Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

"Mindkét gépben PCIe 3.0 x4-es SSD dolgozik, így az adattároló gyors, csak éppen a Huaweinél kétszer akkora kapacitást kapunk a pénzünkért"

Ja. Csak míg a Huawei ~ 630, addig a Xiaomi ~ 300k

(#2) cucka


cucka
addikt

Mi ez a spórolás a xiaomi laptopon tb3 portokkal?
Ott van egymás mellett két tökegyforma usb c port, az egyik egy tb3 amivel nem tudsz tölteni, a másik egy usb3 amivel meg tudsz. Szerintem ez 629 ezer forintért nem fér bele, akkor se, ha spóroltak ezzel 72 dollárcentet laptoponként.

Amire még kiváncsi lettem volna, hogy milyen szoftver jön vele a windows mellett. Épp zajlik egy kitiltási botrány ugye.

[ Szerkesztve ]

(#3) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Úgy néznek ki ezek a gépek mintha egy MacBook szellemi fogyatékos kistestvérei lennének. Nájsz koppintmányok :))

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4) Khelben válasza Atomgeszi (#1) üzenetére


Khelben
nagyúr

+ a Xiaomiban van egy üres m.2 port, ahova be lehet tolni egy másikat.

Nekem az érthetetlen, hogy miért nincs sd olvasó. Ilyen gépet utazáshoz vennék, ott meg alap, hogy a fényképezőről, kameráról áttöltöm a napi adagot a gépre megnézni/feldolgozni. Értem én, hogy az Apple-t majmolják, de a hülyeséget miért kell lemásolni?

(#5) Drughi


Drughi
addikt

Tetszetős gépek valóban, de vastagon fogott az a bizonyos ceruza :(

(#6) Atomgeszi válasza Khelben (#4) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem fért el. ;]

(lásd még: jack elhagyása, infra elhagyása, sd kártya hely elhagyása,rgb színes led elhagyása telefonoknál stb stb...)

(#7) cucka válasza Khelben (#4) üzenetére


cucka
addikt

Azért nincs rajta sd kártya olvasó, mert
- az emberek 97%-a a telefonjával fotózik és videózik
- a maradék 3% meg úgyis több kilónyi felszerelést visz magával, általában egy speciális fotóstáskában, oda befér egy sd olvasó is

(#8) opr válasza Atomgeszi (#6) üzenetére


opr
veterán

Szep lista, pont ugyan ezt akartam irni, hozzateve meg az unibody keszulekhazat (nem cserelheto akkumulator) meg a notch-ot.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Tikakukac válasza cucka (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Hagyjuk már :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) Banano


Banano
tag

Chuwi lapbook is hasonlo,es azt mar 30ert is kapni..filmezni tokeletes,masra ugysem jo,mert kenyelmetlen ilyen meretben minden.:D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#11) Donki Hóte válasza Khelben (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minek SD olvasó?

A (közepesen) modern fényképezőgépekben van wifi, minden wifis kamerából át lehet tölteni a képeket a notebookra. Nyilván valamivel lassabban, mintha kártyaolvasóval töltenéd, de viszonylag gyorsan megy a dolog :K

Aki pedig mégis ragaszkodna az SD kártya közvetlen olvasásához, az 8-10 dollárért vehet USB3.0 kártyaolvasót.

Egyébként nagy dolog, hogy a Huawei-n qwertz billentyűzet van, ez eléggé ritka a kínai termékeken.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12) Atomgeszi válasza opr (#8) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Persze, ez is mind a felhasználói élmény javítása érdekében történt, ja meg az egyre kisebb akksik is.
Érdemes megnézni egy 2-3-4 éves csúcskészülék feature listáját, meg egy maiét.

(#13) xedos


xedos
addikt

Volt Xiaomi Air 13"-asom , most egy 15.6"-os Pro-t használok.
Én kintről rendeltem, így gari cinkes, de az ár is durva 180k és 205k volt.
Az amerikai billentyűzetet meg lehet szokni. Kijelző OK. Hang szuper. A 15.6"-oson 2db normál ás 2db USB-c van, egy lassabb SD kártya olvasó, hdmi és füles csati. Szerencsére több, mint az ultrabookok többségén.
A dual nvme csati nagyon jó! Én az egyiken Win10-et, a másikon OSX-et használok.
Akksi idő jobb ( 40Wh-val szemben 60Wh) a 15.6-osnál, cserébe nagyobb és nehezebb a gép. 15 x 360 x 244 1.95kg. és kevésbé melegszik. i5-nél kisebb a throotling.
Ujjlenyomat olvasó nagyon jó. Kínai Win10 egy pendriveos újrahúzással magyarítható. A Pro-hoz jár egy Office licensz is, de ezt elkevertem.
Én elégedett vagyok velük.

