Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misi1979


Misi1979
őstag

Szép:) Hamarosan úgyis ebédidő..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nyami :)

a címről azt hittem, hogy csájnafon rendelési útmutató lesz :DDD

a szecsuánit szójaszószban pirított tésztával imádom, hordóstul tudnám enni :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) hejesírásó válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


hejesírásó
senior tag

üüühm sült tészta zöldségekkel...jahj....

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, most megéheztem... asszem ilyet nem fogok készíteni, mert az összetevők nagy része meg sem található a háztartásban és nem szeretek olyan dolgokkal kísérletezni, amiket igazából nem is ismerek (mellesleg költséges is lenne 1 próbáért így bevásárolni)
anno készítettem padlizsános muszakát (görög egytálétel): 3-4órán át sz@rakodtam vele, mire kész lett és nem is lett olyan jó :( inkább magyar/olasz kajáknál maradok... azoknak jól be tudom lőni aránylag az ízét meg a fűszereket is "ismerem"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) acélkemény


acélkemény
tag

gonoszsag ezt a cikket reggeli elott feltenni netre :)

(#6) hejesírásó válasza acélkemény (#5) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem én választom meg a megjelenés időpontját :P

(#7) Csorbi


Csorbi
addikt

Na akkor én most elmegyek egy kínaiba... :D
Klassz írás, kedvet kaptam!

Egyébként a teriaki-t nyugodtan kijavíthatod teriyaki-ra, mert úgy helyes, viszont olyat ne írj, hogy szechuáni, ha már magyarul írod, akkor szecsuáni. :B

(#8) szumoo


szumoo
senior tag

Jó kis faja kaja lett belőle, grat hozzá és persze szépen le is írtad. :C
A képekért viszont kár :(

A nyúlon túl?

(#9) hejesírásó válasza szumoo (#8) üzenetére


hejesírásó
senior tag

telós képek :(

(#10) echterion


echterion
nagyúr

Nyami-nyami! Szeretem a kínai kosztot. :DD
Gratula. :C

**********

(#11) atike


atike
nagyúr

Imádom a kínait... Megyek haza és ki is próbálom... :)

(#12) Solten


Solten
addikt

Milyen az illata? Mert a kinai lakotarsam iszonyat budos kajakat foz... :( :D Mar a kinai "etel" gondolatara is elmegy az etvagyam...

"mert kínait főzni nem lehet gyorsan"

Ezt megerositem. A rizse 1 oraig forog a mikroban... :D

Saor Alba

(#13) hejesírásó válasza Solten (#12) üzenetére


hejesírásó
senior tag

simán jó illata van, érzed a gyümölcsöket, egy fanyarkás finom illatot, a húst, sztem jófajta :)

(#14) Solten válasza hejesírásó (#13) üzenetére


Solten
addikt

Hm, jol hangzik. Na igen, normalis etelhez magyar szakacs szuksegeltetik... :K :D

Saor Alba

(#15) Depression


Depression
veterán

Teriaki, bambusz, stb. lehet kapni bevásárlóközpontban is?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) JanFe


JanFe
aktív tag

Megeheztem olvasva a receptet :)
Gratula a cikkhez. :C

"There is nothing permanent except change"

(#17) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ez most komoly? Azthittem a cikk végén lesz valami elektronika, vagy valami átverés, de semmi, ez tényleg recept :D

(#18) fixedgear


fixedgear
tag

:C

LG Optimus 2X P990

(#19) Depression válasza Depression (#15) üzenetére


Depression
veterán

Na, megnéztem a hozzávalókat. Most már tudom, hogy ilyet sosem fogok enni. Egy üveg teriyaki szósz (150ml) 1400Ft. :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) Napfénysüti

Jól hangzik és jól is néz ki. Éhes lettem, egyszer ki kellene próbálnom az elkészítését. :))

Més que un club!

(#21) hejesírásó válasza Depression (#15) üzenetére


hejesírásó
senior tag

én aldiban vezsem ezeket emg lidl ben
ott olcsó..a teriyaki pl 250ml-es volt asszem 500-600 HuF

(#22) Tim82


Tim82
nagyúr

Magyarul nyugodtan lehet Szecsuánnak, szecsuáninak írni... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) hejesírásó válasza Tim82 (#22) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nekem a ch szimpatikusabb :)

(#24) Ipse89


Ipse89
tag

Jó kis írás, megéheztem ;]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#25) hejesírásó válasza Depression (#19) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ja és a szójából és a teriyakibólmaradt még kb 3 ilyen hatalmas adagra való!

