Hirdetés

2019. október 14., hétfő

Gyorskeresés

(#251) ot93

ot93
(senior tag)

Annyit szeretnék kérdezni, hogy kereken két év alatt 6,1TB összes írt adatmennyiség jónak számít-e? :)

Sony HDR-AS20 akciókamera eladó + Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV eladó... :)

(#252) OddMan válasza ot93 (#251) üzenetére

OddMan
(őstag)

Ez főleg attól függ, hogy az SSD típusa milyen?
Például: SLC, MLC vagy TLC és az is fontos, hogy mekkora a mérete?
De szerintem ez egyáltalán nem számít soknak. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#253) ot93 válasza OddMan (#252) üzenetére

ot93
(senior tag)

Hát most hirtelen nem tudom a három közül melyik, majd utánanézek holnap (ma :-) ), de konkrétan ez a típusú kingston v300 ssd ami a fórum címben is van és 120GB-os verzióban...

[ Szerkesztve ]

Sony HDR-AS20 akciókamera eladó + Emax drón csapágy RS2205-2300KV RS2205-2600KV eladó... :)

(#254) kali válasza ot93 (#251) üzenetére

kali
(legenda)

kicsit nem figyelsz, és már össze is jön a gyártó által megadott 64 TB tbw... :DDD
egyáltalán nem mondható soknak 2 év alatt a 6 TB. :N
nekem 13 hónap alatt 1.55 TB (valósan 93 nap 14 órát ment), de nem csak ezt a notit használom, hanem másikat is.

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor és Sony MDR-XB50AP EXTRA BASS fülhallgató eladó: https://tinyurl.hu/O8nA/

(#255) ot93 válasza kali (#254) üzenetére

ot93
(senior tag)

Értem, amúgy rendszerlemez meg van rajt egy gta v és egy inventor bár utóbbit mostanában nem használtam, többi minden hdd-n van... és ha jól emlékszem 182 nap üzemidőt ment eddig (most nem látom, mert tablet-en vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

(#256) OddMan válasza ot93 (#255) üzenetére

OddMan
(őstag)

A gyártó által megadott 64TB szerintem az abszolút minimum írási mennyiség, amit ki kell bírnia meghibásodás nélkül az ssd-nek, de a valóságban akár a kétszeresét (120TB-ot) is simán ki kellene bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#257) elfender

elfender
(csendes tag)

Sziasztok!

Kérem, aki V300-at használ, írja meg, hogy milyen átlag hőmérsékleten pörög az SSD-je.
Nekem:
- Bekapcsolás után (pár perc) 35C
- Kis böngészgetés (10-20 perc) 40C
- Zenehallgatás, böngészés (1 óra használat) 47C és akár 49Celsius fokot elér!! :Y
Ez a plafon. 49C ?!? :W
Ezt nagyon-nagyon magasnak ítélem.. Legszívesebben vissza vinném.
Sokallom, pláne laptopba nem a leg ideálisabb, ha egy "sütő" van a gépben..
(A fogyasztás és a hűtési problémák miatt is..)

Köszönöm!!

Nokia N8 (xenon), Sony HX9V, Sony HX400V. <> Kingston SSDNow 300V 120 Gb -=Elfi=-

(#258) kali válasza elfender (#257) üzenetére

kali
(legenda)

szia,

attól is függ, hogy milyen (kialakítású) munkaállomásban használod, mennyire megoldott az ssd szellőzése és hűtése.
nekem is képes egy e5430 notiban 46 - 47 °c-ra felmászni, ha meleg környezetben van és használva is van rendesen a gép, de nem izgat, mivel a gyártó 70 °c-ban maximalizálta adott értéket.

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor és Sony MDR-XB50AP EXTRA BASS fülhallgató eladó: https://tinyurl.hu/O8nA/

(#259) elfender válasza kali (#258) üzenetére

elfender
(csendes tag)

Szia!
Van alatta laptop venti, gondoltam is rá, hogy fúrok néhány lyukat a gép aljára.. :C
Viszont a winyó nem melegszik/melegedett. (Crystaldiskinfo alapján).
De ha sikerülne is megoldanom a hűtést, akkor is ott marad a kérdés: Fogyasztás?
Ennyit arról, hogy az SSD-nek kevesebb a teljesítmény felvétele.

