Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

h310 és a z370 között mennyi difi lehet a lapkákat legyártani?

szegény intel...

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Ez annak tükrében is érdekes, hogy a coffe lake topikgazda állítása szerint az összes H310 és a B360-asok többsége is nulla értékkel bír, szemétbe valók. :B

[ Szerkesztve ]

(#3) #52588800


#52588800
törölt tag

Megvan a megoldás : gyártsanak csak Z -t, és adják H áron :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jöhet az áremelés :D ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) b. válasza lemusz (#2) üzenetére


b.
félisten

Mi a gond a B360 lapokkal? Több szempontból fejlettebb, mint a Z370.Megnézem azt a topikot :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) hhenry válasza #52588800 (#3) üzenetére


hhenry
őstag

Ezt az ötletet támogatom! :D

(#7) hhenry


hhenry
őstag

De a Z370es lapok is szerintem elérhető áruvá válnak lassan.

(#8) lemusz válasza b. (#5) üzenetére


lemusz
addikt

Szólj ha nem találnád, akkor linkelem. Uccsó 1-2 oldalon van.

[ Szerkesztve ]

(#9) b. válasza lemusz (#8) üzenetére


b.
félisten

megtaláltam,de kár volt, de ahogy láttam a topikot tudod miről beszélek. köszi azért...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) sb válasza lemusz (#8) üzenetére


sb
veterán

Ez még tavaly kezdődött, jóval a megjelenés előtt írtam, hogy mire lehet elég a B/H lap. Akkor is fintorgás volt előre. Pedig 8400-ra elég akármi, sz*ros 60W kb. AVX-el több kicsit. Ha nem lett volna elég, írtam a TDP kitolást, alulfeszelést, de az biztos nemfogmenni B/H-n. 10 perc alatt a 14k-s H110+i5-6500-tel beállítottam és ment.

De a piros topicban is hasonló megy sokszor... meg az egész fórumban. Lap csak 40k-tól van, ram 3000 alatt lófütty, fps 120-tól jó, de minimumban. Hangcuccot 200k alatt bottal se, notiból csak 2.5 kilós 500k-s üzleti használtan, a többi ránézésre széthullik... és autóból is 300LE a minimum ami elvisz a plázáig vagy az óvodába a gyerekért. :D :DDD

(#11) #52588800 válasza b. (#5) üzenetére


#52588800
törölt tag

Hogy 2 év múlva már csak a wikipédia fog rá emlékezni? :DDD

(#12) szmörlock007 válasza sb (#10) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Kész, ma ezen többen nevettem mint az elmúlt 1 hétben :R :D :DD :DDD :DDD :DDD

(#13) Shin Chen válasza sb (#10) üzenetére


Shin Chen
tag

Elég rég tervezem valami költséghatékony gép és/vagy lapos beszerzését, de mióta ph!-t olvasok kb nem merek a "legolcsóbb elől" gombra klikkelni xd
Mindenesetre azóta inkàbb jobban is szeretek róla olvasni mint egyàltalàban valamikor beszerezni :')

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#14) seniman válasza szmörlock007 (#12) üzenetére


seniman
addikt

Pedig nagy igazságot írt le. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#15) CJ4567 válasza sb (#10) üzenetére


CJ4567
veterán

Tavaly nyáron volt 26k-s B250M Mortaromban nem lehet a proci feszültséget állítani. :U (nem mintha egy G4560-hoz kéne, csak megjegyeztem.)

No Sana No Life

(#16) Szipó


Szipó
tag

Hogy lehet pont az intelnek kevés a gyártókapacitása? :Y

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#17) #52588800 válasza Szipó (#16) üzenetére


#52588800
törölt tag

Könnyen. Gyártasz 20 féle vezérlőhidat, aminek a fele már eleve halva született, a másik feléből meg az értelmesebbeket kivásárolják, mert nincs sok belőle.

