Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

hosugarzonak is siman neznem...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) schawo


schawo
titán

nem kár érte

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Hogy adtak el ebből akár egyet is? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) mikej95 válasza pilóta (#3) üzenetére


mikej95
aktív tag

"Prémium" kategória. Persze, hogy volt rá vevő. Csak azt lenne jó tudni, hány pár csúcs OLED TV és diszkrét hangrendszer jött volna ki az árából.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#5) sixpak válasza schawo (#2) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem....reméljük a designer is nyugdíjba vonul, aki megálmodta ezeket a szörnyűségeket.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6) --ka válasza mikej95 (#4) üzenetére


--ka
senior tag

Én inkább arra lennék kíváncsi és tényleg csak a "hecc" kedvéért, hogy kiknek adták el ezeket? Vannak-e pl. olyan luxus szállók, akik vettek ebből - Velencében egy "barokk" szállóban bőven el tudom képzelni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) EczkE


EczkE
addikt

Szegeny gazdagok, most mi lesz veluk? :(

Asszem mindenféleképpen!

(#8) Solten


Solten
addikt

Nagyon sikeres lehetett... ;]

Saor Alba

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Ahogy kinez csoda, hogy eddig huzta.

[ Szerkesztve ]

(#10) Narasim


Narasim
aktív tag

jajj, ne legyetek már ilyenek! ha legalább 1db 0-val hosszabb lenne a havi jövedelmetek, akkor rögtön értenétek, hogy miért szép ez! ;)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#11) Duck663


Duck663
őstag

"Kinyiffantja ikonikus tévédizájnját a Bang & Olufsen" :Y "Ikonikus", pfff. Inkább sznob TV dizájnt, szerintem ez a megfelelő kifejezés.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) kkf


kkf
aktív tag

hiányozni fog, minden évben megvettem eddig az új modelt ;]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#13) Lacok


Lacok
őstag

Egy idő után majd visszahozzák mint retro dizájn. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) #00137984


#00137984
törölt tag

A nagyszűleink korában a TV és rádió készülékek bútor minőségű fa anyagból készültek. A csőves erősités mellé a fa dobozok jobb hangzást adtak. Akár egy szekrényszerű bútorba voltak beépitve a hangszóróval együtt, és egy ajtó mögé zárható volt használaton kivűl. A Hi-Fi tornyok állványaival ezt a vonalat modern kiadásban újragondolták. Itt inkább az űveg dominált és a Hi-Fi láthatósága volt a fő szempont. Később az ajtó elmaradt és használtak High-End anyagokat és technikákat a hangzás javitása céljából. Mikor hogyan sikerült... :) Még a Sony készitett olyan High-Tech nagyképernyős TV-t, ahol az erősitő és hangrendszer majd a fél készüléket elfoglalta. Volt kétsoros LED Equalizer és sztereó VHS magnó. Egy élmény volt rajta a kölcsönzös filmeket megnézni. :) Videoton TV-nek volt egy ilyen változata, ahol az audió bővités ezt a látványvilágot adta. Projektoros Sony TV-k ezt a minőségi szintet szerintem nem érték fel, de azért igen népszerűek voltak. Itt a PH!-en nem annyira megtürt és elfogadott Soundbar szerintem az ilyen beépitett hangrendszereket feleslegessé tette, ezért logikus lépés ha kivonják a forgalomból ezt a termékdizájnt.

[ Szerkesztve ]

(#15) schawo válasza sixpak (#5) üzenetére


schawo
titán

iszonyú randa

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) mepet


mepet
addikt

Gyönyörűek. Kár értük.

(#17) csabi63 válasza Solten (#8) üzenetére


csabi63
senior tag

A terv ezekkel nem a világ elárasztása volt. Arisztokraták vették kastélyokba, hogy aztán sose legyenek bekapcsolva, és tízezerszám rendelték ázsiai szállodaláncok, csak a név miatt. Bizony, sikeres volt.

(#18) atike


atike
nagyúr

Szerintem sem kár érte...

