Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tetsuo válasza dabadab (#99) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csak az ÁVH-ügynök(sarj) Bárándy-félék állítják, a keményebb büntetésnek nincs visszatartó ereje, a józan ész és a tapasztalat szerint a valóság ennek szöges ellentéte.
Már hogyne lenne visszatartó ereje? Durvább verzióját láthatod a Fülöp-szigeteken, ellenpéldát pedig Hollandiában és egész Nyugaton, ahol be van állva boldog, boldogtalan.

(#102) dabadab válasza Tetsuo (#101) üzenetére


dabadab
titán

"Csak az ÁVH-ügynök(sarj) Bárándy-félék állítják, a keményebb büntetésnek nincs visszatartó ereje, a józan ész és a tapasztalat szerint a valóság ennek szöges ellentéte"

Kemény vagy, öcsi :DDD Igen, neked van igazad, a komplett kriminológia ÁVH-ügynökök műve, a holland meg a svéd az meg főleg, csak a kiváló közbiztonságú Fülöp-szigetek nem :DD

Tényleg jót tenne neked, ha a lakótelep határain túlra is kimozdulnál.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#103) Tetsuo válasza dabadab (#102) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem tudom, mire fel ez a hablatyolás már megint. Terelés, személyekedés...
Eközben a tények: A róvott múltú Bárándy-klán hazánkban a büntetőjog és a büntetésvégrehajtás liberalizációjának élharcosa. Erre utaltam.

(#104) hcl válasza Tetsuo (#103) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, értem, tehát az a gond, hogy vannak ilyen jéghátánis ügyvédek, azért rossz a liberálsi demokrácia (ami amúgy annyit jelentene praktikusan, hogy békén hagyjuk a pógárokat, nem zaklatjuk minden felesleges dologért... Lehet ám Kínába költözni, ott csendrendfegyelem (nem) van...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) Tetsuo válasza hcl (#104) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Valamit nagyon benéztél (megint).
A Bárándyk csak hab a tortán, van még sok, akiknek ezt az igazságtalan rendszert köszönhetjük. Én nem példálóztam Kínával, miért mennék oda? Egyébként szívesen körbeutaznám, mint turista.
Egy jobb Európával példálóztam, ott szívesen élnék igen. Egy olyan helyen, ahol a bűnözőt nem pátyolgatják, hanem büntetik - és még sorolhatnám, de ez is nehezen volt érthető, mi lenne abból...

(#106) dabadab válasza Tetsuo (#105) üzenetére


dabadab
titán

"Egy olyan helyen, ahol a bűnözőt nem pátyolgatják, hanem büntetik"

Én meg azt szeretném, hogy ha a bűnözők nem bűnöznének tovább, hanem rendes útra térnének: a skandináv rendszer ebben magasan veri a világot és amúgy a közbiztonságuk is kiváló. Csak téged nem ez, vagy a számok érdekelnek, hanem a primitív bosszúösztön.

Azt meg nem értem, hogy a sörivást miért akarod halálbüntetéssel büntetni, nyilván ezt se gondoltad végig.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#107) Tetsuo válasza dabadab (#106) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"A skandináv rendszer ebben magasan veri a világot és amúgy a közbiztonságuk is kiváló."
Ez hazugság, ráadásul velejéig romlott, ártó szándékú.

(#108) dabadab válasza Tetsuo (#107) üzenetére


dabadab
titán

Mégpedig azért hazugság, mert:

DRM is theft

(#109) Alchemist válasza dabadab (#106) üzenetére


Alchemist
addikt

Kint élő (Malmö, Stockholm) svéd rokonaim elmondása szerint az utóbbi 10-15 évben sokat romlott a közbiztonság, pl. belehúzott rendesen a szervezett drogkereskedelem.
Régen a bringát lezáratlanul lehetett hagyni a ház előtt, ma már a pincéből is ellopják.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#110) dabadab válasza Alchemist (#109) üzenetére


dabadab
titán

Azért érdemes nem elfelejteni, hogy ezek mindig relatív dolgok. Nemrég jártam Bergenben (Norvégia második legnagyobb városa) meg Budapesten egymás után - sokkoló különbség volt és hát nem Budapest javára, pedig biztosan Bergenben is panaszkodnak, hogy régen minden jobb volt.

