Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem durván megbüntetik a gyártókat, mert ez már nem állapot ami a ram árak terén megy.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) --ka


--ka
senior tag

Nem hiszem, hogy ezzel megoldják a problémát.
...de legalább másfél év után leesett a tantusz a hatóságoknak is.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Helyes! :C
Miután végeztek, lehet menni a merevlemez gyártókhoz is, Taiwan-ra, lemérni a folyóvizek szintjét... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 8GB KIT, több mint 5 évvel a vétele után most többe is kerül vagy 5-6 ezerrel mint akkor (és akkor sem a legolcsóbb időszakot fogtam ki!). Még hogy nem időtálló! :D

Nevetséges DDR4 árak uralkodnak. :(((

(#3) Egon

:Y

:C :R
Nincs mit... már kiapadtak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) Pete55555


Pete55555
addikt

Csak kb fél évet késtek, de jobb később, mint soha.

(#9) worxland
Pláne! :D

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes ez a kínai piacgazdaság: még mindig küldenek pártkatonákat nagyobb -akár külföldi- cégekbe, de a kartellezés azért nekik is fáj, és csúnya dolog! :D Ha a Párt tulajdonában lennének a kartellgyanús cégek...

[ Szerkesztve ]

(#7) worxland válasza Egon (#3) üzenetére


worxland
addikt

Jézusom, Thaiföld, és nem Tajvan.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8) ,


,
addikt

Teljesen mindegy, hogy mit állapít meg a vizsgálat, a gyártók úgyis annyiért adják a termékeiket, amennyiért akarják, nem?
Ha megveszik tőlük drágábban is, akkor mégis mi a jó francért adnák olcsóbban???

(#9) worxland válasza Pete55555 (#5) üzenetére


worxland
addikt

Másfél évet:

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) #00137984


#00137984
törölt tag

Kinának mindent olcsóbban kinálnak. :((( Olcsón kell nekik jó teljesitményű videókártya és játék konzol, hogy az olcsó munkaerő tudja mire elkölteni a 3-6 havi fizetését. Játszanak vagy bányásznak vele a csórikáim. :P Mások megvehetik az alig valamivel gyorsabbat sokkal drágábban. Most meg olcsón akarnak memóriát, amivel a telefonokon több haszon marad nekik. Jó drága a DDR3 és a DDR4 memória a PC-be, és a videókártyán meg a telefonokban is megkérik a több memória felárat. Akár Kinából érkezett, akár a tengerentúlról.

[ Szerkesztve ]

(#11) worxland válasza , (#8) üzenetére


worxland
addikt

Kartell szóról hallottál?

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12) Shing


Shing
őstag

2011-ben megvett vki egy I5-2500k+8GB RAM kombót, azóta nem is tud hova fejleszteni értelmes áron. Min. 35 ezret kell procira költeni, hogy kicsivel erősebbet vegyünk, a RAM árak pedig talán rosszabbak is. Annyi, hogy van DDR4 is... hogy szalad a technika, 7 év után is vagyonokat kell költeni ha erősebb hardvert akar az ember. Előnye, hogy aki 1x bevásárolt felsőkategóriába az azóta rendben van.

(#13) Raymond válasza worxland (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, az van mindenhol. Keleti oldal – nyugati oldal, teljesen mindegy. Olyan ezeknek a penz mint a heroin, mert a gyors savban elnek es nincs koztuk rossz ver. Johetnek itt a hatosagok hogy "vigyázz, hogy mit teszel!", ezek csak dobnak vissza valami gengszter lingo-t es mi marad? Nekunk csak a zene...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Joci10 válasza worxland (#11) üzenetére


Joci10
őstag

Nem kell ahhoz kartell, hogy emelkedjenek az árak. Pláne, ha nagy a kereslet, és kevés volt az elmúlt évekbeli bevétel. Akkor ha az egyik emel, akkor másik is megteheti (hiszen piacot úgysem tud szerezni a másik kárára, ha nem tud annyit gyártani, hogy többet tudjon eladni); sőt, kifejezetten örülni fognak a kisebb cégek.

