Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Becksman


Becksman
őstag

Win 8.1-el jobb használni az SSD-t vagy Win7el?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#202) Stirlitz válasza Becksman (#201) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Teljesen mindegy, mindkettő rendesen kezeli, csak ezért ne válts Win8.1-re, ha eddig nem tervezted.

[ Szerkesztve ]

(#203) Becksman válasza Stirlitz (#202) üzenetére


Becksman
őstag

régebben is szerettem vna. Csak a coolerem hangos 8.1 alatt , de találtam rá megoldást.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#204) MeSKA válasza Stirlitz (#200) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Értem! Végülis még mindig gyorsabb a régi V100-as 64GB-os Kingston-nál... Esetleg elrontott firmware frissítés esetén mi a teendő garancia idő után? :)

(#205) Stirlitz válasza MeSKA (#204) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem tudom, de én szerintem mérhetetlenül kicsi az esély az elhalálozásra, ha betartod a frissítésre vonatkozó gyártói utasításokat. Néztem én is, van frissítés, néhány kisebb hibát javít. Amúgy szerintem is annyi a bibi, hogy illet volna más néven adni az újabb változatot ebből az SSD-böl. Nincs baj vele, teszi a dolgát, csak az a rohadt marketing...

[ Szerkesztve ]

(#206) MeSKA válasza Stirlitz (#205) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Öö neken konkrétan sikerült elcsesznem a V100-ast frissítés közben, ezért kellett vennem másikat. (preformat résznél errort írt ki) Esetleg lehet vele kezdeni valamit? :(

(#207) Stirlitz válasza MeSKA (#206) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem tudom. Nagy SSD fórumban talán tudnak segíteni.

(#208) Becksman


Becksman
őstag

SSD-nél win 7 reinstall után mit érdemes kikapcsolni?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#209) Stirlitz válasza Becksman (#208) üzenetére


Stirlitz
senior tag

A hibernálást tiltani, ha nem használod. (Ekkor nyersz pár giga szabad helyet.) Minden más jó ahogy van. Komolyan.

(#210) Becksman válasza Stirlitz (#209) üzenetére


Becksman
őstag

én még a rendszervisszaállításon kicsit visszábvettem. Nagyon eszi a helyet :( most is ~60gbom van szabadon és ez naprol napra csökken...

Samsung A54 5G 8+256GB

(#211) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Egy PCI-E 1x-es portba tehető SATA3-as bővítőkártyával mennyivel lenne gyorsabb a V300? (alaplapi vezérlő csak SATA2-es)

(#212) Stirlitz válasza MeSKA (#211) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Semennyire. PCI-E X1 sávszéllessége 250MB/sec. SATA II. szabvány 260MB/sec.

Fogadd el amid van, teljesen jó ez a 7köznapokban. Ha hirtelen SATA3 lapod lenne, és nem sandforce vezérlős SSD-d (pl 850 evo), nem szólnának nem igen vennéd észre. Pár mp különbség lenne, észrevennéd? Pl egy játék 14mp helyett 12 alatt indulna... De írd már ide, milyen lapod is van pontosan, légyszíves. (Eszembe jutott, lehet az alaplapi vezérlő valamilyen problémás típus SSD szempontjából.)

(#213) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Teljesen igazad van, csak gondoltam hátha...:) Az alaplapom egy Gigabyte 880GM-USB3. Most teszem fel a legújabb AHCI drivert.

(#214) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Hát az olvasás valamivel jobb lett, de az írás sokkal lassabb!:
263.7 - 129.8
246.7 - 78.19
17.6 - 65.04
49.43 - 82.49

(#215) Stirlitz válasza MeSKA (#214) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ehhez a laphoz miért teszel fel sata driver-t? Alap win ahci driver és kész. A bővítő kártyán milyen vezérlő van?