(#18) szmörlock007 válasza seniman (#14) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Éppen azért :DDD

(#19) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Hát az intelnek most iparkodnia kell. Ha az amd hamarabb jön ki a 7 nanós zen2-vel mint ők a 10 nanós ice lake szériával, az egyrészt kellemetlen, de ami sokkal fontosabb elég érzékenyen érintheti őket. Főleg a 7 nm-es szerverchip ami igazán fájni fog az intelnek ha nem iparkodnak.

(#20) ViZion válasza sb (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, sajna itt is sok topikban ez van. Nem is kérdezik, h mire kell a konfig, de csak i5 (legújabb) lehet elég kompromisszumokkal és a világítós csillió Hz-s ram. Akkor is, ha netezésre kell. Mikor anno beírtam ide, h anyukámnak nézek laptopot, kb. egy tablett procis kis 4 GB ramos gépet, hát majdnem megfeszítettek. Linuxal azóta is azon netezik, az elmúlt 2 évben csak frissíteni kellett. És meglepő módon face-chrome-soduku témára az is bőven elég.

Értem én, h valahogy a drágább felé kell teerelni a népet, de -ahogy fentebb is írták- nem lenne jobb kevesebb féle vezérlőt gyártani? Azért marha nagy különbség átlag usernek nincs, Z az meg lenne a prémium/gémer, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) seniman válasza ViZion (#20) üzenetére


seniman
addikt

Ősrégi AM2-esen netezek,a szomszédtól kaptam ingyen lomtalanításkor tavaly.Pár dolgot kicseréltem benne,az egész gép nincs egy huszasban. :D Játékra meg ott a PS4,egy 1060 se jött volna ki az árából.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22) eldiablo válasza sb (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én pont ezért nem ajánlok már senkinek. Minden igény egyedi, nehéz megmondani kinek mi fog bejönni hosszú távon.

Magam részéről a hangcuccot leszámítva mindegyiket vallom. :DDD

(#23) sb válasza CJ4567 (#15) üzenetére


sb
veterán

XTU vagy ThrottleStop és máris lehet mindent.
Notitól kezdve a legolcsóbb H110-ig mindenben állítottam eddig. De korábban is remekül ment Sandy-ig visszamenőleg tök ugyanúgy.

@szmörlock007
Nem gondoltam, hogy ekkora siker lesz. :D
Kicsit belefáradtam. Észosztás az megy, de érdemi infó ritkán jön ha valós technikai kérdése akad az embernek.

@eldiablo
Én pont ezért nem ajánlok már senkinek. Minden igény egyedi, nehéz megmondani kinek mi fog bejönni hosszú távon.

Szerintem rohadtul nem nehéz, csak 3-4 másik érvet is figyelembe kell venni nem 1 dologra kimaxolni a megoldást. (Ami a több érvvel együtt már nem max lesz hanem egy szar megoldás.)

Annyira nem nagy cucc megérteni, hogy ha valakinek pl. nem fér be a szobájába 55" TV. Vagy társasházban úgyse lehet 300k-s 5.1-et bömböltetni. Anyuka kivárja amíg betölti 5mp alatt a youtube a videót és nem kell neki 8/16 proci alá. Vagy, hogy be tud csukni böngésző ablakokat az ember és így 16GB alatt is van élet. :DDD
Az autót szerintem nem kell magyaráznom... nem a maxra kell lőni, hanem az adott igények optimumára. Ennyi erővel traktorral is járhatna mindenki, mert autóval esélytelen nem beragadni a sártengerbe özönvíz esetén (csak ki és mikor megy oda?!?!?). De az meg nem fekszik majd az autópályán meg nehéz parkolni a belvárosban... és máris megvan miért találták ki a "semmiresejó" városi 1L-es kisautókat. Van amire épp az a jó furcsa módon. :)

Magam részéről a hangcuccot leszámítva mindegyiket vallom. :DDD
:o :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) sb válasza Szipó (#16) üzenetére


sb
veterán

Ahogy az 1151v1-ben nem sikerült megoldani a Coffee futását.
Ahogy a Z370-et elkaszálták mert majd kitudjahogy nem kezeli a 8 magosokat.
Ahogy a B/H-ra 3/4 évet várni kellett és most hirtelen nem is lesz. :)

Ezek kemény feladatok egy ilyen kis garázscégnek.
De szerencsére mindig van megoldás. Vehetsz másikat drágábban ami tudja és jó lesz.

