Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Farkas82


Farkas82
tag

A kínai társadalomban napjainkra mindennél fontosabb lett a presztizs, minél többet mutatni magunkról.

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

sok szempontból nagyon sokat mond...

na majd mingyá jönnek az isheepezők.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) D1Rect válasza Dare2Live (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

A vásárlók egy jelentős része tényleg a csordahatás/marketing miatt veszi, persze van akinél tudatos döntés.

(#4) joey04


joey04
titán

Nagyon ráfókuszált Kínára az Apple és ahogy a számok mutatják jól is tette.

2: már meg is jött.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Az 1 vagy 2 nappal ezelőtti cikkben még 3. volt az Apple, ennyire megbízhatóak ezek a statisztikák.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) #86973952 válasza Csapoati (#5) üzenetére


#86973952
törölt tag

Semennyire. Ez kb. a 20. változat, ami a kínai eladásokról szól.

(#7) vicze válasza Csapoati (#5) üzenetére


vicze
félisten

De hogy is teljen megbízhatóak. :D Mutatok olyat is amiben benne sincs az Apple. :P
Szóval nem értem én mi a probléma? :)

A statisztikákra továbbra is az igaz, hogy annak hiszek amit én hamisítottam. :)

(#8) joey04 válasza Csapoati (#5) üzenetére


joey04
titán

úgy látszik ez is olyan mint minden más Kínában. Megbízhatatlan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) #86973952 válasza joey04 (#8) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez erős túlzás. Azon kívül mindenhol kozmetikázzák a statisztikákat, csak érdekes módon ez senkinek nem tűnik fel.

Mellesleg erről szól a "marketing" is. Amikor mérhetetlen (vagy nem mért adatok alapján) legkeresettebb csokoládé, legnépszerűbb napilap. Vagy sokszor valósnak vélt adatok alapján, mint "az a .... város, ahol a legmagasabb az életszínvonal" vagy "... városban sokat csökkent a vagyon elleni bűncselekmények száma", amitől akár az ingatlan árak is feljebb mehetnek. Lehet ezt még bőven fokozni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dr.Anonymus válasza Csapoati (#5) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ezek a számok csak a smartphoneokra vonatkoznak
feature phoneokra nem, gondolom azért van elől ennyire az alma

(#11) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez igen, Apple. Ahhoz képest, hogy milyen fogadtatása volt az ios7-nek, mennyi hisztiző ember volt itt a fórumon is, hogy kinek kell ez a b*zis felület, nagyon jól megy nekik mindenhol.

(#12) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Vicces, hogy vannak akik Jobs halálával a céget is temették. Sőt, voltak akik már előtte is. :)

(#13) #86973952 válasza Dr.Anonymus (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az is smartphone. Egyébként a különböző statisztikákban a teljes eladott mennyiség is más. Mellesleg ha a buta telefonokat is figyelembe vesszük, akkor még torzabb az eredmény.

Így mindendenki kiválaszthatja, hogy számára melyik szimpatikusabb. Ettől még egyik sem lesz hitelesebb. :)

(#14) Touch-ko válasza Csapoati (#5) üzenetére


Touch-ko
őstag

Pontosan. Ott pedig at mondtad, hogy az Apple tavalyhoz kepest csokkent. Itt pont az ellentetet latom...

(#15) vicze válasza r3dsnake (#12) üzenetére


vicze
félisten

Mivel meglépték az az óriási "innovációt", hogy nagyobb lett a kijelző méret, ami elég durva piaci követelés volt, és Apple évekig nem volt hajlandó ezt a trendet követni, így most kb. olyan ugrás látható mint a AT&T kötöttségből való megválás(i4) vagy a japán piacra való megérkezés(i4S).
Követik a piacot ezzel is meg az órával is, ennyi. A többit a marketing elintézi.

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Őszintén szólva valami nagyon nem stimmel ezzel a kimutatással. Hogy kerülhet az eladási listák élére az Apple aki kifejezetten prémium telefonokat ad el, prémium áron egy olyan országban ahol a lakosság nagy része kifejezetten szegény? Ez most vagy nem igaz, vagy fordítva kellene nézni a táblázatot. Érdekes hogy az lista alján lévő "többiek" néven futó részhalmaz milyen óriási nagy (65-7ö. A többség ezek szerint nem iPhone-t, vesz és nem is Xiaomi-t, vagy Huawei-t, hanem valamilyen olcsóbb noname telefont. Ráadásul jól ismerjük azt, hogy ott ugyanazt a modellt eladják 10 féle fantázianévvel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Dare2Live válasza D1Rect (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát csak Kínában az androidos a csorda és nem a szifon....