(#19) AND1


AND1
őstag

Ezt lehet pozitívan is kommentálni: aki szimpatizál ezzel a márkával és a dizájnnal, de nem engedhette eddig meg magának vagy hezitált, az hátha elcsíphet belőle valamilyen csábító árengedményt a következő időszakban.

Minden B&O cikk hozzászólásait megmosolyogtató a PH!-n olvasni.

Egy régi PH-s.

(#20) #25954560


#25954560
törölt tag

remelem lesz meg par hir bizonyos termekvonalak megszunteteserol es akkor elefant csucsra jarathatja a megolessel kapcsolatos szinonima-szotarjat :D (elobb a beo play, most meg ez...)

(#21) Pete55555


Pete55555
addikt

Lehet nem túl szép, de sokkal jobb, mint a lefele sugárzók.
Én szívesen vennék ilyen TV-t, nem feltétlen ezzel a design-al.

...Szeretem leracsniztatni...

(#22) Solten válasza csabi63 (#17) üzenetére


Solten
addikt

£7.5k darabja :Y.. na igen luxus cucc.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#23) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Mindig mókás olvasni, hogy amit nem tudtok megfizetni az sznob :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#24) schawo válasza Carlos Padre (#23) üzenetére


schawo
titán

Nem azért sznob, hanem mert bűn randa, mégis talán* vannak, akik megveszik, mert b&o.

*valószínűleg nincsenek elegen, ezért kell kidobni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Carlos Padre válasza schawo (#24) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Miért lenne bűn ronda? Arányaiban tökéletes, a hangszóró rács még stílusos is. Igaz nincs az a panel ahová passzolna, és a magyar közízlés sem tudja értelmezni, de ez megint nem a tv dizájnjának a hibája. Aki meg egyszer is hallott egy B&O tévét élőben az a továbbiakban megvetően fog minden olyan tesztre nézni, ahol a szolgalelkű bértollnok 5/10-nél nagyon pontszámot merészel adni bármilyen más tévére. Mert a B&O erről szól, a minél kompromisszummentesebb hangvisszaadásról.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) Orcsi válasza Carlos Padre (#25) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Vegre egy hozzaerto ... mar a regi Avant tevek is olyat szoltak, hogy barmelyik fikazo sznobozo osszetehetne a ket kezet ha olyan rendszere lehetne ... de ahogy sokszor megirtam mar, jobb is ha nem mindenkinek elerheto minden...

Peace :)

Same shit, different day!

(#27) tlac válasza schawo (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

néztem 1-2 videót róla, az újabbak hangszórókat behúzzák ha ki van kapcsolva
[link]

(#28) dabadab válasza tlac (#27) üzenetére


dabadab
titán

Amit linkeltél, az más, az Avantnál nem azt a designt tolták, mint a számozott Beovisionöknél, amikről most szó van. Azoknál nem megy sehova sem a hangszóró, mert fixen oda vannak építve.

DRM is theft

(#29) tecsu válasza Carlos Padre (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Miért ne lehetne az a véleménye? Fogadd el, hogy valakinek, esetleg sokaknak egyáltalán nem tetszik.
Szerintem rengeteg nagyon drága holmi van, amire a PH-olvasók többsége azt mondaná, hogy húha, ez igen!, de a B&O termékei nem azok.

A B&O sem technikában, sem dizájnban nem üti meg azt a mércét, hogy pl. nekem tetszen. Persze, ez csak azért lehet, mert én irigy vagyok. :DD :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) tecsu válasza Orcsi (#26) üzenetére


tecsu
addikt

"Szóltak"?! Egy tévé szóoól??? Egy már nem belépő szintű tévéhez minimum illő a hangsugárzó szett.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) MikeRenton válasza tecsu (#29) üzenetére


