Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darmol


Darmol
senior tag

Pukk!

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Mintha látszana a tendencia, hogy messze nem vár a kripto-ra olyan fényes jövő, mint azt sokan elképzelték.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) k-adi


k-adi
nagyúr

nahát!

(#4) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Kíváncsi leszek, hogy a bányász farmokat mikor tiltják be

(#5) Silεncε


Silεncε
őstag

Jó lesz, jöhet a többi ország is ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Hát nem tudom. Érdekes hír annak fényében, hogy nagyon komoly tőke folyik a digital yüan-ba és yuan-hoz kötött stablecoin létrehozásába valamint mai napig állami támogatással csinálnak bányászfarmokat. Kíváncsi lennék hogy pontosan mi lesz mögötte. Szerintem itt sokkal inkább létre akarnak hozni valami központi crypto tőzsdét vagy ezt kezelő bankot, hogy a kockázatot kezelni tudják.

De nyilván pukk, crash meg hehe hülye cryptosok.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Zeki válasza nemlehet (#6) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs ebben semmi érdekes. KÍNA.
MINDENT IS ellenőrizni, kontrollálni akarnak.
Amit nem ők irányítanak, az veszélyes. A digitális yüan, az tőlük függ.

(#8) Darmol válasza nemlehet (#6) üzenetére


Darmol
senior tag

Tudod mi az a dotcom lufi?
Mikor kipukkadt megszűnt az internet? Eltűntek az interneten alapuló szolgáltatások?
Tudom. Minden bányász zseni és ez most nem úgy fog történni. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy is van akkor a tegnap vásárolt RTX 3090-esek megtérülési ideje ?

#6: simán elképzelhető, hogy ki akarják fingatni a BTC-t és egyéb konkurrens coinokat a hazai kiadás javára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) FattyDove válasza Darmol (#1) üzenetére


FattyDove
őstag

Azért pukk, mert egy kommunista diktatúra, ami nyíltan üzemeltet koncentrációs táborokat betiltotta? Nahát. Bámulatos, hogy hol tart a tudomány.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza FattyDove (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint arra a komcsi diktatúrára gondolsz, ami a WC-papírodtól a kajádon át a videokártyádig kb mindent gyárt és ahonnan ha átrepül egy fejes, akkor az EU-plénum instant lemegy kutyába egy-egy befektetési morzsalehetőségért?

A világ nem egy ideális hely :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Busterftw válasza FattyDove (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Inkabb azert, mert pl a bitcoin farmok kb 80%+ szazaleka ott van.

(#14) Novver válasza Sanyi.mTs (#4) üzenetére


Novver
senior tag

Akartam mondani. Tök cuki meg minden, de amíg raklapszámra vásárolják el előlünk a hardvereket, addig ott rohadjon meg minden látszatintézkedés.

Life is a game... The game is my life!

(#15) tha_answer


tha_answer
őstag

most mondjam hogy megmondtuk? :DDD

(#16) @tco@ válasza tha_answer (#15) üzenetére


@tco@
aktív tag

Azért várjuk már meg a végét mielőtt temetni kezdjük :) Egyelőre nem látszik semmi az árakon úgy látom, ráérnek még megérkezni a kárörvendő dögkeselyűk ;)

(#17) anulu válasza @tco@ (#16) üzenetére


anulu
félisten

1 hónap alatt $62k -> $41k végülis semmi.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) tha_answer válasza @tco@ (#16) üzenetére


tha_answer
őstag

mint mondtam egyszeru hatalompolitika.
nem fer meg ket dudas egy csardaban.

a millio dollaros kerdes tovabbra is az hogy mikor kell belole kiszallni. :C

(#19) anulu válasza tha_answer (#15) üzenetére


anulu
félisten

majd akkor amikor (remélem mihamarabb!) tele lesznek sírva a fórumok a sok önjelölt BTC/ETH huszárral, akik sopánkodnak, hogy a farmba belefeccölt pénzük se jött vissza és mennyit buktak! majd akkor.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) FattyDove válasza Busterftw (#13) üzenetére