Épp ez lesz az elindított vizsgálat hátulütője is: ahhoz, hogy büntetni lehessen, ahhoz bizonyítékok kellenek. Ha nem lesz ilyen, akkor hiába indítanak akármennyi vizsgálatot akárhol is, az eredmény annyi lesz, hogy szépen mosolyognak mindenkire (egymásra meg még kacsintanak is), és kész.

(#15) #00137984


#00137984
törölt tag

Hol éltek ezek eddig... Azon kivül, hogy Kinában. :) Eddig nem ért el oda az áremelkedés, vagy valamelyik hivatalnoknak a gyermeke kért pénzt gépfejlesztésre. Azt gondolta az apja, hogy ennyi pénzt biztos drogokra költekezne el a büdös kölke. :D Aztán csak kockulni szeretne az új CoD-ra.

(#16) #00137984 válasza Shing (#12) üzenetére


#00137984
törölt tag

2133 MHz 2x8GB Kit DDR3 RAM napjainkra 55-60 ezer forint. Viszont ez most 2400 MHz-es kiszerelésben szintén ennyiért vehető meg. A legjobb üzlet... :)

[ Szerkesztve ]

(#17) g@bo


g@bo
nagyúr

nem érdekel a ram árának emelkedése, ha 20* ára lenne mint a mostani akkor se, nem vennék.

viszont a lakás, benzin, sör, "pipihusi" árának emelkedése, már jobban aggaszt. :K

(#18) kakuk.tamas válasza Shing (#12) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ez elég rossz példa...
Aki 2011ben vett gépet, az most vehet új procit+deszkát. Vagyis kezdheti előről a gépet, azt fejleszteni nem lehet már hova.
Nagyon a 2 éves (inteles) gépeket nem lehet értelmesen fejleszteni...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19) , válasza worxland (#11) üzenetére


,
addikt

Persze, hogy hallottam, mindenki tudja (tudni véli), hogy kartelleznek, de ezzel nincsenek egyedül a világon. Szerinted mi fog változni a vizsgálat után? Ha ennyiért akarják adni, akkor ennyiért adják. Lesz ez még dupla ennyi is, az borítékolható.
Vagy találjanak ki esetleg valami fedősztorit, mint bányászláz (VGA) vagy árvizek (HDD), hogy könnyebben megemésszék az emberek? A végeredmény így is úgy is ugyanaz: az árak az egekben.

(#20) Zanik válasza Joci10 (#14) üzenetére


Zanik
addikt

Az, hogy nem tudják bizonyítani még nem jelenti azt, hogy nem kartelleztek. Azért az elég gyanús, hogy egyik gyártónak se jutott eszébe gyártókapacitást növelni. Egy új gyárral kisebb árréssel de nagyobb darabszámmal iszonyat nagyot szakíthatsz és közben piacot veszel el a versenytársaktól. Természetesen van olyan helyzet, hogy a kereslet-kínálat kiegyensúlyozatlansága rövid távon jó minden piaci szereplőnek, de előbb-utóbb - ha nincs kartellezés - valaki megpróbálja kihasználni a lehetőséget és valahogy versenyelőnyhöz jutni. Vizsgálják csak ki a kínai hatóságok, és ha találnak valamit, akkor büntessenek!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#21) djculture


djculture
félisten

Vga piac az sokkal rosszabb, 100 ezer most az a kategória ami régen 50 volt.. Felette meg már csak papíron vannak a vga.k, mert hiánycikkek.. Az össze vissza butítgatott geforce 1060-at is vizsgálhatná a kínai hatóság. :) Meg a rx 560-akat amiből már csak butított kapható. Az össze vissza kókánykodott típusokból élnek a cégek, sokszor felirat se figyelmeztet hogy öreg ez egy butított verzió.

