Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ez az első olyan browser design prototípus a Chrome első megjelenése óta amire azt mondom, hogy egész jól néz ki és valami újat hoz. Remélem használható dolog sül ki belőle :)

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A rendkívül sok feature-rel felszerelt Operából (12.x) csináltak egy fapados valamit aminek évekre volt szüksége, hogy használhatóvá váljon megint. Most kezdik előlről?
Mindegy, már úgyis váltottam Vivaldira.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) KBB


KBB
tag

Erdekes koncepcio, de botranyosan korai elozetes meg. Mac-en probaltam(volna) ki, akarhanyszor beirom, hogy "google" es nyomok egy entert kifagy a progi...

(#4) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

A cikk írójának pont a lényeget nem sikerült megfogni. Mutatom:

Opera Neon is a concept browser – a vision of what browsers could become. It is not designed to replace the current Opera desktop browser. However, we do plan to incorporate some of its best new features into Opera for computers as early as spring 2017.

(#5) t72killer válasza Cathfaern (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vajon a mélyben ez is egy chrome skin, vagy valami egyedi? Az új operát lassan már mobilon is hanyagolom, szegény sikeresen küzdötte le magát az egyik legmegbízhatóbból a leginstabilabb böngésző szintjére. Semmi sincs már benne, amiért az eredeti skandináv gyártmányt anno megkedveltem (beépített mail-kliens, gyorsbillentyűk, az iparágban talán első hirdetésblokkoló, akkoriban megbízhatóan működő turbó).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Nekomajin válasza t72killer (#5) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ez is a Chromium motort használja.

A rendes Operában pedig van Turbo és adblock is.

(#7) t72killer válasza Nekomajin (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze h van turbo, csak épp hol megy hol nem. Azt vettem észre, hogy sokszor inkább lassít a kapcsolaton, minthogy gyorsítana.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Chrome meg Firfox add-ons miatt sose értettem Opera miért olyan népszerű, mint amilyen.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#9) Nekomajin válasza t72killer (#7) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Milyen sávszélességgel szoktad használni a Turbót? A fejlesztők kommentjei alapján 1 megabit felett már lassít, a proxy jellegéből adódóan.

(#10) t72killer válasza Nekomajin (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 megabit közelében. Sokszor megy a letöltés/winfrissítés a háttérben, ilyenkor a böngészőnek csak kb 250kbit jut, vagy még annyi se - itt szokott teljesen behalni az Op. míg pl a chrome ha lassan is, de átszenvedi az adatmennyiséget.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) leviske


leviske
veterán

Szomorú, mert régen hasznos funkciókkal voltak egyediek.

(#12) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Könyörgöm, csináljon már valaki egy annyira jól testre szabható felületet, mint ami a régi - 12.x - Operában volt :O

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#13) Mirage válasza Vitamincsiga (#12) üzenetére


Mirage
tag

Egyetértek! Nekem is hiányzik.... :( Még úgy is hogy ez a koncepció alapvetően tetszik, de még nem tudtam kipróbálni.

(#14) Drótszamár válasza Vitamincsiga (#12) üzenetére


Drótszamár
őstag

Vivaldit próbáltad már?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) kovgab


kovgab
aktív tag

Végre egy olyan koncepció ami valami érdekes...
Ha visszatérne az a bizonyos régi érzés, de jó volna :)

Ká Úr

(#16) UnA válasza Nekomajin (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Igen, ez volt a lényeg, és tényleg kimaradt a cikkből: valójában ez csak egy hobbiproject az Operánál.

(#17) alratar válasza Nekomajin (#6) üzenetére


alratar
addikt

Ez is a Chromium motort használja.

Nálam ezért felejtőős, pedig nagyon tetszetős a kinézete. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18) mark!


mark!
őstag

Ha sikerül JÓL továbbfejleszteni, megvan a következő böngészőm. Bár az Edge-el is így voltam..

>

(#19) Nekomajin válasza alratar (#17) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Mert ezen kívül használhatná még a Mozilla motorját, és kb ennyi. Mégis mire számítottál?

(#20) vlevi válasza Nekomajin (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam pl. az a baj a Chrome-ra épülő böngészőkkel, hogy a Chromeban (és így az összes ráépülőben is) kicsit homályosabban, mosottabbak a betűk, mint pl. a Firefoxban. Az Internetexplorer, az Edge pedig a másik véglet, ott viszont förtelmes a betű renderelés.
23"-os FullHD monitort használok évek óta. Persze, majd, ha lesz 4k-s monitorom, amire 200%-ra skálázva pont azt látom, mint FullHD-ban, akkor majd nem lesz mosott a kép. De nem váltok 4k-ra.

Többekközött ezért is maradok a tűzrókánál.
Megnéztem a Neont, de, valóban, tech demónak egyelőre tetszetős, de használni még nem érdemes. Nem mondom, hogy rossz, hanem, hogy ez egy demó.

