Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

"A szóbeszéd szerint az i9-10900 65 wattos lesz"

HOOOOGGGYNEEEE :DD Alapjáraton? beterhelve jó lesz az 250-300 wattnak is. :C
Ez már pár éve nem Prescott 2.0 hanem Prescott 3.0. Nagyinak már lukad a sparhelt, szerintem szerzek neki ilyen elektromos kivitelűt......

Amúgy vicces hogy nagy mennyiségbe tudtak beszerezni "Q" kazánokat. Valakit lehet popin billentenek ezért :C

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) Segal válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Segal
veterán

Csak engedélyezni kell a 2,5 GHz-et a véglegesnél is vagy még kevesebbet adni neki és a 45 watt is összejöhet ;] :DDD :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) MasterDeeJay válasza Lacika112 (#1) üzenetére

Intel féle TDP szerintük:
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000055611/processors.html
TDP stands for Thermal Design Power, in watts, and refers to the power consumption under the maximum theoretical load. Power consumption is less than TDP under lower loads. The TDP is the maximum power that one should be designing the system for. This ensures operation to published specs under the maximum theoretical workload.
A turbó egy extra, szóval alap órajelen maxra terhelve ehet annyit. (2-3ghz körül el tudom képzelni)
Ebay mostanában tele van ES/QS procikkal. Nekem is van jópár régebbi. Alapvetően a QS félékkel nincs gond, az ES-ekel lehet a korai példányokkal (nem annyin megy vagy valami bug maradt benne)

[ Szerkesztve ]

(#4) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

A 6/12-es i5-ösökre és azok árazására nagyon kíváncsi leszek. Persze majd a valós fogyasztásukra is :U Fognak menni ezek a procik a mostani 3xx chipsetes lapokban vagy megint új lapot is kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#5) jbush válasza Cingáriusz (#4) üzenetére


jbush
tag

Ez már LGA1200-as tokozás --> új lap.

(#6) koby11h


koby11h
aktív tag

Nekem egy 10300 kellene, még fizetnék is érte, de az valószínűleg később lesz.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#7) Armagedown


Armagedown
őstag

Ezeknek is takony van a kupakja alatt, vagy forrasztva vannak?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8) Hannibhál


Hannibhál
őstag

65W tdpből ifen alacsony órajele lesz s akkor a ryzen 4000esek ellen mit csinálnak? Kíváncsi leszek, hogy viszonyulnak majd a mostaniakhoz illetve, hogy mit fog lépni az amd, órajel növelés vagy magszám növelés? :DD

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#9) koby11h válasza jbush (#5) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, és szerintem sok felhasználót az érdekelne, hogy az LGA1200 1 generációs foglalat lesz-e?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10) Kristof93


Kristof93
senior tag

Az Intel tdp ilyen aspiráció. Mi lenne ha AMD-vel nem kéne versenyezni és $300-ért tudnánk kiszórni a selejtes 10nm-es négy magvasokat.

(#11) Cythyel válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

elviekben ezt kommunikálja az intel még mindig, de tudva tudni hogy az intel féle tdp már rég nem a maximumot jelöli, hanem a tipikus tdp-t, szal maxra terhelve jóval több lesz az... és ezzel még mindig olyan szépen meg tudják etetni az átlagos vásárlót... :W

(#12) M@cika


M@cika
őstag

Meglátjuk. Vak is azt mondta. De egyelőre nekem úgy tűnik ebből a 10.gen Intelből inkább magyar népmese lesz.
" - Kutya egye meg a májadat, holló vájja ki a szemedet! Szép széna előtted, szép zab előtted, szép patak előtted. Mit akarsz még?
-Viszik a feleségedet!
-Ehetek-e, ihatok-e, egy zsák diót megtörhetek-e, megehetek-e és rá egyet alhatok-e?
-Semmit sem tehetsz, mégsem érjük utol!"

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) Lacika112 válasza Cythyel (#11) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez az "átlag" tdp valahogy úgy lehet hogy

24 óra ebből -8 mert alszol, -8 mert dolgozni mentél, 8 óra félterhelés mert nem pörög minden mag.