MikeRenton
tag

Az a nagy helyzet, hogy idehaza a vizuális kultúra a béka segge alatt van. Az erre való nevelés katasztrófális. Grafikusként mondom, hogy a lakosság nagyrésze visszaadhatná a szemét a teremtőnek:D
Minden B&O cikk alatt azt kell olvasni, hogy a minőségi anyaghasználat, a tudatos, esztétikumra való törekvés a tervezés során, mind-mind „süket fülekre talál” az itteni olvasóknàl (ha élhetek ilyen furcsa képpel:D).
Egy hétköznapi szórakoztató elektronikai termék megtöri az enteriőrt. Két irány van melyek során az enteriőr és az elektronikai eszköz pozitív kapcsolatot képesek ápolni.
Az első a semleges, sallangmentes minimalizmus (pl Google Wi-Fi). Ezek nem törik meg az enteriőrt, belesimulnak. Nincs szükséges rossz, ez már pozitívum ugye. Viszont a másik irány...
Mikor egy tévé, például egy efféle B&O tévé autonóm jogán, mint az enteriőr értékes eleme képes működni.
Az ízlés bár szubjektív, de azt el kell ismerni, hogy egy ilyen termék mint írtam, önnön jogán működik, mint dizájn elem. Akár központi elemként is lehet rá tekinteni a lakberendezés során. És az ilyen gyártóból van a kevesebb. Ezek tények. Amiket, ha nem ismertek el, akkor is tények maradnak a szubjektív ízlésen felül is.

(#32) Orcsi válasza tecsu (#30) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Igen szoltak .... mivel kijelzot nem tud gyartani a B&O ezert mindig is a hang resszel probaltak extrat adni, meg egy ket kepjavito megoldassal ... nagy sikerrel ... egy B&O teve melle nem kell center sugarzo es sima tv adasra boven elegendo a sajat hangrendszere, ha brutal hang kell akkor meg csak radugsz ket vagy negy beolabot ket katt a menuben es olyat szol hogy csak na... aki ismeri a B&O tortenelmet es akar vegig is jarta azt a termekein keresztul az tudja mirol van szo... a mai amit tvnek neveznek mint olyan szerintem egy tevut legyen inkabb csak egy nagy monitor es akkor az ember vesz melle hangszettet media lejatszot stb. vagy vesz egy B&O TVt es az megoldja a napi igenyek kb 90 %at...

Egy regi Beocenter AV5 pl meg ma is szenzacios megoldas... de mondom izlesek es pofonok .... csak nem szeretem ha valaki leszaroz valamit amit valoszinuleg nem is latott probalt eloben ... pl technikai szint neked nem uti meg a szintet hat ez nekem pl furi...

Same shit, different day!

(#33) B-enji


B-enji
tag

Ez egy különleges dizájn, amely nem arra törekedett, hogy mindenki ízlésének megfeleljen. A művészetet lehet érteni és nem érteni. Ez egyáltalán nem baj, sőt, tulajdonképpen ez teszi azzá...
A B&O-nak ez a formavilága, anyaghasználata, egy hasonló elvekre épülő lakberendezési környezetben, ahol fa, üveg fém anyagokat használnak minimalista enteriőrben, szerintem oda kifejezetten passzol.

(#34) Orcsi válasza MikeRenton (#31) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ott a pont... es ha ez parosul kompromisszummentes technikaval az sok penzbe is kerul ... es aki megveszi az biztos ertekelni fogja. En pl design elemkent hasznalom oket de nem mellekes a hangzassem ha epp az kell...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#35) atike válasza Carlos Padre (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Te azt honnan tudod, hogy ki mit tud megfizetni? :F Elég mókás ilyet olvasni... :DDD

:P

(#36) Samott válasza MikeRenton (#31) üzenetére


Samott
addikt

Jo, de azert szogezzuk le hogy ez a dizajn akkor is ocsmany. Lehet hogy 15 eve a bevezetesekor meno volt (nem), de egy LG W7/W8 mellett azert nevetsegesen mutat. Es bar az is draga, de ott kapsz a markaneven kivul is valamit a penzedert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37) Carlos Padre válasza atike (#35) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ismersz valakit az itt sznobozók közül, aki simán megvehetné, de csak azért nem teszi, mert neki túl sznob? ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) B-enji válasza Samott (#36) üzenetére


B-enji
tag

Ne szögezzük le, mert ízlésről kár vitatkozni. Valakinek van ízlése, valakinek nincs. Akinek nincs, az nem érti azt akinek van (és általában ennek becsmérlő hangot is ad), akinek meg van, az pedig intelligenciából nem ócsárólja fennhangon azt, ami neki nem tetszik.

