Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hank18


Hank18
csendes tag

Tetszik. Annyit vagjanak ki amennyit feltetlenul muszaj, ne tobbet ne kevesebbet. Ha ez megolhato egy lyukkal, akkor legyen annyi.

Hank18

(#2) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jujj de izgalmas, mindjárt bepisilók. ( az mondjuk lehet a sok teától is) A ronda nocth után lesz egy lyuk a kijelzőn. Fantasztikus... így akkor ugrott a vízállóság is, mert befolyik a víz a belsejébe...:D

(#3) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Inkább egy lyuk, mint a noccs...mondjuk nekem egyik sem tetszik de hát ez van :DDD

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

A következő fejlesztés pedig az lesz, hogy lesz egy szoftveresen átlátszóvá tehető rész a kijelzőn a kamerának, amihez lyuk sem kell :))

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) <Lacy85> válasza INGJOKE (#2) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt a hülyeséget már több topikban is olvastam. Miért folyna be a víz, meg miért ugrana a vízállóság?

[ Szerkesztve ]

(#6) Ribi


Ribi
nagyúr

Olyan telefont mikor fogják újra feltalálni amin nincs szelfi kamera?
Szerintem elég sokan vannak akik soha nem használják. :U

(#7) PowerBuldog válasza INGJOKE (#2) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A jelenlegi kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasó is lényegében egy fényképező a kijelző alatt. Miért ugrana itt bármilyen vízállóság, meg folyna be a víz? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8) #16820480 válasza Ribi (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van még sok funkció, amit csomóan nem használnak, mégsem adnak ki nélküle telefont. Mondjuk Bluetooth például.

(#9) INGJOKE válasza PowerBuldog (#7) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tudom én vagyok hülye, de mindig elfelejtem, hogy a kockák nem értik a humort. Már smájlit is teszek, de akkor se... sebaj ez a világ most, majd lesz ez mg így se...:D

(#10) <Adamsky> válasza Zoolee19 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Inkább egy lyuk, mint a noccs..." - ez a baj, hogy választanunk kell. (".. fej vagy gyomor?")
De, miért is kellene? Költői kérdés ... persze onnantól kezdve, hogy a Samsung is beáll a sorba gyk. a kedves felhasználónak tényleg nem lesz választási lehetősége :W

(#11) batai15 válasza <Lacy85> (#5) üzenetére


batai15
félisten

Ezt én sem értem. Inkább lyuk amúgy mint nocs.

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyre közelebb a 100% StB-hez.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) aelod


aelod
veterán

Ha lyuk akkor már legyen benne piercing is ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) judas13 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


judas13
addikt

Lesz rá megoldás, elnézést kívánok ;]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15) janeszgol válasza judas13 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy van az a jack dugó. Mivel nincs már jack, így fellendülhet újra a piaca annak a vacakoknak. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) #24536576


#24536576
törölt tag

Copywei ismét lendületben. :D

(#17) .Szaki. válasza #16820480 (#8) üzenetére


.Szaki.
addikt

BT amit csomóan nem használnak? Az egyik legfontosabb funkció egy mobilban.

[ Szerkesztve ]

(#18) SkyLine3000 válasza batai15 (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Inkább egyik sem. Legyen az a qrva teló max 5,5-es (és 5-ös) minimál kávával, h elférjen rajta minden, oszt csóklom! De látom, túl sokat kérek. Megérett a világ a pusztulásra... :O
Én végülis lesz@rom. Max, ha oda jutok, legyen 1-2 féle, még normális, hagyományos okosteló mindenféle lukak, meg noccsok nélkül. Ha nem lesz, előveszek egyet a régi telóim közül és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#19) Fred23 válasza Ribi (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kell a szenvedés... :D

Én is örülnék az előlapi kamera hiányának, de nem látok rá esélyt.

(#20) vicze válasza .Szaki. (#17) üzenetére


vicze
félisten

Annak ellenére, hogy én tökön szúrnám magam nélküle, kb. userek 50% vagy több még életében nem hallott róla.
A sefi kamerát drasztikusan többen használnak mint BT-t.