(#216) MeSKA válasza Stirlitz (#215) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Nincs bővítő kártya, csak kérdeztem mi lenne ha... Feltettem a drivert, mert régen állitólag nem támogatta annyira az AMDs chipset az AHCI módot. Nem kellett volna feltennem?

(#217) Stirlitz válasza MeSKA (#216) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szedd le a drivert, mert inkább ártott, mint használt. Random olvasás a fő erőssége az SSD-nek. (Meg persze az elérési idő.) És az a win alap driverel jobb volt. Persze egy mérés nem mérés, ha már mindenképpen tesztelni akarod a sebességet, mindkét driverel mérj 3*-or. Átlagold, és azt hasonlítsd össze. (A teszt okozta írási mennyiség miatt ne aggódj, élettartama ennek a sokszorosa. Sajátomban 2013 Október óta 3Tb írás van, mi ehhez képest az a pár gigabyte teszt miatti terhelés. És főleg a 3Tb hol van a gyártó által megadott 64Tb élettartamhoz képest. Rég lófüttyöt nem ér a cucc, még mindig nem érem el vele a határértéket, és nem kímélem, használom rendesen. Crystaldiskmark 0fill 5*1000Mb én így mértem a sajátom. De választhatsz kevesebbet is 1000Mb helyett.)

[ Szerkesztve ]

(#218) MeSKA válasza Stirlitz (#217) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszönöm szépen, letörlöm! És akkor ez ennyit tud. Igazából a V100-nál még mindig gyorsabb!:)

[ Szerkesztve ]

(#219) Stirlitz válasza MeSKA (#218) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Jó ez, nagyon gyors olvasásban bármilyen HDD-hez képest. Olcsónak meg olcsó. Ha tele lennék zsével, én is legalább 256Gb-os SSD-t vettem volna és abból is valami legesleges leggyorsabbat. :B De ez meg elérhető volt nekem is árban. Biztos hihetetlen pár embernek, de igaz, sajnos nem mindegy valami 17ezer Ft, vagy 22 ezer Ft. (Tudom, akkor inkább vedd meg a következő hónapban, csak az a baj, az 5ezres ugrás árban szerintem nem takar álltalában nagy minőségi javulást. Sajnos. Mert azért a Samsung Evo SSD se a csúcs. Ár/Érték aránya mondjuk úgy rendben van.)

[ Szerkesztve ]

(#220) MeSKA válasza Stirlitz (#219) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Egyetértek! El lehet szállni árban elég könnyen és a végén gyakorlati sebesség javulás elenyésző. A HDDhez képest így is ég és föld. Mondjuk Kingfast SSD-t nem vennék azért. :)

(#221) berzebub


berzebub
aktív tag

Ti cserélnétek egy 60gbv300ast régi firm-mel egy 120-as de új(lassabb) firm-ösre? Most csak a rendszer van, ha nagyobb lenne akkor még egy játék is lenne mondjuk.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#222) #35193216


#35193216
törölt tag

Van egy V300-am, az hogy lehet, hogy az itt közzétettekhez képest nekem tök máshogy néz ki ezzel a ChrystalDisk-el a mérés? Mármint mindjárt a seq és az 512K random írás-olvasásnál nekem az olvasás gyorsabb, az írás lassabb, mint másoknál.

[ Szerkesztve ]

(#223) berzebub válasza #35193216 (#222) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ez normális.Az eredmények abban a függvényben változnak, hogy milyen a sata vezérlő a lapodon illetve milyen a chip van az ssd-n és akkor a fm-ről még nem is beszéltem :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#224) ot93


ot93
senior tag

Hellósztok!

Ez csak én szerintem múlja alul az elvártakat?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#225) berzebub válasza ot93 (#224) üzenetére


berzebub
aktív tag

Szép az. Nekem van egy ugyanilyen, de nem a jobb szériából :

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#226) ot93 válasza berzebub (#225) üzenetére


ot93
senior tag

Értem, köszi. :-)

Neked ha jól látom korábbi hozzászólásodból 64Gb-os van ?
Erről jutott eszembe, hogy azóta mióta írtam ide a Kingston honlapján ezeket találtam...