(#21) mark! válasza vlevi (#20) üzenetére


mark!
őstag

erősen demó :K

>

(#22) alratar válasza Nekomajin (#19) üzenetére


alratar
addikt

Írnak egy sajátot?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#23) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobilon amúgy mostanság az a bajom az operával, hogy a netkapcsolat szüneteltetése után nem akar újra kapcsolódni.

Slusszpoén, hogy a programot újraindítva látszólag nagy elánnal, látszólagos töltési idővel tölti be a korábban nézegetett oldalt - mintha frissítene, de mégse frissít, csak a várakozási idő van és a régi tartalom. A chrome vagy frissít, vagy azonnal mutatja a régi tartalmat...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Nekomajin válasza alratar (#22) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Persze, évek alatt. Hogy aztán azt is naprakészen kelljen tartani, meg legyen még plusz egy motor, ami nem lesz kompatibilis a többivel. 4 éve ebbe tört bele az Opera bicskája. Arra se volt erőforrásuk, hogy a Prestót fejlesszék, nem hogy még új feature-öket is kitaláljanak.

(#25) t72killer válasza Nekomajin (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Magyarul chrome-skinné degradálták a sztem anno legjobb böngészőt. Ha amúgy is egy chrome, akkor inkább használom az eredetit...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) cami][us


cami][us
senior tag

A presto forrása eközben kikerült a netre, sajnos nem szándékosan.

A Neon mondjuk bruttó hülyeség, de manapság az operától nem lehet várni semmi értelmeset.

[ Szerkesztve ]

(#27) saelin válasza vlevi (#20) üzenetére


saelin
veterán

Én is szenvedek ezzel a jelenséggel egy 15"-os notin... Nem is értem, hogy hogy nem lehet normálisan megcsinálni.
Viszont az opera nem produkálja ezt a mosottas betű renderelést, mint ahogy a Chrome.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#28) vlevi válasza Nekomajin (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mozillánál is tervben van egy motorcsere

[link]

(#29) Nekomajin válasza t72killer (#25) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Tudsz mondani egyetlen olyan funkciót is, amit a Presto motor tudott, a Blink nem tudja, és nem tudsz nélküle élni?

Annyira pörögtök néhányan ezen a Chrome skin témán, pedig a különbség pont a felhasználói felületben van. A renderelő motoroknak ugyanazt a dokumentumot kell összeállítani, hiszen a weblapnak a böngészőtől függetlenül ugyanúgy kéne kinézni. Innentől fogva maximum az erőforrásigény meg a sebesség számít, de abban nincs jelentős különbség a motorok között.

Ha neked nem kell natív adblock, vagy bármi más, amit az Opera pluszban kínál a Chrome-hoz képest, akkor használd a Chrome-ot. De a lényeges különbség akkor is a felületben van.

(#30) Nekomajin válasza vlevi (#28) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Azért várjuk meg, hogy lesz-e ebből idén stabil kiadás, vagy csak a dev csatornán mutogatják majd.

(#31) cami][us válasza Nekomajin (#29) üzenetére


cami][us
senior tag

A presto websuit alatt volt, a blink182 nem. Elegáns, gyors, takarékos és talán a legjobban testre szabhatóbb böngető volt a 12-ig.

[ Szerkesztve ]

(#32) t72killer válasza Nekomajin (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a #31-ben is elhangzott, a legpörgősebb böngésző volt anno.

Hozzájött még a gyorsasághoz a gyorsbillentyű-rendszer, amikor egyetlen billentyűvel az adott kedvencre vitt (hogy ezt miért kellett kivenni?? tuti chromium-alapon is megoldható lenne), ill aktív használója voltam a beépített mailkliensnek - nyilván ez is a rendszeralapokkal való inkompatibilitás miatt került ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) alratar válasza Nekomajin (#24) üzenetére


alratar
addikt

Mozillék meg tudják oldani, szóval nem lehetetlen. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#34) Nekomajin válasza cami][us (#31) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

De a Presto az a layout engine volt. Semmi köze nem volt a testreszabhatósághoz. A mostani Operát nem azért nem lehet testreszabni, mert Blink, hanem azért, mert nem implementálták. Lásd Vivaldi, ahol meg lehet, pedig ugyanúgy a Blinket használja.

Az tény, hogy a Presto elég kevés erőforrással beérte, de ezen a téren pont az Operás csapat tett hozzá nagyon sokat a Chromium projekthez. Meg azért azt se felejtsük el, hogy a Chromium elsősorban a multi-processz felépítés miatt használ olyan sok RAM-ot.

@t72killer
A gyorsbillentyűknek meg a mail kliensnek megint csak semmi köze a Prestóhoz.

Amiket itt soroltok, azokat ugyanúgy meg lehet csinálni Chromium alapon is. Egyszerűen csak nem akarják. De pont az előző év után nem lehet azt mondani, hogy az Opera csak egy Chrome skin. Tényleg sokat szerencsétlenkedtek eleinte, de tavaly villantottak három olyan feature-t, ami egyik, náluk nagyobb részesedésű böngészőben sincs.