(#39) -Skylake- válasza MikeRenton (#31) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az elso ertelmes hozzaszolas a topikban.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40) D.Va


D.Va
senior tag

Nem értem mi a baja itt sokaknak a dizájnnal... Valószínűleg a fórumozók többsége nem lát túl a saját átlagos lakótelepi hótegyszerű lakásán, illetve nincs képzeletük. Nagyon sok olyan hely, lakás van ahol igenis jól nézhet ki egy ilyen TV... Én sem vagyok milliomos, soha nem lesz ilyen TV-m...



[ Szerkesztve ]

(#41) -Skylake- válasza D.Va (#40) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezekszerint erted mi bajuk, mert pontosan az amit leirtal.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) D.Va válasza -Skylake- (#41) üzenetére


D.Va
senior tag

:DDD :DDD :DDD ;]

(#43) dingdongkng


dingdongkng
tag

Rettenetes, hogy milyen emberek vannak itt. :) Ez persze egy vicc. De megpróbálom elmagyarázni, hogy ennek a TV-nek mi a lényege. Először is nekem maga a design is borzasztóan tetszik, de ez szubjektív. Nem mintha amúgy, ha valaki nem az Apple minimáldesign iskoláját követi, és a termékein formatervi elemeket merészel használni, élve elégetik. Utána meg dühöngve sír mindenki, hogy minden ugyanúgy néz ki.

De itt nem erről van szó. Ezt a TV-t akármilyen drága egyéb TV-vel nem szabad összehasonlítani. Ez a TV azért néz ki így, azért kerül ennyibe, és azért ilyenek a specifikációi, amiért egy öreg Rolls Royce is tökéletlen műszakilag. Mert nem ez a lényeg. Ehhez képest minden akármilyen csilló Eurós 27k-s Koreai Kínában összetákolt csúcsmodell egy nevetséges tömegtermék. Egy olyan tömegtermék ami akár 5 év múlva karcosan levert sarkokkal bizonytalan műszaki állapotban ott fog heverni valahol egy bolhapiacon, és két szerencsevadász illető azon fog veszekedni, hogy ér-e 5000 ftot. Mint ahogy akármilyen S-merci is 10 év műlva füstölő dízelmotorral fogja utolsó leheletében még a kivarrt kisstílű bűnözőket szolgálni, akik azt hiszik, hogy ők hugyozták az univerzumot, közben olajcserére sincs pénzük. És a Rolls Royce ezért volt különleges. Ezért képvisel(t) értéket. Mert a phantom előtt az amerikai rapsztárok horizontján nem létezett, mert öregkorukban gyűjtők veszik őket, nem lecsúszott drogdílerek. És ez a TV is ugyanilyen. Azért néz ki így, hogy megosztó legyen. Azért néz ki így, hogy a Győzike lakásában véletlenül se mutasson sehogysem. Jellegével tartozik az elitbe, nem az árazásával. Ez egy olyan kornak az emlékét próbálja meg visszaidézni, amikor a fa az üveg és a fém mindenhol előfordult a műszaki cikkekben. Amikor egy rádió értékes volt, és aki csinálta úgy csinálta, hogy szép és tartós legyen. Amikor az autókra a coachbuilder ráírta egy fémplakettre a nevét, mert büszke volt arra amit csinált. Manapság a legtöbb gyártó fel sem vállalja a múltját, de mindenesetre igyekszik takargatni,

Lehet, hogy nem ez a legjobb TV a világon, de ha semmi más a világon, elég nagy tisztelet jár azoknak a cégeknek, akik elfogadják, hogy a múltban sem volt minden rossz, és hogy a jellegzetesség nem hátrány hanem erény.

