Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) samujózsi


samujózsi
tag

Kitöltöttem a tesztet.
Hát izé...
Aki készítette, azzal szívesen váltanék pár szót, mert helyenként (szerintem) hülyeség az összes opció.
Arról nem beszélve, hogy nem árulja el, mi lenne szerinte a helyes.

Bocs, nem működött a touchpad scrollozás a böngészőmben, azt hittem, csak a százalék jelenik meg.
No, így viszont tudom sorolni is a kifogásaimat:

4. Mit teszel, ha a neten bántanak, molesztálnak, zaklatnak?
Erre nincs számomra elfogadható válasz. Engem nem izgat, többnyire visszaszólok, van nekem troll üzemmódom is.

5. Hogy döntöd el egy e-mail-ről, hogy az valódi levél vagy adathalász kísérlet? Mitől lesz gyanús? Jelöld be az igaz állítást!

Nem emlékszem az opciókra, de szerintem egyik sem jelent egyértelműen adathalász kísérletet.

11. Egy bejelentkezést igénylő oldal felkínálja, hogy beléphetsz a Facebook-profiloddal is. Mit érdemes mérlegelni?
Hát ez elég változó. Van sok oldal, ahová nyugodt lélekkel belépnék a facebook profilommal, ha lenne olyanom.

13. Az internetes keresési előzményekben
... hát ott szerintem egyik válasz sem helyes. A keresési előzményekben csak a keresési előzmények vannak tudtommal. A többi infó egyéb helyeken, cache-ben stb. szokott megmaradni.

16. Ha nem tudsz bejelentkezni a saját Facebook-fiókodba, akkor
Szerintem egyik válasz sem tökéletes.

18. Hogyan ismered fel a csalásra készített webáruházakat?
100% biztonsággal sehogy. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#2) Egon válasza samujózsi (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Kicsit elcsúszott a számozásod.

A 16. kérdés, válaszlehetőségekkel:

Hogyan ismered fel a csalásra készített webáruházakat?
- Nem lehet felismerni, pont ezért vernek át ennyi embert.
- Ha sokat hirdetnek egy-egy webáruházat, az mindig gyanús.
- Nem használ SSL tanúsítványt, vagyis az URL cím nem tartalmaz HTTPS-t.

Ebből ugyebár ironikus módon az utolsó a helyes a teszt szerint, tehát azt állítják, hogy minden olyan webáruház, ami nem használ SSL-t, azt csalásra készítették, na ez ROTFL... :))

Szerk.: egyébként igazad van a megjelölt pontok tekintetében, elég szerencsétlen válaszlehetőségek vannak (de ettől még érthető a készítő logikája, eltalálhatók a "helyes" válaszok, kivétel talán a fenti példa, ahol sokkal inkább találó az 1. válaszlehetőség, mint a helyesnek beállított).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) samujózsi válasza Egon (#2) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem rosszabb a helyzet a 16. kérdésnél. Mert abból az következik, hogy ha van SSL tanúsítvány, akkor nem csaló. Namost mibe kerül regisztrálni egy dinamikus DNS bejegyzést, majd ehhez kérni egy Let's encrypt tanúsítványt?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#4) csako válasza Egon (#2) üzenetére


csako
veterán

Én teljesen más kérdéseket kaptam, szerintem nem egységes a teszt.
Egyet rontottam el, bár ott is tudtam volna mit akar a költő :D
"15. Hogyan hozhatod ki a legtöbbet a mobilodból?
Válaszom: Házilag fel lehet törni a telefont." :))
Többi
Abban egyetértek, hogy furcsák a válaszlehetőségek.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) aprokaroka87 válasza samujózsi (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a kettőnek igazából alig van köze egymáshoz.
az ssl azért kell mert te mint vásárló olyan adatokat adsz meg amit az informatika alapszabálya szerint titkositottan kell továbbitani.

