Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #86973952


#86973952
törölt tag

"A Kínai Népköztársaság gyártói 139 millió darab okostelefonnal vették ki a részüket a szorgos munkából, így nem csoda, hogy a világ legnépesebb országában a hazai márkás kütyük állnak a dobogón, az alábbi sorrendben."

Szerintem az első táblázat szintén global, különben nem stimmelnek a számok és a gyártók. Global eladások a kínai gyártók részéről. (?)

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az almához képest majd' dupla részesedés brutális, a héten én is növeltem egy s7 edge-el az eladásaikat. Én a HTC-t sajnálom, hogy eltűntek a listáról és a másolóbajnokok vették át a helyét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) no more válasza t72killer (#2) üzenetére


no more
addikt

+1 könnyű az élen járni úgy, hogy lemásolunk valamit (többnyire iPhone-t, iOS-t, HTC One-t) és ötödáron adjuk, mer nem kellett vele foglalkozni, csak legyártatni.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#4) #16820480 válasza #86973952 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem is így kell ezt értelmezni, nem hinném, hogy hirtelen eltűnt volna a kínai listáról az Apple és Samsung is.

(#5) zombinyul válasza t72killer (#2) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem mondanám brutálisnak, a Samsung minden szegmensben jelen van 500 különféle modellel. Inkább az a döbbenetes, hogy az Apple elad összesen fele annyi telefont, évi pár modellel (ami olyan, mintha a Samsung csak S7, S6, meg Note cuccaival volna jelen).
Ezzel nem a Samsungot akarom lenézni, mert bár nem a szívem csücske a márka, az S7 párossal tényleg nagyon odatették magukat, tényleg patent kis cuccok lettek.

Azt meg, hogy az LG hogyan lett 5-ödik egy G5-tel, hát... A G4 egy százszor korrektebb, összeszedettebb készülék lett (leszámítva a bootloop parát), annak az idejében még megértettem volna (bár az is érdekelne, abból vajon mennyi fogyott?).

Annak meg nagy +1, hogy kár a HTC-ért, ahogy a kínai (szemembe) hulladékok előretörését is sajnálom, mert azoknak a gyártói tényleg rohadtul nem tettek semmit az iparért (kivéve talán a Hülyevejt).

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#6) csabi63 válasza no more (#3) üzenetére


csabi63
senior tag

Engem meg nem érdekel, hogy ki másol, és kit másol. Sőt még a név sem érdekel. A specifikáció érdekel és az ár. Aztán jó nagy szünet, és a kinézet.

(#8) Graphics válasza no more (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akik a listán vannak nem épp copy-paste cégek.

Csak Neked fáj, mert nem ezeket preferalod... Ettől ezek még léteznek. És ha nem lennének , akkor a usereknek nem kedvezne a piaci verseny.

Jobb lenne a monopolhelyzet alakulna ki?

BBK, Huawei, Lenovo, Xiaomi is kiváló készüléket tesznek le, egymásra licitálás mellett

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Bone123 válasza #86973952 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jogos!

Köszönöm, korrigáltam.

(#10) no more válasza Graphics (#8) üzenetére


no more
addikt

A Huawei nem copy-paste cég a HTC One klónjaival és iOS másolat szoftverével? Ok, biztos tök egyedi (nem). :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) #86973952 válasza Bone123 (#9) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerk.:
Javítva lett az is, így szuper. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Csapoati válasza no more (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tök vicces a fekete-fehér világképed, csak így tovább! ;]

Csak nekem tűnt fel az Apple némiképp váratlan erősödése? Ezek szerint bevált az iPhone SE (is).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) hroberto válasza csabi63 (#6) üzenetére


hroberto
addikt

És a támogatás? Az nem lényeges?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14) janeszgol válasza no more (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