[ Szerkesztve ]

(#14) csongi


csongi
veterán

Milyen munkahoz kellenek ezek a hardverek?

(#15) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

3. oldalon a "Termék honlapja" össze van cserélve.

ez a kedvenc aláírásom

(#16) Boxi88


Boxi88
őstag

szerk: ROBERTOH gyorsabb volt

[ Szerkesztve ]

(#17) Wombath válasza ROBERTOH (#15) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Danke, cserélve!

(#18) emvy


emvy
nagyúr

Probaltam a Matebookot, es azt kell mondanom, hogy rendkivul impressziv. Barmikor ezt valasztanam egy Dell XPS 13-mal szemben.

while (!sleep) sheep++;

(#19) Tikakukac válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől ez a válaszom az SD olvasóra.

Másfelől valóban van wifi és valóban elég gyors. A gond akkor van, ha ez a modern masina jó sok megapixeles képeket csinál és jóóóóó nagy felbontású videókat. Sok szerencsét hozzá. Jah, töltő legyen, mert az a wifi eszik is ám :K

Szokásos hülyeség ez is. Ahogy almáék elhagyják a portokat és amiért mások is elkezdték a visszajelzők kinyírását. Nincs racionális érv mellette.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) #16820480 válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azért több tíz GB fotót/videót áthúzni WIFi-n nem egy akkora élmény (főleg hogy közben merül a fényképező akksija is). Külső kártyaolvasó persze oké, ha van elég szabad USB slot.

(#21) GoldhandRent válasza Atomgeszi (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem is ez volt a kedvenc részem :D
dupla kapacitás, dupla áron :U

-

(#22) xEon1337 válasza Wombath (#17) üzenetére


xEon1337
őstag

A kalibrációs eredményeket bemutató képek alatt sem stimmel a szöveg: "Balra a MateBook, jobbra a Mi Notebook színeinek pontossága"

Fordítva lesz ez. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#23) Cifu válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minek SD olvasó?

Megfordítanám a kérdést: hogy maradhat ki egy 300 ill. 630 ezer forintos laptopból ez a filléres tétel? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Donki Hóte válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hehe, jó reklám, de azt te is tudod, hogy a valósághoz nem sok köze van :D

Nekem elég gyorsan áthúzza a képeket wifin, itt nem az van, mint a net megosztásánál, ahol azt írják, maximális sebesség 500 MB/s, valós sebesség 2 MB/s. Az átviteli sebességbe nem szól bele semmi, ott két cucc egymástól 2 méterre.

Egy Canon 80D-ről kb. képenként kb. 2 másodperc alatt tolja át a képeket az X1 Carbonra.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#25) Tikakukac válasza Donki Hóte (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Bizony, remek reklám, tökéletesen jellemzi azt, amikor 4 fajta átalakítóval rohangál húgom is, mert Apple szerint ez így jó :P

Tényleg örvendetes, hogy neked így megfelel. Én jobban örülök neki, amikor nem kell megmagyarázni miért is olyan az a bizonyos bizonyítvány :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Alchemist


Alchemist
addikt

Tartalomfogyasztáson és némi alapvető irodai munkán kívül nem igazán világos, hogy mire jók ezek a kiherélt laposok.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) Reggie0 válasza Donki Hóte (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

USB is mehet wifi-n, akkor az miert van rajta?

(#28) #04430080 válasza emvy (#18) üzenetére


#04430080
törölt tag

Matebookhoz is jár 3 év NBD-On Site garancia?

(#29) Donki Hóte válasza Tikakukac (#25) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem értelek, olyan tulajdonságokat kérsz számon a Huawei/Xiaomi gépektől (és persze a reklámban mutatott MacBooktól), amelyek egy 700 ezer forintos Thinkpad X280-asban sincsenek benne.

Van az X280-ban optikai egység? Nincs.
Van az X280-ban ethernet csatlakozó? Nincs.
Van az X280-ban SD kártyaolvasó? Nincs.

Ezek csak adaptereken keresztül csatlakoztathatók :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#30) Deske89


Deske89
csendes tag

15,6 Xiaomi Mi Notebook Pro-hoz nekem tökéletes:
[link]
:DD

(#31) Tikakukac válasza Donki Hóte (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Optikát ki kérte? Senki.
Ethernet? Senki. Bár ezért már bőven jár a falloszkorbács.
SD olvasó, na az igen. Ha jutna tesztre úgy beledöngölném a földbe emiatt, mint a huzat.

Szóval de, ott is számon van kérve, a community gyújtja fel a fórumokat miatta.