[ Szerkesztve ]

(#22) g@bo válasza djculture (#21) üzenetére


g@bo
nagyúr

hja, bitcoin-t miért nem verik telibe? mert ugye a vga árak jelentős emelkedése /azzal együtt a ram is/ a számlájukra írható.. nem beszélve a veszélyes lufiról és az illegális pénzmozgásról.

(#23) jimpo


jimpo
aktív tag

Kinek mi. Én már egy ideje halogatom a gép építést, részben a memória árak miatt. Több mint duplája lett egy év alatt, ami 3-4 hónapja volt. Azóta nem követem az árakat. Illetve azért is mert olyan sűrűn használom...

A sörrre meg csak azt tudom mondani, hogy a bérek "szépen" emelkednek, az ott lévő dolgozók is jobban keresnek. Meg szinte mindenki, kár hogy "nem jött át". :/

Stryd Next Gen

(#24) djculture válasza g@bo (#22) üzenetére


djculture
félisten

Ja bírom hogy pénzmosás miatt már a postán is igazolnia kell magát az embernek meg átvilágítás van nagyobb pénz befizetésekor, miközben bitcoinnal bárki kereskedhet anonim módon akár terroristák is. Valahogy nem jön össze hogy ezt simán elnézik..

[ Szerkesztve ]

(#25) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Én is most vettem Trident Z ramokat 2x8Gb-t 65k-ért... borzasztó... :(

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#26) #00137984 válasza djculture (#24) üzenetére


#00137984
törölt tag

Lakást vehetsz bitcoinnal itt magyarországon. Miközben ezt kétkezi munkával talán 30-40 év spórolással megteheted. Lassan már DDR4 memóriát is hitelre lehet majd kapni. Az asztali gépekbe ezek után minek az a DDR5 RAM, mert egy havi átlagkeresetet ilyenre kevesen engedhetnek meg. Ja, ez itt nem Kina... Itt az egyik vesédet is elkérhetik érte, és még a kezedről az okosórádat meg ami pénz a számládon van. Nem is tudom, hogy tudják ezt épp ésszel kibirni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) #00137984 válasza Seangaijin (#25) üzenetére


#00137984
törölt tag

Részvétem. :)

(#28) , válasza Zanik (#20) üzenetére


,
addikt

Ha nekimész a többi gyártónak (akik kartelleznek), azt úgysem fogják annyiban hagyni. Vagy beállsz/visszaállsz a sorba, vagy összefognak, alád kínálnak árban, ellehetetlenítik a piaci helyzeted, majd miután eltűntél, újra mehetnek az árak fölfele. Iszonyat pénzekről van itt szó, egy-egy hibás döntés könnyedén veszélyeztetheti nem csak az egész cég jövőjét, de akár egy-egy döntéshozó testi épségét is, abban biztos vagyok.

Ennél sokkal alacsonyabb szinteken is sajnos ez megy, tudok olyan kiskerről, akinek a városban egyedülállóan alacsony árai miatt mennie kellett (aránytalanul túl sok kellemetlensége támadt a betört kirakattól kezdve, az akkori APEH folyamatos vizsgálatain át, az autójában történő káreseményeken keresztül, és még sorolhatnám). Olyan nagykerről is van tudomásom, amelyik az alakulása után egyből névtelen hívásokat kapott bizonyos személyektől, akik "figyelmeztetésképpen" közölték, hogy nem biztos, hogy elbír a város még egy hasonló területen tevékenykedő kereskedést, ezért emiatt esetleg támadhatnak kellemetlenségei a közeljövőben.

(#29) Shing válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


Shing
őstag

Hát ez az. Aki 2011-ben vett egy jó gépet annak nem igazán éri meg teljes konfigot váltani. Pont azért mert hiába telt el 6-7 év, ugyan úgy mélyen a zsebbe kell nyúlni még hasonló teljesítményhez is. Játékokhoz, de akár komolyabb szoftverekhez pedig mai napig elég lehet egy akkori i5-i7. Felesleges az upgrade, főleg ennyiért.