Nekem is hiányzik egyébként néhány dolog a régiből, de most meg vannak olyanok, amik abban nem voltak.

(#35) t72killer válasza Nekomajin (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Amiket itt soroltok, azokat ugyanúgy meg lehet csinálni Chromium alapon is. Egyszerűen csak nem akarják." - mivel nekem ezek voltak a döntő érvek az opera mellett +a stabilitás (nincs már, amikor legutóbb adtam neki pár hónapot, elég gyakran fagyott vagy szimplán elvesztette a netkapcsolatot), gyorsaság (ez sincs), ezért pápá...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) cami][us válasza Nekomajin (#34) üzenetére


cami][us
senior tag

Mint az elmúlt napban kiderült a presto volt maga az opera+gui és a külső függőségek. Core team nélkül pedig a büdös életbe nem lesz implementálva semmi a websuitból, legalábbis semmi ami érintené a blinket. Ez vonatkozik a vivaldira is.

(#37) Nekomajin válasza cami][us (#36) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Mi derült ki? Hol?

(#38) cami][us válasza Nekomajin (#37) üzenetére


cami][us
senior tag

A forráskód.

(#39) Nekomajin válasza cami][us (#38) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Link? Forrás?

(#40) cami][us válasza Nekomajin (#39) üzenetére


cami][us
senior tag

Reddit, cuckchan, lainchan...

(#41) Nekomajin válasza cami][us (#40) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

És ebből most mi derült ki? Eddig is tudtuk, hogy a GUI meg a layout engine szorosan össze volt drótozva. Részben ez okozta a vesztüket.

(#42) cami][us válasza Nekomajin (#41) üzenetére


cami][us
senior tag

Csak így tovább 😅😂

(#43) t72killer válasza Nekomajin (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most akkor össze van/volt drótozva, vagy sem :DDD ? (->#34)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Nekomajin válasza t72killer (#43) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Ha nem érted az összedrótozva szót, akkor nem kell ám válaszolni.

Te abból indultál ki, hogy az Opera csak egy Chrome skin. Én meg erre azt mondtam, hogy pont a skin számít. Ezzel nem muszáj egyetérteni, de a szavak jelentését hagy ne kelljen már elmagyarázni.

(#45) #24737024 válasza alratar (#33) üzenetére


#24737024
törölt tag

Mozillék meg tudják oldani, szóval nem lehetetlen.

Nyilván nem lehetetlen, de nem éri meg erre erőforrásokat áldozni. Az Opera mögött nincs ott a Google pénze és a Mozilla nyílt forráskódú közössége sem. Azért meg egy cégvezető sem for alkalmazni 100+ új fejlesztőt, hogy időt és pénzt nem sajnálva írjanak nulláról egy böngészőmotort, amitől aztán a végtermék szoftver ugyanúgy fog működni mint korábban és ami befektetés éppen ezért soha nem fog megtérülni. Teljesen irracionális ilyesmit elvárni. Sokkal több értelme van az erőforrásokat új funkciók fejlesztésére összpontosítani a kerék újrafeltalálása helyett. Az a pár hobbikocka pedig aki arra izgul, hogy a kedvenc weboldalát milyen böngészőmotor jeleníti meg a motorháztető alatt, a felhasználóknak elhanyagolhatóan parányi hányadát teszi ki.

[ Szerkesztve ]

(#46) totron válasza Nekomajin (#34) üzenetére


totron
addikt

de ezen a téren pont az Operás csapat tett hozzá nagyon sokat a Chromium projekthez
Azaz?
de tavaly villantottak három olyan feature-t, ami egyik, náluk nagyobb részesedésű böngészőben sincs
Amik...mik..?

(#47) Nekomajin válasza totron (#46) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Natív adblock, böngésző VPN, videó popup, RSS olvasó, energiatakarékos mód

(#48) blash válasza Nekomajin (#29) üzenetére


blash
tag

"Tudsz mondani egyetlen olyan funkciót is, amit a Presto motor tudott, a Blink nem tudja, és nem tudsz nélküle élni?"

Mobilon a classic opera (12.19) sokkal jobban hasznalja a cache-t, nem tolti ujra az elozo oldalt egy visszagomb megnyomasara, vagy ha valtok a mobile, mini es a classic kozt, akkor az elso ketto kozul mar valamelyik ujratolti a korabban megnyitott lapot. A miniben meg rendesen idegesit, hogy ha egy oldalon megnyitok 4-5 linket a hatterbe, akkor ujra letolti, mikor atvaltok azokra. Ettol me'g a 7.x-es mini is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#49) Pete55555


Pete55555
addikt

Kövezzetek meg, de nekem nagyon bejön ez a "demo". Tetszik az új UI, és pl a médialejátszós funkció is nagyon eltalált, csakúgy, mint a fülek kezelése. Csak így tovább.

...Szeretem leracsniztatni...

(#50) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok, nem tudjatok, ez a Neon frissul idonkent, vagy egyszer megmutattak es kesz? Nekem nagyon tetszik az alkalmazas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.