(#6) Male


Male
nagyúr

"A program célja, hogy az ügyfelek is kellőképpen fel legyenek készülve a digitális világ kihívásaira, és az ő oldalukon szükséges biztonsági lépéseket megtegyék."
Közben a bankok is felkészülhetnének valahogy... mert amikor felhív a bankból, hogy először is kérne pár személyes adatot az azonosításomhoz, és visszakérdezek, hogy oké, előbb akkor valahogy önt kéne azonosítani, hogy tényleg a bankból hív egy számomra ismeretlen számról, akkor arra nem igazán volt válaszuk, csak az, hogy hát akkor fáradjak be, és elmondják személyesen... (mint kiderült, biztosítást akartak rámtukmálni, ami ilyen szupertitkos információ volt nyilván).

(#7) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Azért gáz, hogy a felmérés része a billkombináció tudás.. különösen mobilos környezetben...
külön bónusz az "oszd meg facebookon" gomb a végén...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) #53667584


#53667584
törölt tag

Ez a kérdőív nagyon gáz.

(#9) samujózsi válasza csako (#4) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ez valóban úgy tűnik, hogy mindenki mást kap. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#10) daninet


daninet
veterán

szerintem sokkal nagyobb gáz ha egy embernek a születési éve a pinkódja minthogy egy bizalmas családtag akivel közös kasszán van azt tudja.
És legyünk őszinték, mind ismerünk valakit akinek a születési éve a pinkódja.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) benedekco


benedekco
addikt

Sajnos csatlakoznom kell az előttem szólókhoz. Hót marhaság a teszt. Namost, miért nincs első kérdésként, van-e önnek okos telefonja? Mert akkor alapból kaphatnék egy szűrt kérdéssort. Mert nekem nincs. (még ha van is, de az nem telefonként üzemel hanem mini tabletként). A nyílt wifis kérdés még jó... jó szar. Mit nevezünk nyílt wifinek? Abdul/Ivanov/Krisztián/Umpumfu kávézója egy eldugott mellékutcában annak is a pince helységében, a MÁV által nyújtott vagy net, vagy esetleg egy nemzetközi lánc, reptér egyéb nívósabbnak vélt saját internete amire úgyis csak névvel és email címmel lehet belépni nagy korlátozásokkal.
Illetve rengeteg egyéb kérdés volt amire nem volt ép válasz. Mert más jó megoldás is van. Pl a jelszó kérdésre itt van egy jobb megoldás. Vagy éppen jobb megoldások. Sajnos ez a K&H egy fos, inkább csak valami marketing anyag mint komoly teszt. :(
Ja igen. Jelszót pin kódot kinek adod meg? Semmi értelme, ha apám alkoholista lenne nem adnám meg neki, de mivel az elmúlt majdnem 40 évben totálisan meg bízhattam benne, hadd bízzam meg benne továbbra is, és ha valamiért szükségesnek érezném kiadni a jelszavamat/pin kódomat akkor had tegyem meg, ez így egészséges. Mint ahogy gyerek korom óta tudom a jelszavait ide-oda oldalakra, sőt a pin kódját is kiadta már, de rég elfelejtettem. Ha bizalom nincs akkor kuka, ellenben megérteném ha nem adná ki nekem ha heroin függő lennék vagy iszákos, vagy megrögzött hazudozó.
Mindegy, a nagyon kezdőknek éppen jó lesz valami gondolkodónak.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#12) Armahun


Armahun
addikt

Jó kis teszt, gyerekektől gyerekeknek.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#13) ddekany


ddekany
veterán

"online vásárláshoz szükséges adatokat a többség senkivel nem osztja meg"

Minek is, hiszen a bank ezt megteszi helyettünk... Ráírnak a kártyára minden, ami kell az online vásárláshoz (CVC kód, stb.).

(#14) ledgeri válasza ddekany (#13) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15) Male válasza benedekco (#11) üzenetére


Male
nagyúr

A jelszó részre: ezt a megoldást én is szeretem, de sajnos sok helyen nem használható. A múltkor valami OTP-s csodareg volt, ahol max 8 karakter... de az államkincstárnál is levették 16 karakterre a maximális jelszó hosszt, már ha a mobilkincstárat is használni szeretnéd (gondoltam kipróbálom, hát nem ment, mert 16 karaktert lehet beírni max, nekem meg hosszabb a jelszavam :DDD )
Nem értem mire jó ennyire rövidre limitálni a jelszó hosszát.

