Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) dchard válasza keopsz (#90) üzenetére


dchard
veterán

Én a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani: nálam napi 6-8 órát megy a masina, SSD-ről megy minden alkalmazás és virtuális gép. Ha beleszámolom a rendszer telepítését és a tesztelését ami nyilván megdobta az elején az írást akkor ez jön ki SMART szerint:

700 óra uptime-ra jutott kb. 450GB írás. Ez napi 5GB-ot mutat, pedig nem éppen vagyok átlag felhasználó.

lapozó file és hibernálás nincs, viszont minden más beleértve a webcache-t is az SSD-re ír.

A kapacitás fogalmát is tisztáznunk kell. Az MLC-s technológiának hála mostanra érték el a 120-as SSD_k azt az árszintet, ahol már az átlag userek többsége elgodnolkdoik a vásárláson, mert ennyi helyen már kénylemesen el lehet férni, míg 60gigán nem. Én is kihíztam a 60-as SSD-met ezért vettem 120-asat, nem azért mert gyorsabb vagy kisebb a késleltetése.

Arról nem beszélve, hogy sokan laposban használnák a cuccot és nem tudnak vagy nem akarnak külső meghajtót használni vagy az ODD-t kicserélni a tárolásra, ahhoz meg egy 60gigás SSD gyakorlatilag semmire nem elég, sőt a 120-as is csak kezdi elfogadható szintre tornázni a kapacitást.

Egyébként pont az derül ki a tesztekből, hogy inkább az olcsóbb nagyobb SSD-t érdemes venni, mint a drága gyorsabbat mert nincs gyakorlati haszna.

"de h eleve több értelmét látom hdd-re bízni az adataimat, az pl. egész biztos, mert azzal akár egy kürt is elboldogul"

Leírtad azt az alapvetést, amit mindenki tud, hogy az SSD nem nagy mennyiségű adat tárolására való, és hogy minden fontos adatról érdemes bizotnsági mentést csinálni. Egyébként a Kürt a nand alapú meghajtókkal is elég jól elboldogul, hidd csak el.

"h ez egy 450/450gb-s mlc-s kingston legyen, és ne egy 160/150-es slc-s"

Megint elrugaszkodtál a (magyar) realitástól. Az átlag vásárlónál egyelőre nagyon nem ez a kérdés, hanem hogy a lassú 2,5-es vagy 3,25-ös merevlemez helyett legyen 120-as MLC-s meghajtó, ami átlag felhasználás mellett is látványosan és mindenki számára érezhetően gyorsabbá teszi a rendszert. Az hogy aki most vált az 450-es olvasást kap ahhoz képest aki egy éve váltott még csak 280-at az a technológia fejlődése.

A lényeg az, hogy konzumer cuccban nem hogy nem lesz SLC, de az MLC-ből is váltottunk a TLC-re, egyrészt azért mert jobban kell a hely, mint a sebesség vagy az írhatóság, másrészt pedig most kezdenek beérni a nand élettartam növelését célzó technológiák, ezt láthatjuk majd a következő 2-3 évben amikor a további csíkszélesség csökkentésnek nem lesz érzékelhető írhatóság-csökkenés az eredménye, és ezt láthatjuk a 19nanós Toshiba MLC nandokkal kapcsolatban is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.