Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ygg


Ygg
senior tag

Na ez érdekel, ha lesz időm, végigolvasom rendesen. :R

(#2) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
K4-em van, vettem hozzá egy beépített ledes tokot :D (a kindléről kapja az delejt, és felül van egy kibillenthető kis pálca , annak a végébe a Led), nem a legtökéletesebb, de lehet használni (az alsó 3 sor megvilágítása hagy kivánni valót, tok buherálás folyamatban :O ), és van egy jó védőtokom is hozzá. :DDD ű
Szállítással együtt 5-6k huf volt.
Pont ilyen
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3) fujifilm1 válasza Nagya21 (#2) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia

amit linkeltél az nem annyiba kerül....
miért nem azt ?

légyszi.
kösz

(#4) kraki


kraki
tag

Jó kis cikk: egyszerű, értelmes, gratula! :C

Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

(#5) kromatika


kromatika
veterán

köszi a tartalmas írást.

(#6) Nagya21 válasza fujifilm1 (#3) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
E-Bay a te embered, keresgélj. :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Én táblagépen szoktam e-könyvet olvasni, most egy iPad kettest használok erre (is).
Kérdésem, hogy megérné-e befektetni egy ilyen vagy hasonló kütyüre, ad annyi pluszt a táblához képest...?

(#8) Nagya21 válasza Nigér (#7) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nem veszi annyira igénybe a szemet.
Ha sokat olvasol ez eléggé jó érv szokott lenni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9) Nigér válasza Nagya21 (#8) üzenetére


Nigér
őstag

Szia, köszi a választ! :R
A táblának is elég tág határok közt lehet állítani a kijelzővilágítását.
Maga a készülék és a képernyője nagyobb, itthoni olvasásra végülis mindegy, viszont ezt a 6' Kindle méretet kicsinek találom.
Ehh, meg kell élőben néznem, tapiznom egyet! :)

(#10) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó cikk, hasznos infókkal! Köszi. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11) bolondember válasza Nigér (#9) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem egy kategória...

És arról nem is beszélve, hogy a Kindle kibír egy hónapot egy feltöltéssel ÉS olvasással. ;)

Én azt mondom ne lacafacázz, vágj bele, a szemed megköszöni. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#12) Nigér válasza bolondember (#11) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi, azt hiszem beleásom magam kicsit mélyebbre ebben a témában! :)

(#13) Gzolo válasza Nigér (#9) üzenetére


Gzolo
senior tag

Igazából ezek a 6"-os kijelzők kb akkorák mint egy normál könyv egy oldala, ezért érdemesebb könyhöz hasonlítani inkább.

Egyik legjobb érv az E-olvasó mellett az aksi idő, tényleg 2-3-4 hétig nem kell tölteni. A másik amit én fel tudok hozni, ha már úgyis iPad-hez hasonlítod majd, hogy az olvasó tokkel együtt is csak kb 3-400 gramm, az iPad 6-700 (ha jól tudom). Én pl villamoson, metrón előkapom az olvasót, egyik kezemmel kapaszkodok, másikban az olvasó, tökéletes. Ezt egy iPad-del nehezen lehetne megvalósítani, akkora böhöm dög :DDD

És amit ne feledjünk: az olvasók céleszközök, így amire tervezték őket, arra nagyon jók. Míg iPad-nál nem ez volt az elsődleges szempont.

(#14) SentryGun válasza Nigér (#9) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Szia! Volt K4-em, most Paperwhite van helyette, de nem rég még volt iPad 3 is. (Megvárom a retinás minit.)
Könyvolvasásra én a Kindle-t jobban szeretem, parkban, tengerparton képtelenség iPaddel vagy más tablettel olvasni, halálosan tükröződik - én legalábbis feladtam 2-3 oldal után mindig. Matt fóliával pedig kontrasztot veszít. Viszont gyors, és mindent eszik. Magazinokat nagyon szerettem vele olvasni.
A Kindle hosszú távú olvasásra sokkal jobb. Az ok, amiért cseréltem, hogy egyrészt van beépített világítása, másrészt az egynyelvű szótárak (angolt és német olvasok szinte) végre olyan kényelmessé váltak vele, mint az iPaddel. Csak ráböksz egy szóra, és máris dobja a jelentését. Eddig a 9. könyvnél tartok, és úgy érzem megérte. Hátránya, hogy csak mobi-t eszik. (Illetve pdf-et, de azzal nem is nagyon vesződöm.)
Az PW új kijelzőjétől én sem estem hasra. A K4 kontrasztosabb, mert nincs rajta a plusz érzékelő réteg. Elszíneződéssel, amit a cikk ír nem találkoztam eddig. Az akku valamivel kevesebbet bír érzésre, de nem vészes. Most legrosszabb esetben kb. két hetente töltöm, igaz nem megy sokat a világítás és általában Airplane módban van, csak ha új könyvet veszek kapcsolom be szinkronizálni.