DRM is theft

(#111) jeni válasza Alchemist (#109) üzenetére


jeni
félisten

gondolom erre a migránsok rátettek néhány lapáttal :(

(#112) Tetsuo válasza dabadab (#108) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mert nem tudod alátámasztani, ahogy semmit az eddigi állításaidból, hiszen csak a liberális propaganda amatőr szócsöve vagy - legalábbis itt.

(#113) Tetsuo válasza jeni (#111) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Így van, köszönhetően a liberalizmusnak/globalizmusnak.

(#114) Tetsuo válasza Alchemist (#109) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szaúd Arábiában szinte nincs lopás, na vajon miért? Mert nem wellness jár érte, ha elkapják a tolvajt, mint Európában.
Nem, más tekintetben nem jó Arábia, de ebben igen. (Tehát ne forgasd ki a szavaimat dabadab, thank you.)

[ Szerkesztve ]

(#115) dabadab válasza Tetsuo (#112) üzenetére


dabadab
titán

"Mert nem tudod alátámasztani"

Bocs, de te állítottad azt, hogy hazugság, tehát neked kellene alátámasztani, hogy hazugság.

Hajrá!

DRM is theft

(#116) Sinesol válasza dabadab (#106) üzenetére


Sinesol
veterán

Éltem évekig Dániában, elég gyakoriak lettek az utóbbi években a betörések lopások, Svédország hasonló. Itthon meg talán 4-5 éve volt környéken valami ügy, de csak elvétve akad valami. Norvégia alapból amiatt is kicsit különlegesebb helyzetben van, mert ode ugye nem annyira tudnak áramlani a kétes személyek, mivel ha jól emlékszem néztem anno a munkavállalási feltételeket és ott talán van egy olyan kritérium, hogy beszélned kell valmelyik skandináv nyelvet, az meg ugye nem egy tul gyakori dolog bevándorlóknál.

Rehabilitálásos módszerről meg annyit, hogy ugye ott a külföldi késelős csávó esete is, azt is ugye rehabilitálták, aztán persze tudjuk mi történt.

Egyszerűen mese habbal, ez rendes útra térés, meg rehabilitálás, elvétve hoz csak eredményt, gyakorlatilag előbb vagy utóbb szinte mindig visszaesnek. Egyszerűen hihetetlen mennyi embernek kell meghalni, csak mert bizonyos emberek képtelenek szembenézni a tényekkel.

[ Szerkesztve ]

(#117) Tetsuo válasza dabadab (#115) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ebbe az érvelési hibába sokszor belefutsz (és mások is).
Te állítottad, hogy Svédországban kiemelkedően jó a közbiztonság, de ezt semmivel sem támasztottad alá.
Amíg ezt nem teszed, addig én nem csak, hogy fenntartásokkal kezelem az efféle lózungokat, hanem hazguságnak nevezem, mert már az emberek könyökén jön ki ez, mint liberális propaganda.
Aki kidugja fejét az elefántcsont-toronyból, láthatja, k*rva nagy gondok vannak Európa-szerte, amikre nem csak előreltáható időn belül nincs reális megoldás, hanem a szőnyeg alá van söpörve a téma. A liberális világban egyre több az érinthetetlen, kibeszélhetetlen terület, körvonalazva az "1984"-et.
A svéd média elhallgatja a svéd bűneseteket, a németek a németeket, a franciák a sárgamellényesek kormányellene tültetéseit stb. vagy kicsinyítik azokat, míg a valóság egy önmagából kifordult, no-go-zónákkal telítődő, valaha fejlett civilizáció romjain önmagát kiszolgáltató, hamis mámorban úszó csőcselék-társadalom.

(#118) hcl válasza Tetsuo (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aha... de akkor te sem Kínában, Koreában, stb. élnél... Vajon miért...?

@Sinesol : Persze, itthon nincs betörés, lopás - érteni, van az, max. csak annyit vettél figyelembe, amennyit hallottál. Meg mondjuk mekkora városokról beszélünk, azért lehet, hogy az északi országok lakossága kevesebb, de a fővárosokban azért van elég ember, hogy legyen elég bűnöző is... sok mindentől függ ez.