[ Szerkesztve ]

(#21) <Adamsky> válasza .Szaki. (#17) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A bt. sajnos sok mobilban szvsz. alkalmatlan a zenehallgatásra. Az esetleges latency miatt pedig a filmnézésre. Épp múltkor beszélgettem egy kollégával erről ... gyk. szánalom, hogy a bt 5-nél a droid pedig lassan 9-es verziónál tart, de ha az ember jót akar magának, akkor marad a vezetéknél.

(#22) INGJOKE válasza vicze (#20) üzenetére


INGJOKE
veterán

egy átlag juzernél, csak a kocsi kihangosítójára csatlakozik vele a telefon. Nálam még bejön az "okos" óra és a hangszóró is, pedig én is csak átlag+ juzer vagyok.:D

(#23) #16820480 válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem BT verziótól függ, hanem kodektől.

INGJOKE: Átlag user nem ilyen, hanem mondjuk a szüleid, vagy azok az öltönykék, akik legszívesebben még mindig 6310-zel rohangálnának.
Rengeteg autóban nincs BT kihangosító. A mobilos táborhoz képest azt az 1-2%-ot, akinek meg valami okoskarkötője vagy órája van szerintem nem érdemes számolni. Annál még BT headsetet is többen használnak, de az is csak azóta kezd felfutni, hogy egyre több gyártó hagyja el a jack csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560


#06658560
törölt tag

Nem bírod a noccsot? Szeretnél trendi lenni a régi telefonoddal is? Kijelzőlyukasztó 3000! Bármilyen kijelzőből modern, trendi megoldást csinál! Kijelzőlyukasztó 3000! Fantasztikus felbontás, ergonomikus forma, bal és jobbkezesek is használhatják! Kijelzőlyukasztó 3000! Több méretben is jó, 4,0"-tól 17,3"-ig, ha akarod a monitorodra, tévédre is tehetsz vele! Kijelzőlyukasztó 3000! most ajándék kijelző lyukasztó iDELUXE-szel, csak az iPhone-okhoz igazítva.

Kijelzőlyukasztó 3000:

Kijelzőlyukasztó iDELUXE:

Most csak háromszázezzeh forint, plusz hasszázezzeh forint postakölcség!

[ Szerkesztve ]

(#25) aelod válasza vicze (#20) üzenetére


aelod
veterán

Azért ezt erős túlzásnak érzem... :U

(#21) <Adamsky>

Milyen telefont használsz milyen BT fülessel? :F

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#26) .Szaki. válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


.Szaki.
addikt

A mai világban amikor lassan ott tartunk, hogy nem lehet olyan mobilt venni, amiben lenne 3,5-es jack elengedhetetlen a BT, arról nem is beszélve, hogy autóban is nehezen telefonálsz nélküle, de még lehetne sok példát felhozni, ami kényelmi szempontból fontos.

Az előlapi kamerával sem az a probléma egyébként, hogy van, a probléma az, hogy mire használják az emberek. Eredetileg a videóhívások miatt jelent meg még a Nokia és SE készülékeken.

Ha rendesen tudna működni, akkor egyébként szerintem továbbra is az lenne a legértelmesebb ha kiugrana a telefon tetejéből a kamera. Ehhez persze kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasóra lenne szükség, hogy ne kelljen minden feloldásnál kijönnie a kamerának. Ennek a kivágásnak nem sok értelmét látom egyelőre, de előbb készüljön el egy ilyen készülék, legyen róla egy teszt és akkor kiderül, hogy hogyan is nézne ez ki a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#27) aelod válasza .Szaki. (#26) üzenetére


aelod
veterán

Ehhez persze kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasóra lenne szükség, hogy ne kelljen minden feloldásnál kijönnie a kamerának.