(Egy 49c SSD-vel szinte már lágytojást tojást lehetne sütni) :)

Nokia N8 (xenon), Sony HX9V, Sony HX400V. <> Kingston SSDNow 300V 120 Gb -=Elfi=-

(#260) kali válasza elfender (#259) üzenetére

kali
(legenda)

nem hiszem, hogy emiatt érdemes lenne megfúrni a notidat...
a gyártók által megadott értékek alapján, összességében nem fogyaszt annyit ez az ssd, mint például a notimban eredetileg lévő hitachi 500 GB 7200 rpm hdd, de nem is ez az ssd elsődleges előnye, hanem a sebesség különbözete a legfontosabb - legalábbis számomra -, bár valakinek még az is számít, hogy hangja sincs.

[ Szerkesztve ]

(#261) ot93 válasza elfender (#257) üzenetére

ot93
(senior tag)

nekem 25 fok, bár most raktam egy új ventit a gépbe, de előtte sem volt 29-nél több :N

(#262) Sharkweb

Sharkweb
(tag)

Új Firmware érhető el ITT Firmware Update Rev. 603ABBF0

[ Szerkesztve ]

(#263) ot93 válasza Sharkweb (#262) üzenetére

ot93
(senior tag)

Lefrissítettem és most vajon miért változott a kondíció 100-ról 99%-ra ?

(#264) Sharkweb válasza ot93 (#263) üzenetére

Sharkweb
(tag)

Azt nem tudom, nekem is kevesebb lett a kondíció.

[ Szerkesztve ]

(#265) ot93 válasza Sharkweb (#264) üzenetére

ot93
(senior tag)

Akkor "jó"... nem értem miért...

(#266) OddMan válasza ot93 (#265) üzenetére

OddMan
(őstag)

Ha a HDsentinel progit használjátok, akkor abból is rakjátok fel a legfrissebbet. Nekem pl. 97%-ot jelzett egy vadi új SSD-re. Aztán miután felraktam a legfrissebb HDsentinel-t, egyből 100%-os lett a kondíció. Szerintem nem ismerte fel rendesen a megfelelő s.m.a.r.t. attribútumokat és ezért hibásan kalkulálta a kondíciót.

[ Szerkesztve ]

(#267) ot93 válasza OddMan (#266) üzenetére

ot93
(senior tag)

Nekem a 4.60 van fent... a 4.60.5 tudtommal csak béta, akkor is azt rakjam fel?

(#268) OddMan válasza ot93 (#267) üzenetére

OddMan
(őstag)

Próbáld meg, aztán ha azzal sem jó, akkor visszarakhatod a stabil verziót.

(#269) kromatika

kromatika
(veterán)

Sziasztok valaki felrakta már az előbb linkelt új 603ABBF0 frissitést?Van valami tapasztalat?Sebesség stb...

Korg DS DAC 100M,és AKG 712 Pro eladó

(#270) kali válasza kromatika (#269) üzenetére

kali
(legenda)

szia,

én nem frissítettem, mert a gyártói leírásban megadott hibajavítás számomra nem releváns;

Resolved no detect issue after reboot (no response to COMRESET from host)

sebesség vagy más tekintetben nem hiszem, hogy változást okozna az új firmware.

(#271) kromatika válasza kali (#270) üzenetére

kromatika
(veterán)

Értem köszi a választ.

Korg DS DAC 100M,és AKG 712 Pro eladó

(#272) bobace

bobace
(őstag)

Sziasztok!
Van egy ASUS K50IE notebookom WIn7-tel. Abba vettem a gyári vinyó mellé egy új V300-ast. Beszerelés megvan a vinyó által használt SATA portra, a vinyó meg ment az ODD portjára, gép indít, SSD-t felismer, aztán eltűnik, aztán gondol egyet felismeri, aztán pár mp múlva megint nem látja.
Leszedtem a Toolboxot is, ott is ez van, kijelölöm firmware frissítésre, és látja, aztán egyszer csak nem. (nincs rá frissítés amúgy).

Valamit elrontok, rossz a driver? Vagy rossz az SSD?
Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#273) bobace válasza bobace (#272) üzenetére

bobace
(őstag)

Közben visszavittem, szóval ne törjétek magatok :DDD Bár ha valaki tudja mi lehetett a gond, ossza meg a nagyérdeművel.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#274) twollah1976 válasza bobace (#272) üzenetére

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Probald ugy, hogy csak az SSD meghajto legyen a gepben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#275) pisztoly

pisztoly
(őstag)

üdv, uraim!