Sok-sok éve írtam TP topikba, hogy a levonó macet akar csinálni ebből a sorozatból. Igazam lett? De még mennyire. És szakad meg a szívem érte.

Deske89: Mikor a nagy millás almás pro mellé is valaki vesz egy ilyet még egy rakat pénzért és utána elegánsan dugdossa a kábeldzsungelt. Ó igen. Stílusos, letisztult, minden van, ami kell.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) Gargouille válasza Donki Hóte (#29) üzenetére


Gargouille
őstag

Inkább szégyen, hogy ezek nincsenek benne. Nekem például az ethernet létszükséglet a munkához (de vállalati környezetben is elég alapvető dolog) és a normálisabb gépekről kezdik lehagyni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#33) opr válasza Tikakukac (#31) üzenetére


opr
veterán

Szerintem amugy uzleti laposban igenis legyen ethernet csatlakozo is. Ne tudd meg, hogy mennyire gyulolok az xps 13-ban, hogy nincs neki, utalok ezekkel az usb-s atalakitos formedvenyekkel szivni, amikor valamiert kabeles netet kell hasznalni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) colonell


colonell
senior tag

Mondjuk az árakon lehetne felezni indításnak. Bár az Apple is 4-5 x áron árulja a macbookjait és mégis viszik...

(#35) Alchemist válasza Donki Hóte (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

Az X280 is elég sz@rul felszerelt gép, bár microSD olvasó éppen van benne.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#36) Alchemist válasza opr (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

Zsúfolt környéken eleve lehet akkora interferencia, hogy bármilyen gyors wifi beszaggat. Velem is előfordult már, hogy a sajár routeremre alig akart csatlakozni a másik szobából, annyira zsúfoltak voltak éppen a 2.4 + 5 GHz-es csatornák.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) atike


atike
nagyúr

Nem rosszak, de nem drágák egy picit...? :U

(#38) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon tetszik a Xiaomi gépe, ha véletlen bedoglik a 9 éves HP 4530S probook, akkor biztosan ilyesmit veszek

Főleg a plusz bővítés miatt.

Az SD olvasóért kar., De akkor lehet nem az Air modellt veszem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) opr válasza Graphics (#38) üzenetére


opr
veterán

Akkor toled, mint potencials vevotol vegre megkerdezhetem, mert nem hagy nyugodni. :)
A cikkben szereplo arakat figyelembe veve, tehat valos legalis import, afa es (talan) normalis garancia mellett miert dontene valaki egy xiaomi vagy huawei gep mellett egy hp/dell/akarmi bejaratott marka helyett?
Mert ugy latom, hogy ~ugyan annyiba kerul, max par % elteres van az arban.

Teged mi fogott meg elegge ahhoz, hogy elgondolkozz azon, hogy otthagysz ertuk egy olyan markat, aminek az egyik peldanya 9 eve szolgal, tehat eleg megbizhatonak bizonyult?

(Ne erts felre, nem basztatas, a kerdes komoly, tenyleg erdekel a dolog es tenyleg nem basztatasbol, csak kivancsisagbol.)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) emvy válasza opr (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

A Huawei eleg jo arban van.

Nezzuk ossze:
- X1 Carbon: szerintem az X1 Carbon jobb gep, de joval dragabb. A Huawei kijelzoje egyebkent szerintem jobb (3:2, es nem 16:9)
- XPS13-nal a Huawei-nek jobb a billentyuzete es tovabb birja akksival (mint a 4K touchscreenes XPS)
- HP Spectre szeria nekem nem tetszik :D, de egyebkent azok kb. hasonlo kategoriaju gepek
- T480S sokkal vastagabb/nehezebb/gyengebb a kijelzoje
- Latitude 7x90 sorozat sokkal nagyobb, nehezebb, vastagabb
- Surface sorozat dragabb

(Mindegyiket probaltam mar a fentebbiek kozul a Huawei-t is. En is nagyon utalni akartam, de tenyleg szuper gep, nem veletlenul irjak tobb nagy tech oldalon, hogy 2018 legjobb laptopja, including Macbook Pro)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#41) opr válasza emvy (#40) üzenetére


opr
veterán

:R

szerk: emvy es _t0Mi_: Hp zbook studio/mobile? Igaz az 15", nem 14", de arban kb stimmel es -bar szemelyes tapasztalatom nincs vele- azt gondolnam, hogy egy hp workstation kategoria az nbd-vel meg mindennel azert boven a huawei akarmi felett all.

Pl ez vagy ez vagy ez?