Vivo nex :K

Vagy akár lehetne a power gombba építve a szenzor és akkor a kávafétis is megmaradhat és nincs kezdetleges olvasó a kijelzőben hibaforrás.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) INGJOKE válasza #06658560 (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

De csak az almásoknak 300+300 rúgó. Androidra már egyszer 300 rúgóért is lehet venni Kínából....:D

(#29) <Adamsky> válasza #16820480 (#23) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nem BT verziótól függ, hanem kodektől."
...és @aelod, @Szaki
Van, ami nem. Pl. gyk. az összes Huawei / Honor készülékben nincs "szinkronban" a bluetooth eszköz hangereje a telefon (media) hangerejével. Külön kell állítani egyik és másik helyen. Vagy valamelyik oldalon max.-ra tekerni a hangerőt. Remélem érthető vagyok.

(#30) judas13 válasza janeszgol (#15) üzenetére


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#31) Wesder válasza SkyLine3000 (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Brühühü... Nincs nekem tetsző mobil, pusztuljon az emberiség brühühü... :O

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#32) Teal'C


Teal'C
addikt

És hogy nemrég a Samu levédette a megoldást arra mi lesz a képlet?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#33) aelod válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


aelod
veterán

Ez két márka amit említettél. Eddig nekem 3 féle telefonnal nem volt problémám a vezeték nélküli zenehallgatás esetén. Samu, LG, és xiaomi. :U Szóval amit mondasz az lehet specifikus és ROM függő nem a technológia hiányossága.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#34) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Elől lyuk, hátul egy tucat kamera. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#35) janeszgol válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Majd lesz arra is hasonló ötlet:

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) Cyberpunk válasza janeszgol (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez jó, ötletes. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#37) #16820480 válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a developer options alatti "disable absolute volume" kapcsolótól függ, illetve lehet, hogy ezt a Huawei elk***ta vagy ráerőlteti a rendszerre. Alapértelmezetten ez ki van kapcsolva (a legtöbb telefonon, amit láttam mostanában), és így egyszerre mozog a hangerő az OS-ben és a BT eszközön. Ha bekapcsolod ezt az opciót, akkor külön mozog a kettő.

Amúgy meg Android 8 óta minden telefon ingyen megkapta az LDAC kodeket, ami jelentős fejlődés a korábbiakhoz képest (aptX HD-hoz képest nem annyira durva előrelépés, de azt nagyon kevesen támogatták). Az más kérdés, hogy mindenki megveszi a filléres BT füleseket, amik csak az ősöreg SBC kodeket támogatják, azzal persze hogy gondok vannak.

(#38) batai15 válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


batai15
félisten

Ezt nem is bánom halistennek.

(#39) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ezek egymástól lopkodják az ötleteket. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#40) Juhaszatti válasza #16820480 (#37) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kicsit (nagyon) off, de úgy érzem te értesz az ilyesmihez. Az miért lehet, hogy ha a fejlesztői beállításokban akár aptX-re, akár LDAC-ra állítom a kodeket, mindig visszaáll magától SBC-re?
Galaxy S7 Edge, Android 8.0

(#41) Zoolee19 válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igen elég sajnálatos hogy, már Samsung is követi ezt a példát.
De sajnos vevőknek sok beleszólásuk nincs ebbe a dologba.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#42) #16820480 válasza Juhaszatti (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt az úgy tudom csak egy egyszeri beállítás, amit a következő kapcsolat lenulláz, másrészt meg a fülesnek is támogatnia kell az adott kodeket, nem csak a telefonnak. Mindig a legjobb adó és vevő által támogatott kodekre áll be az átvitel, ami esetedben valószínűleg az SBC.

Ez eddig az elmélet. Gyakorlatban meg néha képesek elszúrni dolgokat a gyártók, például LG G6 Oreo frissítés után nem akart aptX-en csatlakozni egy fülesre, csak AAC-n, hiába állítottunk bármit bárhova. Aztán pár újraindítás után már AAC-n sem, csak SBC-n. Pedig amúgy mindkettő támogatta az LDAC-ot és aptX HD-t is. Teljesen érthetetlen jelenség volt (ugyanaz a füles másik telefonnal simán ment).