Tiger: Tán mert már nem is egy olyan szegémy ország?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) henrik1


henrik1
tag

ősi japán bölcsesség, h a statisztikák akkor vannak meghamisítva, ha abban az jön ki, h az Apple valamiben erősödött.

(#19) Touch-ko válasza henrik1 (#18) üzenetére


Touch-ko
őstag

Lol, ez egy regi indian kozmondas, nem a japanbolcsesseg 😜

(#20) D1Rect válasza Dare2Live (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Max a telefonbuziknál láttam, hogy azért választ androidot, mert "közéjük akar tartozni".
iPhone-nál nem ezt figyeltem meg.

(#21) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Csődbe megy a Xiaomi! Volt már? :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#22) arn


arn
félisten

Ez a piac reakcioja volt a nagyobb iphoneokra, nem hudejolett, meg nagyon rafekudtek... Kov evben nem lesz ilyen ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) r3dsnake válasza arn (#22) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De lesz, mert az iPhone userek 15%-a valtott csak i6-ra. Az i5/i5S hardvere meg mindig megallja a helyet, elobb-utobb ok is upgrade-elnek.

(#24) Csapoati válasza Touch-ko (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt pont, hogy viccbol irtam (nem veletlen a szmajli a vegen), nem kell mindenre ugrani. Nagyon is jol megy nekik Kinaban, a helyezes mindegy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) arn válasza r3dsnake (#23) üzenetére


arn
félisten

Szvsz az vett 6ot, akinek nagyobb telo kellett. Ez atvonzott a konkurenciatol is jopar embert - sok embernel mar viccmeret volt a korabbi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) r3dsnake válasza arn (#25) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg a mostani a viccméret.

(#27) arn válasza r3dsnake (#26) üzenetére


arn
félisten

En baromira nem voltam a nagy telok hive, de az otcolos utan hasznalni nekem eleg remes. Piaci reakciokat latva valszeg masnak is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) r3dsnake válasza arn (#27) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ma nyomkodtam megint i6-ot, kezelhetetlen egy kézben.

(#29) arn válasza r3dsnake (#28) üzenetére


arn
félisten

Nem kell egy kezben, ill csak a felhasznaloi feluleten mulik. Nem a kijelzo sara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) r3dsnake válasza arn (#29) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Számtalan szituáció van, ahol foglalt az egyik kéz.

(#31) arn válasza r3dsnake (#30) üzenetére


arn
félisten

Es szamtalan, ahol kicsi es kenyelmetlen a 4 col :) de egyeni preferencia, a jovo nem a 4 colosoke.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) vicze válasza r3dsnake (#23) üzenetére


vicze
félisten

"iPhone userek 15%-a valtott csak i6-ra"
Te minden statisztikát ennyire be ****, már bocsánat, pont a cikk a jeles példája, hogy mekkora baromság.
Még jó hogy megkérdeztek minden iPhone usert a világon...

(#33) r3dsnake válasza vicze (#32) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

(#34) vicze válasza r3dsnake (#33) üzenetére


vicze
félisten

Aha, még csak nem is statisztika, hanem Cook mondott valamit és az a szentírás, na mindjárt más, egyből tényként fogom kezelni.

(#35) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Már az is csoda, hogy egy ilyen friss gyártó ennyire szorongatni tudja az őskövületeket.

(#36) Halkow.


Halkow.
senior tag

A legolcsóbb és a legdrágább egymással verseng az emberekért, hihetetlen.

(#37) Freiherr válasza Halkow. (#36) üzenetére


Freiherr
őstag

Ezt a kijelentést még át kellene gondolnod.

XXX

(#38) Halkow. válasza Freiherr (#37) üzenetére


Halkow.
senior tag

van a xiaominál olcsóbb de jobb/érték arányú aligha, az Apple meg... egy vertuhoz képest olcsóbb de az meg luxus mobil és nem játszik szolgálóknál tudtommal

(#39) Freiherr


Freiherr
őstag

Szerintem az alma erről a szintről nagyon már nem fog elmozdulni,inkább a többi kínai gyártó jöhet feljebb.Már a másodvonalbeli dzsunkagyártók is egyre jobb telókat hoznak ki,a nagy brand-eknél meg már nem is kérdéses a minőség a középkategóriától felfele.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#40) Fejvadi válasza Halkow. (#36) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha így is lenne az teljesen érthető, mert Kínában 2 különböző réteget szolgálnának ki.
Azért azt nem mondanám, hogy a Xiaomi olcsó, mert sokkal olcsóbbak is vannak. Itthon se olcsó a felső kategóriás mobiljaik, még akkor sem ha kintről rendeled (Mi3, Mi4, Mi Note és a Pro) Persze mindenki mást jelent az olcsó. Ha azt vesszük más gyártók ugyanazt a hardware-es cuccot mennyiért adják, akkor olcsó.

