Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) a510


a510
aktív tag

Na ezután majd még jobban meg kell gondolni, hogy egy appnak milyen jogokat ad az ember...

(#2) leslien


leslien
nagyúr

.....

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3) Hiperwolf válasza a510 (#1) üzenetére


Hiperwolf
tag

LOL! :DDD

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szép új világ :D

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ezzel együtt a design guideline-t le lehet húzni a wc-n...

(#6) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ezzel még jobban fog nőni az Android dominanciája.

valami

(#7) #79335424 válasza a510 (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mik voltak azok az okok, amikért eddig nem volt elérhető? Ezek már megszűntek? Vagy a Google értelmezésében az elvek csak addig érvényesek, amíg nem ütköznek a bíznisszel? Kína berendelt egy pár vagon szifont és már nyílik is a Google Play. Hmmm...

(#8) Paul119 válasza a510 (#1) üzenetére


Paul119
addikt

biztos pont a te magan beszelgeteseid erdeklik oket :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) #79335424 válasza Paul119 (#8) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért érdemes egy kicsit a dolgok mögé nézni. Pár hete volt a kezemben egy kínai teló, az igazi átverős, build.prop hamisítós, kamu fajtából. (Telefon adatai között: Ram 6GB, Android verzió 4.5.8, stb.). Az egy dolog, hogy rendszeralkalmazás a Baidu, ami nem kötődik úgy a rendszerhez, mint a Play, csupán egy bót. Mintha az Aliexpress, vagy az Amazon alkalmazása lenne. De olyan jogosultságokkal rendelkezik, amilyeneket még Google alkalmazásoknál sem láttam. Hívásinfó, névjegyzék, felhasználói fiókok létrehozása, törlése, stb. A log szerint a teló nagyon szeretne kommunikálni egy kínai szerverrel. Megkerestem a hozzá tartozó weboldalt, de fordítóval sem sikerült rájönnöm, hogy mi is az tulképp, mert a főoldalon nem volt használható infó, tovább viszont nem engedett azonosító kód nélkül. Nem folytattam a nyomozást, hogy melyik alkalmazás szeretne ennyire kommunikálni. De azért az is beszédes, hogy egy másik kínai "kedvesség" egy akkufigyelő alkalmazás volt. A tulaj már próbálta törölni. Sikerült is (volt root jog), de egy idő múlva megint megjelent :Y Vagyis a rendszer automatikusan újratelepítette. Szóval van alapja az aggodalmaknak. Persze azt nem hinném, hogy egy Xiaomin, Oppon is találkozna ilyesmivel az ember.

(#10) Garada válasza Quasi_modo (#6) üzenetére


Garada
őstag

Az teljes mértékben biztos. :)

(#11) a510 válasza Paul119 (#8) üzenetére


a510
aktív tag

Nem attól félek, hogy a beszélgetéseket hallgatják, hanem a hó végi számlán megjelenő számtól (és nem a telefonszámomra gondoltam :D).

[ Szerkesztve ]

(#12) #16820480 válasza #79335424 (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azokon is biztosan van valami, csak nem ilyen bénán megoldva. Hogy más példát említsek, a CarrierIQ még rémlik?

(#13) csordas11


csordas11
aktív tag

Tényleg jó lesz vigyázni.

(#14) #79335424 válasza #16820480 (#12) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem hiszem, hacsak nem kötelező nekik beépíteni. De ezek a készülékek mögött ma már akkora közösségi háttér van, hogy pikk-pakk megdőlnének vele. Az Androidpolice, vagy az XDA előtt nem marad titok az ilyesmi. Egy noname dzsunkafonnál lehet, de egy Xiaominál nem. A Samsung után a második legnagyobb Androidos gyártó.

(#15) #16820480 válasza #79335424 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Értem én, de ha a zárt forrású baseband-be teszik bele kötelező érvénnyel, akkor nem sokat tudnak ellene tenni, legfeljebb ha valahogy visszafejtik a kódot, akkor derül ki. Én majdnem biztos vagyok benne, hogy nem csak az NSA használ ilyen eszközöket, hanem mások is. Mondjuk az is lehet, hogy az adótornyokban van valami lehallgató eszköz, ilyen esetben nem érint közvetlenül végülis.

