Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Ez a Predator igen tetszetős,főleg ilyen ár mellett legalább 20k-ra tippeltem látatlanban.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#2) Mr President


Mr President
senior tag

Nem gondoltam, hogy ilyen sokat számít a méretes hűtőborda a ramon. Azt hittem a kettő közt pár fok lesz csak a különbség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#3) Normi™


Normi™
őstag

A red egy vicc,annyiért meg pláne,viszont a predator brutál és és az ára is nagyon jó :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4) fanti


fanti
addikt

Én magam nem sok értelmét látom a Predatornak.
Mondjuk én nem is tuningolok.
Picike gyorsulást hoz mindössze, bár tény, hogy az ára még akár barátinak is mondható.
Maximális igényeket kielégítő KIT potom pénzért!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

5800K esetében tényleg érdemes lett volna 1Ghz-re állítani az IGP órajelet, hogy jobban érzékeltethető legyen a különbség, de amúgy jó kis teszt..

Intel oldalról még a HD4000 sincs annyira erős, hogy érdemben kihasználja a gyorsabb ramokat ( egyelőre a dual channel megléte számára a "létkérdés" ), majd a hanswell 40 EU-s változata lesz képes arra, hogy már rendesen profitálni tudjon a DDR3-2400-ből...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#6) Szipoly


Szipoly
tag

Eddig a 2000Mhz-es Corsair-al terveztem összerakni egy FM2-es konfigot, de így, hogy 1000ft van közte és a predator közt, lehet utóbbi lesz a jobb választás (a következő gen. APU-kra gondolva) ?
:U

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#7) fatallerror


fatallerror
addikt

ez a predike tökjó :))

don't tell me what i can't do!

(#8) F e Z o


F e Z o
veterán

A szintetikus tesztekben van némi előnye egy mezei 1600 cl9-hez a predatornak, énszemély szerint biztos nemváltanék miatta. A red meg nevetséges 1,65V, mikor az olcsóbb corsair vengeance-k 1,5V alatt tudják ugyanezt.

H2O über alles!

(#9) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Amúgy tényleg ennyit mennek a 2400-as HyperX-ek... Van pár szerencsés külföldi tesztoldal, aki rá tudott emelni 2500-2600-ra, de a többségnek megadja magát 2400 fölött egyből, időzítések lazítása / minimális feszelés ellenére is..

A Beast széria is ugyanerre az alapokra építkezik, csak a hűtése konszolidáltabb, az sem megy jobban (próbáltam a hétvégén egy kitet). Végül is, 15 ért ez is szuper teljesítmény...

A 2666-os példányok majd 3x-os árából kiérezni a gyártó általi mesterséges pozicionálás is azért...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#10) kpal


kpal
veterán

Szuper a Kingston ha új gépet raknék össze újra ezt a márkát választanám ár/teljesítmény nálam első helyen van. Mostani X58 -ba 6Gb ram van azért ezzel is kilehet húzni DDR4-ig . :)

(#11) fatallerror válasza F e Z o (#8) üzenetére


fatallerror
addikt

én is inkább rádobnék 5-6 ezret és 16 gb vengeance

don't tell me what i can't do!

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó magas bordája van a predátornak.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Múlt héten vettem 2x4 GB predit. Brutális látni és fogni, főleg mikor ott van a régi HyperX mellette. Úgy másfél centit pont belógnak a CPU cooler elé. :D

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#14) Oliverda válasza Ł-IceRocK-Ł (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem mondod? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) echterion


echterion
nagyúr

Ilyen teszteket olvasva mindig elgondolkodom azon, vajon kinek készülnek ezek a ramok? Az én 2000 MHz CL9-es ramjaimat sem tudtam maximálisan kihasználni a Llano alatt.

A másik, hogy vajon milyen mélységbe fognak még zuhanni a memóriaárak? Pár hónappal ezelőtt a 2000 MHz-es ramok voltak majd' 15ezer Ft-ba.