(#41) Quasi_modo válasza Csapoati (#5) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

De azóta eltelt 2 nap.

valami

(#42) alkatraz3000 válasza arn (#25) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

En azért vettem, mert az volt az uj ;] na jo, az akku is fontos volt. Na meg most mar az 5s egy nevetseges gameboy advancenak hat számomra a méretével.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#43) Stanlee válasza r3dsnake (#23) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem meg nem lesz olyan mértékű növekedés a karácsonyi időszakban 2015-ben, mint tavaly volt. Ahogy írtad is, a meglévő iPhone tulajok 15%-a váltott csak iphone6-ra. Az átlagos iPhone user, ha csak telefonálásra, kis netezésre, pár app futtatására használja a telefonját (a többség ilyen), nem lát akkora hasznosságot egy új készülékben, hogy megérje neki a váltás miatt ismételten kifizetni egy nagyobb összeget. Tudom, nyugaton az a pénz, amibe egy iphone6 kerül picsa, és mindenki megengedheti magának, de mondjuk egy 4 fős család esetében ez rögtön min. 2000 euró kiadást jelent, amit a nagyon jól keresőkön kívül szinte mindenki megérez, és nem fog kapkodni a telefon után.

Az átlagos felhasználó meg ha a kezébe veszi a nagyobb készüléket, akkor inkább megriad tőle, mintsem hogy az az érzés árassza el, hogy ez most neki rögtön kell. Tudom, én már a magam 30 éves korával öreg vagyok, de a mindennapi munkámra a 4s-is bőven elég volt. Ha előfizetésben vettem volna a készüléket, akkor még évekig használnám, de legalább addig, amíg a napi szinten használt appok működnek rajta. Lehetek elégedett iPhone használó, de túl nagy motiváltságot nem érzek egy nagyobb vagy erősebb telefonra (androidosra sem).

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44) r3dsnake válasza Stanlee (#43) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azért nem váltottak (többel közt én is ezért), mert az i5S és az i6 között hardverben, teljesítményben szinte semmi különbség.

(#45) Csapoati válasza Quasi_modo (#41) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, azóta több márciusi adat érkezett be? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#46) janeszgol válasza Stanlee (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy lehet lesz a következő iPhone szériából (6s? Ki tudja...) is négy colos, aztán meg azért kérnek majd csillagászíti összeget, amit ki is fizetnek az emberek. Meg látod ki fogják izzadni. Az alma nem hülye. Látja, hogy inkább droidosok vették az új iPhone-okat. Felteszik a kérdést, miért? Aztán megkapjuk a választ.

Szóval a "csak azért nem váltanak i5s-ről, mert drágák az újak" nem teljesen helytálló. A telefon mérete inkább befolyásolta döntésüket.

(#47) Stanlee válasza janeszgol (#46) üzenetére


Stanlee
őstag

Valahol olvastam, hogy nem lesz 4"-os készülék a 6-os szériában. Persze minden lehetséges, de igazából én sem erőltetném az Apple helyében, ha a nagyobb készülékek is jól fogynak.

A drágaság meg viszonylagos, de ahogy írtam is, a céges 4s a legtöbb dologban nekem személy szerint elegendő volt. A volt kínai munkatársak is 2 iPhone-nal járkáltak, mert volt céges és magán telefonjuk, és kínaival vagy Samsunggal nekik égő volt telefonálni. Nekem magánhasználatra egy 25 eurós dualsim-es Nokiám van. Telefonálni meg SMS-t írni/fogadni azon is tudok :-) Tudom, nem vagyok elég innovatív...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A saját maguk által szarér-hugyér legyártott ájFónt visszaimportálják 4x-es áron és megveszik? Hiába, virítani kell :D

(#49) alkatraz3000 válasza Stanlee (#47) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Amúgy tenyleg. A legutolsó kínai étteremben is iPhone van a dolgozóknak :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#50) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Az újdonság varázsa..
A kínai kultúrában mélyen benne van ez a hivalkodás aminek a hatására most az erősödő középréteg zsákszámra veszi az iPhone-t. Majd ha már nem lesz feltünő és "kivagyok" hatása akkor tovább lépnek. :)
Pont ugyan az megy végbe mint a nagy híres luxus divatmátkáknál.. Ha egy gazdag guccit lát mindenhol, akkor ő már tuti mást fog venni, még drágábban.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.