Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nekem olyan kellene, aminek a teljesítménye 1,21 gigawatt.

Aquila non captat muscas.

(#2) Pioneer válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Pioneer
senior tag

Fluxus kondenzátoros?

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3) Hegyirabló válasza Pioneer (#2) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, és szeméttel menjen! Kifogytam a plutóniumból.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#4) MMIX


MMIX
addikt

Kilowattos egykét küld a piacra az EVGA
Van egy zabigyerek is, 1300W. [link]
89.03% lett, 03-mal 80+Platinum (91.30/92.47/89.03%)
90/92/89% 80+Platinum [link]
A biztonság kedvéért gold, ne legyen reklamáció.

[ Szerkesztve ]

(#5) kvarc


kvarc
tag

Nem igazán értem az evga-t. Van pár 1000w-os gold tápja:
EVGA SuperNOVA 1000 GT, 80 Plus Gold 1000W
EVGA 1000 GQ, 80+ GOLD 1000W
EVGA SuperNOVA 1000 G+, 80 Plus Gold 1000W
EVGA SuperNOVA 1000 G5, 80 Plus Gold 1000W
EVGA SuperNOVA 1000 G6, 80 Plus Gold 1000W
EVGA SuperNOVA 1000 G2, 80+ GOLD 1000W
EVGA SuperNOVA 1000 G3, 80 Plus Gold 1000W

Persze van gold minősítésnél jobb tápjuk is, de 7db gold 1000W táp szerintem sok. Nem sok mindenben különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#6) Alogonomus


Alogonomus
őstag

A fél kilowattos kártyájuk, meg egy 300 wattos Intel CPU mellé szükség is van ekkora tápra. ;]

(#7) Gausz válasza Alogonomus (#6) üzenetére


Gausz
aktív tag

Az intel becsapós. Ráírják, hogy 65W, de közbe-közbe felszalad 300W-ra. Ez a katalógusérték olyan, mint a máv menetrend: csak azért van, hogy tudd, mihez képest késik.

(#8) Balu77


Balu77
őstag

Van egy gyanúm, nem csak gold plusszos, de az ára is az aranyéval fog vetekedni.

Ebben a nagy Evga táp modell kavalkádban találtam egy jó kis útmutatót: [link]

[ Szerkesztve ]

izé

(#9) NoMix


NoMix
tag

Magyarán tettek bele egy VRM modult ami hő termeléssel állítja elő a másik két feszültséget. Nagy ötlet miniTX rendszerek esetében a táp már csak 12V feszültséget állít elő és a többit az alaplapra integrált VRM oldja meg. Tiszta sor mint a laptopok esetében.
Viszont ezzel még mindig nem nyertek valamit mert a 12V részén még mindig ott van az AC ami miatt nem lett jobb a hatás foka sőt a VRM még rosszabb hatás fokot és többlet fogyasztást többlet hő termelést fog a piacra dobni.
A megoldás más kell hogy legyen... Sok kondenzátort kell sorba kapcsolni és minden egyes le ágazásáról le lehet venni egy bizonyos feszültséget tehát van 100 darab kondenzátorunk annak lesz DC-ben 250VAC = 350VDC csúcs árama az kondenzátoronként 3,5V emelkedést fog létre hozni.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#10) NoMix


NoMix
tag

350V / 70 kondenzátorral = 5V kondenzátoronként itt már beszélhetünk ETA=0,91 hatás fokról.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#11) Graphics válasza kvarc (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezekből egy rakás kifutott már esetleg?

:)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Lacok válasza Gausz (#7) üzenetére


Lacok
őstag

:C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) E.Kaufmann válasza NoMix (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de nem új ötlet és nem olyan vészes a hőtermelése, mert kis étvágyú fogyasztók kerülnek 5 és 3.3V-re (az új ATX szabványnál ezeket le is akarják felejteni a tápból). A CPU-nak és a GPU-nak meg az alaplap és a videókártya VRM-je állítja elő már régóta a kis feszültségű (1 Volt környéki), nagy terhelhetőségű tápokat a 12 Voltos ágból.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) beef válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


beef
őstag

Persze tegyük hozzá, hogy ha a tápoknak ezután csak 12V-os ága lesz, attól az áruk még biztos nem fog lejjebb menni. :)

(#15) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

hú de szuper kis bányásztáp! 8 db rtx 3060-at rá lehet kötni, aztán zöröghet 0-24-ben :) Már csak az ára kérdéses jó lenne 50k alatt.

(#16) E.Kaufmann válasza Krugszvele (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne tetézd! ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Krugszvele válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

mondjuk a full sötét (a-bányászat-kinyírja-a-vga-t) bányászat-ellenesektől megkérdezném hogy miért teszi tönkre a kártyát, ha az áramfelvétele le van húzva 58%-ra, a cpu órajele -500 mhz-el, valamint a ram órajele ugyanaz. És fixen 60%-os sebességen pörög a hűtés, 55 fokos a gpu 0-24-ben. Ez az ideális annak a kártyának. Ennél csak rosszabbul lehet vele bánni. de azért bányász kártyát ne vegyél mert szét van hajtva!

[ Szerkesztve ]

(#18) E.Kaufmann válasza Krugszvele (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak az áremelés miatt vagyok ellenes. Mindenki úgy hazárdírozik, ahogy akar, amíg nem az én áramomat lopja ;]
A BGA forrasztásnak valóban jobb az egyenletes terhelés, más kérdés, hogy egyes gyártók nem feltétlen 24/7 számításokra tervezik a játékos kártyákat, hanem kicentizik a körítést (VRM, hűtés) a játékok által várható terheléshez :W
Most néztem pl két videót is márkás játékos gépek teszteléséről. A RAM hűtést úgy lefelejtette két gyártó is a saját márkás videókártyáról, mint a sicc :W , a hűtőborda meg mindkét esetben kísértetiesen hasonlított valami intel CPU hűtőre, amit méretre faragtak a kártyákhoz :W , persze vannak jobb hűtésű kártyák, de azért sokan csak a csicsára mennek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) Graphics válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Chip degradáció?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) NoMix válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


NoMix
tag

Az az 1V az egy másodlagos GND azt arra használják hogy az utolsó bitnél ne legyen adat vesztés. De azt is meg tehetik hogy a CPU-ban diódával meg toldanak minden feldolgozó egység mikró kódot és már az az 1V sem kell hogy VRM állítsa elő mert a CPU megoldotta. Ezt alkalmazták még a 386 486-os rendszereknél. Sokkal kevesebbet is fogyasztottak...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#21) E.Kaufmann válasza NoMix (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te miket szívsz? :DDD én pl a CPU vcore-ra gondoltam, ami nagyságrendileg 1 Volt környékén ugrándozik. De pl a DDR4 is alapon 1.2Volttal van etetve (XMP és tuning esetén picit többel is lehet)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22) Steve_Brown válasza Alogonomus (#6) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Lassan már olyan áramok dolgoznak egy számítógépben, hogy ívet fog húzni egy-egy szigeteletlenül hagyott kábel :D

(#23) MMIX válasza MMIX (#4) üzenetére


MMIX
addikt

EVGA GT 1300W [Sajtó] ------> SuperNOVA P3 és SuperNOVA P5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.