BomiBoogie: Igen, elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#15) BomiBoogie válasza SentryGun (#14) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor a te eseted is példa a cikkben írt minőségi szórásra a kijelző tekintetében.

(#16) BatchMan


BatchMan
senior tag

Hogy lehet a Paperwhite háttérvilágítását kikapcsolni? Akármennyire leveszem, sötétben világít.
Viszont a készülék ki tudja kapcsolni, mert standby-ban nem világít.

(#17) Nigér


Nigér
őstag

Gzolo és SentryGun: Köszönöm a válaszaitokat. :R
Elsősorban ez a havi (2 hetente) egyszeri töltés fogott meg.
És tényleg lehet praktikusabb egy kifejezetten erre optimalizált készüléket használni.
Azt hiszem hamarosan beruházok egy ilyen kütyüre :)

(#18) BomiBoogie válasza BatchMan (#16) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy tudom, alapállapotban erre nincs lehetőség.

(#19) HXY


HXY
addikt

Egy 100MB-os bescannelt PDF-vel, ami nem tartalmaz szöveget, csak képeket, azzal hogy tud birkózni a Paperwhite? Vagyis tartalmaz szöveget, de csak képként.

(#20) SentryGun válasza Nigér (#17) üzenetére


SentryGun
aktív tag

A két heti töltéshez azért elég rendesen kell használni, világítással. Egyébként, ha van ismeretségi körben, esetleg kérd el kipróbálni. Szerintem hosszú távú olvasásra azonban mindenképpen jobb.

HXY: Betölteni betölthető vele, meg is jeleníti, DE. Írtam korábban, hogy én pdf-fel nem is kínlódom, mert az nagyon nyögvenyelős a specializált olvasókon. Még a szöveges, jól tördelt elmegy, főleg ha a Kindle-hez van passzítva az oldalformátum (konvertálással a legtöbb azonban szétesik). Viszont a pdf nem erre lett kitalálva és a képernyőhöz igazítja a lapszéleket, ami egy pl. nagyobb oldalnál (magazin) hangya méretű betűket fog eredményezni, nagyítani, görgetni kell egy oldalon belül, stb. És ezen felüli (még rosszabb) kategóriaként vannak a képekből felépülő pdf-ek. Szerintem végtelenül macerás e-ink olvasókon.
PDF-et olvasni sokkal jobb már egy 7" colos tablet is. Egyrészt összehasonlíthatatlanul gyorsabb (a retek legalja minőséget leszámítva), és pdf. kezelésre sokkal jobb. Főleg 10"-on. Sok program is van hozzá mindkét fő platformon.

[ Szerkesztve ]

(#21) BomiBoogie válasza SentryGun (#20) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt én is meg tudom erősíteni, ha alapvetően pdf-eket szeretnél olvasni, akkor nem a Kindle a te készüléked.

(#22) HXY válasza SentryGun (#20) üzenetére


HXY
addikt

Akkor olyan Nexus 8-at szeretnék, aminek Pixel Qi kijelzője van! :K

Most egy iPad 1-em van, ami szépen teszi a dolgát, de hosszabb pdf olvasása kicsit fárasztó, ráadásul a szabadban napsütésben nem sokat látni...

[link]

(#23) SentryGun válasza HXY (#22) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Tudom, nem kell bemutatni - nekem is volt tabletem. :) Nem kültérre találták ki, strandon abszolút el is lehet felejteni. A Notion Ink Adamje volt egy köztes megoldást jelentő próbálkozás anno (pixel Qi volt talán az is?), de ha jól tudom semmi nem lett belőle...
Amiben most személy szerint fantáziát látok azok az új ultrabook-tablet hibridek.

A te speciális esetedben esetleg a Kindle DX/DX 2/DX Graphite jöhet szóba - 9,7" e-Ink kijelző. Ezzel viszont az a gond, hogy (1) kapni már nem lehet tudomásom szerint (vagy már csak az amazon.com árulja); (2) használtan horror áron akarja eladni mindenki (eBay, ha egyáltalán van eladó); (3) és bár nagyobb a kijelző, de a pdf kezelése a legtöbb review szerint még rosszabb, mint a kis Kindle modelleké. Például: [link].