(#16) turbuczn


turbuczn
tag

A legjobb:

Hogyan védheted ki, hogy valaki meghekkelje a Facebook-fiókodat?

Bekapcsolod a kétlépcsős biztonsági azonosítót és erős jelszót használsz.

Nem adod meg a telefonszámodat a Facebook-fiókodban és nem teszed mások által is láthatóvá az e-mail címedet.

Sehogy, törlöd magad a Facebookról.

Na, én itt az utolsóra adtam a voksom, de a helyes válasz (a teszt szerint) a kétlépcsős azonosítás lenne!
Pedig.... :D

[ Szerkesztve ]

(#17) daninet válasza turbuczn (#16) üzenetére


daninet
veterán

Egyébként elgondolkodtató, vajon ki csinálta ezt a tesztet? Egy banknál csak van valaki aki IT security-vel foglalkozik. Ő csinálhatta? Nyilván nem a titkárnőnek adták. Ebből kiindulva milyen szakértelemmel állnak az ITsec kérdésekhez?

Volt egy ugyanilyen de sokkal profibb awareness jellegű tesztje valamelyik virusirtós cégnek.
Az egyébként nagyon korrekt volt. Durván elvéreztem rajta. Olyanok voltak, hogy "Banki jelszavaid virtuális billentyűzeten gépeled-e be?" "Emailed jelszava használatban van-e másik oldalon?" és a többi

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Pötyi válasza daninet (#17) üzenetére


Pötyi
őstag

Jóóó, hát 12 éves gyerekeknek nyilván nem tehet fel kérdést a nem biztonságos hálózatok szimmetrikus Needham-Schroeder protokolljáról (Kerberos). Valamit csak kell kérdeznie! Mivel manapság trendi a fészbuk, ezért ehez kapcsolódó kérdést tesz fel. Mondjuk tisztázhatta volna az első kérdéssel, hogy van-e egyáltalán fészbukja annak, aki kitölti a tesztet? Na és ha nincs, akkor kaphatott volna ezek után egy olyan személyre szabott kérdéssort, amiben nincs erre vonatkozó kérdés. Ééérted!

:D

Persze mi itt megválthajuk a világot, de az, aki összeállította a kérdéseket, az már hazatalicskázta a hétszámjegyű jutit a K&H-nál...

QNX is cool!

(#19) Lauda


Lauda
félisten

az érintettek 40 százaléka osztotta meg a bankkártyája PIN-kódját valakivel. Ők jellemzően a párjuknak vagy más közeli családtagjuknak árulták el a kódot,

Enélkül érdekes is lenne a dolog. Ér egy baleset vagy hirtelen betegség és egyáltalán nem tudnak például levenni pénzt a számládról. Valakivel mindenképpen meg kell ezeket osztanod a családban + teljes hozzáférés a bankszámlához. Fordítva ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

(#20) samujózsi válasza Lauda (#19) üzenetére


samujózsi
tag

Ö...ö...ö... nem. Ha ilyesmiről van szó, akkor társkártya. Bank- és egyéb kártyák PIN kódját senkinek nem elárulni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#21) Lauda válasza samujózsi (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nagyon logikus és takarékos egy másik kártyát fenntartani évi 3-6 ezer forintért, mint megadni valakinek a pin kódot és egyszer ingyenesen teljes hozzáférést adni a számládhoz. Persze mindeni maga tudja.