(#26) iSonic


iSonic
addikt

Nyammm :P

(#27) Tim82 válasza hejesírásó (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem véletlenül vagy a heJesírás sírásója! ;]

(ÉKE! :DDD )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) hejesírásó válasza Tim82 (#27) üzenetére


hejesírásó
senior tag

én ha kiejtem
így ejtem Szie (ie kicsit összevonódik)chuani

van kis pici h is benne.

öntörvényű vagyok az biztos, a név sem véletlen, fricska a helyesírás bouziknak mert csomó féle képen lehet értelmezni és ha úgy értelmezem ahogy kedvem tartja helyesen van leírva.
ha meg nem akkor meg rosszul (szerintem meg helyesen, mert pusztuljon az ly-j!) a helyesírás szerint
hogy mi szabályos EBBEN az elavult, megújulásra nem igazán hajlandó, fölöslegesen túlbonyolított és macerás (nem feltétlenül mindig logikus) nyelvben az egy dolog...

(#29) San398


San398
őstag

Én is azt hittem, hogy valami kínai cuccokról lesz szó, mekkorát tévedtem. Ahogy olvastam és néztem a képeket világos lett, hogy itt valami jó kis étek készül. Az utolsó fotó láttán akkorát kordult a gyomrom (most jöttem a fogdokitól és nem ehetek) :O Jó is a kínai kaja, szeressem. Gratulálok a cikkhez. :C

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#30) kelekyle


kelekyle
őstag

Nagyon jó írás grat :C

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#31) Puma K


Puma K
veterán

Úúúú.... ezt is két pofára tudnám zabálni mint az édes savanyú mártásos csirke mellett tojásos rizzsel :O

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) pmheros


pmheros
senior tag

Bacsis szaktárs ugyanezt szerintem 2db Prescott -on sütötte volna ki :DDD

nem vagyok tökéletes

(#33) hejesírásó válasza pmheros (#32) üzenetére


hejesírásó
senior tag

az a baj hogy a nagy darabkák azok elnyomnák a felületeket :DD

(#34) DerDer


DerDer
tag

Nyam-Nyam :K :K

(#35) Yaye


Yaye
őstag

Főleg a nicked fényében nem tudom megállni, hogy ne szóljak be: angolul Sichuan, de hogy magyarul nem Szechuán, az fix :D [link]

(#36) hejesírásó válasza Yaye (#35) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de most az és kész. ez ugyan olyan mint a Tsunami, ha jól ejted nem csak egy C-t hallasz, és tök gáz h nálunk Cunamizik a híradó.
de ez azért van mert én helikopter vagyok. :DDD

(#37) commanDOS


commanDOS
senior tag

Hm, ezt rég ki akarom próbálni, a macerától nem félek de az alapanyag árak elég húzósak...
Nekem a szezámos csirkecsíkok jön be, és egész jól meg is tudom már csinálni, az első bénázások után (család szerint legalábbis). Általában kínai kajáldákban is ezt kérek
(no meg a többi felismerhetetlen dolog, amit ha kéred ha nem melléraknak :D )

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#38) hejesírásó válasza commanDOS (#37) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nem vészes egy befőt bambusz okosan 250-290
egy terixaki szósz 500 250 ml szója 250 dettó
egy csíra max 280 egy üveg
mangót akciósan 180/dbért lehet vadászni
répa occsó
hús jó helyen 10001100/kg

okosan kell....

(#39) commanDOS válasza hejesírásó (#38) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akkor utánanézek a dolgoknak és lehet jövőhétre összedobok egy ilyet. Kell már egy kis változatosság :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#40) SWiNEBoY

