Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az kormanyokhoz, kontrollerekhez nem letezik olyan szabvanyos protokoll, amivel kompatibilisse lehetne ezeket tenni mindenfele konzolhoz es PC-hez?

Amugy, amilyen gyenge a forint en felretennem iden az ilyen vasarlasokat. Max. ha beesik valami tuti a BF alatt. Nagyon rossz kombo a rovid ido alatt bekovetkezo arfolyamromlas, a 360-370-es euro szint es a 27% Afa.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

A notik siman dragultak kb 30%-ot.
Az elso oldalon levo hardvertipp nekem szimpi. Eleg is lenne nekem sokaig. Lehet, hogy a vga-nal van optimalisabb megoldas, de engem ez nem erdekel, nekem tetszik az a 8 gigas 2060S.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) DjFlanker válasza janeszgol (#2) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

A proci + alaplap kombó nekem is szimpi, az én igényeimre elég lenne.

A forint árfolyamának (középtávú) javulására, az ÁFA csökkenésére meg nem blazírozzunk,mert 1% esély van rá..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#4) Duree


Duree
veterán

Ezek a design házak egyre drágábbak, és igazából szerintem nem is praktikusak.

duree54

(#5) villamos


villamos
őstag

Lehetne egy olyan cikk, hogy konzol áron (PS5 184990Ft) játékos gép...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

Na, rácsodálkoztam, hogy normális ajánlatok... aztán jött a folytatás... :(

Tigerclaw: Hahaha... a Ft bevezetése (1946. feb., 1Ft=1$) óta melyik kormány alatt nem romlott a vásárlóértéke? :F

Duree: A legtöbb nem, de nem is arra tervezik. Nekem a nyolcszög forma bejövős, de 12cm ventikkel kenjék a hajukra, meg 4 szív be, és 1 ugyanakkora ki? Na, ez a nem praktikus. Rögtön megfordítanám az elsőket, alsót meg ki, no de ott az üveglap...

villamos: Rengeteg játékos gépet kapni 200e alatt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) Kansas válasza villamos (#5) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, csak csalódás lenne, mert örülsz, ha 1080p/60-ra kapsz annyiért gépet. a teljes értékű konzolok(PS5/XB Series X) pedig 4K/60-ra lőnek, sőt utóbbi már 4K/120-at is belengette...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

137e egy kifutó középkategóriás videokártya, valami nagyon nincsen rendben. :(

(#9) villamos válasza Kansas (#7) üzenetére


villamos
őstag

Nem, mert meg sem fordul a kis fejecskémben hogy konzolt vásároljak, és bőven elég az 1080p is...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) lo_jo válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


lo_jo
senior tag

A kormányok és kiegészítőik mind kompatibilisek pc-vel, ha nem is közvetlenül, de a legtöbb gyártó által árult átalakítóval, ami filléres tétel bármihez képest, ami ebben a kategóriában mozog. Konzolra pedig ez az üzleti stratégiájuk, hogy ha egy kormány alappal letetted náluk a voksod, akkor magukhoz kötnek a teljes rendszerrel.

A gyenge forint erősödése nem igazán várható, ahogy a 27% áfa csökkentése sem, így én azt mondanám, hogy most vegyen, akinek kell, mielőtt még 400 lesz az euro.

[ Szerkesztve ]

(#11) Kansas válasza villamos (#9) üzenetére


Kansas
addikt

Ha most akarsz annyiért PC-t venni, azt mondanám, várj még, míg kijönnek az új AMD procik és az AMD/NVidia alsó-középkategóriás VGA-k - tehát kb úgy jövő márciusig, ha tudsz, mert azok lejjebb fogják nyomni a mostani középkategória árát, és kis szerencsével 100e alatt ki lehet majd fogni pl. RTX 2060-at vagy 5600XT-t, de gyanítom , olcsóbb lesz a 10400/F is, vagy a 3500X és talán a 3300X is(ahol kapni)...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) b.


b.
félisten

Jó kis ajánló volt, nagyon bejöttek az extrém házak :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Dr. Akula válasza Kansas (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lengetni lehet, az nem kerül semmibe, de a PS4 Prot is 4K-ra hirdették, aztán a Red Deadet csak fél4K-ban bírja 1980x2160(!). A 4K/120Hz-et valószínűleg itt is a pasziánszra kell érteni.