A Huawei saját SoC-t tervez, illetve már régen kinőtte azokat a vádakat, amiket említesz. Nincs szüksége rá, hogy a HTC-t másolgassa. (Fordítva kéne, ha akar valamit a HTC.)
De szerintem már a Xiaomi sem szorul ilyen megoldásokra. Majd a harmadvonalas, meg tökömtudjahányad vonalas feltörekvő gyártók (Elephone). Csak nehogy felvásárolják a HTC-t. :)

(#15) no more válasza janeszgol (#14) üzenetére


no more
addikt

Mate S, Mate 8, Honor 7, Honor 8, mind HTC - iPhone klónok, iOS copy szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#16) Csapoati válasza no more (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Mate 8 külsőleg elég messze áll a HTC-től. Még az antennacsíkok és a hangszórók lyukai miatt azt esetleg lehet mondani, hogy kicsit hasonlít az iPhone-ra, de az egész formavilág elég messze van ettől a 2 márkától. Honor 7-et már fogtam is a kezemben, totál nem HTC vagy Apple-klón, sőt a lecsapott oldaléleket talán a HTC vette át a 10-nél a te észjárásod szerint. ;] A Honor 8-ban meg meséld már el mi emlékeztet a 2 márka akármelyik termékére? Egyedül a Mate S hátlapja One/iPhone utánérzés.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) flash-


flash-
veterán

csak tudnám mi a szép a szappantartóban..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18) Bibby


Bibby
addikt

Oneplus hogy állhat a többihez képest? Kíváncsi lennék, de nem találtam adatot.

Ελευθερια η θανατος

(#19) #86973952 válasza Bibby (#18) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom az OPPO -hoz van számolva.

(#20) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Mi a fene miatt fogy ennyire az OPPO? Vagy ezt csak én nem értem? Idén még flagshipjük sincs nem? Marketing miatt?

[ Szerkesztve ]

(#21) Fejvadi válasza no more (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi a nagy másolás? Feltalálta a HTC a műanyag csíkot?

(#22) Matada2.3 válasza ctvagyok (#20) üzenetére


Matada2.3
veterán

Kínában nagyon odavannak érte.. Pedig szerintem semmi jó nincs a palettájukon és még drága is..

Finn the human

(#23) #86973952 válasza ctvagyok (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

Marketing is, meg amúgy tényleg jól össze vannak rakva. Bejáratott prémium márka ázsiában (Kína, India, Thaiföld...stb.). Az én kezemben mondjuk csak 2 OPPO járt (egyik nem az enyém volt), de szép telefonok, minőségi anyagokkal (pl. minőségi acél).

Szerk.:
Meg azért vannak globális törekvéseik is. Pl. FC Barcelona.

[ Szerkesztve ]

(#24) GSPLR válasza no more (#15) üzenetére


GSPLR
senior tag

Élvezet olvasni a hülyeségeidet :DDD

Huawei

(#25) Stunts666 válasza csabi63 (#6) üzenetére


Stunts666
őstag

Nalad igy van... Amig az okostelefon tulajdonosok 90%-a a szolgaltatokra hallgat (telenor, telekom, vodafone), addig a cegek a sullyesztoben vegzik (pl.: HTC)... A mai vilagban minden a marketing... Velem nem egyszer akartak Samsungot vetetni a szolgaltatok, allandoan leakartak beszelni a HTC-rol... Hozza teszem, hogy olyan emberek, akik mar a HTC Desire-t is ki akartak suttetni velem (meritsem le, toltsem 16 orat, stb...)

Nem sokara eljon az ido, hogy marad a Samsung (csucs hardver, vacak szoftver, csillagaszati ar) es a kinai mocsok (vacak hardver es szoftver, magas ar)... Majd lehet valogatni...

(#26) jacis


jacis
nagyúr

Én azt gondoltam volna, hogy a P9 jól fogy.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#27) Laci13 válasza Stunts666 (#25) üzenetére


Laci13
tag

Nem minden esetbe tolják a Samsungot.
Telekom üzletbe engem most S7edge-ről lebeszéltek a másik ki szemelt P9 volt.
Eladó Huawei ajánlotta Samsungoknak most nem jó 4G anntenájuk.