(#16) #79335424 válasza #16820480 (#15) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a "felfedezni" -ről írtam. A kliens a kezemben van, a gonosz törp pedig a világ másik felén (remélem). Valahogy kommunikálniuk kell, az meg nem marad észrevétlen. Az NSA is pikk-pakk megdőlt volna, ha a kliensekkel próbálkozott volna. De azok a szervert lékelték meg. A "tenni ellene" egy teljesen más kérdés.
A Google témával kapcsolatban nekem az a fura, hogy a Google a kínai kormány korlátozásai (meg az a bizonyos bizottsági vizsgálat, amin csúnyán elhasalt a Google) miatt vonult ki Kínából. Most mi változott? Tán már engedik a Youtube -ot? Mert ha továbbra is tiltottak egyes Google szolgáltatások, akkor elég vicces (vagy nevetséges?) a szitu.

(#17) #16820480 válasza #79335424 (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

A carrierIQ pont egy a modemben levő cucc volt, ami a tudtunk nélkül küldött mindenféle információt, illetve még sok funkciója volt.

A G szolgáltatások meg tiltva vannak továbbra is, egyelőre semmi nem változott.

(#18) Maegoss válasza #79335424 (#16) üzenetére


Maegoss
tag

Tudomásom szerint a kínai kormány és a Google közötti ellentét akkor alakult ki, amikor a Google nem volt hajlandó kiadni a kínai kormány által kért adatokat egyes kínai magánszemélyekről. Ha jól emlékszem ezután a kínaiak saját kezűleg szerezték meg az információt (feltörték a Google szervereit). Erre a Google megsértődött és kivonult Kínából, a kínaiak pedig válaszul elkezdték blokkolni a Google szolgáltatásait (Google search, Gmail, Youtube, stb.). Ha jól emlékszem a Google arra hivatkozott, hogy a kínai kormány egyes kormányellenes (és nem mellesleg demokrácia párti) aktivistákról kért információt, amit a Google nem akart kiadni. Én ezt speciel eléggé kétszínű dolognak tartom, mivel az USA-ban a Google simán kiadja bárkinek az adatait ha az USA kormánya kéri, főleg ha az érintett személyek meg akarják dönteni az USA kormányát és más államrendszert (pl.: kommunizmus) szeretnének kialakítani. De persze ugyanez Kínában etikátlan.

Szóval a lényeg az, hogy az elmúlt jónéhány évben az összes hivatalosan kínai piacra szánt androidos mobiltelenból kigyomlálták a Google összes szolgáltatását és ez a nagy nemzetközi cégek (pl.: Samsung, Sony, HTC, stb.) termékeire is vonatkozik. Ráadásul az sem segít, ha a felhasználó kézzel felinstallálja a Google szolgáltatásokat, ugyanis hiába más országhoz van rendelve a Google accountod, a szemét Google figyeli, hogy melyik országból jön az IP címed és kínai IP cím esetén csak kínaiak által fejlesztett alkalmazásokat mutatja. Érdemes megjegyezni, hogy a főbb riválisokat (Apple és Microsoft) nem érdekli a tartózkodási helyed, kizárólag az accountodban megadott ország alapján döntik el, hogy melyik alkalmazásboltot látod.

Ezzel a negatív hozzáállásával a Google voltaképpen egész Kínát bünteti a kínai kormány vélt vagy valós hülyeségei miatt, esélyt sem adva a kínaiaknak, hogy legálisan jussanak hozzá az alkalmazásokhoz. Tény, hogy Kínában nagy probléma a szoftverkalózkodás, ami ellen a kínai kormány szinte semmit sem tesz (mondjuk még mindig jobb, mint USA-ban ahol kb. a gyilkosok szintjén vannak a szoftverkalózok), de amíg nincs meg Kínában a legális alternatíva az alkalmazások megvásárlására, addig nem lehet a kínaiak szemére vetni, hogy kalózkodnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.