300watt a terhelt /2 = 150 /2,3 (mert nem ülsz a gép előtt folyamat) = 65 watt

Valahogy így számolhatják ki mert amúgy semmi valóság alapja nincs :R
Amúgy ezért már nem perelhetőek? Igencsak a vásárló megtévesztése kategória...... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#14) Cythyel válasza Lacika112 (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

:DDD ez jó... efféle számításra nem is gondoltam...

sztem simán lehetne, de úgy is kimagyaráznák magukat ahogy szokták, vagy túl hosszú évekig elhúzódna... amúgymeg tuti hogy ezért nem az amd húzná meg őket, civileknek meg nincs elég erejük ehhez

(#15) #90088192 válasza Lacika112 (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem a dátumot is kivonják, vagy a típus számot. ;]
Különben tok mindegy egy 3-1 25 kVA szünetmentes minden gond nélkül kiszolgálja. Akár 20kW-os hűtéssel együtt. Nem kell aggódnia senkinek sem a tranziensek és felharmonikusok miatt sem.

(#17) Hannibhál válasza Meridian (#16) üzenetére


Hannibhál
őstag

Hát szerintem inkább 45W-ból hozta ezt az eredményt, úgy inkább hihető...De adja az ég, hogy 35W is elég legyen :)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#18) Lacika112 válasza #90088192 (#15) üzenetére


Lacika112
aktív tag

off:
Amúgy erre is kitalálhatnának már egy ipari szabványt mert ez a bohóckodás hogy ráírnak egy 300 wattos cuccra 65 wattot nem kicsit vicc......

Elképzelem a hiszékeny felhasználót vesz egy 65 wattos procit és vesz hozzá egy 65 wattos hűtőt......

Jobb esetbe induláskor trottyolni fog már, ha gigszer van a hővédelembe akkor meg nem tudja mitől repült ki a gépház oldala.... (igen ez mára már "lehetetlen" hiba kategória de azért annyira nem vicces)

Ja és persze a vásárló a "hülye" :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) odin87


odin87
újonc

Mibe vagytok ezzel a tdp-vel. Miért a ryzen 3900x az 105w-ot eszik max szerintetek??? A tdp az csak egy besorolási osztály. A 3700x-em evett terhelés alatt olyan 120w körül.
Amúgy meg soha többet AMD. Most sikerült megszabadulni egy 3700x-től, meg egy MEG x570 laptól. Aláírom, hogy bivaly erős proci volt, de az, hogy üresjáratban 45-58 C között ingázzon a hőmérséklet, szerintem kicsit sem mondható normálisnak, pedig vízzel hűtöttem. Ha normális alapjárati hőmérsékletet akartam, akkor az offsetet be kellett igen keményen minuszolni + az energiasémát energiatakarékosra állítani, és hopp mindjárt vesztettünk is olyan 20%-ot a teljesítményből. (a silicon lottery nem jött be) A lap meg random elfelejtett be bootolni. A bios frissítés nem oldotta meg a dolgot.

Szóval 14 nm ide, fogyasztás oda az intel azért még sokkal stabilabb és kiforrottabb procikat csinál.

(#20) Cingáriusz válasza odin87 (#19) üzenetére


Cingáriusz
őstag

:C :U :N

(#21) Apokalipszis válasza Cingáriusz (#20) üzenetére


Apokalipszis
tag

Még ha ez nem is igaz, bizonyos értelemben igaza van. akármilyen inteles hír megjelenik, első körben jön a fikabrigád. Jobb az amd most, tény. De már unalmas ez a makkmorzsolgatás.

(#22) Apokalipszis válasza odin87 (#19) üzenetére


Apokalipszis
tag

egy normális moboval nem csinálnak ilyeneket. Jobbak a ryzenek, ez van. az intelnek össze kell kapnia magát ezen a téren. (inteles vagyok)

(#23) Gianni27


Gianni27
őstag

Kínában most picit mással vannak elfoglalva.