**********

(#16) Oliverda válasza echterion (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Trinity-vel már könnyebb kihasználni, mert ott bizonyos lapokkal lazán megy a 2400 MHz. Mondjuk oda is csak akkor kell, ha húzod a GPU-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) Ł-IceRocK-Ł válasza Oliverda (#14) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Célozván arra hogy nem minden hűtő alá fog beférni értelmesen, ami probléma lehet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#18) fatallerror válasza Ł-IceRocK-Ł (#17) üzenetére


fatallerror
addikt

jó hát ezekre más memóriáknál is figyelni kell, ez nem igazán negatív :N

don't tell me what i can't do!

(#19) Ł-IceRocK-Ł válasza fatallerror (#18) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem mondtam hogy negatív. Én általában azt szoktam javasolni hogy a szélső két helyre rakják be, odáig ritkán ér ki a cpu hűtő bordája.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) Oliverda válasza Ł-IceRocK-Ł (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Ami benne van a cikkben is. Aki veszi a fáradtságot és elolvassa, az ezzel tisztában lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) szabi41


szabi41
csendes tag

Hello
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy ASUS F2A85-M
Proci: A10 5800K
Memória: KINGSTON 8192MB HyperX Predator DDR3 2400MHz CL11 KIT KHX24C11T2K2/8X
2133mhz en stabil 2400mhz en kékhalált kap.
Kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám megoldani hogy a memória fusson 2400mhz en 24/7 en.

Üdv: Szabi41

(#22) Ł-IceRocK-Ł válasza Oliverda (#20) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én kérek elnézést, de fogadjunk hogy lesznek akik megkérdezik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#23) fatallerror válasza Ł-IceRocK-Ł (#19) üzenetére


fatallerror
addikt

vagy telerakni lp-vel ;]

#22) Ł-IceRocK-Ł : ne durcizzál :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#24) Normi™ válasza szabi41 (#21) üzenetére


Normi™
őstag

Itt próbáld inkább.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#25) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

köszönjük a tesztet!
egy ilyen predator ram csomag jó időre kiszolgálhatja a felhasználót, már ha elfér neki a CPU hűtő alatt. de az ár/teljesítmény az csillagos ötös.
mondjuk elég keményen lehet válogatva ha 1600-as chipekből hozzák ki ezt az órajelet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26) mickemoto


mickemoto
őstag

Meglepő mennyire keveset számít az APU-nál a DDR3-2400 az 1866-oshoz képest.

(#27) IreN!CuS válasza mickemoto (#26) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Szerintem ha lett volna GPU tuning többet számított volna a gyorsabb ram.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28) Oliverda válasza Ł-IceRocK-Ł (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Rendben. Törekedjünk egy kicsit magas röptűbb, konstruktívabb hozzászólásokra, és akkor mindenki boldog lesz. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29) gallus


gallus
aktív tag

Már más memória teszteknél is felmerült bennem kérdés.
Miért mindig csak a frekvenciát toljátok feljebb?
Tuningnak minősül az is ha az időzítést csökkentjük.
Szerintem -régi emlékeimben legalábbis úgy él- az IGP többet profitál alacsony időzítésből, mint magas frekvenciából.
Javítsatok ki ha tévedek, de ilyen próbálkozást nem nagyon láttam.

(#30) Oliverda válasza gallus (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez már régóta nem így van. Az IGP-nek pedig mindig az órajel számított inkább, pontosabban az elérhető sávszélesség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) gallus válasza Oliverda (#30) üzenetére


gallus
aktív tag

Köszi.
Mindig tanul az ember
:R

(#32) F34R


F34R
nagyúr

Hmm erdekes , kivancsi vagyok a jovoben hogy fog alakulni az a hatar amit mondjuk Intel es AMD reszrol is lathatunk . vajon ez kiegyenlitett lesz vagy itt is valaki mindig elhuz (annyira nem lenyeg mert a + elenyeszo.)