(#43) Juhaszatti válasza #16820480 (#42) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jelenleg egy JBL Tune 500 BT fejessel próbáltam, de a héten érkezik egy Beyerdinamic Byron BT füles, azzal is megpróbálom majd, ezeknek elvileg ismerniük kell a kodekeket.
Azt viszont nem tudtam hogy ez egyszeri beállítás, lehet hogy ez lesz a titok nyitja. Nem is offolok tovább, köszönöm!

(#44) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Éljen! :N

(#45) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Van előnye egy luknak a telefon szélén: oda lehet befűzni a kulcskarikát... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#46) <Adamsky> válasza #16820480 (#37) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ez a developer options alatti "disable absolute volume" kapcsolótól függ, illetve lehet, hogy ezt a Huawei elk***ta ... "
Tök igazad. Erre jutottam én is. Mármint, hogy a "disable absolute volume"-al lehet ezt - ha nincs "rendszer szinten" kapcsoló (ld. Samsung) - állítani. Ha jól értelmezem, alapból szinkronban kéne lennie, és ha a fenti kapcsolót az ember "bebillenti", akkor kellene asszinkron kegyen. Nálam (P10) sajnos ez a kapcsoló nem csinál semmit. :(((

(#33) aelod
Ezek szerint az LG-knél sincs ezzel gond? Sajna ilyen telefon nincs a közelben, Xiaomi az akad. Na, majd kipróbálom (de mintha az én Mi2s-emen, 8-as Miui és 6-os Android alatt ugyanaz lett volna a szitu, mint amit fentebb vázoltam).

(#38) batai15
"Ezt nem is bánom ... " - pedig rettenetesen pronyó megoldás. Akár fülhallgatót, akár hangszórót használok, minkét esetben elő-elő fordul, hogy itt vagy ott állítanám a hangerőt. Aztán mikor rájövök, hogy pl. a hangszóró már "csúcson van", akkor mehetek a telefonhoz (és fordítva).
Milyen telefonod van?

Mindenkitől elnézést a hosszú és sok OFF-ért, de a lyukas kijelző témát gondolom már kitárgyaltuk (nagy f@**ság az egész), így pedig talán lesz némi haszna is a topic-nak :D

(#47) mrThomi válasza batai15 (#11) üzenetére


mrThomi
addikt

...--> inkabb a mechanikusan kiugro kamera

Nothing Phone (2a)

(#48) aelod válasza #16820480 (#37) üzenetére


aelod
veterán

Xiaomin nálam ki van kapcsolva és egyszerre mozog a hangerő. LG G2-n is jó volt. Samsungon is. Huawei más eset nincs olyanom de megnézem párom p9 lite-ján mi a helyzet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#49) <Adamsky> válasza aelod (#48) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... akkor csak a Huawei ill. az Emui ilyen f*s. :W
Egyébként erre a Samsungban külön beállítás van. Ez lenne a legtisztább. Bár én már azzal is kibékülnék, ha a dev. options-ben működne az a bizonyos kapcsoló...

Azt esetleg megnéznéd kérlek, hogy azon a készüléken, ahol szinkronban vannak a hangerők, mi történik akkor, ha a dev. options-ben bekapcsolod a "disable absolute volume"-ot?

[ Szerkesztve ]

(#50) #16820480 válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Samsung beállítás nem csak ugyanez az opció, csak kivezetve a GUI publikus részébe?

A Huawei részéről meg nem ez lenne az első, amikor belenyúlnak valamibe, amibe nem kellene (mert látszólag nem értenek hozzá eléggé) :U

Én amúgy ezért próbálok AOSP-hez közeli rendszert futtató telefont venni mindig, mert eddig inkább csak bajom volt az ilyen gyártói dolgokkal. Volt Huawei, LG, Xiaomi, de mind úgy fel tudott bosszantani, hogy pár hónap után megváltam tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.