Ok, par specifikacioban alulmarad, de ezek elegans, jo minosegu, konnyu, megbizhato gepek nagyon jo garanciaval, raadasul otthon is eleg sok minden cserelheto/bovitheto bennuk mindenfele extra szivas nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) _t0Mi_ válasza opr (#39) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Bár nem nekem szegezted a kérdést, és nem is tervezek laptopot vásárolni, de szerintem egyszerű választ adni a kérdésedre:

Mutass egy olyan alternatívát az említett gyártók portfóliójától, ami nem lényegesen drágább, (mondjuk max 5% árkülönbség), de a specifikációja megegyezik, vagy jobb, ide értve a belső hardveren kívül a tokozást és a panelt is. Ha esetleg találsz ilyet, akkor biztosan átgondolja majd az illető is az opciót! :)

[ Szerkesztve ]

---

(#43) Wombath válasza emvy (#40) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Egyetértek. A Huawei egy remekül sikerült, profi gép lett. Ha kicsit olcsóbb lenne, akkor abszolút Ajánlott. Az USA-ban ez ugye 1800 dollár, annyiért instant get. De még inkább instant get lenne az olcsóbb változat, Core i5-tel és GPU nélkül. Szerintem nem romlik annyit a teljesítmény, amennyivel olcsóbb (kb 300 USD), legalábbis nekem, akit nem érdekel a GPU, és a Core i5 kevesebb throttlinggal is bőven jó neki :).

(#44) emvy válasza opr (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Alma-korte. A Zbook dupla olyan nehez, H-s procival, akar 2 SSD-vel, stb.. az egy mobil workstation, nem egy T&L gep. Abszolut nem konnyu, de nem is arra valo. Akkuval sem megy tobbet, mint 4 ora valos felhasznalas eseten.

Zbookkal is lehet egyebkent szivni. En vettem egyszer egy G4-et, kimaxolt, egyedi konfiguracioval, boven hetszamjegyu osszegert. Frissen kibontva nem mukodott az egyik kurzorgomb, lotyogott a touchpad, meg ilyesmik.

A Huawei az 1-1.3 kg-os, 13"-14"-os, 6-8 oras akkuideju uzleti ultrabook kategoriajaban versenyzik - X1, XPS, Spectre, Surface, Zenbook.

Ami itt szamit:
- megepitesi minoseg
- billentyuzet
- suly
- kijelzo

Ami nem nagyon:
- bovithetoseg
- portok
- GPU

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45) _t0Mi_ válasza opr (#41) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Én a Xiaomi-ról beszéltem, ahogy fentebb a kolléga is. Az a gép 300k itthon.
Az első példádat itthon nem is lehet kapni az árukereső szerint, a második 810 ezer, és ha jól látom a harmadik pedig megegyezik a másodikkal. Több mint kétszeres áron én ezt nem tekintem konkurenciának.

---

(#46) emvy válasza _t0Mi_ (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Xiaomit viszont nem vennek, mert 300k-ert boven alulepitett ez a gep, anyamnak ilyen van, es tok jol nez ki, de megfogva nekem nagyon atjon, hogy bovli. Ennyiert magancelra inkabb egy refurb Lenovo/HP/Dell/mittudomen.

while (!sleep) sheep++;

(#47) opr válasza _t0Mi_ (#45) üzenetére


opr
veterán

Igen, a xiaomi utananezve tenyleg nagyon jo aron van ahhoz kepest, amit ad.
Amugy a masodik linkelt laptop 810 Matyi Magyarorszagon?! Aztabudos... elet. A linken 579,302.16HUF kozeparfolyamon valtva.
Meg akkor is olcsobb, ha valaki kierpul erte, eltolt itt egy hetveget, hozza a parjat, nezelodik, nyaral, pihen, aztan megveszi es hazamegy az uj gepevel. :(

De ok, mas kategoria, akkor ertem, meghajlok erveitek sulya alatt, igy nezve tenyleg nagyon korrekt ajanlat a huawei is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) _t0Mi_ válasza emvy (#46) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Ez magánvélemény, de én meg refurb gépet nem vennék soha. :) Nem tudok egyenlőségjelet tenni a refurb és az új közé.

---

(#49) emvy válasza _t0Mi_ (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg sok olyan gep van, amit soha nem hasznalt senki, csak visszakuldtek bontatlanul, de ez tenyleg szemelyes preferencia. 4 eve vettem igy egy desktopot hivatalos gyari garanciaval talan 800k-ert, ami fel se volt bontva, es valami 1.7M korul volt a normal vegfelhasznaloi ara, szerintem ezek megerhetik.

while (!sleep) sheep++;

(#50) velizare válasza emvy (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

nem a gép a rossz, hanem a híre. mármint a cégnek. tekintve, hogy nemrég ismerték be a kémkedést, én nem vennék tőlük semmit. jó cuccaik vannak, szó se róla, de ne rajtam keresztül másszanak ki az ügyfeleim adatai kínába.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.