(#33) F e Z o válasza Svájcinéger (#13) üzenetére


F e Z o
veterán

Az tényleg jó kérdés, hogy hány hűtő alatt nem fog elférni?

H2O über alles!

(#34) Svájcinéger válasza F e Z o (#33) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Nekem mákom volt, mert én sem gondoltam és nem is foglalkoztam vele, hogy ebből még gondok adódhatnak. Álmomban nem gondoltam, hogy RAM-ok ilyen brutál nagyok és nehezek is lehetnek, csak rendeltem. Először azt hittem, mikor még középen leragasztva láttam a KIT-et, hogy 4x2 GB. :D Szerencsére nekem nem olyan nagy a CPU hűtöm, de így pont faszán jön ki, hogy kapnak egy kis levegőt is.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#35) bteebi


bteebi
veterán

Elég brutális borda van a Predatoron. Szerencsétlen elrendezésnél nagyobb procihűtők alá tutira nem férne be :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) KAMELOT válasza IreN!CuS (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk ugyan ez a ram csak 12 000ft :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) Oliverda válasza KAMELOT (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan hol?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) echterion válasza F34R (#32) üzenetére


echterion
nagyúr

Én arra lennék inkább kíváncsi, hogy vajon miért nem támogatnak nagyobb sávszélességet hivatalosan? Pláne, ha azt vesszük, hogy legtöbbször hiba nélkül tudják is.

**********

(#39) F34R válasza echterion (#38) üzenetére


F34R
nagyúr

mert igy legalabb nincs reklamacio hogy szarfos nem kezeli a gyorsabb ramot.
valahogy ova int hogy pl egy sima perfomance kategoriaju procihoz ne rakjak max 1600-os ramot mert 1333-t tamogat.

(#40) IreN!CuS válasza KAMELOT (#36) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Engem is érdekelne a hol :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#41) echterion válasza F34R (#39) üzenetére


echterion
nagyúr

De ha tudja, akkor nem lesz reklamáció. Márpedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy tudnak ezek a rendszerek többet is, mint ami a speckókban van.

[ Szerkesztve ]

**********

(#42) headhunter válasza Oliverda (#37) üzenetére


headhunter
addikt

"Nálunk", biztos Szlovákiát takar...

[link]

(#43) Oliverda válasza headhunter (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt sejtettem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) KAMELOT válasza Oliverda (#37) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs elfelejtettem odaírni, hogy átszámítva euroról. ha átléped a határt komáromnál itt 46euro. Ha 280-as árfolyamot veszek akkor 12 880ft-re jön ki.

(#42) headhunter: jól írtad! :)

Más: ezeknek a ramoknak akkor lenne jelentősége ha CL9-en tudná a 2400-at. mint pl. a Corsair Dominator Platinum. Szerintem meg egy 8GB-s modul legyártása olcsóbb. Ezért inkább ezeket kezdik majd nyomni. Már van 2400-as Kingston Beast CL11 2x 8GB igaz még 150euro.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) echterion válasza KAMELOT (#44) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon jó kis árak vannak ott, szlovákhonban. Komáromhoz hol van legközelebb ilyen számtech bolt?

**********

(#46) Janus27


Janus27
tag

Ha ezekből a predatorokból egymás mellé teszek 2 KIT-et, akkor 4 modullal (16GB) is menni fog a 2400mhz? Úgy tudom minél több modul van annál nagyobb a teher a memóriavezérlőn.

(#47) echterion válasza Janus27 (#46) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt jól tudod. Minél több a modul, annál nagyobb a memóriavezérlő terhelése.

**********

(#48) headhunter válasza KAMELOT (#44) üzenetére


headhunter
addikt

(#49) Ł-IceRocK-Ł válasza Janus27 (#46) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A proci általában elbírja a 4 csatornát is. Szóval nem lesz baja tőle ha telepakolod mind a 4 helyet. Azért van.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#50) djculture


djculture
félisten

Ekkora méretű ram hoz nekem ki kellene reszelni a thermaltake Frio cpu hűtőmet:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.