Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Aprósólyom válasza #79335424 (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nektek milyen fáraótok van?
Remélem nem rejtett politikai véleményformálás volt, mert ez nem az a topic.
Én örülök annak, ha látok olyan kisebb-nagyobb közösséget, akik nem elherdálják a pénzüket, hanem próbálják okosan, a saját javukra felhasználni.

Jevons paradox

(#3) Televan74 válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Apa kezdődik! :))

Már elindult a verseny.[link]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) nyisziati válasza Aprósólyom (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

"A alap támogatásait arra kell felhasználni, hogy az ígéretes kínai internetes vállalkozásokat „még nagyobbá és erősebbé” tegyék."
Ez nálunk is jó lenne.

@(#2) Aprósólyom : "Én örülök annak, ha látok olyan kisebb-nagyobb közösséget, akik nem elherdálják a pénzüket, hanem próbálják okosan, a saját javukra felhasználni."
Ez így van.

Abban viszont Somatomnak adok igazat, hogy eddig bármilyen kormányzati finanszírozás volt ebben az országban, ott mindig a fidesz térnyerése volt megfigyelhető. Na EZT viszont jó lenne már elhagyni, és a "Csak a fidesz!" felkiáltás helyett "Csak az ország!"-nak élni tovább.

(#6) caprine


caprine
aktív tag

Nagyon jó kínai programozok vannak. Pl. az erste bank netbank részét is kínaiak csinálták. Iderepült 15 kínai, 3 hónap alatt összedobták, ebben már a teszt és az éles bevetés is benne van és hazarepültek. Én támogatok minden ötlete ami előre vissz, de azért a pálcikákra nem szeretnék se evés se olvasás terén áttérni. Nem, is tudom milyen lehet egy kínai buillentyűzet, van vagy 2000 írásjelük.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#8) Ixion77 válasza caprine (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

Vannak jó kínai programozók, csak kevesen. Mint ahogy jó magyar programozóból is kevés van. Az ok mindkét esetben ugyanaz: Az oktatás alacsony színvonala.
A "kínai abc"-nek több szintje létezik. Van kevés írásjeles is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) Athoss9 válasza caprine (#6) üzenetére


Athoss9
csendes tag

Ők is latin betűs billentyűzetet használnak, fonetikusan írják le a karaktereket, amit aztán átalakítanak írásjellé [link]

(#20) nyisziati válasza waithEard (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

+aprósólyom:

Nem tudom, mire föl ez a nagy (mű) felháborodás.

"Kínai intézkedés kapcsán", mi pedig párhuzamot vontunk a jelenlegi magyar helyzettel, ez nyilvánvaló és logikus következtetés, hiszen nem kínaiak vagyunk. Annak minden vonatkozásával együtt.

Aki emiatt már modiért sír, az egy kicsit túlérzékeny.

(#21) hcl válasza caprine (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A cég, akiknek dolgozok, fejlesztet szoftvert a Közel-keleten. Azóta esik a színvonala. Persze nem pl. Oreában folyik ez, hanem Kínában :D
Mondjuk én is azt nem értem, hogyan nem találtak jobbakat, mert amúgy tuti van ott is elég, aki zseniális.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Aktuálpolitika törölve, ne folytassátok!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) pantsuboy


pantsuboy
csendes tag

"Vettem 120 kiló kínai programozót az ebay-en. Olcsó volt és keveset fogyaszt az a 3
-Mit csinàlnak?
-Hàt webshop support részére raktam be őket"

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#25) gabor7th


gabor7th
addikt

Igazából Kína rálépett a leszállóágat jelentő útra. Írtózatos mértékben megnőttek az adósságai, ráadásul dollárban, ami azt jelenti, hogy a korábbi trükk, vagyis a jüan leértékelése mostmár neki is fájdalmas lesz. Hatalmasat forult a Kínában a helyzet ahhoz képest ami válság előtt volt. Érdemes utánnaolvasni azoknak akik még mindig annyira azt hiszik leváltja majd az USA-t. Persze erre még megvan a sansza, csak sokkal rosszabb a kép mint korábban. Amúgy meg ha már már számítástechnika... a Nyugati cégek tegyenek többet, hogy ne lopják el tőlük az üzleti titkaikat. Ami meg a mostani Trumpos dolgot illeti... azt akarja jöjjenek vissza Kínából a cégek. Ez egy hatalmas hiba lehet, úgyanis igen amerikában jobb lesz a helyzet, de a Nyugat elveszíti az ellenőzést. A kínaiak már ismerik a technológiákat, de legalább a Nyugat mivel ott van és tulajdonos ellenőrzi valamennyire a folyamatokat, ha kivonul akkor ez el fog veszni és az nekünk nem lesz jó... Bár ez bonyolult és sok mindent lehet róla mondani.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) Sylver001


Sylver001
csendes tag

- feltéve - ha igaz a hír
Kína híres arról, h hamisítja a gazdasági adatait megtévesztési céllal

nehogy kiderüljön, h a - más irányból - való gazdaságélénkítés a cél
és a nagy pénz reményében a VILÁG szinten vonzza oda a legjobb programozókat
akiket egyébként 4 ezer milliárd Ft nélkül is kifizetnének jól

- megélénkül (újra? v. még jobban?) a kínai gazdaság
- belemennek olyan szintén világ szintű gazdasági, politikai, katonai, eü-i stb. hack-elésekbe, amit nem v. nagyon nehezen lehet lenyomozni, kivédeni és voila -> Kína első cyber-világhatalom

na, ehhez cseng jól a 4.000.000.000.000,- (4 billió) Ft ;)

(#27) Aprósólyom válasza nyisziati (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Látod, ezért. Megérkezett a mod. és tette, amit tennie kellett. PH alapelvek itt olvashatók. Csak szeretnénk tiszteletben tartani az alapelveket. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#28) DithenS válasza gabor7th (#25) üzenetére


DithenS
senior tag

Kína rengeteg arannyal rendelkezik.Amerikának rég nincs semmi aranya csak eljátsza hogy van.Kínának ott a BRICS.USA meg a pénznyomtatásból él.Akkor ki áll több lábon? Kínát nem kell temetni.Arany,BRICS,termelés,lassan már fejlesztés is az ő kezükbe kerül.Szóval kínát nem kell félteni.

(#29) Tigerclaw válasza caprine (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Remélem a forráskódot is adták hozzá és azt valaki hozzáértő rajtuk kívül is átnézte. Valahogy nem szívesen bíznék egy olyan netbankban...meg kvázi semmilyen szoftverben, amit kínai programozók raktak össze.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Aprósólyom válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nehezen tudnám elképpzelni, hogy ne auditálnák külsős céggel. Azért az csúnya biztonsági baki lenne.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#31) kymera válasza nyisziati (#4) üzenetére


kymera
senior tag

" Na EZT viszont jó lenne már elhagyni, és a "Csak a fidesz!" felkiáltás helyett "Csak az ország!"-nak élni tovább. "
Ez lehetne akár a következő választás szlogenje is :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#32) dabadab válasza DithenS (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Kína rengeteg arannyal rendelkezik."

És?... Az arany nem valami mágikus dolog, hanem olyan pénzügyi eszköz, ami elég vad kilengéseket tud produkálni.

"Amerikának rég nincs semmi aranya csak eljátsza hogy van"

:U

"Kínának ott a BRICS"

Ami egyelőre inkább amolyan "futottak még" gittegylet.

"USA meg a pénznyomtatásból él."

Meg azért van ott pár olyan apróbb cég, mint a Microsoft, Intel, Nvidia, Exxon, General Motors meg a többiek.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.