Persze az AMD tökölésén is múltak a proci árak, még a most túlhájpolt R3 1200 is kb. az I5-2500k szintjét hozza. A RAM áraknál kartelleznek, elveszi a mobil piac a gyártósort, a GPU árak fent vannak a bányászat miatt, de egyébként is lassan váltják egymást a szériák. Baromi drága most gépet építeni.

Az járt a legjobban aki évekkel ezelőtt bevásárolt RAM-ból, I7-es prociból, mert azok még mindig erősnek számítanak. Egyedül a GPU amit 2-3 szériánként cserélni kell még ha csúcs kártyát is vesz az ember. De akinek nem fontos a max graf annak elég lehet egy 5 éves csúcskártya.

(#30) rumkola válasza kakuk.tamas (#18) üzenetére


rumkola
veterán

Szerintem pedig jó példa.
2500K+8GB ram és még mindig bőven elvagyok. Egy PS4 ára lenne a váltás/bővítés, ami egyértelműen nem éri meg.

(#31) tecsu válasza , (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Részedről ez érdeklődés olyan területről, amihez lövésed sincs, vagy szarkasztikus, "jól megmondó" költői kérdés, mint most az enyém? :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) mepet válasza Fred23 (#6) üzenetére


mepet
addikt

Nem elvi kérdésről van itt szó. Nem jut elég memória pl. az okostelókhoz, mert túl drága, így csökken az okosteló termelés is többek között, és a végeredmény, hogy a pár cég aki kartellezik megszívatta az egész országot, hiszen az okostelót nem gyártják le, mert túl bele a memória, így több embert kirúgnak az okosteló gyárból, csökken az export, csökkennek az adóbevételek, csökken a GDP, nem fizet áfát a kirúgott dolgozó amikor elköltené a meg sem kapott fizetését, stb... És arról még szó sem volt, hogy mivel a telefont nem gyártották le, így nem kell bele akku sem pl, és kirúgnak egy csomó embert az akkugyárból is, csökken ott is az adóbevétel, stb, stb, stb...

[szerk.: mielőtt készpénznek veszi valaki, ezek példák voltak, fogalmam sincs, hogyan hat a memória drágulás a mobiltelefon iparra napjainkban a világ túlsó végén...]

[ Szerkesztve ]

(#33) tecsu válasza Joci10 (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Azért ez nem így van. A Samsungnak egy szóbeli ígéret nem elég arról, hogy nem épít a Hynix új üzemcsarnokokat. Komoly papírmunka, hatóságilag jegyzett szerződések vannak egy ilyen megállapodás mögött. Ezenkívül van sok alkalmazott, akik kellő presszió hatására beszélhetnek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) tecsu válasza Fred23 (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Nem csak érdekes, hanem működőképes. Nyílt lapokkal játszanak: náluk nincs szabad piac, de ahol elvileg az van, ott elvárják ők is; mindemellett védik a saját érdekeiket - ami kétségtelenül pozitív.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Miért mit gondolnak ezek a hülyék? Majd plusz pénzt fektetnek a bővítésbe, hogy aztán olcsóbban adják a cuccot? Persze én mint vásárló örülnék, ha olcsóbban kapnám meg a cuccokat, de gondoljuk ezt át a másik oldalról is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) mepet válasza janeszgol (#35) üzenetére


mepet
addikt

Váá, mi folyik itt? :)
Ha valamit nagyobb darabszámban kezdesz gyártani, elárasztod vele a piacot, akkor azt drágábban fogod tudni adni? Pont ellenkezőleg...

(#37) slecht


slecht
aktív tag

Min változtat, ha ez igaz? Akiket éveken át lehúztak a magasabb árakkal azok nem kapják vissza a pénzüket. A gyártók meg már csak a banki kamattal is milliárdokat szakíthattak, aminek max töredékét kifizettetik velük, ha bebizonyítják a kartellezést.
Talán cinikus vagyok, de lehet benne valami.