V300-as ssd-mel van valami gond... gép felismeri, de kb. 3-4 újraindítás után lehal és nem boot-ol a windows, csak a javítós felület jön elő rosszabb esetben az sem. blokk hibára gyanakszom, de nem tudom létezik e ssd javító program ami esetleg a hibás blokkokat karanténba teszi vagy valami...

a saját toolbox progija nem indul el úgy, hogy egy másik gépe raktam az ssd-t amiben szintén egy V300-as van. a gép a saját ssd-jével elindul.. mármint a program :) ezmilyen?

ötleteket, linkeket szívesen fogadok!
köszi!

(#276) nyunyu válasza kromatika (#269) üzenetére

nyunyu
(nagyúr)

Kb. masfel eve vettem egy herelt NANDos 120GB-s V300-at.
Akkor frissiben leteszteltem, ahogy felhuztam ra a Wint, meg az 521-es firmwarrel:

Nyilvan el voltam kenodve, hogy koze nem volt az egy nappal korabban a fateromnak vett 60GBhez (nem herelt NAND, 505 firmware!), igy frissitettem 525-re:

Most, masfel ev, meg Win reinstall utan 603-mal:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#277) otps

otps
(aktív tag)

Sziasztok!

Valaki tudja cáfolni, vagy megerősíteni, hogy amit ma V300 néven árul a Kingston, az gyengébb minőségű, mint amit a topik indulásakor árult? Fél füllel hallottam.

Fogyasztóvédelmi szempontból (garanciális csere) jó tudni.

(#278) bagaba1

bagaba1
(tag)

sziasztok!

Másik topikban érdeklődtem a problémám felől, de itt ahol ismeritek a típust, talán eredményesebb lehet.

Sziasztok!

Jónéhány hónapja egy hibával küzdök már, azonban sehogysem sikerül megoldanom. Remélem ti tudtok adni pár tippet.

Adott egy Hp Pavilion g6 1306sh típusú laptop. Jelenleg közel 4 éves már.
- AMD A6 processzor
- dedikált AMD 7400-as videókártya
- 2x4GB RAM(Gyári mellé tettem még egy 4GB-os Kingstont, az alaplap 8gigát kezel maximum)
- 1 éve kapott egy Kingston V300, 240GB-os SSD-t. Ezt a gyári HDD helyére tettem, utóbbit pedig egy beépítőkeret segítségével az optikai meghajtó helyére.

Először csak tükröztem a HDD-t az SSD-re, így nem telepítettem újra a Win 8.1-et. Különböző PH-s leírások alapján csináltam, minden rendben ment. Leellenőriztem HDD Sentiellel is, semmi probléma nem votl vele. Működött is a dolog néhány hónapig, amikor a bekapcsolás kezdett egyre több időbe telni. A WIN logó megjelenése után ~1-2 percig fekete a kijelző, majd csak utána kezdi el a bejelentkezést. Ezt gyakran még hibernált és alvó módból való visszatéréskor is csinálja.
Próbáltam BIOS és grafikus driver frissítéssel, azonban egyik sem segített. Nyáron WIN10-et telepítettem rá, azonban ennél már az első indulásnál is ugyanez a probléma jelentkezett.

A gép egyébként teljesen hibamentes, ezen kívül minden rendben vele. A problémát nem tudtam semmilyen hardveres cseréhez kötni, amikor megjelent már jónéhány hónapja gondmentesen működött a rendszer.

Van ötletetek hogy hol érdemes keresgélni a probléma forrását?

Előre is köszönöm szépen!

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#279) komputerdell

komputerdell
(csendes tag)

Frissen telepített Windows 10 x64 home eredeti , sebesség teszt és infók.
remek kis cuccos :DDD

(#280) ot93

ot93
(senior tag)

Üdv
Ez így normális? [link] Hogy ennyi írás után 98%?

