Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Nem is rosszak.

Mod petata : A négybetűs boltban a grafikonjuk szerint volt 36e is, 32 körül a 90-es nem lesz rossz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2) petata válasza lsc (#1) üzenetére


petata
őstag

Végre van kisebb HyperX SSD!
..az indulóára a 90 gigásnak kicsit soknak tűnik, de majd lejjebb megy :B

szerk: not answer :(((

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#3) djculture


djculture
félisten

90-es az bőven elég is lenne. Most 60 gigát foglal a rendszerpartícióm minden használt progival együtt + battlefield4free.

(#4) banhammer


banhammer
veterán

A 90 gigasnak kellemes ara van.

Tesztelni mikor fogja a peha?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) petata válasza lsc (#1) üzenetére


petata
őstag

Persze, az már a Force GT ára, ott már mindegy melyiket veszed...de én HyperX-fan vagyok :DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#6) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

még mindíg mennyire drágák, hát sose lesz egy 120 gigás ssd-m...

(#7) raper


raper
senior tag

A kiegészítők is okos gondolkodásról árulkodnak. :) Lassan nekem is egy nagyobb SSD kell. Piros Kingston helyett szürke? :)

[ Szerkesztve ]

(#8) petata válasza XIII Ramses (#6) üzenetére


petata
őstag

Azért annyira nem is vészes :) [link]

(#7) raper: nekem is feltűnt, de a HxperX-nek "színe" a szürke is (lsd. néhány RAM)

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#9) raper válasza petata (#8) üzenetére


raper
senior tag

A háza maga szürke azt tudom, de a szürkéket az ember nem annyira jegyzi meg. A piros az átjött.

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

már nem tudom, pedig olvastam...: ha x giga, akkor az az x az teljesen, vagy ráhagyással, vagy ráhagyás + TRIM (meg egyebek)-hez szügséges helyel értendő?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) vinibali


vinibali
őstag

tiszta vicc ez a Sandforce, csak annyi a baj hogy mindenki megkajázza. idáig a Kingston legalább csinált Toshiba meg Jmicron vezérlős SSD-ket, mostmár csak ezek vannak... Samsungot a népnek, mostmár nincs más választás. bár egy régebbi 325/425-ös Kingston szériária még bátran beneveznék :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) LordX


LordX
veterán

Azt tegyük hozzá, hogy a "standard" HyperX 5K-s chipeket használ, tehát a 3K-s várható élettartama kb. 3/5-e, mint az eddiginek. Mondjuk még az is bőven sok egy standard desktop gépnek.

(#13) mikej95


mikej95
aktív tag

Miután RAID2-ben lesz a 2Tb-s HDD-m rögtön befizetek egy SSD-er, egyre olcsóbbak. :)

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#14) Killer01 válasza vinibali (#11) üzenetére


Killer01
őstag

Jó a marketingje, + a tesztprogramokra fejlesztették :DDD
A cikkhez: A csavarhúzó besz@rás, ilyet még nem láttam ssd kit alkatrésznek :)

(#15) aram01


aram01
nagyúr

még mindig drága,de már alakul

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) stutga válasza Killer01 (#14) üzenetére


stutga
tag

Csavarhuzo UK-ban 1fontos boltban kaphato. Tehat csak azert nem erdemes...

(#17) Killer01 válasza stutga (#16) üzenetére


Killer01
őstag

Itthon is van vagy 100, szóval szükségem nincs rá :DDD Csak tetszik, hogy már ilyet is osztanak ssd mellé...egyébként sandforce-os ssd-t amúgy sem vennék saját használatra ;)

(#18) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szimpatikusak. Nagyon is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#19) aag


aag
őstag

Aszongya: "a felhasznált memória egyetlen cellája nagyjából 3000 írási ciklust képes elviselni"

Ez azért baromi kevés. Nem írták el ezt az értéket véletlenül néhány helyi-értékkel? :F

(#20) djculture válasza aag (#19) üzenetére


djculture
félisten

"Az 50 nm-es MLC NAND lapkák még durván 10 000 írási ciklust viseltek el. Ez a szám 34 nm-en a felére, nagyjából 5000 környékére esett, míg 25 nm-en az érték már csak 3000 körüli. A probléma kezelésére szerencsére léteznek megoldások. Ilyen lehet a vezérlő (controller) és a vezérlőszoftver (firmware) továbbfejlesztése, optimalizálása is."