(#14) ollie válasza villamos (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hasonló áron, 1 hete állítottam össze gépet a lányomnak:

MSI Ventus XS GTX 1650 Super OC
Ryzen 3 3100
Asus Prime B450M-A
G.Skill 2x8GB 3600MHz RAM (csak 1000Ft-tal került többe a 3200-nál)
WD Blue 3D 500GB SATA SSD
Be Quiet System Power 500W 80+ Bronze (ez nagyon túl van lőve, de belefér a Ryzen 5 3600 és egy RTX 2600/2700 is később)
Zalman i3 Midi ház, amiben eleve 4 ventilátor van, és olcsó

Ez kb 200k volt, a kevesebb ramon (8GB a 16 helyett) vagy gyengébb VGA-n (1650 sima, esetleg egy GTX 1050 Ti) lehetne spórolni, de szerintem nem érdemes. Még lehet 400-as (de 80+-os) tápegység is, mert az is bőven kiszolgálja.

Ezzel szinte minden játékban jelenleg is megvan 60+FPS a legmagasabb grafikai beállításokkal, 1080p-n: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#15) Kansas válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Az ne is zavarjon, hogy GPU-ban a PS5 a PS4 Pro-ra, az Xbox Series X meg a One X-re dupláz rá teljesítményben, és akkor a CPU 2x4 Jaguar mag (2,1/2,3GHz-en) helyett 8c16t Zen2 mag (3,5/3,66GHz-en) se kis ugrás kakaóban...

A 4K/120Hz-t pl. Halo: Infinite-re, Gears 5-re, Rainbow Six Siege-re és egyéb, főleg multi címekre kell érteni, nyilván megfelelő kijelző használatával(HDMI 2.1). Gondolom nem minden, a listában szereplő játék fog natív 4K-ban menni, lesz amelyik megtartja az eredeti felbontását(előző generációs címek főleg, ha csak ki nem jönnek újrakiadásban), illetve tuti itt is szóba kerül a felskálázás pl 1900p-ről, vagy a checkerboard rendering, hogy tuti meglegyen a 120Hz, de ezeknél a pörgős multiknál nem igazán a részletesség a fontos, PC-n is le szokás őket butítani, hogy az fps meglegyen.
Az offline játékokat meg gondolom 4K/60Hz-ra fogják optimalizálni, oda fölösleges is a 120Hz, inkább tesznek be raytracinget meg egyéb extra eye-candy-t vagy kitolt látótávot helyette...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Dr. Akula válasza Kansas (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ne zavarjon hogy a duplázással épp meglesz a 4K@30Hz (RDR2), nem a 120...

Az a baj ezekkel a marketing vetítésekkel hogy valaki a végén még el is hiszi. Bemondják hogy 4K meg 120 Hz, és már kombinálnak hogy 4K-ban lesz meg a 120 Hz. Egy ilyen hardveren... Közben meg a szokásos "VHS-ről upscalezve", gyári mosott szar "effekttel".

"PC-n is le szokás őket butítani, hogy az fps meglegyen."

Nem szokás, nem azért vettem 4K-s monitort meg 2080Ti-t hogy kelljen. Pc-n tisztességes hardvert szokás alárakni, ami tudja is amit kell.

(#17) Kansas válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Természetesen a legszarabbul optimalizált játékkal kell példálózni(RDR2... már bánom, hogy store-ból vettem meg PS4-re nem lemezen, így nem tudom eladni), még véletlenül se nézd meg, mi van a linkelt cikkben írva... RDR2 még véletlenül sincs köztük.
A 2080Ti-vel a helyedben nem ugrálnék, két pro konzolt lehet venni abból amit adtál érte és esélyes, hogy még marad is utána...

A konzol mindig is a komplikáció mentes budget gaming terepe volt, ha az exkluzívokat nem számoljuk, akkor a fő előnye az ára és hogy nem kell pl. driverekkel szívni, kompaktabb egy átlag gamer PC-nél és bug is lényegesen kevesebb van, mint PC-n.
Ha neked minden is kell(4K és sok fps és minden setting maxon), akkor játssz PC-n, fizesd ki érte a magasabb árat(saccra úgy 4-5 konzol árát) és légy boldog vele.
Aki meg úgy gondolja, hogy neki elég a 4K/30-60 offline és nincs rá sok pénze, az töredék árából vesz egy konzolt, és vígan elvan vele.
Aki meg úgy van, mint én, az vesz konzolt is, PC-t is(az egész PC-m került annyiba, mint megjelenéskor egy 2080Ti, igaz, nem is 4K-ra van), és játszik, amelyikkel épp akar... ha az adatlapod érvényes még, akkor mintha te is vettél volna konzolt az über-PC-d mellé... ráadásol pont Xboxot, aminek kb. az összes játéka elérhető PC-re...

