Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Alig láttam még 5 mm-es lapost. Konkrétan egyre emlékszem. Erre tényleg olyan nagy az igény? Ha vékonyat akar az ember akkor ott az M2, ha meg nem számít, akkor ott a 7 mm-es.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Apollyon válasza satz18 (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyelőre megpróbálnak betömni egy lehetséges piaci rést. Vagy felkészültek arra, hogy lassan már a tabletekbe is ilyet raknak ;] :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Van egy tippem, hogy a legtöbb melyet még ebben is csak levegő foglalja.
Ha akarnák lehetne kisebb, hiszen már ott tartunk egy microSD kártya 200 GB-os.

(#4) #41635072 válasza jerry311 (#3) üzenetére


#41635072
törölt tag

Erről EZ jutott eszembe. :D

(#5) MittuDomain_ válasza #41635072 (#4) üzenetére


MittuDomain_
őstag

LOL :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#6) flashpointer válasza jerry311 (#3) üzenetére


flashpointer
őstag

Ja pont ugyanakkora sebesseggel, meg egy winchestertol is nagyon le vannak maradva.

(#7) dqdb válasza satz18 (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alig láttam még 5 mm-es lapost. Konkrétan egyre emlékszem. Erre tényleg olyan nagy az igény?
Olcsón kielégíthető igény, ezért meglépték (lényegében elég másik doboz és két adapter mellé).

Szinte mindegyik 2 évnél fiatalabb laptopban van legalább egy M.2 2242-es hely, szóval igény lehetne rá (szerintem lenne is), azonban mégis alig van választék ilyen formátumú SSD-ből (256 GB-osból négyféle létezik, ebből csak kétféle szerezhető be, 128 GB-osból szintén négyféle van, és ebből háromféle szerezhető be), mert ez drágán kielégíthető igény (más tervezés kell, mint M.2 2280 esetében).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Van most már ilyen is, bár igény szerinten nem nagyon... :D

(#9) Chrys_


Chrys_
addikt

Amibe ez kell, valószínűleg otthon garanciavesztés nélkül szét sem szerelhető. Akkor meg nem sok értelme van, inkább készülékgyártóknak lehet ez igazán érdekes.

(#10) Bodor


Bodor
veterán

...ismeretlen gyártótól származó TLC NAND...

V300 butítása után ez nem annyira biztató!

(#11) Blindmouse válasza satz18 (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az M2 vastagabb ennél ha jól látom. Ugye ott kell egy hordozó nyák, furatszerelt csatlakozó az SSD mindkét oldalán alaktrésznek hely (2x 1.5mm wikipédia szerint), a hordozón alaktrészeknek hely. Összegésszében 6-7mm vastag lehet. Ez alatt nincsen nyák.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) jerry311 válasza flashpointer (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem értem amit írtál, de szerintem te sem. :U

(#13) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Brutális lenne ha némelyik újabb tablet már ilyen vékony ssdvel jönnne :Y :D

Samsung S23 Ultra 12/512

(#14) rottenbull


rottenbull
senior tag

En mar az atlatszo boritasu peldanyokat varom, esetleg beepithetnek egy kis motort, ami gombnyomasra leoldja a SATA kabelt, azt is csipnem. Ha dudal kozben, az megjobb.

(#15) Kinsiinoo válasza rottenbull (#14) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

:C

Samsung S23 Ultra 12/512

(#16) ViZion válasza Bodor (#10) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Sajnos nálam ezzel anno SSD téren teljesen hiteltelenek lettek.

Nekem inkább az hiányzik, h vaskosabb legyen, hűtőbordásra mart vörösréz aluházban :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) flashpointer válasza jerry311 (#12) üzenetére


flashpointer
őstag

SMALL FILE TEST - READ/WRITE AVERAGE in MB/S

(#18) Bodor válasza ViZion (#16) üzenetére


Bodor
veterán

hűtőbordásra mart vörösréz aluházban :K

:DD

(#19) vinibali válasza Bodor (#10) üzenetére


vinibali
őstag

valószínűleg Toshiba lesz rajta

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#20) ViZion válasza Bodor (#18) üzenetére


ViZion
félisten

vörösréz drága, engedek, lehet alu. Házilag már fabrikáltam VGA bordáját SSD-re, amikor kevés ventis, hangszigetelt házam volt.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) jerry311 válasza flashpointer (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

És ennek mi köze a mérethez? Mert hogy a cikk is és a hozzászólásom is a méretről szólt.

(#22) -Skylake- válasza ViZion (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert kell ssd-re borda ? Ez valahogy nem jon at.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#23) Speed® válasza -Skylake- (#22) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mert az SSDben nem a cellák fáradnak el legtöbbször, hanem a vezérlők kormolnak oda, elégtelen hűtési kivitelezés okán. A jobbik eset, ha gap-pad révén fém háznak adja át a hő nagy részét..de általában ez sem valósul meg. A <19nm/3k cellák mellett a másik kedvencem a "tervezett elavulás SSDk esetében" témában.

(#24) twollah1976 válasza jerry311 (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

Arra nem is gondoltál, hogy szabvány szerinti mérete van annak a doboznak?

Gondold csak el, hogy az összes gyártó költség csökkentés címén mindenféle kisebb és még kisebb méretekben kezdenék gyártani az SSD meghajtókat a vásárló meg csak vakargatná a fejét, hogy neki mekkora kell.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) donjohnson válasza jerry311 (#21) üzenetére


donjohnson
addikt

te hoztad fel, hogy meg micro sd meg hogy 200 GB. irónikusan reagált, hogy hiába jóval kisebbek, ha még egy vinyótól is lassabbak. aztán meg értetlenkedsz, ha valaki reagál a méret : tárkapacitás megjegyzésedre. :(

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#26) donjohnson válasza jerry311 (#21) üzenetére


donjohnson
addikt

btw a cikkben is megemlítik a sebességet. azért valamennyi összefüggés csak van.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#27) szegedilaci


szegedilaci
tag

Csak arra várnék amit az év elején jósoltak, hogy nagyot fog esni az áruk, ehhez képest még mindig viszonylag drágák...

(#28) Kronos3000 válasza szegedilaci (#27) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Arra nem lehet számítani.

Wasabi...

(#29) ViZion válasza szegedilaci (#27) üzenetére


ViZion
félisten

Most vettem 500 GB-ost kb. 52 k Ft... Annó 64 GB-ost vettem majdnem 30 k-ért... Megy lejjebb, nem lesz HDD árban, de ez már elég jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) lm83


lm83
őstag

Majd ha dollár is lefelé megy, akkor csökkenhet az ára...
Amúgy meg ha elkezdene csökkenni, biztos kiégne egy gyár, ahol a legtöbbet gyártják és mindjárt indulna is felfelé az ár...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.