Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Na erre szoktam én mondani, hogy emberni tévedi dolog.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ezt a "költséghatékonyabbik árszegmensben" kifejezést kérem felvenni az összes MBA tananyagba. :)

(#3) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tripofobiasok előnyben :)

W | W | H | W | W | W | H

(#4) Synthwave válasza ROBOTER (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

™, © stb.

: D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) KaitouP


KaitouP
veterán

Vajon ez, vagy inkább egy Glorious Model xy? :F

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6) csibe1


csibe1
addikt

"Az 1,8 méter hosszúságú kábelek a paracord kategóriában indulnak"

Ez mit jelent pontosan?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#7) Csandi válasza csibe1 (#6) üzenetére


Csandi
őstag

Könnyen hajló, pehelysúlyú kábelek, szinte már wireless érzet, de azért még nem :)

(#8) Feketelaszlo válasza csibe1 (#6) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A kábel nem indul semmilyen kategóriában (nem tudok kábel-versenyről ahova nevezni lehetne), viszont a legkülső szigetelést ejtőernyős zsinór látja el hagyományos PU vagy PVC helyett (nyilván a belső szálak nélkül). Pár éve a modderek fedezték fel maguknak ezt az anyagot, mert akkor divat volt mindenféle kézműves dolgokat alkotni ejtőernyős zsinórból (cipőfűző, nyaklánc, karkötő, kiskutyafüle, külön bolt is van már, ami csak erre szakosodott), azóta az OEM-ek is elkezdték használni a népszerűsége és hajlékonysága okán.

(#9) lemusz


lemusz
addikt

Ugyan ezen az áron 3389-es szenzorral, na arra már küldtem is volna a megrendelést. Mivel úgy érzem ez az SPC próbálja magát árérték bajnok márkának beállítani, ezen a piacon meg még tudtommal új névnek számít igazán nyomhattak volna egy dömpingárat...

(#10) Astroboy válasza Feketelaszlo (#8) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor ezért emelkedik az ejtőernyős-balesetek száma... ;]

(#11) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezt a könnyített egér dolgot nem egészen értem. Ennyire érzékeny dolog lenne az a pár gram? Ráadásul ez a méhsejt bevágás valószínűleg remekül gyűjti a koszt a kézről, öröm lehet rendszeresen takarítgatni.

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kurva ronda....
És az élekben a chips, szendvics jól fog mutatni!

Mutasd az egered mit ettél ma! :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) hypno skate válasza #16820480 (#11) üzenetére


hypno skate
senior tag

Már a legelső ilyen egérnél az merült fel bennem, hogy kinek az idióta ötlete lehetett...és ki volt az a jó képességű döntéshozó, aki igent mondott rá. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#14) KaitouP válasza Polarstar (#12) üzenetére


KaitouP
veterán

Már annak aki képtelen játék közben nem zabálni, zabalas után még kezet mosni.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#15) copass válasza #16820480 (#11) üzenetére


copass
veterán

egy átlagos egér ~ 120 g, ez meg a fele. aki egész nap dolgozik, játszik aktívan annak nagyon nem mindegy hosszútávon hogy milyen súlyt mozgat.
mivel alul is lyukas nagyrésze átmegy rajta, ami bent marad azt meg kifújod.
zárt egéren a retkes kéz nyoma még jobban meglátszik, izzadságról nem is beszélve.
nyáron amikor jobban izzad a tenyér, erre a rácsos felületre nehezebben izzadsz rá és fogás is jobb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Sok sikert a takarításához!

Persze használaton kívül húzhatunk rá zacskót, használni pedig bemosakodást követően cérnakesztyűben is lehet. Nyilván ez így teljesen életszerű lenne.

... most esett le, hogy igazából ezt a TSMC pormentes chipgyártó üzemére optimalizálták! :D

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#17) Polarstar válasza copass (#15) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mivel a felület kialakítását máshogy is meg lehet oldani, nem értek veled egyet abban, hogy a zárt - homogén felületen ne lehetne megoldani a tapadást szélsőséges esetben. Csúszós felület, izzadt tenyér esetében is lehet a problémát kiemelkedő göbök, és bemélyedések, rovátkolások alkalmazásával határozottan, véglegesen, egyértelműen és minden más hibát kizárva alkalmazni. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) copass válasza Polarstar (#17) üzenetére


copass
veterán

gumírozás egy idő után szépen lemállik zsír+izzadtságból a só kikezdi. vastag gumibevonattól nehéz lesz, a könnyű meg csúszni fog. tisztítása lehetetlen, pormágnes.
felület érdesítésével nem könnyítesz sokat. fogás jobb lesz, de ott is felgyűlik a szennyeződés idővel. plusz az se mindegy hogyan oldod meg, mert egy bizonyos érdesség már hosszútávon zavaró lehet az ujjnak. smirgliként funkcionál, mert az egeren folyamatosan mozog a kéz. pl. ezért nem ajánlott gördeszkához használható griptape egérhez, mert az lenyúzza a bőröd! :D
lyukasztás egyszerre oldja meg a fogás és a könnyítés problémáját, úgy hogy nem lesz gyenge a szerkezeted. mert ha falat véknyítasz akkor erősebb műanyagot kell használni, ami drágább és a szerkezetet is erősíteni kell megtámasztásokkal. ha vékony akkor recseghet az illesztéseknél, ha erősíted akkor meg nehéz lesz. ördögi kör! :D
nekem van zárt, lyukacsos is. nyáron ráizzadok a zártra.
én is szkeptikus voltam, de meggyőző tud lenni a 60g! :D ki kell próbálni, max.visszaküldöd.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19) #16820480 válasza copass (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most megnéztem, 145g az egér, amit használok és 135g a másik, de sosem jutott még eszembe, hogy túl nehéz lenne, a fogás milyenségét előbb észreveszem. De mondjuk ekkora különbség nem a burkolat kivágásától van elsősorban, hanem mert ezek akkumulátoros, vezeték nélküli egerek, szóval itt a bevágásokon spórolt 5g az nem tudom mennyire értékes spórolás.
Inkább arra gondolok a formánál, hogy eddigi tapasztalat alapján minden él mentén megül a kosz, az egér két paneljének illesztésében, a görgő barázdáiban, stb. Pedig rendszeresen mosok kezet és nem szoktam evés után fogdosni, egyszerűen csak az ember bőre hámlik, és ha minimális nedvességgel párosul ez, akkor az ugye odatapad dolgokhoz. Izzadni meg nem csak melegben lehet, hanem mondjuk emelkedett pulzus/stressz miatt is akár munka, akár játék közben (nekem legalábbis). Szóval a méhsejt ezen minimálisan segítene csak.