[ Szerkesztve ]

(#24) Nigér válasza SentryGun (#20) üzenetére


Nigér
őstag

Nem tudom, ismered-e ezt a progit:
[link]
Ezzel minden formátumból minden formátumba tudsz konvertálni.
A kütyüket meg valamelyik elektronikai nagyáruházban meglesem, ha tartanak ilyet.

(#25) kadet93 válasza HXY (#22) üzenetére


kadet93
tag

Nexus 8? Be van már az jelentve? még nem hallottam róla, viszont, ha ilyen kijelzője lesz, akkor fix, hogy előrendelem. Most ipadre pályázok, de elég sokat használnám olvasásra és emiatt vacillálok a dolgon...

(#26) SentryGun válasza Nigér (#24) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Persze ismerem, de nem mindig zökkenőmentes. Ha nem jól van összerakva már az alap forrásfile, akkor a konvertált még rosszabb lesz tördelésileg (bővebben: [link]). Bár találkoztam már olyan eredeti könyvvel is az Amazonról, amit a K4 tökéletesen vitt, az iPad-en viszont darabokra esett a tördelés. Elég gány munka volt, főleg hogy 12-16 EUR egy könyv általában.

Plusz általában minden Kindle cikkhez be szoktam linkelni: http://ekonyvolvaso.blog.hu/ - Na, ők otthon vannak rendesen e-könyv olvasó témában.

Plusz még lehet erre jár Edenyke is, aki szintén nagyon vágja a témát, és szintén nagyon jó a PH! Kindle topic is.

[ Szerkesztve ]

(#27) Nigér válasza SentryGun (#26) üzenetére


Nigér
őstag

Köszönöm a linkeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#28) robicheck


robicheck
csendes tag

Jó cikket hoztál össze! Informatív, érthető! :R

(#29) Kansas


Kansas
addikt

Nekem is van Kindle PW-m, korábban billentyűzetes Kindle 3-am volt.
Ahhoz képest PW nekem jobban tetszik, főleg sötétben persze, de világosban is. A nagyobb felbontás ott érhető tetten, ha pl A/4 méretű PDF-et olvasok vele(pl. Ars Magica RPG alapkönyv) gyakorlatilag nagyítás nélkül is olvasható, illetve a régi Kindle-hez képest PDF olvasás kapcsán a PW-ben levő pinch-zoom jelentősége hatalmas. A lapozógomb persze kicsit nekem is hiányzik, így nehezebb egy kézzel kezelni a réginél.
Kindle 4 és Kindle Touch nem volt a kezemben, azok lehet jobbak a K3-nál, bár gondolom, ha a PW a tapiréteg miatt sötétebb, akkor a Touch-nak is sötétebb-nek kell lennie...

Aki tablet-hez hasonlítja, annak felhívnám a figyelmét, hogy az e-ink előnye a TFT-hez képest nem főleg a háttérvilágítás milyenségéből vagy a tükröződésből fakad, hanem abból, hogy ha a e-inkre kirajzolódott egy oldal, akkor az lapozásig nem frissül, hanem állókép, míg a tabletek hagyományos TFT módra 60Hz-n frissítenek... szvsz nagyjából annyival jobb TFT-hez képest e-inken olvasni, mint CRT-hez képest TFT-n.

A minőség kapcsán: nekem szerencsére már a felújított kiadás jött meg USA-ból februárban(elvileg tavaly november környékén javítottak rajta vmit HW és SW oldalon is), így nem látok komoly foltosodást, és a bevilágítás egyenletlensége alul sem túl zavaró(egyébként ez abból fakad, hogy alul nem egy fénycső ad fényt, hanem 4 "pontszerű" LED - itt szétszedik, ha valakit érdekel)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Mike76 válasza BatchMan (#16) üzenetére


Mike76
tag

"Hogy lehet a Paperwhite háttérvilágítását kikapcsolni? Akármennyire leveszem, sötétben világít."

Alapból sajnos nem lehet teljesen lekapcsolni a világítást, hekkelni kell hozzá: a KUAL-hoz létezik pl. olyan plugin, ami nullára állítja a fényerőt, illetve a cikkben említett CoolReaderben is teljesen kikapcsolható. Ha minden jól megy, hamarosan előállok egy hosszabb lélegzetű PW ismertetővel, amiben ezekről a dolgokról is részletesen lesz szó.