Elhallgatják, azért a kint élők sem számolnak be arról, hogy rossz lenne a közbiztonság. A sárgamellényesekkel meg tele volt a sajtó, nem tudom, ki hallgatta volna el.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#119) virkir válasza Tetsuo (#117) üzenetére


virkir
veterán

míg a valóság egy önmagából kifordult, no-go-zónákkal telítődő, valaha fejlett civilizáció romjain önmagát kiszolgáltató, hamis mámorban úszó csőcselék-társadalom.

Ez saját okos buksidból vagy kopipaste?
Mert ha az előbbi, igen szép pénzt kereshetnél a fidesz szlogengyárában.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#120) pengwin válasza Dare2Live (#21) üzenetére


pengwin
addikt

A Kínai Kommunista Párté alapján, természetesen.

Üdv, pengwin

(#121) Sinesol válasza hcl (#118) üzenetére


Sinesol
veterán

Daniaban es itthon is kisvarosban/ videken eltem/elek, kb. összevethetoek a dolgok. Daniaban konkretan betoressorozatok voltak par eve, ukranok, romanok kerti gepeket, munkagepeket loptak, plusz volt egy kornyekbeli szorakozohely is amit drogproblemak miatt bezartak.
Plusz kinn inkabb csak danoktol, ertesultunk az aktualis dolgokrol, szal kitudja mi minden volt még, itthon meg ugy van alig valamirol tudomasom hogy itt azert lenyegesen tobb infohoz jutok.

Am nem annyira eltitkolasrol van szo, csak ezek a dolgok belugyek, termeszetes, hogy nem annyira fogod mas orszagok sajtoiban latni.

[ Szerkesztve ]

(#122) Dare2Live válasza Tetsuo (#117) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl homocide rate [link]
Sweden 1.10
Magyarország 2.5
Fele annyi sincs 100.000főre vetítve mint az amúgy szintén alacsony MOon.

Szerintem te élsz egy magad számára beképzelgett világban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#123) Sinesol válasza Dare2Live (#122) üzenetére


Sinesol
veterán

Dél-Korea-ban meg talán a legmagasabb a világon, ha jol emlékszem, bár nem tudom ez a mutató mit bizonyit.

(#124) Dare2Live válasza Sinesol (#123) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Dél Koreában a világon az egyik legalacsonyabb.

Nem lehet összekeverted az öngyilkosággal? Az suicide, nem homocide!!! Nagy a difi a kettő közt!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#125) Sinesol válasza Dare2Live (#124) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja tényleg, ezt elnéztem valahogy. :B

[ Szerkesztve ]

(#126) hcl válasza Sinesol (#121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

", ukranok, romanok kerti gepeket, munkagepeket loptak"
LOL
Tehát akkor a suttyó káeurópaiakkal volt a baj, nem annyira Dániával :D Na most itthon is hozott be szeretett vezéretek elég ukránt, ez várható (a szállások környékén már van, ahogy ismerősök mesélik).

Mutogatni való hater díszpinty

(#127) Tetsuo válasza Dare2Live (#122) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Magyarországon sem rózsás a helyzet és elsősorban nem a magyaroknak köszönhetően, de ennek a nyilvánvaló ténynek magyarázata egy másik topikot igényelne (libsi cenzúra nélkül).
Ha visszaolvasol, láthatod, nem hazánkkal, hanem Szaúd Arábiával és Szingapúrral példálóztam.
Ha dabadab állítása igaz lenne, ezekben az országokban az általad idecitált statisztikát illetően (jóval) nagyobb lenne a számadat, pedig mindkettőben jóval alacsonyabb, mint Svédországban és ami borítékolható, utóbbiban ez, a muszlimok számával párhuzamosan folytonosan növekszik.
A kérdés csupán az, a muszlim és a liberális nézet mikor ütközik nyíltan, frontálisan végre?

(#128) Dare2Live válasza Tetsuo (#127) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mi van "a nem a magyarok tehetnek róla..." sejtelem mögött.... de a jelenlegi magyar vezetés építette le a jogállamot... és nem a zufok/libsik.

Ahogy nem a libsik építették le tették egybitessé a magyar sajtót hanem a regnáló magyar vezetés.

Fékek egyensúlyokat detto.

És evvel a lényegében a magyar demokrácia is egy Erdogan, Putyin féle lett.