"Nem szokás, nem azért vettem 4K-s monitort meg 2080Ti-t hogy kelljen." - ezt meg beszéld meg a multis fps-huszárokkal, hogy miért veszik le a grafikát, én nem tartozok közéjük, konzolon meg duplán eszembe sem jut multi-fps-t tolni kontrollerrel...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#18) XuChi válasza ollie (#14) üzenetére


XuChi
addikt

Nálam is hasonló a helyzet VGA-ban. Nemrég sikerült lecsapnom egy R5 1600AF (R5 2600)-ra és melléraktam egy Gigabyte GTX 1650 Super-t. Igaz nálam 32GB RAM van (de tök fölöslegesen), és 1200W Dual System táp (megmaradt a régi konfigból), de nem is ez a lényeg.

A VGA nagyon pozitív csalódás volt nekem is. Korábban el nem tudtam volna képzelni, hogy egy belépő kártyát vegyek magamnak. De tényleg tök elég arra a heti 1-1 óra játékra amire nekem időm van. És 1080p High-Ultra hozza az 50-80FPS-t játékoktól függően.

Bár megvallom az ára nagyon durva most már a VGA-knak. Ennek a kártyának valahol 40K környékén kellene lennie. És az összes kártya árából simán le lehetne vonni legalább 30%-ot, mert egyik sem éri meg azt az árat amit elkérnek érte.

2060S-en mi az annyuk úristene kerül 135K-ba ??? Azt a kártyát max 100K-ért kéne adni.

Tudom-tudom, infláció, forint-dollár-euro árfolyam, kabzsiság stb stb. :(((

(#19) janeszgol válasza ollie (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Tetszik az intelligens összeállítás. Ez egy jó induló konfig. A sima 1650 nem éri meg az árát. Már akkor sem érte meg, amikor megjelent.
Magamnak is elfogadnám. (Max 1080p/30fps.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) szaszabee


szaszabee
aktív tag

A Jonsbo MOD3 jó kis ház Coguar kopintás Az aliexpressen jó kis kiegészitöket lehet hozzá rendelni vizhütés rgb világitás stb

(#21) Piftuka válasza ollie (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Jó kis gép ez még évekig!

(Most ránéztem az Árukereső oldalára, és sajnos kifogytak a "Best Buy" Radeon videokártáyk. Egy-két hete még a ~40.000 forint körüli ársávban volt Sapphire Pulse RX570, és az Alza-nál volt jó áron XFX és valamelyik másik RX580 is...

Gondolom, nem véletlenül fogytak el. Ezek teljesen remek videokártyák bármilyen modern játékhoz egy ilyen korrekt Ryzen alapú konfigban.)

"Aquila non captat muscas."

(#22) mekka_kola válasza Piftuka (#21) üzenetére


mekka_kola
tag

Yupp, az 1650Super nekem is bejött, jó választás volt még év elején. Persze nem csúcs kártya, de a játékokat amikkel játszom nagyon szépen viszi full HD-ben maximális részletességgel. Egy Vega 8-at váltott le. :D Egy pár évig remélem még ki fog szolgálni, de sosem lehet tudni, mikor gyűrűzik be valami új technológia, ami elmossa az akkori hw-eket. :)

(#23) Duree válasza villamos (#9) üzenetére


Duree
veterán

Örülök , hogy ilyet is hallok mert nagyon igazad van. Sajnos ma már mindenki a 4k vagy a 8K bűvöletében él.

duree54

(#24) Kansas válasza Duree (#23) üzenetére


Kansas
addikt

Ne aggódj, nekem is a PS5 lesz az egyedüli 4K gaming cuccom, A PC-m addig nem fog 4K-ra váltani FHD-ról, amíg az LFC-képes(120+ Hz) 4K monitorok nem lesznek elérhető(100-130e Ft)árban, és nem lesz elég egy kb. hasonló árú VGA a meghajtásukhoz... és az még jó pár év... tippre 2-3 biztos...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) Weaver


Weaver
senior tag

Kint lenni már hideg van, meg veszélyes is :U

(#26) Dr. Akula válasza Kansas (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most csak azért kéne egy Csincsung 23-at, mert az tök hjól optimalizált, de senkit nem érdekel, és ezért nem is fog funi sehol?