(#38) janeszgol válasza mepet (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is ezt írtam. :)
Oké valaki írta fentebb, hogy piacot venne el a másiktól. Igen, de utána hamar telítődne megint. Tehát A bővít, B nem. Picit esnek az árak, A elvesz B-től kuncsaftokat. Aztán A telítődik, szóval kénytelenek B-től (is) venni. Telítődik ő is, szóval megint mennek fel az árak. A többet bukott, mint B, igaz mivel több megrendelője van, több is a bevétele. Hát nem tudom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) , válasza tecsu (#31) üzenetére


,
addikt

Az utóbbi.

(#40) tecsu válasza , (#39) üzenetére


tecsu
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) slecht válasza janeszgol (#38) üzenetére


slecht
aktív tag

Alapból igaz amit írsz, de csak rövid távra. "A" többet nyer mint "B", mert "B" később tud fejleszteni, ha akar és lejjebb is kell mennie az árral, ha le akarja nyomni "A"-t, viszont "A" már lejjebb tud menni az árral, mert megelőzte "B"-t a fejlesztéssel, így hamarabb többet is tudott kaszálni, ráadásul még mindig adhatja annyiért a terméket, mint "B".
Ha viszont "B" nem fejleszt, akkor "A" továbbra is többet tud eladni a nagyobb kapacitás miatt. Persze ha a kereslet nem csökken. Márpedig ebben a szegmensben úgy tűnik, hogy nem csökken, sőt...
Húú... ez már kicsit zavaros... :DD

[ Szerkesztve ]

(#42) AAAgold válasza Zanik (#20) üzenetére


AAAgold
senior tag

az igény iszonyatosan emelkedik, de mivel igen nagy a kockázata, hogy egy óriási lufi az egész (azaz a telefongyártók ugyan sokat akarnak eladni, ehhez sokat kell gyártani, sok ram kell, de nem bizos, hogy el is tudják adni), így nem fognak a memória gyártók iszonyat pénzekért gyártókapacitást bővíteni, mert a megtérülés kockázata igen magas... másrészt egy gyártósor nem 2 hét, hanem félév-év, mire elkészül, simán bedőlhet a kínai telógyártás ennyi idő alatt

a verseny pedig azért nem működik jelen esetben, mert mindegyik gyártó el tud adni mindent a magasabb árakon - az árcsökkentéssel nem érnek el újabb eladásokat, mert így is mindent eladnak

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#43) Joci10 válasza Zanik (#20) üzenetére


Joci10
őstag

(Félig-meddig válasz ez (#33) tecsu-ra is.)

Nem is írtam, hogy nincs; csak azt, hogy el tudom képzelni, hogy mindez akár előállhatott kartell nélkül is. Az eleje még egyértelmű volt, hogy ott a piaci trendek indították meg az árakat; onnan meg lehet, hogy jött 1-2 összekacsintás egymással a nagyobbaknak, oszt jónapot! És azt sem írtam, hogy ne vizsgálódjanak; csak az ilyen 'bejelentett' vizsgálatnak szerintem semmi értelme (mint az előre bejelentett ÁNTSZ ellenőrzés, ami esetén addigra mindent rendbe lehet rakni - aztán, hogy addig mi volt, a kutyát se fogja érdekelni).

Ezen kívül pedig elvileg mintha több cég is bejelentett volna új gyárakat, meg gyártási kapacitásnövelést (valami 20%-ról lehetett pár helyen olvasni); de ezek nem azonnali hatásúak. Az új gyáraknál azokat fel is kell építeni, a szerelő egységeket be is kell szerezni, ...; vagyis idő, amíg elkezdhet gyártani - a gyártói kapacitásnövelés esetén pedig át kell állni az új termékek gyártására (új gyártósorok), ami szintén idő - amíg meg tovább növekedhet a kereslet, így pedig az ár is.

