Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Normál az milyen változat? :)

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

utánvéttel küld? mert akkor kettőt kérek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) tom235


tom235
tag

„Ha egy 2000 jüanos programot próbálunk meg eladni egy havi 400 jüanból élő diáknak, nem fog menni”

"Az egyes gyártók érdekeit képviselő Business Software Alliance (BSA) mindenesetre úgy becsüli, hogy a szektor tavaly 6,6 milliárd dollárt veszített a kínai piacon a hamis programok használata miatt."

Csak én érzek itt ellentmondást?

(#4) Hugo85


Hugo85
aktív tag

Miért érzem úgy, hogy ha töredékére csökkenne ott a legális windózok ára, akkor hirtelen megjelennének aprón a full legális töredékáru kínai windózok? Mert hát hiába, ha globális a piac, ugyanaz a termék (főleg ha ilyen könnyen szállítható, kicsi), akkor, ha valahol olcsóbb, onnan fogják "importálni".
Aztán lehet, hogy ezt a megváltoztathatatlan lokalizációval kiküszöbölik (bár tuti lesz arra is valami megoldás).

Amúgy nem lenne ésszerűbb mindenhol árat csökkenteni? :F (mondjuk ~40 dolláért még én is viszonylag könnyedén vennék Win7-et, 250-ért viszonylag megleszek nélküle) Ugyanis ez azért nem csak a kínai diákokra áll :N

[ Szerkesztve ]

(#5) lorenzen válasza Hugo85 (#4) üzenetére


lorenzen
aktív tag

40 dolcsis áron, az összes gépemen cserélném az első napon.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) virkir válasza lorenzen (#5) üzenetére


virkir
veterán

Végül is nem csúnya

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7) tom235 válasza virkir (#6) üzenetére


tom235
tag

Ez japán, nem kínai. Amúgymeg létezik nyelvi csomag is.

[ Szerkesztve ]

(#8) HyP3b0y válasza tom235 (#7) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem oszt, nem szoroz :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#9) virkir válasza tom235 (#7) üzenetére


virkir
veterán

Tudom csak nem volt kedvem felrakni a kínait.
Látvány szempontjából meg kb mind1.
Nyelvi csomagot meg elviekben csak ultimate-ben tudod váltani a többire nincs garancia, hogy hibátlanul fognak működni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#10) Csakénvagyok válasza HyP3b0y (#8) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Má' azt hittem hogy ott tényleg kapható.

(#11) Hugo85 válasza Csakénvagyok (#10) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Igen, mondjuk ennek körülbelül annyi hírértéke van, mint annak, hogy a Farcry 2 kapható a józsefvárosi piacon... egyiken sem lepődik meg senki.

A kikalkulált okozott veszteség meg mindig a kedvenc vesszőparipája az összes szerzői jogvédő keresztes lovagnak. Már mosolyogni se tudok rajtuk... :(

(#12) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

„Ha egy 2000 jüanos programot próbálunk meg eladni egy havi 400 jüanból élő diáknak, nem fog menni” – magyarázta a hírügynökség tudósítójának egy elemző.

aka

Ha egy 80000 forintos programot próbálunk meg eladni egy havi 70000 forintból élő magyarnak, nem fog menni”

Éljen a warez. Majd belatjak egyszer.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) Kendek válasza virkir (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De ezeknek van hozzá klaviatúrájuk is? El nem tom képzelni, hogy valaki ilyen jeleket gépelget befele. :DDD

<-ƘƘ->

(#14) #16820480 válasza virkir (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért a kínai kicsit bonyolultabban néz ki, főleg a hong kong-i változat :P

Kendek: van megfelelő szövegbevitel. kínaiul gyorsabban is lehet gépelni, mint mondjuk angolul vagy magyarul (egy jól képzett gépíró olyan 160 szó/percet is simán elérhet, szemben mondjuk az angol nyelv 70-80 wpm-jével).

amúgy ez a dolog nem meglepő, vistát is simán lehetett venni a megjelenés előtt. viszont a 20 yuan marha drága, látszik, hogy nem Shanghaiban kell vásárolni. egy várossal arrébb olyan 4-5 yuanért láttam vistát még annó. ahhoz, hogy tényleg visszaszoríŧsák a kalózkodást, nem 40 dollárra, hanem 40 yuanre kéne legalább csökkenteni az árakat, tehát ez nem igazán járható út szerintem, mert úgy már nem fogja megérni az MS-nek.

(#15) troller válasza #16820480 (#14) üzenetére


troller
senior tag

"nem 40 dollárra, hanem 40 yuanre kéne legalább csökkenteni az árakat, tehát ez nem igazán járható út szerintem, mert úgy már nem fogja megérni az MS-nek."

Esetleg a megszokott orbitális extraprofit nem jönne, de sajnálnám őket... És egyébként azért nem tesznek gyakorlatilag semmit a warezolás ellen, mert sokkal jobban félnek egy free szoftverre váltó Kínától (világtól?), mint pár otthoni warezostól. Lásd pl. a 100$-os laptop esete, mikor az esetleges Linuxtól való félelemben simán jóárasították az XP-t.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.