(#28) Csapoati válasza Stunts666 (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az a baj, hogy ez a "kínai mocsok" olyan 2010-ig állta meg a helyét. Nyilván most is vannak kuka gyártók, de a Huaweire, ZTE-re, Xiaomira, Lenovóra, Meizura stb. nem igazán mernék ilyet mondani, mert a nagyokat is sokszor lenyomják elég sok téren (többek közt anyagminőségben vagy tartósságban is). Nyilvánvalóan nem pusztán a véletlenek összjátéka az, hogy a HTC (de a Sony is) szarul áll.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

A poén, hogy az OPPO-t meg a VIVO-t ugyanaz gyártja.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#30) kolopele


kolopele
nagyúr

Nagyon jók a Huawei telefonok, én egy P8 - as és egy Samsung Galaxy S7 Edge között vacilláltam, végül a P8 mellett döntöttem, és nem bántam meg. Több ismerősöm is Samsungot vett, és fele már a szervizekben van.

(#31) #16820480 válasza Csapoati (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Honor 8 az konkrétan egy iPhone, aminél az ujjlenyomat olvasót a hátlapra tették, és két kamerája van :U Oké, a szoftvert még nem tudták teljesen lemásolni, de majd talán jövőre ;]

Nem támogatom a kolléga HTC-s kirohanásait általában, de ebben az egy dologban tökre igaza van, hogy Kínában konkrétan mindenki iPhone-t másol, már amennyire tud/lehetséges, hogy még ne pereljék szét érte. Az iPhone ott a de-facto mintakép (iparági szabvány, státusz szimbólum), amihez mindenki méri magát.

(#32) Scholes9 válasza t72killer (#2) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Inkább az a komoly, h az Apple töredék akkora mennyiségű készülékkel, ilyen részesedést képes elérni :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) Csapoati válasza #16820480 (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Biztos ugyanazt nézzük?

[link] vs [link] és [link]

Az oké, hogy az iOS menü nélküliségét "másolják", nem is vitatom. De pont a Huawei/Honor nem gyárt tucatklónokat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34) fateless válasza #16820480 (#31) üzenetére


fateless
veterán

Ami most itthon van:
Iuni U3 - nem másolja az iPhone-t vagy a Samsungot, viszont remek készülék
ZTE Axon mini - egyik készülékre sem hasonlít, de nagyon szeretem
Innos D6000 - még véletlenül sem keverte össze senki iPhone-nal vagy Samsunggal
Meizu m1 Note - a külseje bizony alma
Elephone Trunk - a Xiaomi Redmi 2-höz hasonlít, őket tekintették a készülék esetén konkurenciának

Persze, értem én, hogy könnyebb azt mondani, hogy mivel a ZTE kihozott egy Blade S6 készüléket, ezért a ZTE mindig az iPhone-t másolja, csak épp ez egy téves induktív gondolkodás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) #16820480 válasza Csapoati (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aranyban talán kevésbé, mert ilyen (nem ide tartozik, de szerintem gusztustalan) színt nem csinálnak az Almánál, de mondjuk fekete előlappal már nyugodtan odateheted: [link]
Kicsit kisebb sugarú ívben mennek a sarkok, pont annyira, hogy ne lehessen miatta perelni. Azt nézd meg, hogy mondjuk a P6-P7-P8-P9 sorozatban hogy fejlődött a design. A P6 még egész egyedi volt az alul lekerekített élével, a P7 már elvesztette ezt, de még mindig egy egész egyedi design volt, P8 már megkapta a hátsó antenna vonalakat is a szifonról/HTC-ről, aztán a P9 konkrétan az utolsó csavarig lemásolta, a jogilag megengedett kereteken belül persze az i6s-t.