(#24) Fjoe válasza Meridian (#16) üzenetére


Fjoe
tag

Ahogy láttam egy pici késéssel és kb. google translate-tel dolgoznak az origonál :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25) keembo válasza Apokalipszis (#21) üzenetére


keembo
tag

Valóban ez folyik és unalmas. Én is jókat röhögök az Intelen, megérdemelten van most ebben a helyzetben, de ettől még nem érzem szűkségét tapsikolós emojikkal meg fröcsögéssel kelteni a feszültséget (szerencsére nincsenek sokan). Kösse csak fel az Intel a gatyát, legyen erős verseny...és egy csésze kávé, más nem is kell.

(#26) M@cika válasza odin87 (#19) üzenetére


M@cika
őstag

Stabilabb a tengernyi sebezhetőséggel? LOL.
De senki nem akadályoz, hogy vedd csak a kazán 9900KS-t vagy a 10900K is akár. Majd az megzabálja neked a 300W-ot. :-)

Apokalipszis: Az Intel 10+ évig morzsolgatta a felhasználók pénztárcáját, most csak morzsolgassák sarokköszörűvel az Ő "farkukat" :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#27) DudeHUN válasza odin87 (#19) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Miért baj, hogy ekkora hőmérséklete volt a CPU-nak?

Gamer for Life

(#28) Apokalipszis válasza keembo (#25) üzenetére


Apokalipszis
tag

Pontosan. De ez inkább üzleti megfontolás.

Ha feljön megint az intel, akkor talán lesz egy egészséges verseny. Mert szerintem amint az amd eléri a megfelelő piaci részesedést, nevet, bizalmat, árakat fog emelni ha nem lesz versenytárs. És ha egyedül marad, ők sem fognak ilyen ütemben haladni, mert nem lesz miért. Majd a pénzt számolják ők is.

Nekünk az lenne a jó, ha a processzort néznénk nem a gyártót, és minél jobbat venni minél olcsóbban. Én gondolkodás nélkül váltok amd re, ha eljön az ideje. Most még nincs értelme semmit lecserélni. Mit érdekel engem, hogy ki gyártotta? :D

Szerintem az intelnek megvan minden lehetősége. pénz, szakemberek. az amd nek nem voltak ilyen lehetőségei, mégis megcsinálták.
A kérdés az, hogy milyen irányban halad tovább az intel.

[ Szerkesztve ]

(#29) Apokalipszis válasza M@cika (#26) üzenetére


Apokalipszis
tag

az amd ugyanezt fogja tenni, ha nem lesz versenytárs. Minek költsön rengeteg pénzt fejlesztésekre, ha nincs miért? gondolod, hogy a fanok meg a vásárlók kedvéért majd vért izzadva tolják ki a jobbnál jobb procikat? Ló..... .. Ők sem romatikáznak majd, ha fizetni kell a termékeikért. Most még, nem tehetnek mást, de már most drágábbak mint előtte.

(#30) #46105344 válasza DudeHUN (#27) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem ugyanazért, amiért nem mindegy hogy ÉVENTE 11 vagy 17 dollárt eszik meg egy proci... :DDD

(#31) hallador válasza odin87 (#19) üzenetére


hallador
addikt

Ne zavard már össze a világképzetüket tényekkel. Mos komolyan mit nem értesz azon, hogy az Intel tiszta biztonsági lyuk, de stabil, az AMD meg olyan biztonságos, hogy néha szar (már 20 éve). Itt mindenkinek AMD-je van, és még soha nem is hallottak olyanról amit írsz. Ez az egyik, a másik, hogy ezek a hirtelen született fanok még 3 - 4 éve mindegyik Intelt vett, pont leszarja az ablakon benéző rénszarvas is, hogy mit tárol a szaros gépén, de a lyukak, meg a 14 nm, meg 600 wattot fogyaszt akkor is, ha mélyhűtőben tartod kikapcsolt állapotban. (Hallotta a fórumon, hiszen megmérte az inteles netboook-ján, azóta ezt szajkózza)

Most, hogy kiderült, hogy az Intel soha nem volt ilyen szar, meg minden értelmesebb gyártó javítja folyamatosan a biosokat, már AMD-t kell(ene) venni, mert hát az intel... .

