akksi. Élmezőnybe tartozik fogyasztásba, de így is érezhetően jobbat írnak a sima mate 20 ról amibe full hd ips panel van, és 4000 mah akksi. . Ráadásul az ips panel ha jól tudom többet is fogyaszt. Tehát valószínűleg a qhd miatt alakult így a dolog.

(#20) Oneil85


Oneil85
csendes tag

Aztán nembiztos h igazam van.

(#21) Cingáriusz válasza janeszgol (#6) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Mert ahogy jönnek a frissítések az S8-ra, egyre pocsékabb az egész. Ujjlenyomat olvasó nem mindig reagál, chrome-ban valami videót nézek és lerakom kis méretre, akkor úgy összefagy az egész, hogy újra kell indítani, az üzemidő egy vicc. 15%-os töltöttségről képes 5perc alatt nullára merülni és kikapcsolni. Előtte Huawei Mate 9-em volt, a kamerát leszámítva mindenben ezerszer jobb volt mint az S8 számomra. Talán még az Oled kijelző, ami nagyon tetszik az S8-ban, de nem annyira függök tőle, hogy csak ezért ne váltsak.

(#22) Z.É.T. válasza Oneil85 (#19) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az OLED vs IPS fogyasztás nem annyira egyértelmű ilyen szempontból, a Mate 20 Pro topikban linkeltek egy alapos felülvizsgálatot, abban volt a megfejtés. (ez a rosszabbik, LG display, nem tudom, a BOE kijelzővel mi a helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#23) fRooStzzZ válasza Juhaszatti (#10) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Én ugyan így vagyok a N5-el, amire nekem kell arra bőven elég. A N3-at azért cseréltem le, mert nem volt benne képstabi, ami a műtétem után már mondhatni elengedhetetlen.
Ami miatt mégis cserélnék most telefont, az a N5 borzasztó üzemideje, amit ha napközben elő sem veszek csak néha az ébresztő szól benne estére 10p SOT-al lemegy 40% körülire, és 15-27% körül néha ki is kapcsol.
Gondolkodtam egy gyári aksi beszerzését kintről a samsung-tól, de mivel ez már új kora óta ilyen merülős tipus, így elvetettem azt hogy vegyek bele másik aksit.
Gondolkodtam N8 váltáson, de haver azt mondja az is merül mint a titanic. Ellenben a N2-N3 6 illetve 4 óra kijelző időt bírt (még 3 évesen is a N3 esetében) 1,5-2h sot + 3 nap készenléti mellett.
Szóval a N5 abszolult visszalépés volt, de kellett az OIS nekem és mivel Samu illetve Note párti vagyok arra került a voksom. De valamire váltanom kellene már, de engem sem tudnak lázba hozni az antutu pontok, vagy a "16" kamera.
Így én is ott tartok, az a telefon bőven elég lenne nekem, nincs vagyis nem lenne miért lecserélnem ilyen 2-300k+ os telefonokra, ami jóformán semmi újat nem hozna ami kimagasló lenne.
Nem használok FB és tsi alkalmazásokat, nem akarok egy DLS minőségű képeket lőni egy telefonnal, így minek is váltanék. Egyedül az üzemidő miatt valtanék csak.

[ Szerkesztve ]

(#24) INGJOKE válasza fRooStzzZ (#23) üzenetére


INGJOKE
veterán

Neked szerintem bőven elég egy xiaomi 20.000-es powerbank. :D

(#25) <Lacy85> válasza Bossyy (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is S8+-t használok. Nem is tervezek cserét egy ideig.
Páromnak pedig S7 Edge van, ami szintén kifogástalan a mai napig.
Ebből kiindulva még a 3 éves csere sem életbevágó. :D

(#26) Kinder válasza forgonati (#15) üzenetére


Kinder
senior tag

Uhh, megnyugodtam, nekem Iphone SE-m van, és 152k a pontszám :D

(#27) atike


atike
nagyúr

Nem semmi látni, hogy van akit még lázba hoz ez a pontszám... Nyilván a nagyon alacsony nem az igazi, de szerintem már 40-50 000-től bőven jók a telefonok...Na de, hogy 280 000 vagy 340 000...? Számít...?

(#28) Kolondrum válasza Cingáriusz (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt? Alapból valaki a pontokba kapaszkodik? Költői!

(#29) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Szerintem az Antutu "verseny" csak arról szól,hogy ki tud többet kihúzni az akksiból x idōre úgy,hogy negyuladjon ki a telefon :))

Life, Uh, Finds A Way

(#30) <Lacy85> válasza hombre[EU] (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Biztos van olyan, akit érdekel. A Huawei sem unalomból csalt.
Sőt, volt olyan komment is, hogy akinek gyors teló kell, annak mindenképp Mate 20-at kell vennie.
Gondolom a többi flagship nagyon lassú. 😁

(#31) janeszgol válasza Cingáriusz (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem, köszi. Az öcsém is lecserélte az S8cat egy Nokia P7 Plusra, bár néha előkapja a Samut, de amekkora fan volt régen, most annyira utálja a telefonokat. Nekem is S8 a céges telóm, de már nem használom, hanem egy kisebbet helyette.
Természetesen én megtartom az S8cat, sőt majd meg is veszem a cégtől és elrakom.

(#32) mrThomi válasza Z.É.T. (#22) üzenetére


mrThomi
addikt

Hol lehet megnezni hogy a mate 20 proban a roszabbik Lg fele panel van ?

Nothing Phone (2a)

(#33) madkiller


madkiller
őstag

Érdekes úgy tudtam újabb képarány lesz jövőre még nyúlánkabb. Nem lehet ez a felbontás.