FattyDove
őstag

Aztán ez mit is számít? Ha hirtelen kiesik a 80% a maradék 20% pontosan ugyanúgy végig tud vinni mindent. Nem a bányászás a lényeg, hanem az, ami már ki van bányászva. Fizetésre jelenleg nagyjából minden crypto alkalmatlan és itt kereskedésről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#21) @tco@ válasza anulu (#17) üzenetére


@tco@
aktív tag

Jaj bakker, ezt nevezik dipnek, ha nem múlik, átmeneti crash lesz belőle. Én se vagyok benne nagyon, de azért nézzünk már jobban utána, legalább egy chartot nagyíts ki. Ez 2 havonta megtörténik, 4 évente meg nagyon, aztán felpattan. Persze lehet hogy most nem, meglátjuk.

(#22) tha_answer válasza FattyDove (#20) üzenetére


tha_answer
őstag

ha az usa lepi meg azt amit india meg kina, akkor kb annyi.
sot, ha nem is lepne meg magatol, micimackoek meguzenik hogy apple, tsla kifele kinabol vagy tiltjatok btc usdre valtasat szvsztvsz akkor meg fogjak lepni.

az van hogy micimacko diktal. micimacko felismerte hogy veszelyes a btc ra, persze kamuindokkal megy neki, de a lenyeg ez: a penz feletti kontroll elvesztese.

[ Szerkesztve ]

(#23) anulu válasza @tco@ (#21) üzenetére


anulu
félisten

köszi, ennyi még megvan. ellenben az esés az elmúlt napok történéseinek fényében érdekes. de majd meglátjuk.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) FattyDove válasza tha_answer (#22) üzenetére


FattyDove
őstag

De megsem az usa lepte meg es megsem ezt csinalta micomacko. Micimacko kurvara tisztaban van azzal, hogy nulla eselye van az usa-val szemben. Micimacko nem hulye, hanem egy diktator aki diktator is szeretne maradni

A penz felett pedig nem vesziti el a hatalmat, mivel mindenki, mindent a wechat-el fizet, amit pedig a komcsi allam uzemeltet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Gyula84


Gyula84
veterán

kell ide több ország is hogy baj legyen :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26) tha_answer válasza FattyDove (#24) üzenetére


tha_answer
őstag

dehogynem. a btc teljesen tokeletesen alkalmas arra hogy a penz feletti hatalmat kivegye a politikusok kezebol. ezert hoztak letre.

(#27) FattyDove válasza tha_answer (#26) üzenetére


FattyDove
őstag

De nem kinaban

(#28) Zeki válasza tha_answer (#26) üzenetére


Zeki
nagyúr

De valamihez kell fixálni, kell stabil árfolyam, különben csak pénzmosásra jó, meg szerencsevadászoknak.
Ez olyan mint az infláción száguldó pénz, amit nem lehet követni. Délelőtt még 10 tojást ér, délután már csak 4-et. Csak itt épp fordítva.
Így nem lehet bevezetni a gazdaságba.

(#29) tha_answer válasza FattyDove (#27) üzenetére


tha_answer
őstag

barhol.

(#30) nuke7 válasza tha_answer (#26) üzenetére


nuke7
veterán

nem. a btc árfolyama a spekulációktól és a pump&dump csoportóktól függ.
a politikusok helyett egy még szűkebb réteg kezébe adná az irányítást, még átláthatatlanabb módon.
sokkal jobb lenne.