[ Szerkesztve ]

(#22) samujózsi válasza Lauda (#21) üzenetére


samujózsi
tag

Ha külön tartom a pénzem és nincs közös számlánk, annak oka van.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#23) Lauda válasza samujózsi (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Miért kellene közös számládnak lenni mondjuk a testvéreddel, vagy édesapáddal? :F

(#24) Snoop-y válasza ddekany (#13) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jobb helyeken ez mar nem eleg (marmint hiaba irod be a CVC kodomat nem fogsz tudni a kartyammal vasarolni)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#25) samujózsi válasza Lauda (#23) üzenetére


samujózsi
tag

Miért kellene, hogy ők hozzáférjenek az én számlámhoz, az én nevemben?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#26) samujózsi válasza Snoop-y (#24) üzenetére


samujózsi
tag

Miért, mi kell még? Nem szoktam neten vásárolni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#27) Lauda válasza samujózsi (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ér egy baleset vagy hirtelen betegség

(#28) Snoop-y válasza samujózsi (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

2FA nelkul nem lehet fizetni a kartyammal nem megy el az utalas hiaba nincs korlatozas mondjuk az elfogadohelyen. Sot egyes orszagokban (applikaciobol allithato) egyaltalan nem mukodik sehogy by default tiltva van oroszorszag es egy rakas balkani meg gyanus kozelkeleti foscsi orszag...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#29) Lauda válasza Snoop-y (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Erste bankos kártyával sem tudsz online fizetni telefonos megerősítés nélkül. Pár hónapja aktiválták ezt a funkciót.

(#30) samujózsi válasza Snoop-y (#28) üzenetére


samujózsi
tag

Ez inkább kártyafüggő lehet. Az enyém sajnos működik (elvileg) önmagában is.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#31) samujózsi válasza Lauda (#27) üzenetére


samujózsi
tag

Annak mi köze az én számlámhoz, pláne, hogy az én nevemben férjenek hozzá?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#32) Lauda válasza samujózsi (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Hagyjuk. Te nem adod meg senkinek a hozzáférést és kész.

(#33) Pötyi válasza samujózsi (#31) üzenetére


Pötyi
őstag

Mit nem értesz azon, hogy a milliomost baleset éri és elveszti az eszméletét (kómába esik) / meghal, ezért pénz kell a gyógykezeléséhez / temetéséhez, a számláján ott van csillió dollár, a testvére meg kissé szerényebben él, neki nincs pénze a nem olcsó gyógykezelésre / temetésre, hát hadd vegyen fel pénzt a TESÓJA számlájáról a TESÓJA részére! Mi is megadtuk egymásnak a pin kódunkat a családban, ilyen esetre. Fel van írva és le van rakva egy borítékban. A saját szüleimben, testvéremben csak megbízok már!

Kiegészítés: Ha nem esett volna le a tantusz, az öntudatlan / halott ember sajnos már nem tudja megmondani a pin kódot, ezért kell még a baleset ELŐTT megtenni ezt. A bankkártya általában a tulajdonosánál van, tehát a tesója nem fogja használni és költeni a pénzét, csak ilyen vészhelyzeti esetben. Akkor és csak akkor magához veszi és a pin kód tudtában tud intézni ilyen drágább dolgokat.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#34) samujózsi válasza Pötyi (#33) üzenetére


samujózsi
tag

Odaadod nekik az autód, a lakásod kulcsait, meghatalmazást, hogy bármit intézhetnek a nevedben?
Kétlem.
"Milliomoséknál" egyébként sem hiszem, hogy az évi párezer forintos tétel számítana.

Halott ember számláján meg végképp ne zsonglőrködjön a család, amíg nincs meg a hagyatéki eljárás.

Egyébként kezded torzítani a dolgokat: a PIN kódjaim többsége el van téve, baj esetén elvileg hozzáférhető. De csak baj esetén, itt meg nem erről volt szó, hanem arról, hogy megadod a családtagoknak.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#35) Pötyi válasza samujózsi (#34) üzenetére


Pötyi
őstag

Bakker. Nem értem, hogy mit nem értesz ezen?!?

Én nem vagyok milliomos, de van _némi_ tartalék a számlámon olyan esetekre, ha beüt a krach. Például balestet, ilyesmi. Akkor meg miért a rokonaim hitelezzenek nekem, ha nekem is van pénzem - pont ilyen célra?