Ezen kívül a kereskedelem nem úgy működik, hogy én termelek 10-et, a másik cég is 10-et, és hipp-hopp meg tudom növelni a gyártási kapacitásomat 20-ra, így olcsóbban adva a termékemet ki tudom szorítani a másikat a piacról. Hiszen ha eddig csak 10-et tudtam gyártani, akkor a 20-hoz már nagyon sokat kell nőnöm; ráadásul az(ok) az új gyár(ak) rengeteg befektetett pénz; az új gyártósorok szintén; és ha emellett Te még árat is csökkentesz, akkor nemhogy nem nyersz az egészen, hanem még pórul is járhatsz (pláne, ha a másik cég erősebb vagy legalább akkora, mint a tiéd (pláne, hogy ezen cégek már nem csak 1 féle terméket gyártanak), és a Te csökkentésed után ő is csökkent, ráadásul a te árad alá - hiszen neki nem kellett új gyárat finanszíroznia, nem kellett több dologra is pénzt kiadnia, így nagyobb tőkéje lehet egy árversenyből való 'győzelem'-hez). Vagyis lehet, hogy az árnöveléssel (vagy stagnálással) jobban jár minden gyártó - ti is, és ők is. És ezt is bele szokták kalkulálni a dolgokba (mint ahogy sok minden mást is).

(#44) janeszgol válasza Joci10 (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Kínának még nem sikerült értékelhető Dramot gyártania. Nagyon messze vannak a mai elvárásoktól. Könnyebb sírni és szólni a kutyáinak (helyi NAV vagy valamilyen hatóság).
Pedig nagyon jó lenne, ha egy ország vagy cég képes lenne ebbe is beleszólni. IT-s megszállotként imádom az ilyen történeteket, hogy a semmiből egy jó technikával, gyártással feljön egy cég a nagyokhoz. Izgalmas és érdekes lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#45) Joci10 válasza janeszgol (#44) üzenetére


Joci10
őstag

Az a baj, hogy a semmiből indulva már nem sok esélyed lesz a nagyokkal szemben. Egyrészt rengeteg pénzt kell beleinvesztálni az egészbe, hogy normális szereplőként tudjanak rád figyelni; másrészt ahogy kis cégként kitűnsz a nagyok mellett, azok azonnal fel is fognak vásárolni.

(#46) tecsu válasza Joci10 (#45) üzenetére


tecsu
addikt

Kínában van mindenre kapacitás, ha akarják.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) lvb válasza AAAgold (#42) üzenetére


lvb
aktív tag

Mivel pár éve a Samsung kiütötte a német és a japán RAM gyártókat, és a Hynxet és Micron-t is kivéreztette - a Micront pl. az Intelnek kellett megmenteni, ezért nincs is szüksége kartellre. Ha tovább diktálta volna az eddigi árversenyt - akkor mostanra már egyedül lenne a piacon. A Hynix és a Micron is a hiteleiket fizeti - fizette vissza ezért ha akartak sem tudtak kapacitásokat bővíteni. Ha mégis megtették volna, a Samsung - aki szét tudja a többi részlege között teríteni a veszteségeket, így a dömping ár sem bizonyítható - szintén kapacitásnövekedéssel és árversennyel reagált volna.

(#48) Joci10 válasza tecsu (#46) üzenetére


Joci10
őstag

Akkor ezek szerint nem akarnak DRAM/NAND gyárakat építeni, mert mégsem ezt teszik, hanem vizsgálódnak. :)
Vagy csak lehet, hogy még ezen gyáraktól nem tudtak megfelelő mennyiségű adatot lopni, hogy sajátot tudjanak építeni. :D

(#49) lvb válasza tecsu (#46) üzenetére


lvb
aktív tag

Azért Kína sem tud beletolni 50 - 100 milliárd $-t a RAM gyártásba, az nekik is sok pénz - és rengeteg idő, ha van is rá pénz. Tudtommal pár éve meg akarták venni a Micron-t de az USA nem engedte. (Valamint a szabadalmakkal is gondban lennének)

[ Szerkesztve ]

(#50) tecsu válasza Joci10 (#48) üzenetére


tecsu
addikt

Olcsóbb pereskedni, de ebből is látszik, hogy lépni akarnak.
Lvb írta, hogy már a Micront is felvásárolták volna. Szerintem hamarosan hallani fogunk kínai memóriagyártásról is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.