Szoftveresen meg már régóta próbáltak hasonlítani. Nem csak az app drawer hiánya, de a fehér UI, a gombok és kapcsolók, stb. És őszintén, nekem az a bajom, hogy hamarosan ha így megy, akkor a Huawei lesz a legnagyobb mennyiséget eladó mobilgyártó a világon, és képtelenek (ráadásul egyre inkább képtelenek, a tendenciákat nézve) egy normális saját imázst kialakítani :U

(#36) csabi63 válasza hroberto (#13) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem prioritás. A legtöbb telefonom hírből sem hallott támogatásról. És gond nélkül megérték a 3 évet, ami nálam teló ügyben a nyugdíjkorhatár. De ha 50 frissítést kap, 3 év után akkor is újat veszek.

(#25) Stunts666 Az újdonságok mindig érdekelnek, de se kedvenc márkám, se előítéletem nincs. Talán 6 mobilom volt, és mind más gyártótól. Teljesen véletlenszerűen így adódott. És nekem mind jó volt. Ősz vége felé megint eljön az idő a cserére, de gőzöm sincs milyet veszek. Valami kínai lesz valószínűleg, és nem megyek 100k fölé. Ez utóbbi biztos. Nem státusszimbólumot vagy divatékszert veszek, hanem telefont. A szolgáltatói marketingrizsa meg nem érdekel. Nem tőlük vásárolok, azt sem tudom ott éppen mi a favorit. Nem vagyok gyerek, nincs rám hatással a környezetem sem. Nem kell senkinek felvágnom, és nem érdekel senki véleménye. Határozott elképzelésem van, mit várok el a telefonomtól, és mi az ami sokadrangú szempont. Egyedül a márkáról nincs elképzelésem. Tájékozódom, teszteket, kommenteket olvasok, aztán majd döntök. Ha esetleg adott telefon nevét sem hallottam még korábban, az sem fog elrettenteni.

(#37) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ennyi marhaságot összehordani, mint némelyik ember, hogy ki kiről másol. Sok dolgot nem lehet máshogy megoldani. Előlapi ujjlenyomatolvasót hová rakják, a kamera mellé?
Azért érdekes, az apple nem másol, csak jobbá tesz, a kínai gyártók csak másolhatnak.
Akkor ezen az érvelésen elindulva a Google másolja a Miui romot, mert a V4 óta, ami 2.3.7 alapon futott átlátszó az értesítési sáv, amit csak a KK hozott el, vagy az alkalmazásonként adható jogokat, amit csak a 6.0 hozott meg? Nettó hü..eség.

(#38) Aryon87 válasza zombinyul (#5) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert ne temesd a G5-t, a hiedelmekkel ellentetben egesz korrekt gepezet lett, meg ugy is hogy "prototipus" a mudularitas letere :K
Tanusithatom :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#39) Cefet


Cefet
aktív tag

Én sem mondanám a kínai telóra, hogy "mocsok".
Két Redmi 3 van a családban, nagyon beváltak.
A lányom orrvérzésig nyomkodja, de még nem panaszkodott.
Én céges telefonként használom, de még azokon is csak nevetek,
akik két naponta töltik a saját okos telefonjukat...

(#40) batai15


batai15
félisten

Érthető a sorrend.

(#41) janeszgol válasza kovbandi82 (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Természetesen mindenki az iPhone másolásából indult ki. (Jó, amelyiknek volt PDA telefonja, az nem sorolom ide. Pl HTC) Aztán valamelyik gyártó kinőtt ezt, valamelyik meg nem.
De természetesen az Apple is vesz át ötleteket.

(#42) Ricardo válasza #16820480 (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

A linkelt cikk arról szól, hogy az utolsó csavarig lemásolta, és mindössze egy kép van ott ami a telefonok alsó részét mutatja [link]

[link]

Őszintén te összekevernéd őket?

(#43) hyperspace válasza #86973952 (#19) üzenetére


hyperspace
őstag

Szerintem a BBK-hoz. :)

(#44) porterocka Bármi lehet. Érdekelne Oneplustól egy eladási darabszám, nem emlékszem olyanra, hogy lett volna ilyen hír.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#44) #86973952 válasza hyperspace (#43) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet oda is, de az OPPO külön szerepel a listán. Ezért gondolom, hogy oda sorolták. Bár simán lehet az egyebekben is.