Megyek, kipróbálom :D

(#41) Yaye válasza hejesírásó (#36) üzenetére


Yaye
őstag

Nem kötekedésből, azt látom hogy most az és kész, de attól még hibás és kész :D A tartománynak van hagyományos, bevett magyar neve, és az "Szecsuán".
Egyáltalán nem szükséges hibátlan eredeti kiejtéssel mondani/írni az idegenből átvett szavakat, főleg ha a magyarban nem létező hangokat tartalmaz. Ezért nem gáz a cunami sem, sőt a régen oly gyakran hallott "Szecsör/Tecsör asszony" sem. A magyar nyelvben használatos hangokkal nem ejthető ki/írható le autentikusan, úgy mondjuk/írjuk ahogy a leginkább sikerül közelíteni. Gondolhatod, a külföldiek sem törik össze magukat a magyar szavak autentikus ejtése/írása közben, nekünk sem kell.
De persze úgy írod ahogy akarod, csak ez a vegyes átírás nem csak helytelen, de nagyon béna is. Kb olyan mintha Párizst helikopterségedre hivatkozva Páhryíí-nak írnád. :)

(#42) dabadab


dabadab
titán

Gondoltam szólok, hogy 四川 magyar neve Szecsuán, a Sichuan pedig nem az angol neve, hanem a pinjin átirata.
Ha már egyszer helyesen ásod azt a sírt :P

DRM is theft

(#43) commanDOS válasza hejesírásó (#38) üzenetére


commanDOS
senior tag

Beszereztem a hozzávalók egy részét, bambuszrügyet sehol nem találtam viszont...
Hús nélkül olyan 2500 környékén jön ki, ami ha azt veszem, hogy 2-3 főzésre elég, akkor annyira nem húzós. Teriyaki szószt is kaptam 350-ért, 1fajta szecsuánit vettem csak 290-ért.
Mangó 130, ananász konzerv 230, ez eddig nem húzós. Gyömbér, csíra, fűszerek... ezek közül egyik sem tétel. Szóval alapvetően nem drágák a hozzávalók, csak sok kicsi sokra megy. Nembaj, ha finom lesz, akkor megérte.
Apropó: ebbe nem szoktak fafül gombát rakni? a kínai kifőzdés szecsuániban mindig van.
Igaz ezt a receptet legalább 4féleképpen találtam meg...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#44) concret_hp válasza commanDOS (#43) üzenetére


concret_hp
addikt

k.b minden kínai kajáldában kicsit másképp csinálják sztem :)
legalábbis jártam már párban, de 2 egyformával még nem találkoztam :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ahova napi rendszerességgel járok ott jól csinálják hál isten. De a környéken lévő kinaiba múltkor majdnem vissza vittem(csak gondoltam többet nem megyek inkább oda azt kész), mert bambusz helyet karalábét raktak bele.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#46) hejesírásó válasza dabadab (#42) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mert akkor angolul mi a neve ha nem sichuan? [link] :P

(#47) hejesírásó válasza Yaye (#41) üzenetére


hejesírásó
senior tag

nálam zeusz németesen van ejtve mert úgy az adott istenség hangulata és milyensége (ereje, dühe) sokkal inkább kijön mint magyarul egy hangszínen kiejtve, hogy zeusz.
nálam barcelona eredetien van ejtve, mert úgy nagyon szép a hangzása, pekinget sem pekingnek mondom hanem beijingnek mert az sokkal szebb, dallamosabb.

még kérdés? ;)

a vak embernek sem fogjátok tudni megmagyarázni, hogy ő ronda ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#48) hejesírásó válasza commanDOS (#43) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de én is ismerek olyant amibe gombaféléket, vagy szárított gombát is raknak, de az nekem nem jött be, már több félét is kipróbáltam.

csináld 3 fazékban és kísérletezzél velük :)

(#49) dabadab válasza hejesírásó (#46) üzenetére


dabadab
titán

"mert akkor angolul mi a neve ha nem sichuan?"

A pinjin hasznalata elotti idokben Szechuan v Szechwan formaban irtak, de nem is ez a lenyeg, hanem az, hogy a "Sichuan" forma nem az angolban gyokerezik (ok csak atvettek), hanem Kinaban, ugyanis egy bizottsag ott dolgozta ki a pinjint, mint a kinai nyelv kovetendo atirasat.

DRM is theft

(#50) hejesírásó válasza dabadab (#49) üzenetére


hejesírásó
senior tag

egyszer sem mondtam h angol a gyökere, csak azt h ez az angol neve (mivel a jelenben élek ezért a mostani neve..nyílván). de tudtam, hogy ide akarsz kijukadni, csak nem szeretem ha a számba adnak dolgokat amik nem gumicukrok.

az újkínai átírást nem kell bemutatni, köszönöm. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.