De most, hogy kiderült, hogy az Intel ilyen szar, te még jössz ide trollkodni, ráadásul tényekkel nem is értem... :DDD :U

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Míg mi várakozunk, hogy az Intel hivatalosan is piacra dobja a 10. generációs, asztali Comet Lake processzorokat, addig a kínai Taobaón egy eladó már számtalan tálcányi ilyen chipet kínált fel eladásra."

Na ők bizotsan nem hereverével ütötték el a munkaidőt. :D

(#33) atok666 válasza Cythyel (#11) üzenetére


atok666
őstag

Atlag vasarlo meg pont lesz.rja a tdp-t, azt se tudja mit jelent. Leveszi a polcrol a brandelt gepet, hazaviszi es hasznalja.

Atok

(#34) ATL válasza odin87 (#19) üzenetére


ATL
csendes tag

Ott valamit akkor nagyon rosszul raktál össze. Gyári hűtővel, 3900-on nem volt ilyen problèmám. Rendes vízhűtèssel meg max load alatt sem megy 70 fölè

(#35) hokuszpk válasza odin87 (#19) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ne legyen igazam, de amikor lesz 7nm -es Intel, annak a homerseklete is ugyanilyen hirtelen ugrasokat fog produkalni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#36) Prof válasza Cingáriusz (#4) üzenetére


Prof
addikt

Intel rengeteg penzt (tobbet mint az AMD CPU-kbol) csinal chipset gyartasbol ,nana hogy ha uj proci uj lap. ALAP :K

(#37) XuChi válasza odin87 (#19) üzenetére


XuChi
addikt

LOL. Eladtad a lapot meg a CPU-t mert alapjáraton 45-58 fokos ??? Ez aztán az indok, hogy intel fostaligát vegyél :DDD

(#38) Lacika112 válasza odin87 (#19) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"Aláírom, hogy bivaly erős proci volt, de az, hogy üresjáratban 45-58 C között ingázzon a hőmérséklet"

Bocsi ha buta kérdést teszek fel buta kijelentésre de három dolgot tudok elképzelni.
1 70fokos szobába ülsz
2 egy 65 wattos hűtőt raktál rá
3 Hallottál már a pasztáról?
alt="" title=""

Noctua NH-U9B hűtővel ami kb 16-18k ért van. Bőven nem "felsőkategóriás" hűtő csak simán korrekt 92mm ventivel, ~500 grammos hűtő, egy Dark Rock pro 4 ~1.2kg, 120mm-135mm hűtőjéhez képest "apróság". Tényleg nem értem neked hogy lehet 10 fokkal melegebb.

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#39) atok666 válasza Prof (#36) üzenetére


atok666
őstag

Akkor az AMD miert nem csinalja? Ok nem akarnak keresni?

Atok

(#40) Apokalipszis válasza atok666 (#39) üzenetére


Apokalipszis
tag

Amint ez az arány fordított lesz, nem lesz ellenfelük, az emberek fejében az amd lesz mint jobb alternatíva (mert az átlag user még ma is fanyalog), majd akarnak keresni ők is. Nem azért olcsóbbak és rugalmasabbak mert annyira fontosak vagyunk nekik.

[link]

(#41) egyedülülő válasza keembo (#25) üzenetére


egyedülülő
senior tag

Éveken át amint jött egy amd-s hír az intel fanok bementek savazni a topikokba és nyomták a bevett szlogeneket. Hír vagy AMD-s forumtopik az teljesen mindegy volt, hangoztatták a felsőbbrendűséget. Most, hogy fordulni látszik a kocka szerintem ennyi belefér. ;]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#42) XuChi válasza egyedülülő (#41) üzenetére


XuChi
addikt

Én több mint 15 évnyi intel+nvidia hűség után váltottam Ryzen+Radeon párosra. Cseppet sem bántam meg. Többet kapok, kevesebb pénzből. És nincsenek anomáliák a rendszeremben. Akárhogy is szeretnék az intel fanok.
Az intelesek kötik az ebet a karóhoz, és most hogy az imádott márkájuk kezd nagyon csúnyán pofára esni, sértődötten puffogtatják a korábbi kijelentéseiket. Nem akarják belátni, hogy most az AMD a jobb. Nyilván eljöhet megint az Intel kánaán. De várjuk ki a végét....