(#45) Indy1 válasza ctvagyok (#20) üzenetére


Indy1
tag

Minoseg. Latszik holy sose volt egy a kezedben.
Van otthon egy Find 7A es egy 7 is. Verik a S6ot hidd el

(#46) #16820480 válasza Ricardo (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, nyilván tök véletlen, hogy pont ugyanott vannak a csavarok, és ugyanazt az egyedi csavart használják, amit igazából mások nem :U Persze, módosítottak annyit a designon, hogy ne lehessen miatta pereskedni, de élőben sok olyan része van a telefonnak, ami optikailag hasonlóvá teszi.

(#47) t72killer válasza #16820480 (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a dizájnszabadalmaknak nem sok értelmük van, ez kb a rendszer kifigurázása. Aki a ház kinézete (mégcsak nemis kijelző minősége) alapján vesz telót, az meg is érdemli, hogy átvágják a palánkon. A prémium gyártók meg éljenek meg a prémium minőségből és teljesítményből: ezt teszik is, az apple-nek és a samunak is elég jók az eladásai. Személyszerint a mostani s7edge vásár után következő telefonom is 100%, hogy vmelyik prémium darabból fog kikerülni.

Itt van egy másik próbálkozás, s7 edge külsőségek koppintására.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) #16820480 válasza t72killer (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Éppen ez az, hogy ha nem iPhone-t veszek, akkor nem akarom, hogy a telefon úgy akarjon kinézni, mintha. Ez az S7 koppintás is gáz. Tessék kitalálni valamit, mert így semmi értelmét nem látom a márka létezésének. Vagy mit csinálnak a cégnél egy brainstorming alatt? Jól van srácok, most megcsináljuk az S7 Edge-et, csak olcsóbban, és valószínűleg még rosszabb szoftverrel.
Ott a Xiaomi, ők is koppintással indultak, de hardveresen kezdik szépen kialakítani a saját világukat, nem akar a Mi5 úgy kinézni, mint egy Apple, vagy Samsung telefon, a Mi4 sem akart, a Mi3 sem. És ez így van jól. Erre írtam azt, hogy szerintem gáz az, hogy a legnagyobb gyártó címére pályázó Huaweinél meg pont ellentétes tendencia látszik.

(#49) t72killer válasza #16820480 (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a legnagyobb gyártó címére pályázó Huaweinél meg pont ellentétes tendencia látszik." - őszintén nem követtem a copytel megoldásokat, de ez tényleg gáz. A kínai vásárlói szokásokat nem ismerem, bár tippelnék, hogy aki komoly telót akar, az ott is eredetit vesz, ezeket a játékokat meg a szegényebbek veszik, akiknek úgyse lenne pénze iphone-ra. Samunál mondjuk egy ilyen árthat a kisebb modellek eladásainak.

Kinézet: annyit tudok az ázsiai kultúrákról, hogy arrafelé nem divat "másnak" lenni, "kitűnni" a tömegből, innen eredhet a másoljunk c. program. Persze hüjevejnél egy ilyen után tényleg kirúghatnák a dizájnerbandát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) #16820480 válasza t72killer (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt szerintem pont rosszul látod. Ázsiában (Kínában főleg) mindenki ki akar tűnni a tömegből, mert úgy érzik, hogy a sok ember (konkurencia) megfojtja őket. Ezért képtelenek együtt dolgozni, összefogni, csapatként működni. Nézd meg hány csapatsportban képesek eredményt elérni. Nagyjából egyben sem, mert önzőek, és csak saját hasznot és előrejutást néznek.
Van N+1 telefonos cég, aminél mind ugyanazt csinálják, és mind azt hiszi magáról, hogy majd ők megmutatják, közben szinte mind ugyanúgy másol...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.