De mint azt már fentebb kifejtették mások, határozottan NEM VAGYOK HAJLANDÓ 3000-6000,- játékpénzt áldozni tök feleslegesen egy társkártya fenntartására, mert hátha kelleni fog.... Annál sokkal egyszerűbb és olcsóbb megadni a pin kódomat a testvéremnek.

A hagyatéki eljárásban meg könyvelésileg ugyanúgy ott vagy, ahol a part szakad, mert ha tök szabályos minden, akkor a hagyatéki tárgyaláskor leadhatod a felmerült jogos költségeidet, amit megkapsz és csak a maradékot osztják szét. Akkor meg nem tök mindegy? Mondjuk a mi családunkban nincsenek viszályok, amik megrontanák a viszonyt.

Én például határozottan elvárnám a családomtól, hogy ha van pénz a számlámon, akkor abból gyógykezeljenek, vagy temessenek el. Én especiel nem kívánok még a halálommal is anyagi terhet róni rájuk.

A _bármit_ intézhetnek az nyilván nem arra vonatkozik, hogy eladják a részvényeimet, meg a cégeimet, amíg öntudatlan állapotban vagyok, hanem a gyógykezelésemre. De természetesen használhatják az autómat, ha pedig vidékiek, akkor lakhatnak a pösti lakásomban.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#36) samujózsi válasza Pötyi (#35) üzenetére


samujózsi
tag

Na jó, meguntalak benneteket.
Majd szólj, ha megy személyeskedés nélkül is!
Értő olvasást, törvények, jogszabályok ismeretét nem említem (lásd gyógykezeléssel, temetéssel járó költségek megtérítése) :U

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#37) Pötyi válasza samujózsi (#36) üzenetére


Pötyi
őstag

Kétszer is átolvastam, én nem írtam neked semmilyen pejoratív jelzőt. Nem hülyéztelek le, nem írtam rád semmi csúnyát. Ha te látsz személyeskedést tőlem, idézd már be, de csak hogy tanuljak belőle és elnézést kérhessek miatta.

Én csak négyesre szigorlatoztam polgárjogból, bár az csak tölteléktantágy volt nálunk.

QNX is cool!

(#38) Lauda válasza samujózsi (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Halott ember számláján meg végképp ne zsonglőrködjön a család, amíg nincs meg a hagyatéki eljárás.

Nem is tud. A meghatalmazás csak addig érvényes, míg a meghatalmazó életben van. amint meghal, a bank azonnal zárolja a számlát. Ez alól egyetlen "kivétel" van. Adhatsz olyan megbízást a banknak, hogy a halálod esetén a számlán lévő összeget xy számlájára utalják át. Ez esetben az áthelyezett összeg nem fog szerepelni hagyatékként.

[ Szerkesztve ]

(#39) Pötyi válasza samujózsi (#34) üzenetére


Pötyi
őstag

Végig erről beszéltünk, amit te is írsz:

...a PIN kódjaim többsége el van téve, baj esetén elvileg hozzáférhető. De csak baj esetén, itt meg nem erről volt szó, hanem arról, hogy megadod a családtagoknak.

Mi, akik itt felszólaltunk, pont ezt mondjuk. Baj esetére adtuk meg, nem pedig "csak úgy" -ra. Az eredeti cikkben nincs ez így kettébontva, finomítva, ezért tettük szóvá többen is az ilyen eseteket.

QNX is cool!

(#40) Lacok válasza daninet (#17) üzenetére


Lacok
őstag

"Egyébként elgondolkodtató, vajon ki csinálta ezt a tesztet? Egy banknál csak van valaki aki IT security-vel foglalkozik. Ő csinálhatta? Nyilván nem a titkárnőnek adták. Ebből kiindulva milyen szakértelemmel állnak az ITsec kérdésekhez?"

Vagy próbálták a nagy átlag szellemi szintjéhez igazítani a kérdéseket. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.