Nyár végén jönnek az tlc chippek azok már csak 1000 körülit fognak amúgy bírni, szerintem utána meg kitalálják az egyszer irható ssd-t is :P

[ Szerkesztve ]

(#21) Srodney válasza banhammer (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

engem azért megizzasztott,nekem még nem való,illetve a pénztárcámnak...

(#22) csirkés11 válasza XIII Ramses (#6) üzenetére


csirkés11
tag

Nem is drága, csak jó helyen kell venni. :D

(#23) Neurotoxin válasza aag (#19) üzenetére


Neurotoxin
őstag

De akkor ennek így mi értelme? Egyszercsak olvasható tárja lesz csak az embernek??(persze tudom, hogy nem, de ez a 3000-es írási ciklus engem is megrökönyített..) :(

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#24) djculture válasza Neurotoxin (#23) üzenetére


djculture
félisten

Ezekre szerintem már nem igen fognak 3-5 év garikat adni.
A garaidő letelte után lehet másikat venni /persze az még kevesebbet fog bírni/, ez meg megy a kukába.

(#25) Ic3man


Ic3man
tag

3000 írás??? óha... vajon az mennyi időt jelenthet egy átlag usernek? kíváncsi lennék egy ilyen írásra

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#26) csirkés11 válasza Ic3man (#25) üzenetére


csirkés11
tag

Nagyon keveset jelent, átlag 10000 írásra van tervezve. Van olyan ami 100000-re.

(#27) LordX válasza Ic3man (#25) üzenetére


LordX
veterán

Bőven eleget.

Sandforce esetében THG mérései alapján tömöríthető esetben a Write Amplification kb. 0,15, tömöríthetetlen esetben kb. 2,9 (számoljunk worst case - 3).

Ha minden egyes nap az SSD teljes területét kiírod rá (tehát a 90 gigásra minden egyes nap 90 giga tömöríthetetlen adat), akkor az átlagosan naponta 3 db írás minden cellába. A 3000 írás így 1000 nap alatt merül ki.

Ha csak napi 1/10-ét írod ki rá (ami szerintem nem-munkakörnyezetben még mindig iszonyat sok), akkor 10000 nap, azaz 27 év.

(#28) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Az okés, hogy csökken a lapkák mérete, és ezzel egyenes arányosságban csökken a használati idő. De mit nyerünk? Extra sebességet nem igazán, nagyobb tárhelyet olcsóbban nem igazán, kevesebb fogyasztást? Most tényleg megéri megcsappantani a tartósságot +-10 wattal kevesebbért? Esetleg olcsóbban adják? Ez az egész méretcsökkentésen inkább csak ők nyernek, sürübben kelljen SSD-t cserélni. Értem én, hogy valószínüleg 5+ évet simán kibír ezután pedig alap, hogy cserélsz. No de valami hasznot igazán hozhatna ez a vérfrissítés, hisz így senki nem vesz a sajátja helyett másikat, mert semmivel nem jobb, mint akár egy másfél éves Hyperx sorozat tagja.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#29) LordX válasza RevolutioN2 (#28) üzenetére


LordX
veterán

MSRP alapján az új cucc kb. 10%-20%-al olcsóbb, ugyanakkora teljesítménnyel, tárhellyel és fogyasztással.

(#30) csirkés11 válasza RevolutioN2 (#28) üzenetére


csirkés11
tag

Sata 3 600Mb/s korlátja miatt még a vertex4 sem sokkal gyorsabb mint a 3.
Sztem különbség sata2, és sata3 között van, nem sata3 és sata3 között.