Btw: Egy másik fórumon a kedvenc visszaszólásom a következő volt: “ majd ha a fostos amd-d tudja azt amit az én intelem, majd akkor pofázzál “ :D Nah ezen azóta is szakadok!

[ Szerkesztve ]

(#43) M@cika válasza XuChi (#42) üzenetére


M@cika
őstag

És ím eljött az idő, amikor a fostos AMD a porba alázza bizonyos felhasználási területeken a mondjuk ugyanannyiba (esetleg dupla annyiba...) kerülő Intelt.

Nasit a kis fehér medvének!

(#44) XuChi válasza M@cika (#43) üzenetére


XuChi
addikt

Nah igen, de ezt nem akarta tudomásul venni a jóember :)

(#45) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

HT-t minek adnak mellé? ;] /troll off

(#46) zsintai1987 válasza MeszesKPT (#45) üzenetére


zsintai1987
tag

HT-T csak azért adnak, hogy letilsd! Ez is egy fícsőr! :DD

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#47) tom_tol válasza egyedülülő (#41) üzenetére


tom_tol
addikt

Ez igaz de ha a szösszenetek több mint 90%-a csak erről szól az azért gáz. Persze szakmai alapon is lehet örömtáncot járni.

(#48) dkess válasza Lacika112 (#38) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem program kérdése amivel nézi. Nekem ugyanazzal a lappal és CPU -val (MEG X570 Ace + 3700X) Ryzen Master -el (v. 2.0.2.1271) nézve alapjáraton 36 C a CPU - "bele van teremtve mint a rozmaring a jó földbe" ... Egy-két fok ingadozás persze lehet plussz-mínusz. Igaz nem vízzel, csak léghűtővel - alapjáraton csak párszáz RPM -en. BIOS az 1.5 -ös ABBA - nem mai gyerek és van már jópár frissebb, de nekem megfelel ...

Dragon centerből nézve némileg magasabb és "ugrálósabb", de max negyvenegynéhányig - nem 58 C -ig. A chipset meg a PCI-e 4.0 -ás SSD melegebb, mint a CPU (igaz nem sokkal) ...

(#49) Apokalipszis válasza tom_tol (#47) üzenetére


Apokalipszis
tag

Ez nem szakmai, hanem érzelmi alap. nekem mindegy ki csinálja, nézem az amds topikokat is. Érdekel mert tetszik amit csinál az amd.
Azt kellene ezeknek az embereknek felfogni, hogy kisajátítanak egy szakmai közösséget. aki informálódni jönne, valami tudást magára szedni, egy idő után seggel fordul ki a fórumról.
mondom, mindegy inteles vagy amds. Kísértetiesen emlékeztet az egész a politikában zajló baromságokra. Úgy tudtam, ez az egyik legjobb magyar szakmai közösség. én közel 14 éve kiestem ebből a sodrásból mert külföldre költöztem, volna mit bepótolni. de lehet jobb lenne valami angol nyelvű fórumot találni, hátha ott nincs ez ...

Frusztrált gyűlölet, fröcsögés. Ez nem a hardverről szól, és soha nem is arról szólt. néha oldalakat kell végignézni ahhoz, hogy találjon az ember olyan hozzászólásokat, amikből pusztán a szakmaiság és értékes gondolat menetek jönnek át.

(#50) hokuszla válasza M@cika (#43) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Hülye a világ, csak nem akarja venni senki a jó porba alázó amdét.

10400 16GB 1660s 4.5TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.