Én meg hazánkat hoztam pldanak. Itt élünk ismert. És 3*több gyilkosság van MOon mint Svédországban. Te meg Svéd No goról papolsz? Papolj akkor Magyar No Goról. Nálunk sokkal de sokkal rosszabb a helyzet mint Svédeknél.

A "libsi" muszlim összeütközés meg nekem végképp ezoterika. Ha lesz vmi világok harca vmikor ott nem a libsik fognak ütközni. Politikailag meg aztán végképp nem. Ahoz képest hogy voltak nincsenek. Populizmus van egyre inkább. Bal és jobboldalt egyaránt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#129) Tetsuo válasza Dare2Live (#128) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A magyar belpolt hanyagolnám, csak annyit tennék hozzá, hogy én egyáltalán nem vagyok a jelenlegi kormány oldalán, mert úgy gondolom ezek mind egykutya. Véleményem szerint legalább 1944 óta nincs magyar érdekű kormány, ergo a rendszerváltás óta sem volt még egy sem, mind külföldről kapott kotta szerint játszottak, emellett saját zsebre, a magyarok ellen.
Ma sincs és valószínűleg a jövőben sem lesz másként.

Hazánk katasztrofális helyzetben van, ezt soha nem tagadtam. Az ideál, a kitűzött minta viszont teljesen fals és belülről rohad: a (modern) Nyugatot nem szabadna követni, mert rossz irányba mennek. Szingapúr törvénykezéséből több elem másolható (de a statisztikák szerint a szaudi kézlevágós sztori is működik. ott a nyitott autót sem lopják el - vallástól függetlenül), viszont a saját utunkat kellene járni, nem előremenekülni a semmibe, hanem visszalépni az értékekhez.
A gyengébb képességekkel megáldott fórumozók kedvéért, az pedig, hogy a Nyugat hanyatlik, nem gazdasági értelemben kell érteni, hanem kulturális, tradicionális, szellemi(ségi) értelemben, ez idővel elhozza a gazdasági recessziót is, de a probléma ennél sokkal nagyobb: társadalmi összeomláshoz vezet, méghozzá globálishoz.

(#130) hcl válasza Tetsuo (#129) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, ezt már hallottuk, hogy hanyatlik, aztán volt egy rendszerváltás :D Érdekes, akkor is a hanyatlóba szöktek az emberek.

Amúgy meg milyen liberális cenzúra? Kivételesen meredek helyeken kívül én csak annyit látok, hogy a teljes baromságokat szokás törölni, mást nem nagyon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) Dare2Live válasza Tetsuo (#129) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A "nyugat" a "nem nyugathoz" azaz Szu majd Oroszo, VSZ, Kínához, DPRKhoz... képest jogbiztonságot, relatíve jó életet, szabadságot biztosított és biztosít az állampolgáraiknak.

Had ne ecseteljem milyen volt az életszinvonal beli különbség a 60-70-80as évek beli MO, Románia, NDK... és mondjuk Ausztria, NSZK... közt.
Ha ne ecseteljem hol volt jogállam. A Rákosi, Kádári, Ceaușescu... féle "keleten" vagy a "nyugaton".

Szóval én a fordítottját gondolom.
A nyugat A példa. És nem a a Szu majd Oroszo, VSZ, Kína vagy épp a DPRK.

Dehát kinek mi. Ha nagyon rosszul érzed magad tényleg javaslom költözz ki egy DPRKba. ;]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#132) pengwin válasza Tetsuo (#117) üzenetére


pengwin
addikt

Aki kidugja fejét az elefántcsont-toronyból, láthatja, k*rva nagy gondok vannak Európa-szerte

Igen, pl. az, hogy egyik politikai csoport sem kezelte hosszú távra kitekintve a gazdasági fejlődés miatt meredeken csökkenő születésszámot és a társadalom elöregedését. Sem a jobb, sem a baloldal nem tudott sehol Európában értelmes választ adni az államháztartások felboruló egyensúlyára, ami a demográfiai változásokból következett.

A baloldal a legtöbb országban könnyű megoldásként bevezette az Ahmed-nyugdíjprogramot úgy, hogy a betelepülő néptömeg integrálásával mit sem törődött. Ez ideig-óráig működött, mert hajtotta a tradícionálisan előrébb járó (francia, német, brit, benelux) gazdaságokat 20-30 évig, amíg kellett a képzetlen munkaerő. Csak miután ezt a réteget lehagyta a gazdasági fejlődés, de integrálva nem lett a társadalomba és a nyugati rendszer használatába, így leszakadt. Tuti recept társadalmi konfliktusra.