[link]

Ezek szerint különböző az írási/olvasási sebességük a kül. kapacitásúaknak? Ezek alapján az enyém bőven jó... de ez lehet, hogy valami más adat?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#227) berzebub válasza ot93 (#226) üzenetére


berzebub
aktív tag

Van 60-as is meg 120-as, de rossz volt a mérés mert nem állítottam át a Crystalt :N Ezek a valós értékek: 60

120

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#228) ot93 válasza berzebub (#227) üzenetére


ot93
senior tag

Akkor viszont ezekhez képest az enyém alulmarad... :-/

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#229) berzebub válasza ot93 (#228) üzenetére


berzebub
aktív tag

Nekem vszínű azért gyorsabb a 120-as mert nem azon van a rendszer, meg win7-et használok. De a sata vezérlők között is lehet különbség :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#230) ot93 válasza berzebub (#229) üzenetére


ot93
senior tag

Nemtudom... lehetséges. Amúgy én is win7-et használok :-)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#231) zuhi_


zuhi_
senior tag

Miért van az, hogy a HDSentinel azt írja az új 120GB SV300-asra, hogy a TRIM nincs bekapcsolva, de közben meg be van a win szerint? :F

(#232) zuhi_ válasza zuhi_ (#231) üzenetére


zuhi_
senior tag

Erre kérnék megoldást. :)

(#233) berzebub válasza zuhi_ (#232) üzenetére


berzebub
aktív tag

Vagy ide módban van a sata vezérlőd vagy ha raides a lapod akkor a 0 sata portba van dugva.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#234) zuhi_ válasza berzebub (#233) üzenetére


zuhi_
senior tag

Köszi, megnézem.

(#235) Gyurcika


Gyurcika
tag

Régi gépbe, XP alá szerintetek van értelme SSD-re váltani ?
Köszönöm az észrevételeket előre is ! :)

(#236) berzebub válasza Gyurcika (#235) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ez sok mindentől függ, a legfontosabb, hogy a sata vagy ide vezérlő támogassa a TRIM funkciót anélkül az olcsóbb SSD-k egy éven belül bekrepálnak. Cpu milyen? Pont tegnap upradeltem egy Asus EeePc-t SSDvel és sajnos az Atom proci miatt gyakorlatilag észre se lehetett venni a különbséget.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#237) Gyurcika válasza berzebub (#236) üzenetére


Gyurcika
tag

Ez egy HP gép, 3400 MHz-es procival.
Alaplapi lapkakészlet : Intel Grantsdale-G i915G/GL/GV

(#238) berzebub válasza Gyurcika (#237) üzenetére


berzebub
aktív tag

Ebben az esetben szerintem nem éri meg :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#239) Gyurcika válasza berzebub (#238) üzenetére


Gyurcika
tag

Köszönöm a véleményt !

(#240) Brian4138


Brian4138
csendes tag

Üdv mindenkinek! Épp tegnap lettem v300 tulajdonos. Maximálisan elégedett vagyok vele. Bár utólag olvastam ezt a fórumot. De az itt olvasottak 100%-osan megerősítették hogy jól választottam. Viszont lefutattam egy tesztet az ssd bechmarkot és ez alapján szerintem valami nem stimmel. Összesen 336 pontot kapott ebből a olvasás 107 az írás 185 pont. Seq= R:449,22 MB/s, W:127,51 MB/s. Kérdésem a következő. Láttam jobbakat is, hogyan tudom tökéletesíteni?

(#241) Brian4138


Brian4138
csendes tag

Ja és még egy dolog 120 G-ás.