(#25) pengwin válasza sb (#24) üzenetére


pengwin
addikt

Ezek kemény feladatok egy ilyen kis garázscégnek.

És akkor azt még nem is említetted, hogy Krzanich visszadobbta az első B/H-s alaplap szállítmányt, mert nem egy irányba álltak rajta a forrasztások... garázscégek... ;]

Üdv, pengwin

(#26) zseko válasza sb (#23) üzenetére


zseko
veterán

"Annyira nem nagy cucc megérteni"

Van akinek az. Mikor CPU+VGA cserén gondolkodtam, nem egyszerre, mert úgy nem ment volna, annyit kérdeztem, hogy rövid távon melyikkel járok jobban először, ha a mostani vga mellé veszek egy erősebb procit (alaplappal, mert platformváltás is kellett), vagy a 905e mellé veszek egy RX580-at, és 2-3 hónap múlva a többit. Le lettem baszva, hogy hogy képzelem ilyen erős vga-t venni ilyen szar proci mellé, az is bőven sok és jó, ami van hozzá, mert 'nemhajcsaki'. Azt, hogy én alapvetően az egész gépet le fogom cserélni, el sem jutott az agyáig, képtelen volt felfogni, a negyedik válaszomnál is még csak ott tartott, hogy 'de feleslegesen erős a vga...' :U
Ugyanez, mikor leírom, hogy amd procit keresek, erre van aki elkezd nekem intelt ajánlgatni :U és még ő sértődik meg, mikor a végén leírom, hogy fárasszon mást a hülyeségével.

"Szerintem rohadtul nem nehéz, csak 3-4 másik érvet is figyelembe kell venni nem 1 dologra kimaxolni a megoldást."

Na sok embernek ez nem szokott menni, mert azt nézi, hogy neki ez a preferenciája, és akkor másnak is ez jó lesz. A cpu a legjobb példa erre.

HR24.hu

(#27) sb válasza zseko (#26) üzenetére


sb
veterán

Nem tudtam, hogy ennyire bonyolult. Bár a tapasztalat tényleg ezt mutatja.
Lehet, hogy kellene egy új topic: "Reális tanácsok csalódott fórumozóknak". :D

(#28) pengwin válasza zseko (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Nyilván minden kis zárt közösség kitermeli a saját hülyeségeit és hitvilágát.
A trükk az, hogy nem szabad velük hadakozni.
Mert egyébként ki lehetett hámozni a válaszából, hogy a platform cserével tudnál érezhető előrelépést elérni, míg csak a VGA cseréjével nem. De ahogy látom az adatlapod alapján te is erre jutottál végül. :))
A kisrizsa már "kihajcsa" a 7870-et, aztán később mehet bele az erősebb kártya is, és így miden fejlesztésnél érzel majd komoly javulást.

De sajnos teljesen igaz amit írsz. :(

Én még azt is hozzátenném a témához, hogy teljes mértékben felhasználásfüggő, hogy mit érdemes fejleszteni... felbontás, célzott felhasználás (konkrét programok szintjéig) mind-mind kéne, hogy befolyásolja az ajánlásokat.