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) tha_answer válasza Zeki (#28) üzenetére


tha_answer
őstag

<p>a btc-vel nem fogsz sem te sem en sem mas kisember utalgatni, mert spekulalunk ra. az allamot sem igazan erdekli most meg hogy egymas kozt mivel utalgatsz, adozni ugyis sajat fiatban kell.</p>
<p></p>
<p>viszont aki nem spekulal vele hanem ellenseges hatalom karmai alol akar kibujni arra tokeletes. tobbek kozt ezert ugrott neki micimacko h ne vigyek ki kontrollalatlanul a toket az orszagbol.</p>

[ Szerkesztve ]

(#32) Novver válasza FattyDove (#24) üzenetére


Novver
senior tag

Félelmetes amúgy hogy winnienek mennyi hatalom van a kezében.
Egy tollvonással bedöntheti az egész kriptomarketet.

Life is a game... The game is my life!

(#33) Darmol válasza tha_answer (#22) üzenetére


Darmol
senior tag

Kristálygömb! Kristálygömb! Mond meg nékem!
"Ha India bemondja 35 000.
Ha Kína bemondja 15 000.
Ha az EU bemondja 5 000
Ha az USA bemondja 1000."

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#34) Darmol


Darmol
senior tag

Mintha kissé terhelt lenne a PH szerver.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#35) tha_answer válasza nuke7 (#30) üzenetére


tha_answer
őstag

most tulajdonkeppen mire valaszoltal?

az igazi hatalom nem az hogy kinyomtatja a politikus a penzt, hanem hogy eldonti mire koltheted. ertsd: kivel uzletelhetsz. ezt veszelyezteti a btc. ezt unta meg micimacko is.

az teljesen mindegy hogy az arat mi "hatarozza" meg a hatalom szempontjabol. a lenyeg hogy a mozgasat nem tudja kontrollalni.

[ Szerkesztve ]

(#36) tha_answer válasza Darmol (#33) üzenetére


tha_answer
őstag

ez tokmindegy. a lenyeg hogy idoben kell tudni kiszallni.

(#37) k-adi válasza Darmol (#34) üzenetére


k-adi
nagyúr

mert dos-olod a hülyeségeiddel :D

(#38) Darmol válasza tha_answer (#36) üzenetére


Darmol
senior tag

Ezt hívják spekulációnak. :K

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#39) Darmol válasza k-adi (#37) üzenetére


Darmol
senior tag

Kage Bunshin no Jutsu. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#40) @tco@


@tco@
aktív tag

Úgy tűnik régi híreket kaptak fel megint, ez már nem az első eset, időnként mindent rátolnak egyszerre a crypto piacra hogy lenyomják az árakat. Közben a nagyobb szereplők bevásárolnak, sorban állnak a buy orderek...aki lufit kiáltott, az most eléggé mellényúlt egyelőre.

(#41) Zeki válasza tha_answer (#31) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na látod.
Ahogy a tőzsdei papírral sem tudsz fizetni, úgy ezekkel a coinoccal sem fogsz.
Ahhoz hogy ne csak pénzmosásra meg buborékfújásra lehessen használni, hanem el tudjon terjedni, mint mindenen felül álló fizetőeszköz, ahhoz rendezett háttér kell.
CSAK SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN NEM LESZ ILYEN.
Ezek lényege épp az, hogy nincs kontroll. Nincs mihez kötni, fűti a lelkesedés, hogy mindenki nyerni akar aki veszi. Meg a maffiának és egyéb alvilági , terrorista csoportoknak is szép pénzmosás, bevétel szerzés.

Ilyen lufit már láttam noname kis tőzsdei papírokkal is 15 éve a nyugati tőzsdéken. Igaz ez tovább tart, mert a "háziasszonyok" most kezdik csak venni. Őket szokták megkopasztani.
Nincs to the moon, mert annyi új beszálló már nem lesz, mert a kormányok is ráfigyelnek már.
Biztonságosabb és könnyebb valódi pénzt digitalizálni, mint digitalizáltból valódit csinálni.

(#42) nuke7 válasza tha_answer (#35) üzenetére


nuke7
veterán

te hol élsz? Hogy korlátozza a mozgását off-shore számlákon..? :F
meg a készpénz?

Ez az érvelés nekem sehogy sem áll össze... fejtsd ki ha tudod szerintem, példákkal.