A később ébredő, többnyire posztkommunista vagy tradícionálisan leszakadt (pl. dél-európai) európai országokban meg a jobboldal úgy reagál a problémákra, hogy a sokszor önhibájából leszakadt saját, belső néprétegeit okolja a problémákért, aggresszíven vágja vissza a szociális hálót és hagyja magára a már egyébként is leszakadt embereket. Közben ködösítésként megy a migránsozás, mert mi más tartaná jobban össze a társadalmat, mint az idegengyűlölet? Ja persze, a nálad szerencsétlenebbek gyűlölete! Mert aki szegény, az biztos 100%-ban maga tehet róla, másszon ki mindenféle segítség nélkül onnan, nehogy már a szorgos középosztály pénzén próbáljunk javítani a medián életszinvonalon!

Mindkét oldal populista, rövidtávú félmegoldásokat szajkóz, ahelyett, hogy elővennének egy kis Realpolitikot a fiókból. Integrálhatóak lennének a mélyszegénységben tengődő néprétegek, csak egyik politikai csoportnak sincs kedve egy 10-20 év alatt beérő projektre költeni az állam pénzét, amikor a közmunkaprogram, autópálya- vagy stadionépítés olyan jól javítja a foglalkoztatottsági és GDP statisztikákat. Vagy amikor nyugaton a nagy elfogadás és zöldség jegyében elköltött euró-milliárdok olyan szépen hozzák a szavazatokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Úgy tűnik sokan nem éltek itt a rendszerváltás előtti Magyarországon. :U

(#134) hcl válasza MeszesKPT (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

++
Én de...

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) Tetsuo válasza Dare2Live (#131) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Úgy tűnik nem sok mindent sikerült felfogni az eddigiekből. Felesleges Rosenfeld Mátyással és elvbarátaival jönnöd, ugyanis ezek vannak Nyugaton (is) csak modernebb köntösben. (#98)
Most, hogy megemlíted Kínát, még ott is jobb (igazságosabb) az, ahogy egy rablógyilkossal bánnak, mint mondjuk Angliában vagy Svédországban. A párt érdekében viszont követnek el jogi visszaéléseket, nem is keveset... tehát ezt nem kell lemásolni, visoznt a nekünk tetsző, igazságosabb elemeket igenis átamelhetnénk a büntetőjogból (is).
De mindenekelőtt semmi érdemit nem reagáltál arra, amit valóban példának állítottam: Szingapúrt. Természetesen itt sem az egész államigazgatást, hanem bizonyos részeit kellene csak másolni hazánknak, hogy nagyobb rend legyen.
Ha magyar érdekű kormány lenne végre, legalább '44 óta, ebből a szempontból is vizsgálná a különböző államokat, illetve a múltat. Mert nekünk is volt jól működő államrendünk, bíróságunk, büntetésvégrehajtásunk, csendőrségünk.
De rendszerváltáskor másolás nélkül, kreatívan is jobbá lehetett volna tenni a jelenlegi államigazgatást, függetlenedve Nyugattól és az exszovjet kapcsolatoktól.
Csak ahhoz hatalomváltás kellett volna, mert az elmaradt. Az pedig soha nem megy másként, mint minimum néhány ezer lámpavas használatával. 1956-ban amerikai felbújtásra (éppen jól jött nekik, hogy összeugorjunk a Szovjetunióval) még ment, '89-ben már a nyugati mámortól elszédült kényelmes magyar inkább a tévéből nézte az eseményeket, ahogy ma is teszi, miközben kifosztották az országot és a régió legszegényebb és legkiszolgáltatottabb népe lettünk. Egy valódi rendszerváltás, vagyis hatalomváltás után már osztrák gazdasági szinten lehetnénk, de ami lényegesebb, a függetlenségünk, a hatalmi pozíciónk is legalább olyan szinten lehetne.
Persze, a történelemben és a politikában a "Mi lett volna, ha..." gyerekes képzelgés, mert nem lehet megváltoztatni: Elb@sztuk, ez van - ennyi. Illetve nem ennyi, mert ez még rosszabb lesz, köszönhetően többek között a Nyugat utáni futásnak.