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez annyira gyengének néz ki, hogy egy idegesebb gamer (én), egy rosszabb játékélmény alkalmával összeroppantja.... :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) copass válasza #16820480 (#19) üzenetére


copass
veterán

csak nem Logitech MX Master 3?
volt olyan 25k+ árkategóriában, ami pár hét után elkezdett a tenyérnél recsegeni. mint kiderült vmi tervezésihiba miatt az illesztéseknel nem passzoltak jól.
vezetéknélküliben is már itt vannak a 70g egerek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) #16820480 válasza copass (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

MX Master, de még első generáció. Volt ezzel is gondom, a hüvelykujj alatti gombbal, de amúgy annyira szeretem a fogását, hogy nem nagyon cserélném le másikra. Nem bírom azokat az ujjheggyel tologatható kis cuccokat, kell az egész tenyér alátámasztása. Az M705 is lehetne egy centivel hosszabb inkább.
Csak az akksi van ebben szerintem 70g, nem tudom hogy lehet azt megoldani akkora súllyal, és hogy még menjen is 2 napnál többet.

(#23) copass válasza #16820480 (#22) üzenetére


copass
veterán

próbáltam egyet, de nem lettünk cimborák! :D 3Dconnexion CadMouse-t néztem még, de hát horror az ára és a minősége elég szutyok.
19,5 kezem van, hosszú újakkal. a forma nagyon nem mindegy.
nekem azok az egerek kényelmes amiknek a legmagasabb pontja nem középen van, hanem hátrébb a csukló felé eltolva.
lehet nagyobb akksit belerakni

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) #16820480 válasza copass (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem pont ideális a fogása, bár a 3-at nem próbáltam még (de alapvetően nem változott a formája). Nekem kb 20-as (20,5-es) kezem van, de most nincs kéznél rendes mérőszalag, hogy pontosan lemérjem. Ehhez éppen jó az MX mérete, az annál kisebb egerek mindig kényelmetlenek voltak. Középső gombot meg nem láttam még olyat soha, amit kényelmes volt használni és pontosan is működött :N Az anyaga amúgy tényleg kicsit izzadós sajnos, de ez kb nyáron 1-2 hónapig érdekes, amúgy nem vészes.

(#25) Graphics válasza copass (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a Roccat Kován leszedtem ezt a réteget, azóta kiváló használni :D és jobb tisztítani is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) nubreed


nubreed
veterán

Istenem de rohadt csúnyák ezek az egerek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) csibe1 válasza Csandi (#7) üzenetére


csibe1
addikt

Csandi és Feketelaszlo köszönöm szépen! :) :R

Ezt miért nem lehetett normálisan megfogalmazni a cikkben? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#28) Synthwave válasza csibe1 (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert számos alkalommal előfordult már, az egérzsargon része.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) csibe1 válasza Synthwave (#28) üzenetére


csibe1
addikt

Bocs, hogy nem követem a csillivilli új, színes-szagos karácsonyfának is jó, többtízezer dpi-s egereket. Valahogy nem igazán érdekelnek; most megláttam a hírt gondoltam megnézem mit találtak ki, mi ez a könnyítés.
Nekem még mindig megfelel a régi MX518-as, az új az nem jött be.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#30) Csandi válasza csibe1 (#29) üzenetére


Csandi
őstag

Annyiban egyetértek azzal, hogy az egérzsargon része, hogy amikor egy monitor hír van, akkor is csak az van benne, hogy VA vagy IPS, nincs leírva, hogy az mit is jelent, hogy működik stb. SSD hírnél sincs elmagyarázva, hogy mi is az MLC v TLC, csak, hogy az adott modell az, és ennyi. Szerintem ezzel nincs baj, általában aki nézi a hírt annak van már ezekről fogalma, ha nincs akkor rá tud keresni. Ettől függetlenül ha tudok, szívesen válaszolok ha valaki nem tudja és nem is keres rá, de nem tartom problémának, hogy a hírben nincs elmagyarázva.

(#31) csibe1 válasza Csandi (#30) üzenetére


csibe1
addikt

A paracordra rákeresve alapból egy zsínórfajta jön első találatnak.
Monitoroknál már elég régóta van MVA,VA,IPS,TN meg PVA, S-PVA paneles.
Nem tudom mióta van ez fajta kábel az egereknél, de gondolom nem olyan régóta.
Nem követem egy ideje az egeres topikot, mert fárasztó lett.
Köszi mégegyszer a választ.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.