(#34) dokee78


dokee78
félisten

Már szerintem majdnem mindegyik gyártó sunyiskodik,mert sokan adnak az AnTuTura.
Mibe tart mahinálni,hogy egy adott SOC,órájelet emeljen,ha benchmark program futást észlel.

(#35) nordo válasza mrThomi (#32) üzenetére


nordo
tag

Mielőtt megveszed a boltban megkéred, hogy kapcsolják le a lámpákat és kipróbálod.

Viccet félre téve, tudtommal sehol.

(#36) Z.É.T. válasza mrThomi (#32) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(#37) Noukoum válasza Cingáriusz (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Alma fanoknak a legkomolyabb érv. :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Totheground


Totheground
addikt

Ilyenkor mindig eszembe jut, amikor a droidok pár éve meg azért jártak az aktuális Apple telefon topicjaba, hogy jól leszarozzák a hardveres teljesítményt, amit már a két évvel ezelőtti csúcs Samsung is “körberöhögött”.
Hogy megváltozott azóta a hozzáállás, hirtelen nem lettek fontosak ezek a tesztek és nem is összehasonlítható a platformok között. ;]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#39) Noukoum válasza Totheground (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez fordítva is adott. Régen az iphoneosok mondták hogy semmit nem számít. Mostmeg.. ;)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) samu74 válasza Totheground (#38) üzenetére


samu74
addikt

Mondjuk ez igaz. :)
De az is ,hogy van olyan gyártó aki az akksi miatt meg a teljesítményt veszi vissza...

-----------

(#41) weberzolee válasza samu74 (#40) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Mások meg nem frissítenek, hogy lecseréld mielött az aksi megdöglik benne :) ki van ez találva, sokszor olcsót vagy ritkán drágát. végeredménybe mindegy mit veszel, ugyanannyit hagysz ott a gyártónál hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#42) mate9312 válasza noro79 (#9) üzenetére


mate9312
csendes tag

Nekem az iPhone 8 "csak" 232ezret kap :DDD Már kíváncsiságból lefuttattam, hány ponttal maradok el a technológiától. :O

(#43) Crafter32


Crafter32
őstag

Kíváncsiságból vettem én is iphone és maga rendszer tényleg jó optimalizált így nem annyira fontos milyen a HW. De szerintem ebből a szempontból a BB OS10 még jobb volt. Androidnak mindenképpen kell az erő, de már jó pár éve elérte a csúcs kategória, hogy bőven elég.

(#44) kali válasza noro79 (#9) üzenetére


kali
legenda

Elolvashattad volna az utolsó betűig a cikket, akkor feltűnt volna, hogy az iPhone-nal a más platform miatt nem feltétlenül összevethető.
Arról nem is beszélve, hogy az iPhone 8 közel sem tud annyit.

Oneil85: A Mate 20-hoz képest, a Mate 20 Pro esetén a kijelző felbontásán túl, az abba épített ujjlenyomat-olvasó is mérvadó fogyasztó, kikapcsolva nő az akkumulátoros üzemidő.

Részemről sosem volt szempont egyik készülék megvásárlásakor sem, hogy hány pontot dob különböző tesztekben, nem is futtatok ilyeneket az eszközeimen.

[ Szerkesztve ]

(#45) Blizzardking válasza dokee78 (#34) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Mibe tart mahinálni,hogy egy adott SOC,órájelet emeljen,ha benchmark program futást észlel"

Ezek a tesztek a hűtésről szólnak, nem a max órajelen elérhető nyers erőről. Semelyik nem bírja végig az Antutut max órajelen, kb 40 mp után throttlingolni kezdenek. Ezért szokták a vérpistikék mélyhűtve futtani az Antutut, mert nyernek vele 20-30 másodpercet max órajelen.

Egyébként itt egy diagram arról (csak kiváncsiságból ránéztem), hogy az elmúlt pár napon milyen órajelen mennyi időt töltött a telóm. Ebből is látszik, hogy az hogy mit tud maxon, totál irreleváns. Ebben volt legalább 4-5 óra játék is. Ott se ment maxon, távolról sem.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46) #11083776 válasza Cingáriusz (#21) üzenetére


#11083776
törölt tag

A szamszung mindig is a leggyatrább,leglasabb,legbugósabb,legfagyósabb,leglaggosabb volt szoftverben.A hardver jó (jó kijelző,3,5 jack,nincs notch) fel kell rakni rá egy tiszta androidot,csak ugrik a gari,vagy egy lineage os-t.

(#47) <Lacy85> válasza Totheground (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ma már kb. platformon belül sincs semmi értelme, nem hogy platformok között.
Pár éve még teljesen más volt a helyzet. Akkoriban szerintem nehezen használtál egy 3 éves telefont kompromisszumok nélkül.

#46: Gondolom S5 óta nem sok samut használtál 15 percnél tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Totheground válasza Noukoum (#39) üzenetére


Totheground
addikt

Engem pl pont nem érdekel a pontszám, elég sok okom van, hogy távol tartsam magam az androidtól.
Csak ez a 180 fokos paradigmaváltás az, amin mosolyogtam egyet.

“Ezért szokták a vérpistikék mélyhűtve futtani az Antutut, mert nyernek vele 20-30 másodpercet max órajelen.”

OMFG, ez komoly? :))

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#49) Noukoum válasza Totheground (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem rád értettem, csak jeleztem hogy ez fordítva is így van sajnos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#50) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ilyen kamerákkal támad a Galaxy S10
Alakul ez.
Kár érte, hogy a lapos kijelzőset ennyire lebutitják.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.