[ Szerkesztve ]

(#281) dementor válasza ot93 (#280) üzenetére

dementor
(aktív tag)

Teljes mértékben normális a meghajtód állapota. Nekem ugyan ez a típus ketyeg 3 éve és 2TB írt adat mellett 96% a kondíció. Ékes bizonyíték a két kondíció aránya a tartósság vonatkozásában.
Minél nagyobb kapacitás, annál több nyugodt év. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#282) erer1000

erer1000
(őstag)

20hónap alatt (kb 600 nap) 163nap üzemidő 6,79TB és most váltott 98%ra
picit azért meglepődtem de bőven jó!

ez kb mennyi cella elhasználódását jeleni? MB-ba

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#283) tacsko833

tacsko833
(csendes tag)

Sziasztok,

Nemrég beszereztem egy 120-as V300-as csodát, és ezeket produkálta Win7 alatt. Mintha 3/4 gázon menne csak a többiekéhez képest :( Jól látom, mit gondoltok? Egyébként 100/100-as, 42 nap üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

(#284) kory24 válasza tacsko833 (#283) üzenetére

kory24
(őstag)

Szia!

Állítsd át 0Fill-re és úgy mérd.

Settings -- Test Data -- All 0x00 (0 fill)

(#285) tacsko833 válasza kory24 (#284) üzenetére

tacsko833
(csendes tag)

:R

[ Szerkesztve ]

(#286) tacsko833 válasza tacsko833 (#285) üzenetére

tacsko833
(csendes tag)

Na így már kicsit jobban néz ki :)

(#287) prabhu válasza otps (#277) üzenetére

prabhu
(senior tag)

Ugyan régi a kérdés, de talán másban is felmerül. Igen, változtattak közben a terméken és nem a jó irányban.
Bár a gyakorlati felhasználás terén ez nem igazán észrevehető saját tapasztalataim terén.
Amúgy a V400 érzésre lassabb, legalábbis ahol én találkoztam vele.

(#288) tacsko833

tacsko833
(csendes tag)

Csak mélázgatok még rajta...nem értem...

Komputermodelnek 480.8 a CDM-ben

nekem csak 397.8

Ez hogy lehet?

Win10 vs 7?

Esetleg a frimware miatt? Mert neki mintha újabb lenne rajta. Vagy még az sata controllerben láttam különbéseget (neki intel 8 , nekem meg Szabványos AHCI 1.0 Serial ATA-vezérlőm van)

(#289) gb4400 válasza tacsko833 (#288) üzenetére

gb4400
(őstag)

A mérésnél számít az is, hogy mennyi üres hely van az SSD-n, a firmware is változtathat a dolgokon. Én azt tapasztaltam, hogy az oprendszer is befolyásolja a teljesítményt. Van nekem egy Kingston V300-as 240GB-os, és egy Samsung 850 EVO 250GB-os modellem, persze más-más gépekben. Az eddigi méréseim Windows 8.1 alatt hozták a legjobb teljesítményt. A Windows 7 és 10 alatt kevesebbet mértem, kábé egyformán, de ezeket a különbségeket valóban nem lehet érezni. Abban a gépemben, amin több adatforgalmat, írást bonyolítok le, abba raktam a Kingston V300 240-GB-os modellt, MLC-s és 128TB a TBW értéke. A másik gépbe van rakva a 850 EVO, ami TLC-s és 75TB a TBW értéke. Igaz, ennek sincs sok jelentősége, mert normál használat mellett egy user sem jut el addig a határig, csak jólesik becsapni magam azzal az illúzióval, hogy egy 128 TB-os TBW értékű SSD van abban a gépben. A sebességbeli különbséget pedig nem lehet érezni.

[ Szerkesztve ]

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#290) prakp

prakp
(csendes tag)

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy ha "véletlenül" telepítem az AMD SATA drivert, rommá fagy az SSD? (SV300S37A, Giga F2A85XM-D3H, W7)
Ha nagy nehezen el tudom indítani és törlöm csak a drivert, vissza a szimpla windowsosra, minden remek. :Y

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#291) otps

otps
(aktív tag)

Az A400 budget szériáról mi a véleményetek? Tudom, budget, de nem csúcsteljesítményt keresek. Kifejezetten titeket, Kingston-kedvelőket kérdezlek, a fő SSD-s topikban gondolom nem is érdemes megkérdeznem. Új topikot meg nyilván ne nyissak... Fura ez a Prohardver Fórum.

Itt egy jó cikk a Kingstonról: https://www.hwsw.hu/hirek/56686/kingston-ssd-a400-sata-phison-nand-hyperx.html

@prabhu: köszi a 3 évvel korábbi válaszod! :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.