(#31) TGWH válasza RevolutioN2 (#28) üzenetére


TGWH
őstag

Nem te vagy a lényeg, hanem a mobil piac. Az az első. Oda meg igenis kell a kis méret, kis fogyasztás páros.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#32) aag válasza djculture (#20) üzenetére


aag
őstag

szerintem utána meg kitalálják az egyszer irható ssd-t is

Hehe, az lehet, de én már így sem veszem meg ezeket. Jó-hogy lehet kapni és ennyi! ;]

(#33) csirkés11 válasza aag (#32) üzenetére


csirkés11
tag

Laptopba, szinte kötelező szerintem az ssd.

(#34) Eliot válasza djculture (#20) üzenetére


Eliot
tag

Ez nagyon jó :R :C teljesen egyet értek

Üdv, Eliot

(#35) stfx


stfx
aktív tag

A videohoz, hogy elloptak az Elude zenejet.

(#36) Poetro


Poetro
csendes tag

Nekem egy Vertex 3 van 1450 óra tiszta használat után még mindig 100%-os.

(#37) csirkés11 válasza Poetro (#36) üzenetére


csirkés11
tag

Írt adatmennyiség?

(#38) Poetro válasza csirkés11 (#37) üzenetére


Poetro
csendes tag

Írt adatmennyiség: 1.12TB, olvasott 1.6TB

(#39) djculture válasza Poetro (#38) üzenetére


djculture
félisten

Az lófüty nekem napi 250giga simán összejön. Zeneszerkesztések meg oda vissza másolgatás, átkódolások stb. Nem is birta eddig egy ssd se fél évnél tovább.

[ Szerkesztve ]

(#40) XtremLor válasza petata (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

+1 az indulo arak se annyira veszesek mar, de ha bealnak eleg jo valasztasnak igerkezik :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#41) csirkés11 válasza Poetro (#38) üzenetére


csirkés11
tag

Nekem olvasott adat: 6,49 TB, írt adat: 4,26TB 7882 üzemórával. :D
És természetesen semmi baja.

(#42) petata válasza XtremLor (#40) üzenetére


petata
őstag

Igen, nekem is határozottan tetszik.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#43) LordX válasza Poetro (#38) üzenetére


LordX
veterán

Host writes vagy flash writes?

(#44) Yeffy válasza Killer01 (#17) üzenetére


Yeffy
veterán

na most nagyon szívesen kérdezném, hogy miért, de már kb 100x előjött ez a SF-téma, mivel én is vásárolni készülök épp SSD-t, böngészem ezerrel az SSD-s topicokat, szóval csak annyi, hogy ok, ahogy gondolod :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#45) staccato


staccato
tag

Ez sajnos nem jó hír.Mindenki vár arra hogy az SSD ára lejebb menjen,főleg amióta a vinyók ára az égbe szökött.Lassan kezdenek is csökkeni az árak,de sajnos ez az írási ciklus csőkennésével is jár.Magyarul,olcsóbban kapsz SSD-t,de gyengébbet.Hát ez baromi rosz hír.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#46) LordX válasza staccato (#45) üzenetére


LordX
veterán

Az ok, de egy standard HDD még mindig jóval korábban fog megdögleni, mint ennek a 27 éves várható élettartama.

(#47) csirkés11 válasza LordX (#46) üzenetére


csirkés11
tag

Nem olyn biztos az.

(#48) Ł-IceRocK-Ł válasza LordX (#46) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Máshol 10 évet mondtak max élettartamra.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) djculture


djculture
félisten

Hát mondjuk az igaz hogy a balhé óta készült vinyók jó része valahogy sokkal gyengébb.
Most ért ide a felújított vinyók garmada meg a többi.

(#50) Findzs


Findzs
addikt

lecserélném a mostani kingstonomat egy ilyen 90 gb -osra :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.