(#242) kali válasza Brian4138 (#240) üzenetére


kali
legenda

szia,

a gyártó időközben változtatott a nand- és firmware verzión - ezt ellenőrizd, az alapján lehet pontosítani -, ennek függvényében változott/csökkent a teljesítmény/sebesség, amit a tesztek kimutatnak, de a gyakorlatban ez nem igazán érezhető, ha például rendszert futtatsz róla.
az is befolyásolhatja továbbá, hogy milyen munkaállomásban használod, milyen csatolással...stb.

(#243) Brian4138 válasza kali (#242) üzenetére


Brian4138
csendes tag

Köszi szépen! A gyártó oldalán megfelelőnek mutatkozik az ottani tesztek alapján. Mindent beállítottam amit be kellett és sata 3-on csatlakozik.

(#244) csabili74


csabili74
aktív tag

Most vettem (illteve még visszamondhatom) egy 120-at, egy Dell Latitude E6410 be lenne. Vélemény? Csak oprendszer, néhány program, és max 2 játék, de azok már a HDD re telepítve.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#245) kali válasza csabili74 (#244) üzenetére


kali
legenda

a rendszer/alkalmazások tekintetében ég és föld lesz még akkor is, ha 7200 rpm merevlemezhez hasonlítod.
nekem e5430-ban van ilyen (konkrétan 521a) ssd, egy éve használom probléma nélkül.

(#246) csabili74 válasza kali (#245) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm, akkor nem mondom vissza:)

Csak sok rosszat is halottam konkrétan erről az SSD ről, igaz, jót is, és nehéz dönteni, mert most messze a legjobb áron adják. A Samsung EVO 4-5 ezerrel drágább.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#247) csabili74


csabili74
aktív tag

No, vettem egyet,telepítettem, egyenlőre nagyon baba:)
amit észrevettem, tömegre sokkal könyebb, mint az ugyanilyen, kb másfél éve vűásárolt 60 GB-s. Ez vajon miért van?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#248) OddMan


OddMan
őstag

Az SV300S37A/480G típusról nincs valahol crystaldiskmark teszt? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#249) OddMan


OddMan
őstag

Találtam egy tesztet (SV300S37A/480G): [link]
(Sajnos az oldal német nyelvű, de azért a lényeg benne van.)

ATTO Read 4KB: 43.5 MB/s
ATTO Write 4KB: 106.5 MB/s

ATTO Read 1MB: 442.8 MB/s
ATTO write 1MB: 204.3 MB/s

AS SSD Read 4K blocks: 19.9 MB/s
AS SSD Write 4K blocks: 43.2 MB/s

AS SSD Read 4K blocks - 64 threads: 116.2 MB/s
AS SSD Write 4K blocks - 64 threads: 113.9 MB/s

AS SSD sequential read: 437.1 MB/s
AS SSD Sequential Write: 198.6 MB/s

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#250) OddMan


OddMan
őstag

Az IOPS adatokat mi alapján adja meg a gyártó? A 4k read iops adatok szerintem köszönő viszonyban sincsenek a valós tesztekkel. :U
Az ssd tartósságát meg szerintem picit alábecsülték, azért 1000 ciklust csak kibírnak a mai ssd-k cellái. Erről amúgy lehet tudni valamit, mármint a valós tartósságról? :U

Compressible Data Transfer (ATTO)2
All capacities: 450MB/s Read and 450MB/s Write (gyári adat)

Incompressible Data Transfer
(AS-SSD and CrystalDiskMark) 2
480GB — 450MB/s Read and 208MB/s Write (gyári adat)

IOPS:
4k read: 73,000 x 4 = 285,15625 MB/s (ez az érték nem tűnik jónak)
4k write: 28,000 x 4 = 109,375 MB/s (ATTO szerint ez rendben van)

TBW - 480GB: 256TB
256 TB / 0,46875 TB = 546,13 ciklus (gyári adat)
4123168604160 bit x 1000 = 468,75 TB (1000 ciklussal számolva)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.