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) @tco@ válasza Zeki (#41) üzenetére


@tco@
aktív tag

A crypto ökoszisztéma rég nem pénzügyekről szól, egyfajta elosztott hitelesítő rendszer, kicsit le vagy maradva :)
Elenyésző mennyiségű illegális ügylet zajlik cryptovalutákkal, legtöbbjük követhetőbb (nyilvánosak a tranzakciók) mint a kp-s fiatos ügyletek.

(#44) t72killer válasza Darmol (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Chia... ;]

#26: a "pénz feletti hatalom" annak a kezében van, aki megmondja, milyen devizában kapod a fizetésed ;), illetve hogy milyen, nyalókánál komolyabb eszközt vehetsz belőle. Hajadra kenheted a kriptomilliókat, ha pl egy AML-check keretében autóvásárlás előtt lefoglalják az egészet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Busterftw válasza FattyDove (#20) üzenetére


Busterftw
veterán

Tenyleg ezen en is agyaltam, ugye elvileg 21 millio bitcoin a limit, most kb 18millional tart, mi lesz ha ki lesz banyaszva az osszes?

(#46) GabeE3e válasza Busterftw (#45) üzenetére


GabeE3e
tag

4 évente feleződik a reward, 2140- re saccolták legutóbb, amikor néztem :)

[ Szerkesztve ]

(#47) tha_answer válasza nuke7 (#42) üzenetére


tha_answer
őstag

valtozik a vilag

"biden_penzugyminisztere_sarokba_szoritana_a_multikat
"Harc az adóparadicsomok ellen
Janet Yellen azonban nem állna meg az USA határain belül és az országon kívülre tekintve egy minimális globális társasági adó bevezetését sürgeti.
Ez lenne a törtélem egyik legkülönlegesebb gazdasági megállapodása és felborítaná az adóparadicsomok eddigi modelljét, valamint drasztikusan megváltoztatná a nemzeti kormányok és globális vállalatok közötti erőviszonyokat."
"Az Egyesült Államok szakértők szerint globális hatalmánál fogva, önmagában is tönkreteheti az adóparadicsomokat.
Biden adóterve megduplázná az amerikai társaságok külföldi nyeresége után fizetett adókulcsot.
Amerika törvényesen is megtilthatná az amerikai vállalatok számára az adómenekítés számviteli stratégiáinak alkalmazását és előírhatná ezt az összes USA-ban működő nemzetközi vállalatnak is.
Ennek célja, hogy a brit nyereséget Nagy-Britanniában, a németet pedig Németországban adózzák le.
Minden multinacionális vállalatnak szüksége van az amerikai piacra, de ehhez szükséges, hogy betartsák a nemzeti szabályokat. Végső soron az USA gazdasági szankciókat is alkalmazhat az adóparadicsomok ellen vagy akár katonai erővel is megfenyegheti azokat.
Biden pénzügyminisztere szerint a társasági adó mértékének folyamatos csökkentése és az azért zajló verseny mérgező és nulla összegű játszma.
Írország vagy Bermuda hasznai ugyanis más országok kárából származnak.
Yellen szerint minden nemzetnek érdekében áll egy egyetemes minimumszabály felállítása, hogy egy ország se essen kísértésbe.""

max 10k eur kpt tudsz kivinni az eubol.

[ Szerkesztve ]

(#48) Busterftw válasza GabeE3e (#46) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem banyasznak ez mit jelent konyhanyelven?

(#49) Hoplitész válasza Zeki (#7) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Dehogy. A Tesla is így döntött és ezek csak az első dominók. Biztos lesz még sok próbálkozás, meg végsősoron digit pénz lesz, de full kontroll alatt, az tuti.

(#50) Prien


Prien
addikt

Kína betiltotta a kripto tőzsdéket, komolyan? Előbb ránéztem a Binance oldalára, él és virul. :D

A kevés is több a semminél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.