Edit helyesírás: Sajna az Opera az egészet aláhúzza pirossal, így nehezen olvasható az ablakban.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#44) --ka válasza -Skylake- (#41) üzenetére


--ka
senior tag

...én is ilyesmit írtam korábban.

Most legyek megsértődve, mert ráadásul még tetszenek is ezek a TV-k. Sajnos nincs hozzá megfelelő házam, megfelel bútorokkal.
:D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#45) atike válasza dingdongkng (#43) üzenetére


atike
nagyúr

Rettenetes, ha valaki leírja, hogy neki nem tetszik ez a dizájn...? :U Az komoly.

(#46) -Skylake- válasza atike (#45) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem , egyaltalan nem ez a rettenetes. Az a rettenetes, hogy ha itt lejon valami cikk amiben a termek akarcsak kicsit is premium, egybol szettrollkodjak alatta azok akiknek egyebkent nem is alternativa a termek. Az NEM velemeny, hogy dikk kinek kell ez a szar. Ez nem velemeny. Amit a #31ben leirt a srac, na az velemeny. Majd ha hasonlo kaliberu megjegyzes erkezik arrol az oldarol, akinek nem tetszik, akkor majd nem irja le senki, hogy rettenetes olvasni ami itt megy. Addig viszont tokeletesen igaza van.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#47) dingdongkng válasza atike (#45) üzenetére


dingdongkng
tag

Nem, az hogy valakinek nem tetszik, mint ahogy egyetlen sorral lejjebb írom, az nem probléma. Az ízlés szubjektív.

Hogy adtak el ebből akár egyet is? :F

"Prémium" kategória. Persze, hogy volt rá vevő. Csak azt lenne jó tudni, hány pár csúcs OLED TV és diszkrét hangrendszer jött volna ki az árából.

Szegeny gazdagok, most mi lesz veluk? :(

"Kinyiffantja ikonikus tévédizájnját a Bang & Olufsen" :Y "Ikonikus", pfff. Inkább sznob TV dizájnt, szerintem ez a megfelelő kifejezés.

Nem azért sznob, hanem mert bűn randa, mégis talán* vannak, akik megveszik, mert b&o.

Ezekkel a megnyilvánulásokkal van baj példának okáért. Mert azért ha valakinek nem is tetszik, azért ez a formaterv arányos, minőségi, és egységes. A "randa" szóhasználat ilyen esetben mindenesetre objektív tévedés.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#48) dingdongkng válasza -Skylake- (#46) üzenetére


dingdongkng
tag

Köszönöm szépen. :)

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#49) #72042496 válasza atike (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a rettenetes, hogy a legritkább amikor emberek olyat írnak, hogy adott dolog nekem nem tetszik, nem nekem való, nekem túl drága.

Ehelyett az megy, hogy ronda/szar, a birkák/sznobok majd veszik, túlárazott.

Ebben a témában is elég kevés az a fajta véleménynyilvánítás, amelyikkel tudnék azonosulni. A frissebbek közt már vannak teljesen szimpatikus, és végre pozitív hangvételű hozzászólások.

[ Szerkesztve ]

(#50) sixpak


sixpak
nagyúr

Megpróbálom summázni a véleményeket:
- mindenki koldus paraszt akinek nem jön be a formaterv, meg különben is a panel 10. emeletéről ne ugassanak, nézegessék tovább a 21 inches crt-t, 12nm-en, légkondi nélkül.
- Akinek nem tetszik a design, az csak izlésficamos kretén lehet, nem is tudja mi az a művészet, szánni való egyedek....ja és emellett az intelligenciának is híján vannak, mivel értelmes ember nem ad hangot a véleményének, ha valami nem tetszik neki, hanem mélyen hallgat.
Előre grafikusok, designerek, meg nem értett művészlelkek, kiáltsátok a parasztoknak, hogy ez művészet, nem értetek hozzá!

Amúgy a cucc, mint tv, továbbra sem bejövős, pedig nem is panelban lakom....kertvárosi paraszt vagyok. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.