"A 2080Ti-vel a helyedben nem ugrálnék, két pro konzolt lehet venni abból amit adtál érte és esélyes, hogy még marad is utána..."

Lehet, csak ugyanazt a teljesítményt nem, nem nekem kell visszabutítanom 4K alá a játékot hogy egyáltalán folyamatos képet adjon 30 fps-sel...

"Aki meg úgy gondolja, hogy neki elég a 4K/30-60 offline és nincs rá sok pénze, az töredék árából vesz egy konzolt, és vígan elvan vele."

Itt nem erről volt szó, hanem a 4K@120Hz meséről.

"Aki meg úgy van, mint én, az vesz konzolt is, PC-t is(az egész PC-m került annyiba, mint megjelenéskor egy 2080Ti, igaz, nem is 4K-ra van), és játszik, amelyikkel épp akar."

És ennek mi köze a témához? Mellesleg ha megnézed a konfigomat, PS4+X1X+pc, akkor most hitelesebb lettem?

(#27) nexplo


nexplo
őstag

A házak szuperek, én is régóta szemezgettem velük. Egyedül a design tetszik, a tervezésük itt-ott hagy kivetnivalót maga után, pedig ennyi pénzért nem hiszem hogy ne fért volna bele kicsit több technikai bravúr. Esetleg árban lehetnének olcsóbbak és akkor már valamelyiket tuti beszereztem volna. Példa: nekem Thermaltake CORE P3-P5 házaim voltak ennél sokkal olcsóbban szereztem be és a hűtésük ezeknél tuti jobb volt. Pedig ezek "extrábbak" kinézetre sokkal :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) ollie válasza XuChi (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a VGA-k túl drágák. 3-4 éve vettem GTX 1050 Ti-t 40-45k körül, és az a durva, hogy alig kevesebbért adtam tovább kb másfél éve (35k). Na, az nagyon jó ár/érték arányú VGA volt (és most is kb ennyibe kerül újonnan).

[ Szerkesztve ]

***

(#29) nexplo válasza ollie (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Amilyen bolondok most a kártya árak még nyerni is lehet rajta egy év alatt. Korábban egy jó áron szerzett vga karit most többért is el lehet adni.. Brutál mi megy a piacon :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Kansas válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


Kansas
addikt

"Csincsung 23" WTF ki beszélt ilyenekről, a listában ami a linken van, javarészt ismert játékok vannak, amivel sokan játszanak - én speciel nem, de nem számít.
a 4K@120Hz nem mese, de nyilván nem fogja minden játék tudni, alighanem csak azok, amik nem nagyon erőforrás-igényesek, de ezt már írtam, biztos értetted is, csak felfogni nem akaródzik, mert könnyebb leegyszerűsítve fikázni mindent, nehogy már a PC masterrace-en kívül más is jót kapjon, főleg ne olcsón...

"nem nekem kell visszabutítanom 4K alá a játékot hogy egyáltalán folyamatos képet adjon 30 fps-sel" Hát ne butítsd, senki nem kért rá! :W
Arra kértelek a sorok közt, hogy ne a saját elvárásaid kérd számon másokon, nagyon sokaknak teljesen megfelel, amit az idei konzolok fognak tudni, nem kell nagy arccal lenézni őket a magas lóról.

"Mellesleg ha megnézed a konfigomat, PS4+X1X+pc, akkor most hitelesebb lettem?"
Nem, igazából ezt olvasva inkább egy szólás, a "vizet prédikál és bort iszik" jut az eszembe - ha annyira cudarbaromirohadtjó a géped, hogy azon aztán nem kell kompromisszumot kötni 4K-ban sem, mi a fészkes fenének vettél konzolt? A PS4-et még csak-csakmegértem, az exkluzívok miatt, én legalább is eredetileg azért vettem, de Xbox One X? Ami játék arra van, az mind van PC-re is, neked kompromisszum nélkül... :C vagy mégse derogál annyira a kompromisszumos játék, amennyire bő nyállal szidod?