Érdekes, hogy ma az emberek többsége csak a zsebét nézi az igazsággal nem törődik, vagyis csak annyiban, amit az aktuális nyugati propaganda (sokszor dogmaként) tol.
Te is a megélhetést hozod, mint minta. Az fel sem merül, hogy a jólét kizsákmányolásból ered. Az sem zavar, hogy egy rablógyilkos büntetését harmadolják (csak úgy) majd visszaeső lesz és a bírót meg az ügyészt ekkor sem veszik elő, mert az igazság és az igazságosság relatív - tekintsük liberálisan, modern szemlélettel és akkor nem szúrja a szemünket, ugye.

dabadab csak a szokásos csúsztatásaival jött: Mivel a rabló elleni büntetésről beszéltem, mint a szaúdi kézlevágás - szerintem - igazságosabb és visszatartóbb példa, mint a nyugati ejnyebejnye, ő úgy reflektált, hogy miért akarom betiltani a sört. Hát azt nem akarom, viszont a kontrollálatlan bevándorlásnak köszönhetően egyszer még eljöhet a saría jogrendszer Európába is. (Már bizonyos helyi közösségekben jelen van pl. Londonban stb.)

Tehát, tök jól elbeszélünk egymás mellett úgy, hogy egy épkézláb érvetek nincs arra, a visszaeső rablónak miért ne vágjuk le a kezét, vagy a drogossal (vagy dealerrel) miért ne szippantassuk fel mindazt, ami drog a házában/kocsijában/táskájában található, illetve a súlyosabb gyilkosságokat miért ne büntessük halállal. Ugyanis ezek igazságosabb és visszatartóbb intézkedések lennének mint a jelenlegi gyakorlat - szeirntem.
A liberális prop mást mond, ezt ezer éve tudjuk, de valódi érvek híjján van.

(#136) opr válasza Tetsuo (#135) üzenetére


opr
veterán

Aruld mar el, Londonban hol van szerinted saria jogrendszer.
Remelem nem az En hazamban, mert ott is egy csomo (harom!) migrans el! :W

Gyengebbek kedveert: A harom migrans a nejem, a lanyom es en.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#137) MeszesKPT válasza Tetsuo (#135) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Jöhet a nyilvános megkövezés és akasztás is, akkor már kár megállni. :(

(#138) Tetsuo válasza opr (#136) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem az egész jogrendszer, de részei már implementálva vannak.
[link] [link] [link]
Nem tudom, hogy a családod érintett-e a linkek tartalma által, nem is érdekel.
Gyengébbek kedvéért: a saría nem csak büntetőjogot takar, hanem polgárjogot is.
Sok Angliában élő muszlimnak lényegesebb a vallásuk szerinti házassági kötelék, mint az angol végzés, így állhat itt fenn és köttetik olyan házasság, amit az angol jog nem enged (pl. fiatalkorúság miatt). Országszerte több ezer saría-iroda és mecseten keresztüli hálózat segíti a helyi muszlimokat jogaik tisztázásában, mintegy párhuzamos társadalmat alkotva.
Németországban, Franciaországban is van ilyen, de tény, a muszlimok egy nagy része nem hajlandó az extremitásra, csak egy határig hajlandók alávetni magukat a hagyományos rendszernek és inkább élvezik a liberális szabadosságot. Mindenesetre a feszültség jelen van és csak növekszik. Nem csak a libsi nyomulás, mint a genderbender iskolai agymosás hatására, hanem a Brexit (és a nembrexit) is fokozza azt, meg sok más politikai vagy éppen gazdasági lépés.

[ Szerkesztve ]

(#139) hcl válasza Tetsuo (#138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Billionbibles bizonyítottan fals híreket közlő oldal...
És nem csak a Reddit szerint, de nem akartam minden találatot bemásolni.
Tudom, libsicenzúra.