Üdv, pengwin

(#29) Redneck válasza Graphics (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Megoldották okosba, a többi csak duma. :K

lemusz:
Sok Intel foglalatos topikban olvashatsz ilyeneket. Rengeteg non-K és olcsó alaplap ellenes májer van.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#30) #16939776 válasza pengwin (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy ideje frusztrál a dolog, és nem is vagyok hajlandó emiatt vitába szállni velük, hogy adott cikk fórumában arra a bizonyos funkcióra "értelmetlen, kerülendő"-nek kinyilvánított termék-et egymásra építve, megsüvegelendő eredményt értem el.
Csak homlok egyenest ellenkező irányba kellett menni, mint amit tanácsolták...

Jobb ha az ember átlátja a problémáit és gondolkodik, mint más problémáit vegye a vállára egy vagy több ilyen tanács kéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#31) zseko válasza pengwin (#28) üzenetére


zseko
veterán

Várj, platformváltást eleve én akartam, mert sima AM3-ról (nem plusz) csak így volt értelme már :) Most egy RX580 lesz (ha bekúszik 100 alá), aztán ősszel egy Ryzen 2600x vagy 2700, a kisrizsa eleve átmenetinek volt szánva a tavalyig megléphető 'ingyen' win10-re upgrade miatt. Nem érdekel fps hajhászás, így legoptimálisabb koppon futó összeállítás sem :)

HR24.hu

(#32) Kolbi_30 válasza zseko (#31) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Itt mindenki 3 millas konfiggal, mariozik...mer azzal megy 244 fix fpsel..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#33) --HARDCORE-- válasza lemusz (#2) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Többsége. Azaz ő is arra gondolhatott, hogy vagy a legolcsóbbat éri meg megvenni, nyilván mert olcsó, vagy a legdrágábbat kényszerűségből, mert csak avval lehet tuningolni.. (Bár én még ezt is megkérdőjelezném, mert egy eleve magas órajelű procit abszolút fölösleges állandóan húzva tartani) Szóval igaza van. 40ért vegyen a halál B360-as lapot. Vissza kellene hozni legalább egy moderált 15%-os tuningolhatósághoz az Intelnek is, ha kedvében szeretne járni a vevőknek. De valahogy az az érzésem, hogy ez nem fog megtörténni.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#34) b. válasza --HARDCORE-- (#33) üzenetére


b.
félisten

De nem 40 egy B360 lap, ( persze van annyiért is)hanem 19 K tól indul a H310 és 22 K tól a B360 pl Iponnál.[link]
Én speciel nem igénylem a tuningolhatóságot sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) --HARDCORE-- válasza b. (#34) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Tudom, én is a B360M PRO VD-t venném, akkor fogalmazzunk így.
Megfelelő órajel mellett nem is kell a tuning, de egy 40ezres B360 lapnál, egy 60 ezres procival ugyanúgy ne legyen semmi tuning... Na az biztosíték kiverő amúgy. Régen azért az ilyen árkategóriába olyat kaptál, hogy fölszállt... nem nullát.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#36) lemusz válasza --HARDCORE-- (#35) üzenetére


lemusz
addikt

Na az pont egy nulla értékű, szemétbe való lap. ;] ... megítélése szerint. A többségét még én fogalmaztam így korrektségből, a megrendítő valóság az, hogy van 2-3 jónak ítélt 360-as lap, azt vége a dalnak. Az a 2-3 képes 0-24-ben úgy vinni a Prime95-öt, hogy ne menjen 100 fok fölé a VRM borda. :D

[ Szerkesztve ]

(#37) --HARDCORE-- válasza lemusz (#36) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Nem lenne kedvem többet költeni eleve szemétbe való platformokra... :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#38) janeszgol válasza pengwin (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

De azt is, hogy varhato-e dragulas. Szoval az esetedben a vga csere prio sem lett volna hulyeseg.

(#39) --HARDCORE-- válasza lemusz (#36) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

így már érthető.. Mondjuk ez nem pont belépőszint, és ennek ellenére sem korlátlan a tuning evvel. :DDD Akkor tényleg megéri új gépre áldozni.. Ennél még az 1366-os lapom is jobb. Itt csak egy jó chipset hűtés kell kb.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.