Jut eszembe, egy korábbi szösszenetedből: " "VHS-ről upscalezve", gyári mosott szar "effekttel"" 1440p-ről 4K-ra upscale-elt és effekttel feljavított működést PC-n DLSS-nek hívják és mostanság mindenki isteníti(gyanítom nélküle neked se lenne olyan kompromisszum-mentes a 4K élmény, DXR bekapcsolása mellett legalább is)... akkor most hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) Dr. Akula válasza Kansas (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

4K@120Hz-et még egy 3090 se fog nagyon tudni (max gyengébb grafikás játékokban), nemhogy egy konzol, amiben jóindulattal is csak középkategóriás GPU van. Oké hogy optimalizálás, de nem ennyire. Vagy 4K, vagy 120Hz, de együtt nem. Talán pasziánszban.A 8K-ról meg ne is beszéljünk, még 3090-en is unreal, itt meg már azt is bedobták a marketingesek. Oké hogy az üres desktopot meghajtja, de már mindenki azt hiszi hogy majd a GTA-t fogja vele annyin játszani. Az eddigi konzolok se tudták azt amit bekamuztak a gyártók, a prevgennél is fullHD-ról szólt a mese, aztán jöttek a tesztek hogy X1 720p, PS4 900p...

"Arra kértelek a sorok közt, hogy ne a saját elvárásaid kérd számon másokon, nagyon sokaknak teljesen megfelel, amit az idei konzolok fognak tudni, nem kell nagy arccal lenézni őket a magas lóról."

Még mindig nem erről volt szó, hanem a 4K@120Hz meséről. Elhiszem hogy megfelel, de akkor se lesz 4K@120Hz. 4K@60Hz vagy fullHD@120Hz inkább.

"ha annyira cudarbaromirohadtjó a géped, hogy azon aztán nem kell kompromisszumot kötni 4K-ban sem, mi a fészkes fenének vettél konzolt?"

Lehet hogy meglepő lesz számodra amit most mondok, de: a játékokért. GTA5 és RDR2. Hiába futna jobban pc-n, ha (akkor még) bejelentés szintjén se létezik (vagy visszatartják mint a GTA-t).

Biztos jó is a DLSS, de ettől még nem 4K@120Hz. David Copperfield trükkjei is jók, de attól még nem megy át a kínai nagy falon. Ezt nem árt leszögezni, mielőtt jön a szokásos "miért nem veszel konzolt, fele annyi pénzből 2x jobb grafika"...

(#32) Kansas válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Még egyszer, utoljára: senki nem mondta, hogy minden játék 4K/120Hz-ben fog futni az új konzolokon. Még csak nem is a többség.
Linkeltem a listát, amik a 120Hz-t támogató játékokat tartalmazza - nyilván nem mind fog 4K-ban menni 120fps-t, többségük valami felskálázós trükköt fog használni, és azt is lehet tudni, hogy az adott konzolgenerációra jobban optimalizált játékok nem startkor szoktak jönni, startkor az ilyen "Monster Boy and the Cursed Kingdom"-szintű cuccok fogják egyszerre tudni a 4K-t is és 120Hz-t is(meg esetleg pár előző genről felújított cím), de később(1-2 év után) jöhetnek komolyabbak is. Az Xbox Series X vagy 20%-kal erősebb, arra talán hamarabb.

Abban igazat adok, hogy az RDR2 szintű AAA techdemók aligha fognak 4K/30 vagy jobb esetben 4K/60 fölé jutni, de offline "lassú" játékoknál nem is létszükséglet.
És nyilván lesznek olyan játékfejlesztők, akik 4K-hoz és/vagy 120Hz-hez szükséges kraftot inkább extra effektekre(RT, hogy mást ne mondjak) költi, és a renderelési felbontásból és/vagy frissítésből visszább vesznek, mondván egyszeri gémer úgyse veszi észre - szerencsére a többség valóban nem, aki meg igen, annak még mindig ott a PC...

Ezzel együtt a te "de akkor sem" toporzékolásod továbbra is nevetséges, ennél többet inkább nem foglalkoznék vele, ha mindenáron akarod, egyezzünk meg abban, hogy nem értünk egyet, aztán lássuk, melyikünket igazolja az idő...