(#31) Degeczi válasza Kansas (#29) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a tabletek hagyományos TFT módra 60Hz-n frissítenek"

dehogyis: a TFT sem frissíti folyton a képet!

a képcsöves monitorok voltak kénytelenek folyton frissítgetni, mert az elektronsugárral eltalált foszforréteg csak rövid ideig világított - de egy LCD-pixel már folyamatosan megtartja az állapotát (csak ehhez energiára van szüksége az e-inkkel szemben, ahol csak a változás igényli azt)

egy "60 Hz-es frissítés" TFT esetén mindössze annyit jelent, h ilyen sűrűn lehet változtatni a képtartalmat, ezt tudja garantálni a sebessége (1/60 = 16 msec)
de ha nincs szükség változtatásra, nem vibrál...

a háttérvilágítás az, ami egy TFT-s kijelzőn zavaró lehet hosszú távon, ill. persze az, h napfényben használhatatlan - míg az e-ink ott van igazán elemében

(#32) pereces


pereces
tag

tegnap előtt ráborítottam egy fél pohár teát a kpw-re szerencsére kibírta ilyenkor jól jön, hogy nincs rajta gomb :DDD

Eddig már kétszer fordult elő, hogy kikapcsoláskor fehér maradt a kijelző (fény bekapcsolva, kép nélkül) ... a reset megoldotta de picit ez a hiba bosszant.

(#33) BomiBoogie válasza Mike76 (#30) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Várjuk az írást. Ez mennyire szabályos, a moddolás? Garanciavesztéssel jár?

(#35) Kansas válasza Degeczi (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Én úgy emlékeztem, hogy a TFT is frissít, csak egy pixel kioltási ideje nagyságrendileg nagyobb a CRT hasonló paraméterénél, ezért sokkal stabilabb a kép.

Viszont utána néztem, és igazad van. Azoknál a monitoroknál, amik nem alkalmaznak FRC technológiát a megjeleníthető színek számának növelésére. Az ugyanis pont arról szól, hogy ha a kívánt színt nem tudja natívan megjeleníteni, akkor megfelelően beállított színeket villogtat helyette, hogy a kívánt színnek hasson.

Ebből sajnos elég kevés van PC monitorok között, még némelyik IPS paneles monitorban is jelen van az FRC(Pl. Dell U2311H is 6-bit+FRC), nem tudom, hogy a tablet-panelek ezen a téren hogy állnak...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Mike76 válasza BomiBoogie (#33) üzenetére


Mike76
tag

"Ez mennyire szabályos, a moddolás? Garanciavesztéssel jár?"

Elvileg garanciavesztést okoz. A gyakorlatban nem tudok arról, hogy emiatt bárkinek problémája akadt volna - legalábbis az Amazonnál biztosan nem. Nem egy ember írta, hogy szétpimpelt készüléket küldött vissza garis cserére, egyiküket sem érte semmiféle retorzió. Nekem pl. volt egy gyárilag kijelzőhibás K4-em, amivel csere előtt ezt (sőt még galádabb dolgokat is) műveltem, aztán egy "Reset to factory default" után garanciában simán visszaküldtem. Ilyen Reset funkció egyébként mindegyik típuson van (PW-n Reset Device-nak hívják), ezt használva gyakorlatilag gyári állapotba áll vissza kütyü.
A modding igazi veszélye szerintem nem is ez, hanem hogy rosszul használva/kivételes esetben esetleg téglát csinál a készülékből. K3, K4, Kindle Touch esetén már ilyenkor is van egyszerű segítség, PW-n még elég macerás egy halott készüléket újraéleszteni.

(#37) Mike76 válasza Kalandor (#34) üzenetére


Mike76
tag

"Be lehet már állítani a PW margóját akár nulla px-re is JB nélkül?"

Sajnos nem tudok egyszerűbb megoldásról, mint a Jailbreak+JBPatch. Utóbbinak egyéb előnyei is vannak, mint pl. elválasztás, több szótár egyidejű használata, 5.3.3-as firmware-ig egyéni fontméretek beállítása.

(#38) BomiBoogie válasza Mike76 (#36) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, tehát van gyári visszaállítási lehetőség, ez azért bizakodásra ad okot.

(#40) rendszergazd


rendszergazd
csendes tag

üdv,
kottát szöveggel pdf-ben lehet csak megjeleniteni,
vagy azt is konvertálni MOBI vagy PRC formátumra úgy hogy az elrendezése eredeti legyen?

(#41) fpeter07


fpeter07
veterán

Komolyan ennyire rossz nézni a Kindle 5 kijelzőjét sötétben? Télen elég korán esteledik.
Évek óta crt monitoron olvasok egyébként (újabban már lcd-n is).

(#42) winhate válasza fpeter07 (#41) üzenetére


winhate
őstag

Kindle 5 azaz a Paperwhite 1 ?

Semmi gond sincs vele sokszor olvasok a gyerkocnek este.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#43) fpeter07 válasza winhate (#42) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem a sima Kindle 4.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.