"Sok Angliában élő muszlimnak lényegesebb a vallásuk szerinti házassági kötelék, mint az angol végzés, így állhat itt fenn és köttetik olyan házasság, amit az angol jog nem enged (pl. fiatalkorúság miatt). "
Sok kelet-európai országban ugyanez megy... Csak ott nem muszlimok csinálják ezt. Nekem ez gyanús, hogy nem a vallás a dolog kulcsa, csak azt egyszerűbb utálni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) Fred23 válasza MeszesKPT (#137) üzenetére


Fred23
nagyúr

A lényeg, hogy az ideál magas legyen, folyton mindenki törekedjen rá, legyen fegyelem, rend, meg hétvégenkénti kézlevágás. :D :U

(#141) Tetsuo válasza hcl (#139) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem ismerem az odalt, most ezt dobta a kereső, de a cikk lényege igaz, függetlenül az oldal hírnevétől.

És nagyon félreérteddet megint. Egyáltalán nem utálom az iszlámot sőt, többre tartom, mint a modern ideológiákat, hanem csak szerintem nincs helye Európában, illetve nem ildomos keverni kultúrákat.
Igen, (Közép-) Kelet-Európában van két kisebbség, amik... de ez más téma.

(#142) hcl válasza Tetsuo (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még értelmes forrásokat kéne keresni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) Tetsuo válasza hcl (#142) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

(#144) tom_tol válasza dabadab (#110) üzenetére


tom_tol
addikt

Pedig igaza van. 16 éve élek itt (Stockholm), és sokat változott a helyzet. Gyere ide hosszabb időre, más lesz a véleményed.

(#145) dabadab válasza tom_tol (#144) üzenetére


dabadab
titán

Gyere haza hosszabb időre és megérted, hogy miről beszélek.

DRM is theft

(#146) hcl válasza Tetsuo (#143) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez amúgy egy 2014-es videó, még bőven a jönnekamigránsok előttről. És valami nagyon furcsa különben az egészben, csak nem esik le, mi. Túl steril. És csak 1-2 oldal hozta, évekkel később.
De érdekes, amiket a kinti ismerőseimtől hallok, azzal nem vág egybe. Ez tippre valami elborult szélsőséges csoport lehet (azt nem értem, hogy egy ilyen jellegű tüntetést miért nem oszlattak a rendőrök azonnal fel?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#147) Alchemist válasza dabadab (#110) üzenetére


Alchemist
addikt

Északabbra és a kisebb településeken jobb a közbiztonság Skandináviában.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#148) Sinesol válasza dabadab (#145) üzenetére


Sinesol
veterán

A magyar helyzetnek megis mi köze ahhoz, hogy hogyan romlik a kozbiztonsag pl. Svedorszagban?

[ Szerkesztve ]

(#149) dabadab válasza Sinesol (#148) üzenetére


dabadab
titán

Esetleg olvasd el, hogy MIT irtam eredetileg :)

DRM is theft

(#150) tom_tol válasza dabadab (#145) üzenetére


tom_tol
addikt

Akkor néhány érdekesség:
Mint #147 hsz.-ben írta a fórumtárs, ha egy vízszintes vonallal kettévágod az országot, északon gyakorlatilag szinte nincs bűnözés. Linkelték a "homocide" statisztikát, HU 242 2,5(ez válójában nem ennyi) SE 113 1,1. Stockholmban ez az arány 2,1. A 113 gyilkosság/emberölésből Stockholmban 50 volt. 2016-ban 26. 2017-ben lőfegyverrel 19, 2016-ban 4 ember öltek meg. A tendencia nem valami biztató és az elkövetők nagyobb része nincs meg. Ha van is gyanúsított az legtöbbször megússza.
A svédek tiltakoznak a No Go Zone megnevezés ellen, Ők (police) így nevezik "Särskilt utsatta områden" (szabad fordításban különösen veszélyes területek). Ma 22 ilyen van az országban.
Egy példa hogy ez mit jelent. Azért hiúsult meg egy beruházás mert a rendőrkapitány azt találta mondani, nem tudják garantálni az építők biztonságát. Hány ilyen helyet tudsz Magyarország területén?
És amikor közvetlenebbül érinti az embert. Néhány hónapja kisebbik lányom sírva jött haza. Lelőttek egy volt osztálytársát. A kislány a barátjánál volt, belőttek az ablakon, meghalt. Rosszkor volt rossz helyen? Ilyenek régebben nem fordultak elő.
Nem állítom hogy összességében itt rosszabb lenne mint Magyarországon de ha itt nem találnak ki valamit, rosszabb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.