Egyébként 3090 8K gaming... ha már szóba jött. Doom Eternal, Forza Horizon, illetve Control(gyakorlatilag 1440p, DLSS-sel), Death Stranding. Pasziánszot nem nézett...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) keembo válasza ollie (#14) üzenetére


keembo
tag

Szerintem a tápon se kell lespórolni a teljesítményt, azt is jól belőtted.

(#34) BiP válasza ollie (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

a legmagasabb grafikai beállításokkal,
És ez máris a konzolszint felett van.

(#5) villamos + (#8)MeszesKPT: Kansas-szel értek egyet, érdemes picit várni még jövő kora tavaszig, amire megjelennek az új hardverek (és meg is lehet venni őket :) ), akkor majd lenyomja az árakat. És akkor olcsón lehet venni zen2-t, meg középkategóriás, de a mostani középnél gyorsabb gput.
Jelenleg minden drága, így az újgenerációk (gpu, proci) küszöbén. Most nyilván elég gyenge gépet (az új konzolokhoz mérten) lehet összerakni ugyanabból az árból, de jövőre nem kicsit javulni fog az arány.

(#35) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A cikkből nem derül ki , hogy a Endgame Gear XM1 RGB egér
még a V1 széria , vagy már a V2 paracord kábeles.

(#36) Khelben


Khelben
nagyúr

Végre kikoptak a TN panelek az üzleti kategóriából is, erre elkezdik ezeket a f@s 220 nit-es paneleket rakni a gépekbe... Szégyen.

(#37) Dr. Akula válasza Khelben (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már vagy 2 éve ez megy. Sajnos.

(#38) GreatL


GreatL
őstag

Nézegettem árlistákat... akkor a 2080 Ti még játszik pár évet.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#39) Dassler


Dassler
őstag

Nézegettem, h kéne vga, de azért durva, hogy 130-200k egy kvázi középkategóriás kártya, nemrég még a jelenlegi pc-m többi főbb része volt - kis kerekítéssel - annyi, pedig nem gyenge (9700k, 32GB, 512MB m.2 SSD, stb). Azért még nem olyan régen még a csúcskártyák sem érték el a csúcs procik árát, ma meg 50-60-ért van nem sz@r proci. Úgyhogy még marad az 1060-as, amíg talán - NV vonalon - a 30-as sorozat lenyomja a 20-asok árát és még majd lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#40) Gabró válasza Predatorr (#6) üzenetére


Gabró
tag

1946. augusztus és 1$ = 11,74Ft.

(#41) chess001


chess001
aktív tag

Viccből megnéztem ezt a reklámblokkot, mert már én is nézegetem magamnak a következő konfigot. Az a vicces, hogy egy hónapja vettem pont ezt a kormányt 150e-ért az alzánál, amit itt 190e-ért ajánlanak!
Nézem tovább, X280, ami egy 2 éves modell, már X390 van helyette régóta, az elődeit meg fillérekét megkapni az aprón...
2060S ajánlása 138-ért, amikor 2070S szintén van 148-ért. Grat!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#42) Kansas válasza chess001 (#41) üzenetére


Kansas
addikt

Hol van 2070S 148-ért? Abban a boltban én is akarok vásárolni, ha nem is pont VGA-t...
Ahol én szoktam vásárolni(Ipon, Aqua), ott 2070S 180-190e körül van...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#43) chess001 válasza Kansas (#42) üzenetére


chess001
aktív tag

Alza, itt a phn gianni, de egy hónapja az íponon 190e volt egy 60e mai gamer székkel..

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#44) nexplo válasza chess001 (#43) üzenetére


nexplo
őstag

Mindig találni olcsóbbat valahol. Ráadásul a napi árat kell összevetni. Az itt hirdető "bazárosok" pedig megint más tészta mert Ők nem hivatalos bolt számlával, azért ezt lássuk be. Értem amit írtál és én is így szoktam venni a dolgokat csak nem teljesen korrekt így összevetni azért :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#45) chess001 válasza nexplo (#44) üzenetére


chess001
aktív tag

Szerintem Gianni régebbi motoros, mint az ipon, de talán az aquanál is... Tizensok éve is már vásároltam tőle. Alzánál elvitték mire rákattintottam volna :(

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#46) nexplo válasza chess001 (#45) üzenetére


nexplo
őstag

Nem ezt vitatom. Én is vásároltam már tőle és megbízható srác. Ettől függetlenül nem lehet a két dolgot összehasonlítani így :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.